+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 13 ileti bulundu.

Konu: Karım beni aldatıyor

Karım beni aldatıyor Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    eskişehir
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Karım beni aldatıyor

Merhaba,değerli hukukçu arkadaşlardan bir görüş almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
    Ben 9 yıldır evliyim ve 2 tane kızım var, eşim daha önceleri çalışmıyordu 3 aydır çalışmaya başladı.
    Ne olduysa çalışmaya başladıktan sonra oldu ve tavırrları bana karşı değişti,dün akşam abim,eşimin bir erkekle elele 2 saat gezdiklerini ve onları takip ettiğini erkeğin evde 5 dakika durup çıktığını söyledi.
    Eşimle bu konuyu konuştum ve olanları kabul etti ancak cinsel birliktelik olmadı dedi sadece 4 5 sefer buluşup gezdik dedi.
    Ben kızlarımın almak ve boşanmak istiyorum nasıl bir yol izlemem gerekiyor elimde aldattığına dair sadece abimin görmesi ve telefon kayıtları var bu yeterli olurmu?telefon kayıtları savcılık tarafından çıkartılırmı? bu konuda yardımcı olursanız çok mutlu olurum saygılar..

Hukuki NET Güncel Haber

Karım beni aldatıyor konulu yargıtay kararı ara
    Karım beni aldatıyor konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Konya
    İletiler
    364
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Karım beni aldatıyor

Hiç mi film izlemiyorsunuz, keşke karınızdan önce buraya yazsaydınız, daha iyi yardımcı olurduk.

İşinizi zorlaştırmışsınız ve resmen bir çuval inciri berbat etmişsiniz kendi elinizle. Karınıza anlaşmalı boşanalım diyeceksiniz, nafaka vermem, istediğin hukukçuya sor o adamdan da tazminat hakkım var onu da almıyorum yalnız kızlarımın velayetini alırım de. Aksi halde dava açarım de, o adama da dava açıp para alma hakkım varmış de. Hem kızlarınızın velayetini alınız hem de nafaka vermeyiniz. Bu şartları kabul etmezse yazın ona göre yönlendirelim.

1. adım bu kadar. İlerleyen adımlar: A-) eşiniz teklifi kabul eder, B-) etmez, ona göre yardımcı olacağız. Bununla geçmiş olsun.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

öncelikle çok geçmiş olsun sayın üyeme katılıyorum. ayrıca keşke birşey yokmuş gibi 1 hafta takip edip olanları fotağraflandırsaydınız neyse olan olmuş artık eşininiz telefonu ve şahısın telefonunu bir şekilde temin edin mutlaka iki numarayı karşılaştırınız eğer davayı açtıysanız.mesajlar yeterli kalmaya bilir eşinizi karşınıza alın bir video kamera temin edin kendisini çekin itiraflarını çünkü eşler arasında özel hayata mudahale yoktur.aynısını ben yaptım şuanda davan sürüyor.çocuğumun annesi kusurlu ve hakim bey her söz hakkı istediğinde red cavabımı veriyor.hem mahkemede yeterli olacağı kanatindeyim (videoyu gizli bir yere koyun görmesin) çok geçmiş olsun.

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Diğer üyelerinde dediği gibi siz elinizde olan fırsatı tepmişsiniz. Muhtemelen bunu ağabeyinizin görüp size iletmesi sonucunda olaya hemen müdahale etmiş, tepki vermiş eş olarak görünmek adına yada hırsınızın kurbanı olmanız sonucunda yaptınız. Her neyse şu aşamada neler yapabilirsiniz onu konuşalım..
    Elinizde olan deliller yeterli olmayabilir. Tazminat, velayet konularında daha fazla delile ihtiyacınız var. Mevcut deliller ve ağabeyinizin tanıklığı illaki boşanmanıza yeterli olacaktır. En kötü ihtimalle birlikte yaşamazsınız ayrı yaşarsınız. Ancak çocuklarınızın velayetini alabilmeniz için ve boşanma davasında eşinizin kusurlu olduğunu ortaya koyabilmeniz için daha fazla delile ve tanık ifadesine ihtiyacınız var.
    Bir kaç seçeneğiniz var;
    1- Eşinizi yaşadığı bu beraberlikten dolayı baskı altına alıp anlaşmalı boşanmaya bir an evvel ikna etmeniz. Eğer üzerinden zaman geçerse tepkiniz azalır o da bu duruma alışır. Araştırır, sizin elinizin kuvvetli olmadığına inanırsa anlaşmalı boşanmaktan aazgeçip direnebilir.
    2- Daha fazla delil etmek için bekleyebilirsiniz. Oyun oynarsınız eşinize. Çok sevdiğinizi, ayrılmak istemediğinizi falan söylersiniz. Eğer o da ayrılmaktan yana değilse oyuna devam edersiniz. Bir süre sonra kendi haline yine bırakırsınız, takip eder daha fazla delil elde eder ve tanıklarla ispat edersiniz.
    3- Elinizde olanlarla davayı açarsınız. Hasbel kader mevcut olanların dışında yeni deliller elde edebilirseniz onlarıda kullanırsınız. mesela eşinizin günlüğü, e-mali hesabı, telefon trafiği kayıtları gibi...
    Geçmiş olsun..
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

Nerede
    eskişehir
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Değerli yorumlarınız için hepinize teşekkür ediyorum,insanın başına böyle bişey gelince inanın hiçbir şey düşünemiyor,ani tepki vermemeyi başarabilseydim dediğiniz gibi daha iyi olabilirdi. eşim karşılıklı boşanmayı istiyor ancak çocukları bırakmam diye diretiyor raşit beyin söylediği gibi bir ayrılığa yanaşmıyor.
    Abdullah beyin dediği ilk 2 şık ise olumsuz, hasbel kader açacağım davayı artık.
    Eşimin telefonu benim üzerime ve onlıne işlemlerde mesajlaştığı ve konuştuğu bütün numaraları çıkarttım tabii içeriklerini bilemiyorum 2 telefon numarasına çok yoğun mesaj trafiği var numaranın birisi ile 3 günde tam 500 kez mesajlaşmış.
    Başka bir seçenek varmı yoksa elimdeki delillerle açayımmı davayı,tekrar teşekkür ederim..

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Telefon hattının sizin üzerinize olması sizin adınıza avantaj. Evli bir kadının bir erkeğe 3 gün içinde 500 kez mesaj göndermiş olması hayatın olağan akışına aykırı bir durumdur. Bu demektirki en az o sayı civarında da karşılık gelmiştir bu mesajlara. Eğer mesaj trafiği bu kadar yoğunsa telefon görüşmeleride buna yakın yoğunlukta olmalıdır.
    Siz öncelikle bir avukat arkadaşla görüşün ve davanızı avukat bir arkadaşla yürütün. Ağabeyinizi tanık gösterin, ayrıca tespit edebiliyorsanız eğer 3 ncü kişiyide hatta diğer telefon trafiği olan kişiyide tanık olarak yazdırın. Mahkemede eşinize sizin adınıza kayıtlı olan telefon numarasını kullanıp kullanmadığını sordurtun hakime, ayrıca 3 ncü şahıslara da eşinizin telefon numarasını bilip bilmediklerini mesajlaşıp mesajlaşmadıklarını eşinizle olan alakalarını sordurtun.
    Bu arada ilk duruşmada hakimden sizin adınıza kayıtlı olup,eşinizin kullandığı telefon numarası ile, diğer şahısların telefon numaralarının geriye dönük 6 aylık telefon trafiği bilgilerini / GSM Baz istasyın kayıtlarını istetin. Ama bu müzekkereyi TİB (Telekomünikasyıon İletişim Başkanlığı) e değil doğrudan ilgili GSM Şirketlerine hitaben yazdıracaksınız. TİB e yazarsanız yanıt alamazsınız. Ancak GSM Şirketleri yanıt veriyorlar ve bilgileri gönderiyorlar.
    Önünüzde 1 yıllık zaman aşımı süresi var. Şu anda eşinizin sadakatsizliğini öğrenmiş durumdasınız bu sebeple dava açtıktan sonra 3 ncü şahısa da haksız fiil nedeni ile Borçlar Kanunu 41/2 maddesi gereği tazminat davası açabilirsiniz. 3 ncü şahısa bu davayı açmak için öğrendiğiniz tarihten itibaren 1 yıllık zaman aşımı süreniz var. Bu sürede başlamış durumda. 3 ncü kişi hakkında dava açıldığını duyduğu anda telaşlanacak eşiniz üzerinde baskı kurarak anlaşmalı boşanmaya yanaşmasını isteyerek bu işten kurtulmak isteyecektir.
    Ayrıca eşinizin sadakatsizliğini mahkemede deliller ve tanık ifadeleri ile ispatlamanız halinde mal paylaşımındaki oranları hakim değiştirebilir. Ayrıca eşinizden tazminat alabilirsiniz.
    Diğer yandan açacağınız davalar psikolojik yılgınlığa neden olacaktır eşiniz üzerinde. Bu baskıyı hissedecektir. Akrabaları kardeşleri size geleceklerdir. Onların baskıları da etken olacaktır eşinizin üzerinde. Bu baskılar sonucunda anlaşmalı boşanmaya ve velayetleri vermeye yanaşabilir.
    Tüm bu işlemleri bir avukatla birlikte halledebilirsiniz. Geçmiş olsun..
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

Nerede
    eskişehir
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Abdullah bey çok teşekkür ederim değerli bilgilerinizle bana yardımcı oldunuz,yarın bir avukatla bu konuyu görüşmeye gideceğim. Tekrar size ve diğer arkadaşlara teşekkür ederim..

Nerede
    Konya
    İletiler
    364
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Abdullah Yalman üstadıma katılıyorum.

Siz 3. kişiye de dava açın ki gözü korksun. Ben olsam, o üçüncü kişinin yanına gider, "bak sen şu an hala yaşıyorsan bu benim insanlığımdan kaynaklanıyor. mahkemede yediğiniz haltları anlatırsan sana tazminat davası açmam." derdim. Bu konuda sinirlerinize hakim olamaz veya Ali Cengiz oyunlarından pek anlamazsanız tavsiye etmem çünkü lehinize olan bir durumu tersine çevirebilirsiniz.

Yine de günde 500 mesaj sizin altın vuruşunuz olacaktır. Buna şüpheniz olmasın. Ayrıca dava sürecinde kafanıza takılan bir soru olursa veya bir şey paylaşmak isterseniz yeni konu açmak yerine bu konudan devam etmeniz güzel olur.

kesinlikle ve kesinlikle bir avukat tutmanız lazım. Ama anlaşmalı boşanma olmazsa, 2 çocuğunuz olduğunuzdan bahsetmiştiniz, bir tanesi 8 yaşında olsa diğeri muhtemelen 5-6 yaşlarında olur en iyi ihtimal bu da demek ki velayet çekişmeli bir boşanmada da anneye bırakılır. Bunu baştan belirteyim. O sebepten dolayı nafaka vermemek + velayetleri almak kaydıyla anlaşmalı boşanma konusunda eşinizi zorlayın. Olmazsa velayetleri almanız zor, ayrıca çocuklar için nafaka bile vermeniz gerekecek. Ama tazminat alma şansınız yüksek. Maalesef durum bu. Bir de ola ki 3. kişi veya eşinizle bir polemiğe girecek olursanız siz veya abiniz, kaba kuvvet, hakaret gibi şeylerden uzak durmalısınız bunlar da dava devam ederken size eksi puan olarak dönebilir.

Bununla geçmiş olsun.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öncelikle geçmiş olsun...

Bence de keşke biraz daha dişinizi sıkıp, görüntülü kayıtlar ve delillerle davaya başlasaymışsınız ancak olmamış napalım gerçi şunu da hatırlatmak isterim ki bu süre zarfında da halen görüşüyor olabilirler, eşinizin tanıyamayacağı birini görevlendirip (akaraba,arkadaş,özel dedektif vb.) delil elde etmeye devam edebilirsiniz. Öncelikle mutlaka bir avukatla beraber hareket edin. Şu an ki konumda elinizde telefon trafiği var, editörümün dediği gibi mutlaka içeriğini elde edin ve sizin adınıza kayıtlı olan telefonun aslında eşiniz tarafından kullanıldığına dair delillendirin. Raşit Bey'in de dediği gibi, 3.şahsa karşı tazminat davası açma kozunuzu mutlaka kullanın.

Velayetler hakkında da eşinizin sadakatsizliğini yargı önünde ispat ettiğiniz takdirde, özellikle annenin çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimini olumsuz etkileyecek derecede bozuk olması, annenin hayasız yaşam sürmesi gibi gözüken olan bu koşullarda, çocukların velayetlerinin size bırakılmasını talep edebilirsiniz.

Bir de velayet davalarında, asıl olan çocukların menfaatlerinin korunacağı, maddi ve manevi ihtiyaçlarının karşılanacağı, ruhsal ve fiziksel gelişimini sağlıklı bir şekilde tamamlayabileceği bir ortamda yaşamasını sağlamaktır. Burada da eşinizin maddi gelirinin yeterliliği ya da yetemeyeceği, evliliğin sadakat ilkesine bağlı kalmayan bir anne yanında çocukların nasıl bir eğitim alabileceği gibi hususlar devreye girecektir. Mahkemede bu konuları da dile getirmenizde fayda olacaktır.

Tekrar geçmiş olsun...

Nerede
    eskişehir
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba, bir avukat arkadaşla görüştüm ve oda aşağı yukarı sizlerin söylediklerini söyledi anlaşabilmek adına bir süre durum davayı henüz açmadım.
    Ama anlaşma sağlayamadık, eşimin ailesi yok bir tane ablası var ve onunda 3 çocuğu var yani kızlarımı annelerinin alması dahilinde bakacak sahip çıkacak ilgilenecek kimsesi yok. ya rakadaşıma bırakırım yada ablam bakar diyor,
    Biz işte çalışırken çocuklara babam bakıyordu herşeyleriyle babam ilgileniyordu akşam eve ilk gelen çocukları alıp eve geçiyordu.
    Kenidiside bir avukatla görüştüğünü söyleyip çocukları kesin alacağını anlattı bana tabi avukata yaptığı aldayma olayını söylememiş.
    Şimdi elimde dediğim gibi fazla bir delil yok sadece abimin görmesi ve telefon kayıtları bunlar bana yeterli olurmu yarın savayı açmayı düşünüyorum ancak kafam bu delil olayına takılıyor ya yetmezse ve çocukları kaybedersem diye düşünüyorum. eşiminde sigortası yok benimde yok bu durumda çocukları mahkemenin yurda verme durumu olabilirmiş bu doğrumu teşekkür ederim saygılar.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

karım beni aldatıyor

aldatan erkekler korksun

karım beni aldattı

karım aldattı velayet

karım beni aldatıyor mu

kariminzulmu

aldat

karım beni aldattı forum

karim su an beni aldatiyo ihbar