2009/2010 eğitim öğretim yılı nisan ayında iki müdür yardımcısı açığı olan bir okula sınavla müdür yardımcısı olarak atamam yapıldı.
2003 yılında çıkan genelgeye göre norm kadro sayısı hesaplaması yapılmaktadır. Ancak atamamın yapıldığı tarihten bu süreye kadar hiçbir şekilde okulda müdür yardımcılığı normu etkileyecek herhangi bir olay olmadı. Daha önceki senelere ait yapılan bir norm kadro hesaplanmasında hatalı hesaplama yapılmış ve bu hesaplamada 6 olarak hesaplanmıştır. Bu sene yapılan hatanın farkına vararak normu 6’dan 5’e düşürmüşlerdir.
Norm kadrolar açıklandığında açığın 1 olduğu ve 1 müdür yardımcısının norm fazlası olduğu söylendi. Sınav puanına göre ilk sırada ben atandım. Sınavla atanmamıza rağmen Ek-2 Belgesi doldurulması istenmiştir. Fakat rağmen sınav puanına rağmen Ek-2 norm fazlası olduğum söylendi. Sınav puanım diğer arkadaşa göre fazla fakat hizmet yılım az ayrıca diğer arkadaşımın görev yaptığı okul olduğu için benden bir gün önce göreve başladı. Benim ve diğer arkadaşımın atamasının Ek2’ye göre değil sınav puanına göre yapıldığını söylememe rağmen ek2 belgesini doldurmamız istendi.
Bu duruma göre kim norm fazlası olur. Sınav puanım işe yarar mı? Öncelik sınav puanın damı yoksa hizmet yılın damı? Ayrıca Yanlış hesaplama da geriye doğru işlem yapılır mı?
Çalışmalarınızda başarılar dilerim.