+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 24 ileti bulundu.

Konu: Rıza ile kız kaçırma hakkında

Rıza ile kız kaçırma hakkında Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Mar 2011
  Nerede
  Aksaray
  İletiler
  4
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Rıza ile kız kaçırma hakkında

  Selamlar.

  Sitede biraz araştırma yaptım. Lakin sorularıma tam cevap bulamadığım için konu açma gereği duydum.

  Ben 20 sevgilim ise 17 yaşınını doldurdu. Şu an ben 21'in içindeyim. Sevgilim ise 18'in içinde.

  10 aylık bir ilişkimiz var. Babası beni öğrendi, sevgilime evden çıkma yasağı koydu. Beş aydır evden çıkamıyor, görüşemiyoruz. İnternetten ve telefondan konuşmaya devam ediyoruz.

  En son artık bu durumdan bıktık ve kız arkadaşım kaçıp evlenmek istiyor. Babası ile zaten geçinemiyorlar. Tamamen kendi rızası ile bana gelecek. Ve babasına olayın fazla zora sokulmadan nişan, söz gibi birşey yapılmasını isteyeceğiz. Anlaşmaya çalışacağız.

  Anlaşamasakda direk evlenmeyi düşünüyoruz. Maddi durumum buna müsait iş derdim yok.

  Arkadaşlarımın hukuk kitaplarına baktım. Birinde evlenmek için 17 yaşını doldurmuş olmak, diğerinde 18 yaşını doldurmuş olmak gerekir yazıyor burda kafam karıştı.

  Ayrıca internetten duyduğuma göre cinsel ilişkide rıza yaşı 15'miş. Yanlış biliyor olabilirim.
  Kız arkadaşım bana gelecek. Ben kaçırmayacağım. Benim nerde olduğumu babası bulamaz. Bende babasının yanına gidip konuşmayı düşünüyorum.

  -Bu şekilde bana gelse ve ilişki yaşasak babası benden şikayetçi olsa ne olur? Kendi rızası ile geldiğini benim kaçırmadığımı söylese kendisinin kaçtığını söylese ne olur?
  -Evlenmek istesek hemen evlenebilirmiyiz? Babasının izni gerekir mi?
  -Cinsel ilişki yaşasak her hangi şikayet durumunda kendi isteğimle oldu dese ne olur?

  Sorumlarıma cevap verirseniz sevinirim.
  Teşekkürler.



  Hukuki NET Güncel Haber

  Rıza ile kız kaçırma hakkında konulu yargıtay kararı ara
  Rıza ile kız kaçırma hakkında konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Sep 2007
  Nerede
  ankara
  İletiler
  3.294
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Rıza ile kız kaçırma hakkında

  Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma

  MADDE 109 - (1) Bir kimseyi hukuka aykırı olarak bir yere gitmek veya bir yerde kalmak hürriyetinden yoksun bırakan kişiye, bir yıldan beş yıla kadar hapis cezası verilir.
  (2) Kişi, fiili işlemek için veya işlediği sırada cebir, tehdit veya hile kullanırsa, iki yıldan yedi yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.

  (3) Bu suçun;

  a) Silahla,

  b) Birden fazla kişi tarafından birlikte,

  c) Kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle,

  d) Kamu görevinin sağladığı nüfuz kötüye kullanılmak suretiyle,

  e) Üstsoy, altsoy veya eşe karşı,

  f) Çocuğa ya da beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı,

  İşlenmesi halinde, yukarıdaki fıkralara göre verilecek ceza bir kat artırılır.

  (4) Bu suçun mağdurun ekonomik bakımdan önemli bir kaybına neden olması halinde, ayrıca bin güne kadar adli para cezasına hükmolunur.

  (5) Suçun cinsel amaçla işlenmesi halinde, yukarıdaki fıkralara göre verilecek cezalar yarı oranında artırılır.

  MADDE 126.- Küçük, yasal temsilcisinin izni olmadıkça evlenemez.
  MADDE 128.- Hakim, haklı sebep olmaksızın evlenmeye izin vermeyen yasal temsilciyi dinledikten sonra, bu konuda başvuran küçük veya kısıtlının evlenmesine izin verebilir.



  T.C.
  YARGITAY
  5. CEZA DAİRESİ

  TÜRK MİLLETİ ADINA

  Y A R G I T A Y İ L A M I


  ESAS NO : 2004/8765
  KARAR NO : 2005/22305
  TEBLİĞ NO : 5/2003-145673


  Reşit olmayan Mağdureyi rızasıyla alıkoyup cinsi ilişkide bulunmaktan sanık Y.E.’ın yapılan yargılanması sonunda; beraetine dair (BANAZ) Asliye Ceza Mahkemesinden verilen 28.5.2003 gün ve 2002/240 Esas, 2003/154 Karar sayılı hükmün süresi içinde Yargıtay’ca incelenmesi müdahil tarafından istenilmiş olduğundan dava evrakı C.Başsavcılığından tebliğname ile daireye gönderilmekle incelenerek gereği düşünüldü;
  Sanığın reşit olmayan mağdureyi rızası ile kaçırıp alıkoymak suretiyle 765 Sayıl TCK.nun 430/2. maddesine uyan suçu işlediği sabit ise de; sonradan yürürlüğe giren 5237 Sayılı TCK.nın 26/2. maddesinin “kişinin üzerine mutlak surette tasarruf edebileceği bir hakkında ilişin olmak üzere, açıkladığı rızası çerçevesinde işlenen fiilden dolayı kimseye ceza verilmez” hükmü karşısında 16 yaşındaki mağdureyi rızası ile alıkoyan sanığın aynı yasanın 109. maddesi anlamında hukuka aykırı bir davranışından söz edilemeyeceğinden rızanın fiili hukuka uygun hale getirdiğinden, alıkoyma suçundan verilen ve sonucu itibariyle doğru olan beraet kararının (ONANMASINA),
  Sanık hakkında reşit olmayanla cinsi münasebette bulunma suçundan kurulan hükmün incelenmesinde ise;
  Mağdurenin aşamalarda anlatımı, tanık beyanları, doktor raporu ve tüm dosya itçeriğine göre, sanığın suçu sübut bulduğu halde yazılı gerekçe ile beraetine karar verilmesi,
  Bozmayı gerektirmiş, müdahilin temyiz itirazları bu nedenle yerinde görülmüş olduğundan, hükmün 5320 sayılı Kanunun 8/1. maddesi gözetilerek CMUK.nun 321.maddesi uyarınca (BOZULMASINA), 22.11.2005 tarihinde oy bilirliği ile karar verildi.


  BAŞKAN ÜYE ÜYE ÜYE ÜYE
  H.Cevheroğlu İ.Akçin F.Elmas M.N.Ömeroğlu A.İlhan

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Mar 2011
  Nerede
  Aksaray
  İletiler
  4
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Rıza ile kız kaçırma hakkında

  Yani ceza almazmıyım pek anlamadım o kısmı?

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Jul 2010
  Nerede
  Ankara
  İletiler
  580
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Rıza ile kız kaçırma hakkında

  17 yaşını dolduran kişi velisinin izni olmadan evlenemez. Yani kız arkadaşınızın annesini ve babasını ikna etmeden şuanki durum itibariyle evlenmeniz mümkün değil. Abdullah beyin yukarıda vermiş olduğu yargıtay kararında emsal olarak rıza ile kız arkadaşınızın sizinle gelmesi durumunda herhangi bir ceza almazsınız ancak; reşit olmayan kişiyle cinsel ilişkinizden dolayı aşağıdaki maddeden ötürü ceza alırsınız.
  MADDE 104. - (1) Cebir, tehdit ve hile olmaksızın, onbeş yaşını bitirmiş olan çocukla cinsel ilişkide bulunan kişi, şikâyet üzerine, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
  Sizin okuduğunuz rıza yaşı cinsel ilişki için değil cinsel münasebet için geçerlidir. Böyle bir niyetiniz var ise çok sıkıntılı bir sürecin sizi beklediğini hatırlatırım.

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Mar 2011
  Nerede
  Aksaray
  İletiler
  4
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Rıza ile kız kaçırma hakkında

  Teşekkürler.

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  May 2010
  Nerede
  Düzce
  İletiler
  30
  Dilekçeler Sözleşmeler
  2
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Rıza ile kız kaçırma hakkında

  Kardeşim ben başımdan geçen olayları anlatacagım istersen profilime gir bir bak.
  1)Yaşı 18 den küçük yani doldurmamışsa Kişiyi Hüvviyetin den yoksun kılma şuçuna girer vede Savcı karşısında eşin olacak kişi ailesini secer seni bırakırsa hapis cezası alabilirsin.
  2)Kaldıki seni seçti ailesini bıraktı diyelim.Savcı yaşı tutmadıgı için eşini çocuk esirgeme kurumuna verir seni serbest bırakır.(o zaman çocuk esirgemeden 1 hafta sonra kaçırırsan kız kaçırmaya girmez yaşı dolunca polise gider teslim olursunuz nikahınızı kıyarsınız.Bana savcının dedigi)
  3)Kaldıki ailesi ile gitti sizde nişan yaptınız.Babası istemedigi için evliliginizi benim gibi 2, kez kaçırırsın ondan sonra tam teşekküllü bir dügün yaparsın barış yapacagız diye eşini mutlu etmeye çalışırsın el öpmeye gittiginde geriye boş dönersin.Çünkü eşinin kafasını o kadar yıkarlar ki sana düşman olur.Boşanma sürecine girersin
  4)Boşanma için sana ilk tebligat gelir okudukça kendinden korkarsın çünkü inan yaptıgın hiçbirşey içinde yazmıyordur hepsi hayal ürünüdür ama rencide edici.(Maddi ve Manevi tazminat vede nafaka 1 gün bile evli kalsan isteyebilir).
  5)Ölesiye sevdigin kişi artık nefret ettigin kişi olur ama ne boşanabilirsin nede geçmişi silebilirsin o kayıp seni yıkar ayakta duramazsın.
  Şimdi kardeşim karar senin ben sana kaçırma yönteminide olacak sonucuda yazdım.Bu sitede beni en iyi DenizBlk tanır.Oda bana zamanında böyle anlattı(Profilimdeki konulara bakacak olursan daha iyi olur).Ben onu hiç dinlemedim.3,5 sene konuştum 2 kez kaçırdım mahkemelerde ugraştım ama sonuç 2 ay evli kaldım şimdi boşanıyorum.
  İşallah Hakkında hayırlısı olur.Karar sana kalmış.

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Sep 2007
  Nerede
  ankara
  İletiler
  3.294
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Rıza ile kız kaçırma hakkında

  Damdan düşenin halinden ancak damdan düşen anlarmış... İşte size damdan düşen... Karar sizin...

 9. #8
  Kayıt Tarihi
  Nov 2008
  İletiler
  2.586
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Rıza ile kız kaçırma hakkında

  Öyle, başına gelmeyen bilmez kız kaçırınca başına neler geldiğini. O yaştaki kızların bir anda nasıl sırtını döndüğünü. Erkeğin hayatını nasıl mahvettiğini.

  Kız kaçırmaya niyetli olan erkek bu konudaki hukuki bilgilere sahip olmalı. Hatta daha sonra boşanma durumu olursa diye ne yapmalıyım diye düşünmeli. Ama düşünülemez. Çünkü o anki durum mühimdir.

 10. #9
  Kayıt Tarihi
  Jan 2011
  Nerede
  Kayseri
  İletiler
  1.134
  Blog yazıları
  142
  Dilekçeler Sözleşmeler
  1
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Rıza ile kız kaçırma hakkında

  Bu coğrafyada evlenmek demek karşı tarafın anne baba, amca dayı, hala teyze, abi ablası ile de hemhal olmak demektir. On yedisine kadar kuzu gibi sevdiklerini, kurt bildiklerine/sandıklarına teslim etmeyeceklerdir. Rıza ile kaçırma demişiniz ya, esas film sonra başlıyor. Evet, iki gönül birleşince samanlık seyran olur; lakin onların rızaları olmayınca haneler viran olur. Kızın rızası ile bir yere kadar, sonrasında ailelerin rızalarının ne kadar kıymetli olduğunu bilme çağlarıdır.
  "Bu coğrafyanın en acil ihtiyacı kurtarıcılardan kurtulmaktır."

  "Sonrakilere de fırsat vermek lazım"

 11. #10
  Kayıt Tarihi
  Mar 2011
  Nerede
  Aksaray
  İletiler
  4
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Rıza ile kız kaçırma hakkında

  Bir yerde gördüm bu sitede. Diyor ki 15 den büyükse 18 den küçükse kendi rızam ile gittim derse sorun çıkmaz. Evlenmeyi artık düşünmüyoruz. 18 dolduktan sonra evleneceğiz.

  Ancak o süre içinde kız benim yanıma gelecek. Beraber kalacaz ailesi biraz aklı başına gelsin söz nişan bişey yaparsak ve ailesinin ona aşırı baskısı kalkarsa kız evine dönecek. Evlilik daha sonra.

  Ama benim kafamı kurcalayan şu:

  Kız benim yanımdayken yakalansak. Kız dese ki ben kendi gönlüm ile geldim. Kaçırma yok.

  O zaman durum ne olur?

  Teşekkürler cevaplar için.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Benzer Konular :

 1. Rıza ile kız kaçırma
  Selamlar . Sitede başka sitelerde çok araştırma yaptımda pek anlayamadım . 16 yasımız bitti 17 nin içindeyiz ikimizde . Kızın rızası var her...
  Yazan: Smhgzr71 Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 04-08-2016, 16:10:46
 2. Rıza
  Vicdan tutulması rızanın düşük yapmasıdır. Kendi kendinden razı değil ki başkasından nasıl razı olsun. Felsefenin yaşamla kucaklaştığı...
  Yazan: Av.İsmail Arslan Forum: Üyelerimizin Edebi Yazıları
  Yanıt: 0
  Son İleti: 13-03-2011, 22:54:00
 3. Miras kaçırma hakkında
  Babam 1985 senesinde vefat etti.Dedem ben askere gidince 1997 yılında vefat etti köyün en değerli toprakları dedimin üstüneydi.Fakat ben askerdeyken...
  Yazan: missing1977 Forum: Miras Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 21-06-2008, 14:34:26
 4. Mal kaçırma hakkında
  babanemın babasından kalan mallar var.benım babam vefat etttı 2001 yılında ve amcam babanemı kandırarak vekaletname alarak tum malları baskasına...
  Yazan: goldeneye61 Forum: Miras Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 20-05-2008, 21:35:30
 5. Açık rıza
  Arkadaşlar; böyle bir site kurduğunuz için teşekkürü borç bilirim. Forumları aradım ama bulamadım (yalan:D) Açık rıza ne demektir ve usulü ne...
  Yazan: Av.Duygu Tekay Forum: Özel Hukuk
  Yanıt: 5
  Son İleti: 06-11-2006, 22:46:18

Bu sayfada bulunan kavramlar:

18 yaşından küçük kızı kaçırmanın cezası

http:www.hukuki.netshowthread.php85394-Riza-ile-kiz-kacirma-hakkinda

kiz kacirmanin cezasi

18 yasindan kucuk kizi kacirmanin cezasi

18 yasindan kucuk birini kacirmanin cezasi

17 yaşını doldurmuş kızı kaçırmak

21 yaşındaki kızı kaçırmanın cezası ne kadardır

kiz kacirmak

kız kaçırma suçu

kiz kacirma cezasi

17 yaşında kızı kaçırmanın cezası 2014

17 yaşındaki kızı kaçırmanın cezası 2013

kiz kacirma sucu

yaşı küçük kızı kaçırmanın cezası

kiz kacirma kanunu

kız kaçırma yaşı17 yasinda kiz kacirmak17 yaşındaki kızı kaçırmanın cezası 2015kiz kacirmanin sucukiz kacirma yasi17 yaşında kızı kaçırmanın cezası 2015kız kaçırma nasıl olurkız kaçırmanın yaşı kaç21 yaşındaki kızı kaçırmanın cezası nekadardır18 yas alti kiz kacirma
Forum

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.