Merhabalar 01.11.2014 tarihinde şirketimin isteğiyle ve yönlendirmesi ile sokak arası bir rant a car'dan 1 hafta süreyle ticari araç kiraladım.Hafta sonu teslim aldığım ve çok kullanmadığım aracla, ertesi gün pazartesi erkenden yola çıktım,yaklaşık 80km yol aldıktan sonra araçtan ses gelmeye başladı,Hadımköyde aractan nerden ses geldiğini anlamak için ışıkları geçip müsait bir yere çekmek istedim fakat araç ışıklarda durduktan sonra stop etti bir daha çalışmadı.
Rant a car yetkilisine durumu aktardım ve aracı teslim aldılar ve rica minnet uğraşıp bana daha eski bir araç teslim ettiler. 3 gün sonra aracın alttan darbe aldığını bu nedenle motorun bozulduğunu 6000tl masraf olduğunu ve bu bedeli benim veya firmamın karşılaması gerektiğini söyleyip günde 3 farklı kişi arayarak beni sıkıştırmaya başlayıp parayı ödetmeye çalıştılar.Bende her arayana en az yarım saat aracı daha 1 gün kullanmadan araç arızalandı bir yere vurmadım ne malum bana böyle vermediğiniz aracı kaldırıp altına bakacak halim de yok haliyle diye çıkıştım.Israrla masrafı karşılamamı talep ettiler ve sözleşmenin altında senet imzaladığımı ödemezseniz icraya vereceklerini söyleyip gözdağı verdiler.Ben o an anladım senet imzaladığımı.Senet ,sözleşme sayfasıyla birleşikti senet olduğunu kavrayamamış imzalamışım hem de boş olarak.Bir de şirket yetkilisi yönlendirmişti onuniçin çok irdelemedim sorgulamadım.Durumu şirket yöneticime aktardım o da konuşmuş masrafın yarısını karşılayın demiş rantacar yetkilisi, yöneticim de rant a car'a bu arızanın kullanıcı kaynaklı olduğuna dair yetkili servisten bir belge getirin biz yarısını karşılayalım demiş ama rantcar nasıl getirelim öyle belge demiş ödeyin masrafı demiş yöneticimde ödemiycez demiş.Enson konuşulan buydu olay kapanmıştır derken ihale üzerime kaldı 9 ay sonra şu an ev adresime icra bildirgesi geldi.Evde olmadığım için ptt kargo kağıt bırakmış bende baktım kağıda 37. icra yazıyor 11780 i aradım, şahıs adı soyadı vererek 7995tl icra dosyam olduğunu öğrendim.11.08.2015'te ptt kağıdı bırakmış muhtarlıktan kargoyu alın diye.5 gün geçmiş.
Bu işe yeni başladığım sırada başıma geldi bu olay,bitti gitti derken yine başladık çok piskolojim bozuldu(
Ne yapmam lazım nasıl yol izlemeliyim yol gösterirseniz çok memnun olurum.