Merhabalar, kendim araştırmama rağmen bir sonuca ulaşamadım ve buraya yazmaya karar verdim..
Olay 2003 Aralık ayında gerçekleşti. Projeye uygun yapılmayan bacalar nedeniyle binada oturan herkes baca konusunda sıkıntı yaşıyordu kimsenin bacaları çekmiyordu yani projede her dairenin bacası tek çıkıyor ama müteahhit işin ucuzuna ve kolayına giderek projeden faklı olarak şort baca tabir edilen birbirine geçmeli baca yaptırıyor. Bizde binanın giriş katında oturuyoruz bacalarımız herkes gibi çekmiyordu ve komşuların iznini alarak yan daireye geçiş açıp yan dairenin bacasını kullandık aynı bacayı 3 daire birden kullanıyordu ve 2003 aralık ayında 3. katta oturan komşumuz ve çocuğu zehirlenerek vefat etti eşi bizi, müteahhiti ve arsa sahibini dava etti mahkeme sonucu toplamda 250 bin tl para cezası çıktı ve bu cezanın 2/8'i bize verildi ama karşı taraf cezayı az bularak temyize götürdü şimdi onun sonucunu bekliyoruz size sormak istediğim müteahhit projeye uygun yapmadığı için herkes mağdur oldu ve olay ölümle sonuçlandı acaba bizde müteahhite dava açabilirmiyiz. NOT: Söylememize rağmen avukatımız mahkemede proje konusunu dile getirmemiştir.