+ Konuyu Yanıtla
2 / 7 Sayfa İlkİlk 1234567 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 66 ileti bulundu.
    Nerede
    Turkey.
    İletiler
    751
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: İşe iade davası kazanıldığında işkur işsizlik ödeneğini geri isteyebilir mi?

Alıntı samsungelini rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    ödeneğinin hangi hallerde kesileceği yazılı. arasında mahkeme kararıyla işe iadelerde ödenen ücretlerle mükerrer bir ödemeden bahsetmiyor.
    Kanunda mükerrer ödemeden bahsedilmemiş olması haklı olduğunuz anlamına gelmez. Bu gibi durumlar yargı kararları ile belirlenir. Karar lehinize demekteki kastımı anlamamışsınız. Öncesinde bilmediğiniz için haklı olduğunu sandığınız ücretten ilkini işverence ödendiği için geri iade edilmesi gerektiğini öğrenerek bu parayı harcamanın vebalinden kurtuluyorsunuz.

Hukuki NET Güncel Haber

İşe iade davası kazanıldığında işkur işsizlik ödeneğini geri isteyebilir mi? konulu yargıtay kararı ara
    İşe iade davası kazanıldığında işkur işsizlik ödeneğini geri isteyebilir mi? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: İşe iade davası kazanıldığında işkur işsizlik ödeneğini geri isteyebilir mi?

Açıkça ifade edildiği üzere;
    sorun vebal den değil, 2800 tl yi GERİ ödeme yükümlülüğünden kurtulma çabası sn.tolg.

Nerede
    DENİZLİ
    İletiler
    26
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İşkur sizden yapmış olduğu tüm ödemeleri mi istiyor, yoksa işverenin mahkeme kararı ÜCRETİNİZİ ödediği 4 aylık süre için yaptığı ödemeyi mi istiyor?

İşverenin mahkeme kararı olarak 4 aylık süre için yaptığı ödemeyi istemiyor. işveren sana diyor ileriye dönük 4 aylık ödemeyi mahkeme karaıyla yaptı , zaten sen çalışır gibi maaşını aldın.bana o dönemde ödediğim 4 aylık işsizlik ödeneğini ver diyor.Ama ben ödememek için şöyle mantık yürütüyorum. eş zamanlı bir ödeme değil, yani o dönemde ben sadece işsizlik ödeneği alıyordum, iş akdim 13.10.2010 da fesh edildi. Mahkemem kasım 2011 de sonuçlandı. ama ben haziran 2011 de işe girdim ve hazirandan sonraki 2 ayın işsizliğini zaten almadım işe girdim diye. 10 aylık işsizlik ödeneği hakkım vardı ekim2010-haziran2011 arasının işsizlik ödeneğini kullandım. mahkeme kararıyla 14.10.2010-1302.2011 arası maaşımı işveren mahkeme kararıyla ödediği için bu dönem arası işsizlik ödeneği benden isteniyor.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İşverenin mahkeme kararı olarak 4 aylık süre için yaptığı ödemeyi istemiyor. işveren sana diyor ileriye dönük 4 aylık ödemeyi mahkeme karaıyla yaptı , zaten sen çalışır gibi maaşını aldın.bana o dönemde ödediğim 4 aylık işsizlik ödeneğini ver diyor.Ama ben ödememek için şöyle mantık yürütüyorum. eş zamanlı bir ödeme değil, yani o dönemde ben sadece işsizlik ödeneği alıyordum, iş akdim 13.10.2010 da fesh edildi. Mahkemem kasım 2011 de sonuçlandı. ama ben haziran 2011 de işe girdim ve hazirandan sonraki 2 ayın işsizliğini zaten almadım işe girdim diye. 10 aylık işsizlik ödeneği hakkım vardı ekim2010-haziran2011 arasının işsizlik ödeneğini kullandım. mahkeme kararıyla 14.10.2010-1302.2011 arası maaşımı işveren mahkeme kararıyla ödediği için bu dönem arası işsizlik ödeneği benden isteniyor.
    Haklı olarak isteniyor.
    En başından bakarsanız.
    Evet, işsiz kaldığınız dönemde kuruma başvurup işsizlik ödeneği aldınız mı? Aldınız.
    Daha sonra işsiz kaldığınız o dönemdeki 4 aylık sürenin çalışılmış gibi kabul edilmesi ve ücretlerinin ödenmesi kararıyla işvereniniz o 4 aylık süre için ücretinizi ödedi, ödediği ücret karşılığı olan primleri de SGK na ödedi mi? Ödedi.
    O dönem için hem işkur dan hem işverenden olmak üzere 2 ayrı ücret almış oluyormusunuz? Evet, oluyorsunuz.
    İşsiz olduğunuz dönemin bir kısmının işli olarak kabul edilmesinden ve ücretini işverenden almış olmanzıdan sonra , kurumun artık işli kabul edildiğiniz o 4 aylık süre için ödediği parayı geri talep etmesi normal değil mi hala sizce?

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    751
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

İşveren yargı kararı sonucu; 13.11.2010-13.12.2010-13.01.2011-13.02.2011 aylarını siz çalışıyormuşsunuz gibi ödedi. İşkur sizden bu ayları geri istiyor. Bunda sorun yok. Zira, yargı kararı ortada. 10 aylık işsizlik ödeneği hakkınız varmış. Geriye kaldı 6 ay. İşkur sizden 13.03.2011-13.04.2011-13.05.2011-13.06.2011 tarihleri için yaptığı ödemeyi istemiyor. Zira, işsizsiniz. Burada da sorun yok. Kaldı 2 ay. Haziran 2011 de işe başladığınız için bu sürede ödenecek olan işsizlik ödeneği kesilmiş. Burada da sorun yok. Geriye kalan sizin "Eş zamanlı bir ödeme değil" mantığınız. Sunulan Yargı kararlarına göre mantığınız işinize yaramaz.
    Konu tolg tarafından (10-03-2012 Saat 16:15:40 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    DENİZLİ
    İletiler
    26
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı tolg rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İşveren yargı kararı sonucu; 13.11.2010-13.12.2010-13.01.2011-13.02.2011 aylarını siz çalışıyormuşsunuz gibi ödedi. İşkur sizden bu ayları geri istiyor. Bunda sorun yok. Zira, yargı kararı ortada. 10 aylık işsizlik ödeneği hakkınız varmış. Geriye kaldı 6 ay. İşkur sizden 13.03.2011-13.04.2011-13.05.2011-13.06.2011 tarihleri için yaptığı ödemeyi istemiyor. Zira, işsizsiniz. Burada da sorun yok. Kaldı 2 ay. Haziran 2011 de işe başladığınız için bu sürede ödenecek olan işsizlik ödeneği kesilmiş. Burada da sorun yok. Geriye kalan sizin "Eş zamanlı bir ödeme değil" mantığınız. Sunulan Yargı kararlarına göre mantığınız işinize yaramaz.
    başınızı ağrıtıyorum kusura bakmayın ortada şöyle bir durum daha var. işkurdaki bayanla bu konuyu tartışırken bana dedi ki:" bu parayı ödemek zorundasınız fakat yarın bir gün tekrar işsiz kalırsanız ve işsizlik ödeneği için gerekli şartları sağlamazsanız o parayı size geri ödeyeceğiz zaten." bu ne demek. işsizlik ödeneği için 10 ay olan hakkımın 8 ayını kullanmış oldum ya. geri kalan 2 ay ve üzerine 4 aylık geri ödemeyi de hak ettikten sonra toplam 6 ay daha işsizlik ödeneği alacağım demek. yani paramı geri almak için bir daha mı işsiz kalmak lazım. zaten bu işimde işsizlik ödeneği prim gününü de dolduracağımdan bir öncekilere (eğer işsiz kalırsam) gerek kalmayacak. birde bu açıdan bakın şimdi. benim hak etmiş olduğum işsizlik ödeneğini benden geri almıyorlar mı? benim yıllarca ödediğim % 1 işsizlik primlerim nereye gitti?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

1-para sizin paranız değil, işsiz kaldığınız dönem için İşkur tarafından size ödenen fonun parasıdır.
    2- hak kazandığınız işsizlik ödeneği süresi dolmadan , iş bulup çalışmaya başladığınızda, kalan süre kadar daha işsizlik ödeneği alabileceğinizi söylemiş kurumdaki bayan. O parayı iade etmeyecekler, hak kazandığınız kullanmadığınız süre kadar daha kurum size işsizlik ödeneği ödeyecek.İleride tekrar hak kazanıp işsizlik ödeneği almaya başladığınızda ödenecek aylık miktarı, geçmişte aldığınızdan daha yüksek olacaktır, çünkü o tarihte asgari ücret artmış olacak ve işsizlik ödeneğinde baz alınan ücret asgari ücrettir.
    Sizin hesabınıza göre;
    ben yıllardır işsizlik sigortası için prim ödüyorum ama bugüne kadar hiç kullanmadım ve kısmet olursa emekli olduğumda o güne kadar ödediğim işsizlik sigortası primleri(m) boşa ödenmiş olacak . Ama öyle değil.

Nerede
    DENİZLİ
    İletiler
    26
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    1-para sizin paranız değil, işsiz kaldığınız dönem için İşkur tarafından size ödenen fonun parasıdır.
    2- hak kazandığınız işsizlik ödeneği süresi dolmadan , iş bulup çalışmaya başladığınızda, kalan süre kadar daha işsizlik ödeneği alabileceğinizi söylemiş kurumdaki bayan. O parayı iade etmeyecekler, hak kazandığınız kullanmadığınız süre kadar daha kurum size işsizlik ödeneği ödeyecek.İleride tekrar hak kazanıp işsizlik ödeneği almaya başladığınızda ödenecek aylık miktarı, geçmişte aldığınızdan daha yüksek olacaktır, çünkü o tarihte asgari ücret artmış olacak ve işsizlik ödeneğinde baz alınan ücret asgari ücrettir.
    Sizin hesabınıza göre;
    ben yıllardır işsizlik sigortası için prim ödüyorum ama bugüne kadar hiç kullanmadım ve kısmet olursa emekli olduğumda o güne kadar ödediğim işsizlik sigortası primleri(m) boşa ödenmiş olacak . Ama öyle değil.
    aşağıdaki yargıtay kararı ne demek istiyor sn kırcalı; sanırım davalı lehine sonuçlanmış.

YARGITAY
    10. HUKUK DAİRESİ
    Esas Numarası: 2008/10567
    Karar Numarası: 2010/5542
    Karar Tarihi: 15.04.2010

İŞE İADESİNE KARAR VERİLEN İŞÇİYE ÖDENEN İŞSİZLİK ÖDENEĞİ
    İŞSİZLİK SİGORTASI
    İŞSİZLİK ÖDENEĞİNE HAK KAZANMA
    İŞSİZLİK ÖDENEĞİ

4447 s. İşsizlikSK/50, 51, 52
    4857 s. İşK/20, 21

ÖZETİ: İşsizlik ödeneği, işsiz kalan işçiye verilir ve bu ödeneği almakta olan kimsenin gelir getirici bir işte çalışmaması gerekir. Kanun koyucunun açıkça öngördüğü üzere; gelir getirici işte çalışma hali; işsizlik ödeneği yönünden hak düşürücü niteliktedir. Feshin geçersizliğine dair mahkeme kararının kesinleşmesine kadar işe başlatılsın veya başlatılmasın işçiye çalıştırılmadığı süre için ödenen en çok dört aya kadar doğmuş bulunan ücret ve diğer haklardan, iş kazaları ve meslek hastalıkları ile işsizlik Sigortası dahil olmak üzere tüm sigorta kollarına ait primlerin kesilmesi, primlerin işverence ödenmesi ve bu sürelerin hizmetten sayılarak işçinin prim ödeme gün sayısına dahil edilmesi gereklidir. İşçinin boşta geçen ve çalışılmış gibi kabul edilen en çok dört aylık süre içinde gelir elde ettiği, işsiz kalmanın sonuçlarının bu şekilde telafi edildiği gözetildiğinde, dört aylık süre için ödenmiş olan işsizlik ödeneğinin İş Kurumuna iadesi gerekir. Aksinin kabulü çifte ödemeye neden olacağı gibi, 4447 sayılı Kanunun ‘‘işsizlerin gelir kayıplarını bir ölçüde de olsa giderme’‘ amacına da aykırılık teşkil eder.

Davacı, yersiz ödenen işsizlik ödeneğinin tahsili için yapılan icra takibine vaki itirazın iptali ile takibin devamına karar verilmesini istemiştir.
    Mahkeme, ilamında belirtildiği şekilde isteğin kısmen kabulüne karar vermiştir.
    Hükmün, taraflar Avukatları tarafından temyiz edilmesi üzerine, temyiz isteğinin süresinde olduğu anlaşıldıktan ve Tetkik Hakimi E. P. A. tarafından düzenlenen raporla dosyadaki kağıtlar okunduktan sonra işin gereği düşünüldü ve aşağıdaki karar tespit edildi.
    Karar: Somut olayda; işveren tarafından iş akdi 14.07.2004 tarihinde feshedilen davalının, 27.07.2004 tarihinde işsizlik ödeneği ödenmesi için İş Kurumuna talepte bulunduğu, talebi kabul edilen davalıya, 15.07.2004-5.03.2005 tarihleri arasında 240 gün işsizlik ödeneğinin ödendiği, işveren aleyhine aynı mahkemede açılan dava sonucunda, feshin geçersizliğine ve işe iadeye karar verildiği, kararın temyiz incelemesi sonucu kesinleştiği, işverenin daveti üzerine davalının 25.05.2005 tarihinde işe başladığı, davacı İş Kurumu tarafından ödenen işsizlik ödeneğinin tahsili için icra takibi başlatıldığı anlaşılmaktadır.
    Davada çözülmesi gereken uyuşmazlık; iş akdi feshedildikten sonra işsizlik ödeneği alan sigortalı işsizin, işe iade kararı ile işe başlaması halinde boşta geçen süre içinde aldığı işsizlik ödeneğinin iadesinin gerekip gerekmeyeceğine ilişkindir.
    4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanununun genel gerekçesinde ‘‘İşsizlik sigortası bir iş veya işyerinde çalışırken, çalışma istek, yetenek, sağlık ve yeterliliğinde olmasına karşın tamamen kendi istek ve kusuru dışında işini kaybeden çalışanlara bir yandan yeni bir iş bulunmasına gayret edilirken, diğer yandan da bunların işsiz kalmaları nedeniyle uğradıkları gelir kaybını kısmen de olsa karşılayarak, kendisinin ve ailesinin zor duruma düşmesini önlemek amacıyla belli süre ve ölçüde ödemeyi kapsayan, sigortacılık tekniği ile faaliyet gösteren, Devlet tarafından kurulmuş zorunlu bir sigorta koludur.
    İşsizlik sigortasının önemli unsurlarından birisi de, işsiz kalan sigortalılara mesleklerine uygun, en son çalıştıkları işin çalışma ve ücret koşullarına yakın bir iş bulunamadığı takdirde meslek değiştirme ve yetiştirme eğitimlerinin verilmesidir.
    Sigortalı işsizlere, işsizlik ödeneği vermek suretiyle gelir sürekliliğini sağlamak işsizlik sigortasının bir yönünü oluşturmaktadır. Diğer bir yönü ise, sigortalı işsizleri işe yerleştirmek, ya da yeniden istihdam şansı elde edebilmeleri için gerekli olan meslek geliştirme, edindirme ve yetiştirme eğitimi vermektir. Bütün bunlar göz önüne alındığında işsizlik sigortası ile, iş ve işçi bulma hizmetlerinin birbirinden farklı düşünülmesinin imkansızlığı ortaya çıkmaktadır.
    Sistemin amacı; işsizlerin gelir kayıplarını bir ölçüde de olsa gidermenin yanı sıra, iş gücünü sürekli, etkin ve verimli çalıştırarak insan gücü israfını en aza indirmektir.’‘ açıklaması ile kanunun işsizlik sigortasının amacını kabul şekli açıkça belirtilmiştir.
    Davanın yasal dayanağını oluşturan 4447 sayılı Kanunun gerekçesinde belirtilen ilkelerde de açıklandığı üzere; işsizlik sigortasının ilk ve doğrudan amacının işsizlik riski ile karşılaşan sigortalı işsize gelir güvencesi sağlamak olduğu, böylece işçi ve ailesinin yaşam standardının yeni bir iş buluncaya veya eski işine dönünceye kadar korunmuş olacağı, sigortalı işsizin işe iade davasının devamı süresince fiilen işsiz kaldığı gözetildiğinde; işveren tarafından 4447 sayılı Kanununu 51. maddesinde yazılı haller kapsamında iş akdi feshedilen sigortalı işsizin, feshin geçersizliğine karar verilerek işe başlatılması halinde, boşta geçen dönem içinde aldığı işsizlik ödeneğinin iadesinin mümkün olmadığının kabulü gerekir.
    Öte yandan; 4857 sayılı İş Kanununun, 21/3. maddesinde ki feshin geçersizliğine ilişkin kararın kesinleşmesine kadar çalıştırılmadığı süre için işçiye en çok dört aya kadar doğmuş bulunan ücreti ve diğer haklarının ödeneceğinin belirtilmiş olması da, anılan Kanunun 20. maddesinde, işçi feshin geçersizliği talebiyle açacağı davayı fesih bildiriminin tebliği tarihinden itibaren bir ay içinde açacağı, ilk derece mahkemesi seri yargılama usulüne göre davayı iki ay içinde sonuçlandıracağı ve kararın temyizi üzerine Yargıtay’ca bir ay içinde kesin karar verileceği gözetilerek, yargılamanın en çok dört ayda tamamlanacağını öngörür. Ancak uygulamada iş yoğunluğu nedeniyle bu süre içinde davanın karara bağlanmasının mümkün olmadığı ve İş yargılamasına ilişkin sürecin dört ayı aştığı bilinen bir gerçektir. Kanundaki düzenleme ile feshin geçersizliğine dair karar alan işçinin, en çok dört aya kadar doğmuş bulunan ücret ve diğer haklarının hüküm altına alınarak korunmuş olması, yargılamanın bu süreleri aşması halinde kanunda getirilmiş bir yaptırım bulunmaması karşısında, yargılamanın uzamasının ve dört ay içinde karara bağlanamamasının olumsuz sonuçlarının sigortalıya yüklenerek ödenen işsizlik ödeneğinin iade edilmesi sonucuna varılması, 4447 sayılı Kanunun ve sosyal güvenlik ilkeleri ile bağdaşmaz.
    Öte yandan; 4447 sayılı Kanunun 50. maddesinde de; sigortalının kusurundan kaynaklandığı belirlenen fazla ödemelerin geri alınacağından bahsedilmekte olup, işsizlik ödeneğine hak kazanacak şekilde iş akdi feshedilen ve kendisine işsizlik ödeneği ödenen sigortalı işsizin kusurunun bulunduğundan da bahsedilemez.
    Ne var ki; 4447 Sayılı Kanunun 52/b maddesine göre işsizlik ödeneği, işsiz kalan işçiye verilir ve bu ödeneği almakta olan kimsenin gelir getirici bir işte çalışmaması gerekir. Kanun koyucunun açıkça öngördüğü üzere; gelir getirici işte çalışma hali; işsizlik ödeneği yönünden hak düşürücü niteliktedir. Feshin geçersizliğine dair mahkeme kararının kesinleşmesine kadar işe başlatılsın veya başlatılmasın işçiye çalıştırılmadığı süre için ödenen en çok dört aya kadar doğmuş bulunan ücret ve diğer haklardan, iş kazaları ve meslek hastalıkları ile işsizlik sigortası dahil olmak üzere tüm sigorta kollarına ait primlerin kesilmesi, primlerin işverence ödenmesi ve bu sürelerin hizmetten sayılarak işçinin prim ödeme gün sayısına dahil edilmesi gereklidir. İşçinin boşta geçen ve çalışılmış gibi kabul edilen en çok dört aylık süre içinde gelir elde ettiği, işsiz kalmanın sonuçlarının bu şekilde telafi edildiği gözetildiğinde, dört aylık süre için ödenmiş olan işsizlik ödeneğinin İş Kurumuna iadesi gerekir. Aksinin kabulü çifte ödemeye neden olacağı gibi, 4447 sayılı Kanunun yukarıda açıklanan amacına da aykırılık teşkil eder.
    Sigortalı tarafından açılan işe iade davası sonucunda, işe iadeye karar verilip, işe başlatılması halinde, çalışılmış olarak kabul edilen dört aylık süreye ilişkin olarak iadesi gereken işsizlik ödeneği miktarı belirlenirken de kuşkusuz; sigortalı işsizin kusurunun bulunmadığı gözetilerek temerrüt tarihinden itibaren işleyecek faizden sorumlu olması gerektiği ve icra inkar tazminatına da hükmolunamayacağı yönleri üzerinde durulmalıdır.
    Mahkemece açıklanan maddi ve hukuki ilkeler gözetilmek suretiyle, hasıl olacak sonuca göre karar verilmesi gerekirken, yanılgılı değerlendirme ile yazılı şekilde ödenen işsizlik ödeneğinin tümünün iadesine karar verilmesi, usul ve yasaya aykırı olup bozma nedenidir.
    O halde, taraflar vekillerinin bu yönleri amaçlayan temyiz itirazları kabul edilmeli ve hüküm bozulmalıdır.
    Sonuç: Temyiz edilen hükmün yukarıda açıklanan nedenlerle BOZULMASINA, temyiz harcının istek halinde davalıya iadesine, 15.04.2010 gününde oyçokluğu karar verildi.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    751
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

aşağıdaki yargıtay kararı ne demek istiyor sn kırcalı; sanırım davalı lehine sonuçlanmış.
    Davacının lehine olan kısım aldığı işsizlik ödeneğinin TÜMÜNÜN geri iade edilmeyecek oluşu. Bu karar sizin lehinize değil. Zira, sizden aldığınız işsizlik ödeneğinin tümü geri istenmemiş. Ne kadar uğraşsanız da 4 aylık süreyi iade edeceksiniz, geri kalan süreler sizde kalacak.
    Konu tolg tarafından (12-03-2012 Saat 10:46:50 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    DENİZLİ
    İletiler
    26
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

benimle birlikte 300den fazla kişinin iş akdi fesh edildi ve toplu dava sonuçlandı. aynı anda 4 net ve 12 brütlerimizi aldık. bir süre sonra işkurdan borçlanma gelince diğerlerine de sordum . mesela birine 79 tl, diğerine 1200 tl, öbürüne 320 tl bazısına hiç borçlanılmamış. tabi bana da 4 aylık işkurun tamamı borçlanılmış. meğerse işsizlik ödeneği sürem olan 10 ay dolmadan işe girdiğim için tamamını borçlanmışım. yani mağdur değilim!! oysa mağdurum çünkü yeni işimin ücreti çıkarıldığım işyerinden düşük.. hala işe giremeyen arkadaşlara hiç borçlanılmamış , 4 ay daha eklenmiş soyut olarak çünkü hala sigortaları yok , bir kısmına kıst uygulanmış çünkü 10 ay işgöremezlik aldıktan sonra hayali uzatılan 4 ay içinde işe girmişler, işe girilen tarihten 4 ay sürenin dolmasına geçen aralık borçlanılmış. konuya hakimseniz demek istediğimi anlamışsınızdır. yoksa açıklayıcı örnek de verebilirim. yani benim suçum günahım işkur ödeneği olan 10 ay dolmadan erken işe girmek, çok adaletli davranılmış oluyor değil mi?

+ Konuyu Yanıtla
2 / 7 Sayfa İlkİlk 1234567 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

işe iade davası ve işsizlik ödeneği

işe iade işsizlik ödeneği

ise iadeyi kazandiktan sonra issizlik maasi

işe iade davası kazanılırsa

işe iade davası kazanılması durumunda

işsizlik maaşı geri ödenir mi

işsizlik maaşı geri ödeniyor mu

işe iade davasını kazanma durumunda

issizlik maasi geri odemesi