Ben denizde çalışıyorum ve son gemimde iş veren bana haber vermeden beni işten çıkardı. işveren ssk primlerini asgari ücret üzerinden, yani olması gerekenin çok altından yatırıyor.Bizim çalışma sistemiz kontrat usulüne dayalı yani altı aylık sürelere dayanıyor. ben işe başlamadan da beni bir ay kadar şu gün bu gün başlayacaksın diye oyaladılar. Sigortaları düşük yatırdıklarından dolayı şikayet edebilirim diye ve gemi hakkında olan çok önemli olumsuzlukları rapor halinde kendilerine sunmam nedeni ile raharsız oldular çünkü bu raporlara göre şirket çok acil, büyük miktarlarda bakım yapmak zorunda. Beni yalandan sebeplerle 20 gün çalıştıktan sonra gemiden aldılar. Benden önce çalışan, emekli olup şikayet etme riski olmayan birini yeniden gemiye verdiler. Bu arada hala geçen ayın sigorta primini yatırmamışlar,şikayet edebilirim diye.İş mahkemesinde dava açtığımda kontratımın durmu ne olur. beni beklettikleri süre ne olur(kontrat imza tarihinden belli) ihbar tazminatı ödemek zorundalarmı teşekkürler.