+ Konuyu Yanıtla
1 den 3´e kadar toplam 3 ileti bulundu.

Konu: CHP'de yeni yönetim

CHP'de yeni yönetim Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı CHP'de yeni yönetim

İşte Kurultay Sonucu

CHP'nin PM listesi açıklandı. Listede ilk göze çarpan, Dışişleri Bakanlığı'ndan üç emekli büyükelçinin yer alması oldu. Bu arada 80 kişilik blok listede yer alan isimlerden 21'i kadın. Listede 24 milletvekilinin de adı var. Yapılan oylamada en yüksek oy 1110 oldu. En düşük oyu ise 762 oyla Gürsel Tekin aldı. İşte CHP'nin yeni PM listesi ve alınan oylar:

DELEGELERİN ÜÇTE BİRİ GÜRSEL TEKİN'İN ADINI ÇİZDİ

CHP Parti Meclisi oylamasından, Parti'nin "ikinci adamı" konumundaki Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'e "uyarı" çıktı.

CHP Kurultayında toplam 1242 delege vardı.

Yapılan oylamada en yüksek oy 1110 oldu. En düşük oyu ise 762 oyla Gürsel Tekin aldı.

Bu sonuç, delegelerin yaklaşık üçte birinin Gürsel Tekin'in adını sildiğini ortaya koydu.

Oylamanın bir başka çarpıcı sonucu ise, Gürsel Tekin'den sonra en az oyu alan Sezgin Tanrıkulu'nun oy sayısının 1030, onun hemen üstündeki Enver Aysever'in ise 1038 olması.

Bu durumda, Parti Meclisi'ne en alt sıradan giren Gürsel Tekin'in kendisinin hemen üstünde yer alan Diyarbakır eski Baro Başkanı Tanrıkulu ile arasındaki oy farkı çok çarpıcı bir rakam olan, 268 oldu.

En yüksek oy olan 1110 oyu, Yakup Akkaya, Haluk Eyidoğan, Turhan İçli, Bihlun Tamaylıgil ve Mahmut Tanal aldı.

Yaşar AĞYÜZ 1101

YAKUP AKKAYA 1110

ENGİN ALPAY 1108

ALİ ARSLAN 1107

SENCER AYATA 1080

ENVER AYSEVER 1038

SÜHEYL BATUM 1089

GÜLSÜM BİLGEHAN 1099

MEHMET VOLKAN CANALİOĞLU 1106

Osman Coşkunoğlu 1106

MUHAMMED ÇAKMAK 1105

İZZET ÇETİN 1092

DOĞA ÇİĞDEMOĞLU 1109

Mesut Değer 1062

TURGUT DİBEK 1103

ZEKİ DURMAZ 1107

ATİLA EMEK 1104

DİDEM ENGİN 1095

AYKAN ERDEMİR 1107

HALUK EYİDOĞAN 1110

LEVENT EYİPİŞİREN 1107

İsa Gök 1067

GÖKHAN GÜNAYDIN 1108

MEHMET ZEKİ GÜNDÜZ 1100

HURŞİT GÜNEŞ 1080

EMREHAN HALICI 1103

TURHAN İÇLİ 1110

SENA KALELİ 1107

Osman Kaptan 1104

ATİLA KART 1098

AYTEN KAYALIOĞLU 1109

SEMA KENDİRCİ 1102

OSMAN KORUTÜRK 1107

ALİ İHSAN KÖKTÜRK 1102

BÜLENT KUŞOĞLU 1104

FARUK LOĞOĞLU 1106

AYLİN NAZLIAKA 1100

BERTİL Emrah ODER 1109

EKREM KEREM OKTAY 1097

GÜLSEREN ONANÇ 1107

MELDA ONUR 1100

UMUT ORAN 1080

Oğuz Oyan 1104

ENSAR ÖYÜT 1090

VELİ ÖZDEMİR 1109

RAMAZAN KERİM ÖZKAN 1106

İHSAN ÖZKES 1109

MEHMET ALİ ÖZPOLAT 1088

FAİK ÖZTRAK 1109

ALİ ARİF ÖZZEYBEK 1109

HÜSEYİN PAZARCI 1104

ZUHAL SAMLI 1098

PERİHAN SARI 1108

ATİLA SAV 1098

VAHAP SEÇER 1105

MEHMET ALİ SUSAM 1099

BİHLUN TAMAYLIGİL 1110

MAHMUT TANAL 1110

SEZGİN TANRIKULU 1030

GÜRSEL TEKİN 762

BİNNAZ TOPRAK 1106

Erdoğan Toprak 1103

FAİK TUNAY 1105

RIZA YALÇINKAYA 1104

HÜSEYİN Yaşar 1101

İRFAN HÜSEYİN YILDIZ 1100

AYŞE ATAÇ YILMAZ 1102

ALAATTİN YÜKSEL 1071

BİLİM KURULU KONTENJANINDAN PM'YE GİREN İSİMLER

FERİT MEVLÜT ASLANOĞLU 866

ERCAN KARAKAŞ 824

BİRGÜL AYMAN GÜLER 832

NİHAT MATKAP 794

UFUK ATAÇ 762

NUR SERTER 736

SEYHAN ERDOĞDU 726

DENİZ PINAR ATILGAN 692

SACİT YILDIZ 673

ÖNAY ALPAGO 663

ÖMER KURTAŞ 655

HÜLYA GÜVEN 654

ALİ TEZEL DE, DOĞAN Taşdelen'İN OĞLU DA SEÇİLEMEDİ

Bilim Kurulu kontenjanından Parti Meclisi'ne giremeyen adaylar arasında, Çankaya eski Belediye Bakanı Doğan Taşdelen'in oğlu Alper Taşdelen, sosyal güvenlik uzmanı Ali Tezel ve ünlü doktor ve radyo sahibi Servet Ünsal bulunuyor. Halen PM üyesi olan Nuran Yıldız da PM'ye girmek için yeterli oyu bulamadı.

PM'ye girecek yeterli oyu alamayan adaylar şöyle;

NURAN YILDIZ 632

NURCAN ŞANLI 602

SELÇUK ŞAFAK DEMİRBULAK 569

ALİ TEZEL 568

ALPER Taşdelen 529

SERVET ÜNSAL 523

Dışişleri eski Müsteşarı Faruk Loğoğlu'nun yanı sıra, eski Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk'ün büyük oğlu, emekli Büyükelçi Osman Korutürk de PM listesinde yer buldu. Üçüncü büyükelçi ise, DSP'den CHP'ye geçen bir isim; Emekli Büyükelçi ve Balıkesir Milletvekili Hüseyin Pazarcı.

Yine bir başka eski Cumhurbaşkanı, İsmet İnönü'nün torunu Gülsüm Bilgehan da PM listesinde yer aldı.

ESKİ DYP'Lİ, KILIÇDAROĞLU'NUN YARDIMCISI

PM listesindeki ilginç bir başka isim de, Bülent Kuşoğlu. Kuşoğlu, Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürlüğü döneminde, Genel Müdür yardımcısı olarak görev yapmıştı. DYP Ankara il başkanlığı da yapan Kuşoğlu, son olarak Genel Başkanlığı Abdüllatif Şener'in yaptığı Türkiye Partisi Genel Başkan yardımcısı idi.

TANRIKULU LİSTEDE, AZINLIK TEMSİLCİSİ YOK

Beklendiği gibi, Kılıçdaroğlu'nun PM listesine Diyarbakır eski baro başkanı Sezgin Tanrıkulu da girdi. Kulislerde, PM'ye "azınlık temsilcisi" olarak gireceği konuşulan Markus Ürek ise liste dışı kaldı.

MÜFTÜ YİNE LİSTEDE

Daha önceki PM'de de yer alan, eski müftü İhsan Özkes de, Kılıçdaroğlu'nun PM listesinde yer aldı. PM Listesinde ayrıca, Din sosyoloğu Muhammed Çakmak'ın yer alması da dikkat çekti.

İLK DEĞERLENDİRME: BAYKALCILAR LİSTEDE, SAV YANLILARI ÇOK AZ

CHP'nin yeni Parti Meclisi listesinde ilk göze çarpan unsurlardan biri de, Baykal'a yakın bazı isimlerin sayısının, Önder Sav'la birlikte hareket edenlere göre daha çok olması. Sav'a yakın duranlardan ilk göze çarpan isim Gökhan Günaydın.

ECEVİT KONTENJANI

CHP'nin yeni listesinde eski Genel Başkan Bülent Ecevit ile birlikte politika yapan isimlere de yer verildi. "Ecevit kontenjanından" listeye giren isimler Emrehan Halıcı ve Hüseyin Pazarcı. DSP'li eski bakanlardan Erdoğan Toprak da listede yer aldı.

HİKMET ÇETİNKAYA'NIN KIZI DA LİSTEDE

Cumhuriyet Gazetesi yazarlarından Hikmet Çetinkaya'nın kızı da CHP PM listesinde kendisine yer buldu;
    Bertil Emrah Oder, Anayasa hukuku profesörü. CHP listesinde gazeteciler kontenjanından yer alan bir isim ise Veli Özdemir oldu.

KAMİL KOÇ'UN VELİAHTI PM LİSTESİNDE

Kılıçdaroğlu'nun PM listesinde iş dünyasını temsilen giren kişi bir kadın oldu. Kamil Koç firmasının sahibi Sena Kaleli listede yer aldı.

"ENDİŞELİ MODERN" DE LİSTEDE

Radikal gazetesinde köşe yazan Profesör Binnaz Toprak da listeye girdi. Toprak, yaptığı bir sosyolojik tahlilde AK Parti'nin icraatlerinden dolayı "modernler endişeli" ifadesini kullanmış, bunun üzerine kendisinden "endişeli modern" diye bahsedilmeye başlanmıştı.

Kılıçdaroğlu'nun kendisinin okuduğu ve CHP Seçim faaliyetlerinde kullanılacak şiirlerin prodüksiyonunu yapan Seyhan Müzik'in sahibi Bülent Seyhan da listeye girdi.

LİSTEDE ENGELLİLERİN DE SESİ OLACAK

Kılıçdaroğlu'nun PM listesinde, engellilerin de sesi olacak bir isim var: Görme engelli avukat Turhan İçli...

PM üyeliği için ayrıca 200 kişinin başvuruda bulunduğu öğrenildi.

OKAY VE MENGÜ ŞAŞIRTTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Parti Meclisi listesinde eski Genel Sekreter Önder Sav'a yakın iki ismin olmayışı dikkat çekti.

Sav'ın kurultay'dan iki gün önce yaptığı 'destek' açıklamasını Hakkı Süha Okay ve Şahin Mengü'nün PM'ye girmesi konusunda, uzlaştılar olarak yorumlanmıştı. Ancak liste açıklandığında iki isimin de olmadığı görüldü.

Listede, Baykal ekibinden Osman Kaptan, Mehmet Ali Susam, Bihlun Tamaylıgil, Nur Serter, Maesut Değer, Ali İhsan Köktürk dikkat çekiyor.

Sav ekibinden ise Gülsüm Bilgehan, Faik Öztrak, Gökhan Günaydın, Atilla Sav ve Rıza Yalçınkaya sıralanıyor.

PM listesi için 'sivri' olmayan iddiasız isimlerden oluşuyor, yorumları yapılıyor. Ancak Sezgin Tanrıkulu ve Enver Aysever ise listenin en 'baskın' isimleri olarak sıralanıyor. Bu iki isim için "Liberal CHP"'nin savunucuları olarak tanımlanıyor. Tanrıkulu içinse listeye 'kimlik katan adam' deniyor. Ancak kimileri bunu olumlu kimileriyse olumsuz anlamda kullanıyor.

CHP'DE KADIN HAKLARI ONLARA EMANET

TERÖR UZMANI DA PATRONİÇE DE SENDİKACI DA VAR

CHP Parti Meclisi'nde, parti tarihinin en kalabalık kadın topluluklarından biri görev yapacak. Liste içinde terör uzmanı, patron ve işçi temsilcisi de var. İşte listenin parlayan yıldızları:

Hem Genç Hem Kadın Hem terör uzmanı:

26 yaşındaki Doğa Çiğdemoğlu listenin en dikkat çekici isimlerinden biri. 26 yaşındaki Çiğdemoğlu, bir terör uzmanı. Fransa ve İngiltere'de terör eğitimi almış bir isim.

Sema Kendirci- Türk Kadınlar Birliği Başkanı

Gülseren Onan- Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER),

Perihan Sarı- DİSK Genel Başkan Yardımcısı

Zuhal Sanlı- CHP Kadın Kolları Başkanı (Kasım'da atandı).

SAVDAN İNCE ELEŞTİRİ

Eski CHP Genel Sekreteri Önder Sav, PM listesi oylanırken yaptığı açıklamada ince bir eleştiride bulundu ve ''Benim listem daha farklı olurdu'' dedi.

BAYKAL OY KULLANMADI

CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal, CHP'nin 15. Olağanüstü Kurultayı'nda Parti Meclisi (PM) için oy kullanmadı. Kurultaya katılan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından sonra salondan ayrılan Baykal'ın oy kullanmak için tekrar salona gelmedi.

Bu arada CHP'nin eski Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Önder Sav Oyunu kullandı.

KILIÇDAROĞLU'NDAN LİSTE YORUMU

Oylama sürerken Kılıçdaroğlu da 'liste' ile ilgili ilk kez açıklamada bulundu ve ''Listeye yönelik kırgınlık yok ama burukluk olabilir. Listede kendini görmek isteyip göremeyenler olmuştur'' dedi.

İŞTE O İSİMLER:

Yaşar AĞYÜZ

YAKUP AKKAYA

ENGİN ALPAY

ALİ ARSLAN

SENCER AYATA

ENVER AYSEVER

SÜHEYL BATUM

GÜLSÜM BİLGEHAN

MEHMET VOLKAN CANALİOĞLU

OSMAN COŞKUNOĞLU

MUHAMMED ÇAKMAK

İZZET ÇETİN

DOĞA ÇİĞDEMOĞLU

MESUT DEĞER

TURGUT DİBEK

ZEKİ DURMAZ

ATİLA EMEK

DİDEM ENGİN

AYKAN ERDEMİR

HALUK EYİDOĞAN

LEVENT EYİPİŞİREN

İSA GÖK

GÖKHAN GÜNAYDIN

MEHMET ZEKİ GÜNDÜZ

HURŞİT GÜNEŞ

EMREHAN HALICI

TURHAN İÇLİ

SENA KALELİ

OSMAN KAPTAN

ATİLA KART

AYTEN KAYALIOĞLU

SEMA KENDİRCİ

OSMAN KORUTÜRK

ALİ İHSAN KÖKTÜRK

BÜLENT KUŞOĞLU

FARUK LOĞOĞLU

AYLİN NAZLIAKA

BERTİL Emrah ODER

EKREM KEREM OKTAY

GÜLSEREN ONANÇ

MELDA ONUR

UMUT ORAN

OĞUZ OYAN

ENSAR ÖYÜT

VELİ ÖZDEMİR

RAMAZAN KERİM ÖZKAN

İHSAN ÖZKES

MEHMET ALİ ÖZPOLAT

FAİK ÖZTRAK

ALİ ARİF ÖZZEYBEK

HÜSEYİN PAZARCI

ZUHAL SAMLI

PERİHAN SARI

ATİLA SAV

VAHAP SEÇER

MEHMET ALİ SUSAM

BİHLUN TAMAYLIGİL

MAHMUT TANAL

SEZGİN TANRIKULU

GÜRSEL TEKİN

BİNNAZ TOPRAK

ERDOĞAN TOPRAK

FAİK TUNAY

RIZA YALÇINKAYA

HÜSEYİN YAŞAR

İRFAN HÜSEYİN YILDIZ

AYŞE ATAÇ YILMAZ

ALAATTİN YÜKSEL

Bilim kurulu

ÖNAY ALPAGO

MEVLÜT ASLANOĞLU

UFUK ATAÇ

DENİZ PINAR ATILGAN

SELÇUK ŞAFAK DEMİRBULAK

SEYHAN ERDOĞDU

BİRGÜN AYMAN GÜLER

HÜLYA GÜVEN

ERCAN KARAKAŞ

ÖMER KURTAŞ

NİHAT MATKAP

NUR SERTER

NURCAN ŞANLI

ALPER TAŞDELEN

ALİ TEZEL

SERVET ÜNSAL

SACİT YILDIZ

NURAN YILDIZ

www.haberler.com

Hayırlı olsun

Hukuki NET Güncel Haber

CHP'de yeni yönetim konulu yargıtay kararı ara
    CHP'de yeni yönetim konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: CHP'de yeni yönetim

CHP liderine telgraf gönderen Sosyalist Enternasyonal Genel Başkanı Yorgo Papandreu başarı diledi.

''Küresel ekonomik krizin bu zor günlerinde, sosyal demokrasinin önerileri her zamankinden çok daha fazla geçerlidir ve halkın günlük sorunlarına somut çözümler üretebilir. Bizim ortak hedefimiz, kalkınmayı sosyal adalet ve saydamlıkla birleştirmektir.

Sosyal demokrasinin temel değerleri olan dayanışma, fırsat eşitliği, insan hakları ve sosyal hakların korunmasını hedefleyen politikalarıyla gereken toplumsal değişimi biz gerçekleştirebiliriz. Önümüzde duran zorlukların üstesinden gelebilmek için partilerimiz daha açık ve katılımcı olmalıdır ve bu da Sosyalist Enternasyonal çatısı altında işbirliğiyle sağlanabilir. Sizlere başarılı ve verimli bir kurultay diliyorum.''

HaberTürk (AA)

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: CHP'de yeni yönetim

Yeni Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin yeni Merkez Yönetim Kurulu'nu (MYK) açıkladı. CHP'nin yeni MYK'sı şu isimlerden oluşuyor:
    -Örgütlenme ve Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin -İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş
    -Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum
    -Partinin Tanıtımı ve Basın ve Propagandadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak
    -Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Volkan Canalioğlu
    -İşçi Memur Sendikaları ve emekliler ve emek Bürolarından Sorumlu Genel Başkan yardımcısı İzzet Çetin
    -İşveren Sendikaları Meslek Kuruluşları ve diğer sivil Toplum Kuruluşlarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran
    -Dış İlişkiler ve Yurtdışı Örgütlenmelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Osman Korutürk
    -Kadın Örgütlenmesi ve Kadın Kollarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülsüm Bilgehan
    -Gençlik Örgütlenmesi ve Gençlik Kollarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Engin Altay
    -Ekonomik ve Mali Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak
    -Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Alaattin Yüksel
    -AR-GE; Bilim Yönetim ve Kültür Platformundan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sencer Ayata
    -Parti İçi Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sena Kaleli
    -Bilişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Emrahan Halıcı
    -İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu
    -Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil

HaberTürk

Hayırlı olsun

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar: