+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 26 ileti bulundu.

Konu: Site yöneticisi seçimi?

Site yöneticisi seçimi? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #11
  Kayıt Tarihi
  Dec 2011
  Nerede
  .
  İletiler
  1.381
  Dilekçeler Sözleşmeler
  1
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Site yöneticisi seçimi?

  Yönetici ve denetçi atama
  MADDE 71- Yönetim plânında başka türlü düzenlenmedikçe, blok kat malikleri kurulu blok için, blok niteliğinde olmayan yapıların yer aldığı parseldeki kat malikleri kendilerine özgülenen ortak yer ve tesisler için, toplu yapı temsilciler kurulu ise toplu yapı kapsamındaki bütün ortak yapı, yer ve tesisler için yönetici ve denetçi atar.
  Blok yöneticisi ve denetçisi, bloktaki kat maliklerinin; blok niteliğinde olmayan yapıların ortak yer ve tesisleri için yönetici ve denetçi, bu yapılardaki kat maliklerinin sayı ve arsa payı bakımından çoğunluğu tarafından seçilir. Toplu yapı kapsamındaki bütün ortak yapı, yer ve tesisler için yönetici ve denetçi ise, toplu yapı temsilciler kuruluna katılan yönetici ve temsilcilerin, yönettikleri ve temsil ettikleri bağımsız bölüm sayısının salt çoğunluğunun oyu ile atanır.  Hukuki NET Güncel Haber

  Site yöneticisi seçimi? konulu yargıtay kararı ara
  Site yöneticisi seçimi? konulu hukuk haber
  Konu Hakkaniyetli tarafından (18-06-2012 Saat 18:05:26 ) de değiştirilmiştir.

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #12
  Kayıt Tarihi
  Jun 2012
  Nerede
  malatya
  İletiler
  7
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Site yöneticisi seçimi?

  arkadaşlar cevaplar için teşekkürler.benim ögrenmek istediğim site yönetimi halen siteyi kuran kişiler yani mütahitlerin kontrolunde bunlar siteyi yeni başkanlık seçiminden sonra tamamen teslim edip yönetimi tam bağımsız yapacaklar.ama ben site içinde bir oy sandığı koyup site sakinlerinin oy kullanarak seçim yapmalarını istiyorum.şimdiki blok başkanları beni seçmişti ama şu anda belirli bir fikir içinde site yönetimini ele almak istiyorlar.benim ricam şu anda yönetimde söz sahibi olan şirkette demokratik bir seçime sıcak bakıyor.ilk bagımsız seçimimizi tüm sakinlerin oyuyla seçebilirmiyiz.bunu ögrenmek istiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler.

 4. #13
  Kayıt Tarihi
  Jan 2013
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  348
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Site yöneticisi seçimi?

  Alıntı Hakkaniyetli rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Sitelerde tüm malikleri ayni anda toplamak imkansızdır
  Günümüzde içinde binlerce kişinin yaşadığı siteler mevcut.

  Blok sakinleri sadece kendi sahip oldukları dairelerinin olduğu blok yöneticisini 1 yıl için seçerler.
  Blok yöneticileri toplanarak site yöneticisini 2 yıl için seçerler.

  Blok yöneticisi o blokta kat maliki olmak zorunda değildir. (1 yıl için seçilirler)
  Blok denetçileri o bloktan kat maliki olmak zorundadır. (1 yıl için seçilirler)
  Blok Yönetici yardımcısı o bloktan kat maliki olmak zorundadır. (1 yıl için seçilirler)

  Site yöneticisi o Sitede kat maliki olmak zorunda değildir. (2 yıl için seçilirler)
  Site denetçileri o Sitede kat maliki olmak zorundadır. (2 yıl için seçilirler)
  Site Yönetici yardımcısı o sitede kat maliki olmak zorundadır. (2 yıl için seçilirler)

  SiTELERDE gider paylaşımı:

  Her blok kendi giderini öder.
  Site gideri bloklara pay edilir.

  Ortak giderlere katılma
  MADDE 72- Toplu yapı kapsamındaki belli bir yapıya veya yapıların sadece birkaçındaki kat maliklerinin ortak kullanım ve yararlanmasına tahsis edilmiş ortak yer ve tesislere ilişkin ortak giderler, o yapılardaki kat malikleri tarafından, bütün bağımsız bölümlerin ortak kullanım ve yararlanmasına tahsis edilmiş tesis ve yerlere ilişkin ortak giderler ise bütün kat malikleri tarafından karşılanır.

  (personel giderleri eşit, Diğer giderler ise arsa payına göre paylaşılır.)
  Sayın Hakkaniyetli,

  Site yöneticisinin görev süresini iki yıl olarak belirlemeye dayanak nedir? 634 de açık bir hüküm bulamadım. 24 daireli iki blok olan sitemizde durum nedir? Site yönetimi mi var? Yönetici mi?

 5. #14
  Kayıt Tarihi
  Dec 2011
  Nerede
  .
  İletiler
  1.381
  Dilekçeler Sözleşmeler
  1
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Site yöneticisi seçimi?

  TOPLANTI ZAMANI:

  Madde 29 - Kat malikleri kurulu, yılda bir defadan az olmamak üzere yönetim planında gösterilen zamanlarda, eğer böyle bir zaman gösterilmemişse, her takvim yılının ilk ayı içinde toplanır. (Ek cümle: 14/11/2007-5711 S.K./14.mad.)
  Toplu yapılarda ise kurullar, en geç iki yılda bir defadan az olmamak üzere yönetim plânlarında gösterilen zamanlarda, böyle bir zaman gösterilmemişse, ikinci takvim yılının ilk ayı içinde toplanır.

  Önemli bir sebebin çıkması halinde, yöneticinin veya denetçinin veya kat maliklerinden üçte birinin istemi üzerine ve toplantı için istenilen tarihten en az onbeş gün önce bütün kat maliklerine imzalattırılacak bir çağrı veya bir taahütlü mektupla, toplantı sebebi de bildirilmek şartiyle, kat malikleri kurulu her zaman toplanabilir.

  İlk çağrı yapılırken, birinci toplantıda, yeter sayının sağlanamaması halinde, ikinci toplantının nerede ve hangi tarihte yapılacağı da belirtilir. (Ek cümle: 14/11/2007-5711 S.K./14.mad.) İlk toplantı ile ikinci toplantı arasında bırakılacak zaman yedi günden az olamaz.

 6. #15
  Kayıt Tarihi
  Jun 2012
  Nerede
  malatya
  İletiler
  7
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Site yöneticisi seçimi?

  arkadaşım konular hakkında çok bilgin var.benim ricam daha öncede yazmıştım. ben kanuni olarak yapılması gereken site başkanlık seçimi hakkında bilgi almak istiyorum.
  şu an 200 daire ve 5 blokta oturulan bir site sakiniyim.sitemiz yeni ve ilk başkan sakinlerin seçtiği blok başkanları tarafından seçilmişti ve sitenin yönetimi oturduktan sonra ayrıldı.yerine yine 5 blok başkanının 3 tanesinin oyu ile yeni bir başkan seçildi ve ilk olarak blok başkanlığını ve temsilciliğini kapıcılar aracılığıyla açıklama bile yaptırmadan yani ne için attıklarını bilmeden sakinlere imzalatarak iptal etti.şu anda kendisini şeçenler dahil herkese hakaret ederek uzaklaştırdı.
  benim ricam blok başkanlığı iptal edilebilir mi ve kanuni başkan seçimi nasıl olur.blok başkanlarını sakinler blok başkanları da site başkanını mı seçer yoksa tüm site oturanları oy kullanarak mı seçim yapılır.
  şimdiden teşekkürler.

 7. #16
  Kayıt Tarihi
  Mar 2013
  Nerede
  ........
  İletiler
  4.959
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Site yöneticisi seçimi?

  YÖNETİM

  Madde 69 - (Ek madde: 14/11/2007-5711 S.K./22.mad.)

  Toplu yapı kapsamında bulunan parsel ve parsellerdeki birden çok bağımsız bölümü kapsayan ana yapıda ortak yerleri bulunan blok yapıların her biri, kendi sorunlarına ve yalnız o bloğa ait ortak yerlere ilişkin olarak, o blokta bulunan bağımsız bölüm maliklerinden oluşan blok kat malikleri kurulunca yönetilir. Bir parselde blok niteliğinde olmayan yapılar varsa veya bu nitelikteki yapılarla blok yapılar aynı parselde yer alıyorsa, kendi sorunlarına ve o parsele ait ortak yerlere ilişkin olarak, o parselde bulunan bağımsız bölüm maliklerinden oluşan kat malikleri kurulunca yönetilir. Yönetim plânında blokların ve blok niteliğinde olmayan yapıların idare tarzı ayrıca belirtilir.

  Bir adada birden çok parsel yer alıyorsa, adayı oluşturan parsellere ait ortak yerler, o adada bulunan bağımsız bölüm maliklerinden oluşan ada kat malikleri kurulunca yönetilir ve yönetim tarzı, kanunların emredici hükümleri saklı kalmak şartıyla, bu kurul tarafından kararlaştırılır. Bu yetki, yönetim plânında ada temsilciler kuruluna verilebilir. Yönetim plânında başka türlü düzenlenmemişse, ada temsilciler kurulu, blok yapılarda her blokta bulunan bağımsız bölüm maliklerince seçilen blok yöneticileri ve blok niteliğinde olmayan yapıların bağımsız bölüm maliklerince seçilen temsilcilerden oluşur. Ada temsilciler kurulu üyelerinin sayısı ve nasıl seçileceği toplu yapının özelliği dikkate alınarak yönetim plânında belirtilir. Ada temsilciler kurulunda bu yöneticiler ve temsilciler yönettikleri ve temsil ettikleri bağımsız bölüm sayısı kadar oy hakkına sahiptirler.

  Toplu yapı kapsamındaki ortak yapı, yer ve tesisler, bu kapsamda yer alan bağımsız bölüm maliklerinden oluşan toplu yapı kat malikleri kurulunca yönetilir ve yönetim tarzı, kanunların emredici hükümleri saklı kalmak şartıyla, bu kurul tarafından kararlaştırılır. Bu yetki, yönetim plânında toplu yapı temsilciler kuruluna verilebilir. Yönetim plânında başka türlü düzenlenmemişse, toplu yapı temsilciler kurulu, blok yapılarda her blokta bulunan bağımsız bölüm maliklerince seçilen blok yöneticileri ve blok niteliğinde olmayan yapıların bağımsız bölüm maliklerince seçilen temsilcilerden oluşur. Toplu yapı temsilciler kurulu üyelerinin sayısı ve nasıl seçileceği toplu yapının özelliği dikkate alınarak yönetim plânında belirtilir. Toplu yapı temsilciler kurulunda bu yöneticiler ve temsilciler yönettikleri ve temsil ettikleri bağımsız bölüm sayısı kadar oy hakkına sahiptirler.

 8. #17
  Kayıt Tarihi
  Jun 2012
  Nerede
  malatya
  İletiler
  7
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Site yöneticisi seçimi?

  halen bir cevap alamadım.tam bir bilgimi yok yoksa cevap verecek kimsemi.

 9. #18
  Kayıt Tarihi
  Mar 2013
  Nerede
  ........
  İletiler
  4.959
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Site yöneticisi seçimi?

  [QUOTE=mrhawk;478889]halen bir cevap alamadım.tam bir bilgimi yok yoksa cevap verecek kimsemi.[/QUOTE

  Kanun maddesi yukarda var. Sorularınızın cevaplarıda o maddelerde.

  Ayrıca aşağıdaki linkte KMK nın tümü vardır.
  http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx...urceXmlSearch=

  - - - Updated - - -

  Alıntı mrhawk rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  arkadaşım konular hakkında çok bilgin var.benim ricam daha öncede yazmıştım. ben kanuni olarak yapılması gereken site başkanlık seçimi hakkında bilgi almak istiyorum.
  şu an 200 daire ve 5 blokta oturulan bir site sakiniyim.sitemiz yeni ve ilk başkan sakinlerin seçtiği blok başkanları tarafından seçilmişti ve sitenin yönetimi oturduktan sonra ayrıldı.yerine yine 5 blok başkanının 3 tanesinin oyu ile yeni bir başkan seçildi ve ilk olarak blok başkanlığını ve temsilciliğini kapıcılar aracılığıyla açıklama bile yaptırmadan yani ne için attıklarını bilmeden sakinlere imzalatarak iptal etti.şu anda kendisini şeçenler dahil herkese hakaret ederek uzaklaştırdı.
  benim ricam blok başkanlığı iptal edilebilir mi ve kanuni başkan seçimi nasıl olur.blok başkanlarını sakinler blok başkanları da site başkanını mı seçer yoksa tüm site oturanları oy kullanarak mı seçim yapılır.
  şimdiden teşekkürler.


  Başkan üyeleri değil üyeler başkanı seçer. İmza toplayarak bunları görevden alamaz.

  Toplantı karar defterine yazılmadan ve usulüne uygun yapılan toplantıda Blok kat malikeri tarafından değiştirilmeyen blok başkanının görevi halen devam etmektedir.

 10. #19
  Kayıt Tarihi
  Jun 2012
  Nerede
  malatya
  İletiler
  7
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Site yöneticisi seçimi?

  aydınlattığın için teşekkürler.

 11. #20
  Kayıt Tarihi
  Jun 2016
  Nerede
  Niğde
  İletiler
  2
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Site yöneticisi seçimi?

  Bugun 2 apartmanlık sitemize yeni yönetici secildi. Ancak toplantı bagımsız bir yerde yapılmadı. Yeni yönetici seçilen kişinin işyerinde(site içinde yapıldı). Ayrıca toplantıya yapılan çağrı sadece dilden yapıldı ( yani çağrı herkese ulaşmadı) Bu sebeplerden seçime itiraz edebilir miyim?

+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon

Benzer Konular :

 1. Site Yöneticisi ve Yardımcısı Seçimi Hk.
  Oturduğumuz sitede yapılan yönetim kurulu seçimi ile ilgili sorularım : 1. Yapılan yönetim seçiminde ; 50 daireli sitede bir şahsa 12 vekalet...
  Yazan: kenteber Forum: Kat Mülkiyeti Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 08-11-2018, 15:21:12
 2. İlk apartman yÖneticisi seçimi
  Selamlar, 13 daireli bir apartmanda oturmaktayım, yönetim oluşturulmadığı için tüm girişim tarafımdan yapıldı. Ancak tebligatı ulaştıramadığım 2...
  Yazan: E.CAGATAY Forum: Kat Mülkiyeti Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 24-02-2014, 21:15:59
 3. Site Yöneticisi İstifası
  Öncelikle saygılarımı sunuyorum. 3 yıldır 60 dairelik bir sitede yöneticilik yapıyorum. En son olarak OCAK 2012 tarihinde kat maliklerini toplantısı...
  Yazan: salimbey Forum: Kat Mülkiyeti Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 01-09-2012, 21:14:06
 4. Site Yöneticisi ile Görüşmek
  Bir site yöneticisi ile görüşmek için ne yapmak lazım. Yani nasıl bir yer ki burası insanı üye olduğuna pişman ediyorsunuz. Yok mu kimse acaba, yoksa...
  Yazan: cemilbey01 Forum: Site Hakkında
  Yanıt: 8
  Son İleti: 17-12-2011, 20:17:50
 5. Apartman yöneticisi seçimi
  BEN 22+22 OLMAK ÜZERE İKİ BLOKTAN OLUŞAN APARTMANDA 2 YILDIR 2 YÖNETİCİ İLE YÖNETİCİLİK YAPMAKTAYIM BU YILDA 3 YIL OLMAK ÜZERE OLAĞAN GENEL KURUL...
  Yazan: error166 Forum: Kat Mülkiyeti Hukuku
  Yanıt: 4
  Son İleti: 27-05-2006, 20:01:18

Bu sayfada bulunan kavramlar:

site yönetimi seçimi

site yöneticisi

apartman yöneticisi kaç oyla seçilir

site yôneticisi nasıl seçilir

Site yonetim secimi

yazlık sıtelerın yonetımı nasıl secılır

site yöneticisi olmanın şartları

site yöneticisi secimi

site yönetimi ilk genel kurul

site yönetimi nasıl seçiliryönetici kaç oyla seçilirsite olmanın şartlarısitelerde yönetici seçimisite genel kurul seçimlerisite yönetim kurulu seçimisite yönetimine adaylık şartları nedirsite yonetimi nasil secilirsite yönetimi seçimi nasıl yapılırsite yönetiminde kongre için kaçsite ve ada yonetim kurulu kac kisiden olusursite yöneticisi olma şartlarısite yönetimi nasıl kurulurçoğunlu sağlanamayan site yönetimikat mulkiyeti yonetici secimiada kat malikleri kimlerden olusur
Forum

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.