MerhabaLar...
Bir ortakla beraber dükkan kiraladık. Kira sözleşmesinde benim ismim var kefil olarakta ortağımın. Yaklaşık 3 ay önce ortağımla ayrıldık. Dükkan sahibinin avukat vekiline durumu telefonda sözlü olarak bildirdim. Ayrıldığım ortağımla Yeni bir sözleşme yapın diye. Hiç oralı olmadı. Ayrılmış olduğum ortağım ben ayrıldıktan sonra kira ödemelerini yapmamış. Zaten vergi levhası da kendisinin üzerine..
Aradan geçen 3 ay sonrasında bugün ev adresime İcra Müdürlüğünden ''Adi Kiraya ve hasılat kiralarına takipte Ödeme emri'' geldi. Mevcut borcun yasal faizlerle birlikte 3.500 Tl olduğu, 30 gün içinde ödenmezse Borçlar kanunu 84. maddesine göre gereğinin yapılacağı ve 7 gün içerisinde de itiraz edebileceğim yazıyor.
Mevcut durumda mağdur durumdayım. Ortağımla ayrılırken bile tek kuruş almadan ayrıldım ve kiraları ödemediği içinde bana icra geliyor. Ayrıca yukarıda da belirttiğim gibi ayrıldığımı kira sözleşmesini yapan avukat vekiline de bildirmiştim.
Bu durumda ne gibi bir yol izleyebilirim? Nasıl bir dilekçe ile itiraz edebilirim? Vekil avukat benim ayrıldığımı bildiği halde mevcut tutarı benimde ödememi istiyor, bu durumda avukat aleyhine de dava açabilirmiyim?
İlginiz için şimdiden çok teşekkür ediyorum, iyi çalışmalar diliyorum...