+ Konuyu Yanıtla
1 den 8´e kadar toplam 8 ileti bulundu.

Konu: İlan Bölümünüz hayırlı olsun

İlan Bölümünüz hayırlı olsun Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    ist
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı İlan Bölümünüz hayırlı olsun

Hukukçuların ve Hukuk Bürosunda çalışanların iş bulmalarına yönelik daha önce eklemiş olduğum www.avukatilanlari.com sitesi ile ilgili konu yönetim tarafından sanırım silinmiş. Bunun akabinde hukukinet tarafından İLANLAR bölümü oluşturulmuş. Yeni özelliğinizi hayırlı olsun.

Hukukçu ve hukukçulara hizmet etmek adına ticari bir amaç taşımayan bir konuyu site yetkililerinin neden sildiğini çok merak ettim ve açıkçası yapılan bu silme eylemini tasvip etmediğimi hukukinet okurları ile paylaşma gereği hissettim.

Bu yazınında silinebileceğini tahmin etmekle beraber, hukukinet yetkililerinden ricam lütfen okurlarınızın ve üyelerinizin paylaşımına engel olmayanız.

Kolay gelsin saygılar...

Hukuki NET Güncel Haber

İlan Bölümünüz hayırlı olsun konulu yargıtay kararı ara
    İlan Bölümünüz hayırlı olsun konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: İlan Bölümünüz hayırlı olsun

Verdiğiniz adres hep iş arama ilanları.Tamam ama burası hukuk sitesi.İlanlar da hukukla ilgili ama yinede iş ilanına giriyor.Tamamen kendi fikirlerimi söyledim.Ben sade bir üyeyim.

Nerede
    istanbul, şişli, Türkiye.
    İletiler
    1.653
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    1

Hukuki.netin İlanlar bölümü sizin hukukokulu.com ve avukatilanlari.com siteleriniz henüz hayatta yokken açılmış bölümlerdir. Çünkü ilk açıldığında (2002-2003 civarı) ortalıkta www.türkhukuksitesi.com dan başka site olmadığını çok iyi hatırlıyorum . Bu eskisi : www.hukuki.net/classifieds.asp Bu da yenisi: www.hukuki.net/ilanlar.php
    Bu nedenle sanki sizlere ait özel bir şey çalınıyormuş gibi davranmanıza anlam veremedim.

Hukuki.net yöneticilerinden biri olarak şunu söyleyebilirim ki; "Sitemizin hiç bir hukuk sitesiyle rekabet etme sorunu yokken sürekli sitemizle uğraşan ve şu anda yazdığınız rumuzdaki tüm bilgiler yanlış olan sayın Av.Süleyman E... , İstanbul barosu ilanlarına ve bu sitedeki ilanlar bölümüne verdiğim kişisel ilanım üzerine bana mail atarak sitenize ilan vermemi istediniz. Ben de sizden kim olduğunuzu sordum. Çünkü hukukçu olmayan birinin sitesine reklam vererek malzeme olmak istememiştim. Ancak cevap verme nezaketinde dahi bulunmadınız. Kendi çabalarımla gerçek bilgilerinize ulaşmak ise zor olmadı. Siz yanıt vermeyince de ilanımızı sitenize eklemedim"...

Sitemizin yönetimine, adminine mail atmak, kısa mesaj atmak dururken buradan yazmanıza da pek bir anlam veremedim. "Merhaba ben Av.Süleyman E. şunu şunu yaparmısınız deseydiniz yönetim kurulumuz memnuniyetle dileğinizi yerine getirirdi..."

Şimdi bizlerden ricada bulunurken ne kadar haklı olduğunuza siz karar verebilirsiniz ama ben şahsen tutumunuzu tasvip etmiyorum.

Not: Sayın Admin ile konuşmamda söylediğine göre linkler bölümümüzün kodu bitmiş, yakında yayına girer. Sizin linkinizi de memnuniyetle yayınlarız. Kimseye veya herhangi bir siteye garezimiz yoktur.
    Link eklemesini istemediğimiz ve engellediğimiz siteler; Hukuk konusunu işlemeyen, tek amacı burada reklam yapmak isteyen sitelerdir ki bu reklamlara izin vermiyoruz.

Alıntı hukuhuku rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Hukukçuların ve Hukuk Bürosunda çalışanların iş bulmalarına yönelik daha önce eklemiş olduğum avukatilanlari.com sitesi ile ilgili konu yönetim tarafından sanırım silinmiş. Bunun akabinde hukukinet tarafından İLANLAR bölümü oluşturulmuş. Yeni özelliğinizi hayırlı olsun.

Hukukçu ve hukukçulara hizmet etmek adına ticari bir amaç taşımayan bir konuyu site yetkililerinin neden sildiğini çok merak ettim ve açıkçası yapılan bu silme eylemini tasvip etmediğimi hukukinet okurları ile paylaşma gereği hissettim.

Bu yazınında silinebileceğini tahmin etmekle beraber, hukukinet yetkililerinden ricam lütfen okurlarınızın ve üyelerinizin paylaşımına engel olmayanız.

Kolay gelsin saygılar...

Nerede
    ist
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Değerli avukat abim, öncelikle ön yargılı size şunu sormak istiyorum. Bir hukukçu ön yargılı olur mu? Şunu bilmenizi isterim adını yazdığınız Süleyman bey benim için çok değerli bir abimdir. Ben hukuk öğrencisiyim ve yaş itibari ile 18 yaşını tamamlamadım. Kendim avukatlık mesleğini öğrenmek adına bir hukuk bürosunda çalışmak istiyordum ve buna yönelik ilanlar baro sayfalarında yayınlanıyordu. Sizin site de dahil bir çok sitede bu tarz aktif ilanların yayınlanmadığını görünce sadece hukukçulara özel bir ilan sitesi kurmak fikri aklıma geldi. Konuyu Süleyman Beyle konuştum. Kendisi hukukokulu.com sitesinde gerekirse ilanlar için özel bir bölüm açılabileceğini söylemesine rağmen ben bir site kurmak istediğimi ve bu konuda bana destek olmasını rica ettim. Yaş olarak site adını kendim alamayacağım için kendisi avukatilanlari.com sitesinin adını aldı ve siteyi kurmakta bana yardımcı oldu sağolsun. Bende hukuk sitelerinde bunun duyurusunu yapmak istedim.
    Bu konuda sitenizden izin istemeden tanıtım yaptığım doğrudur. Ancak tanıtımın silinmesini gerçekten anlayamadım ve bunu sormak için yazdım. Konu başlığı olarakta ilan bölümünüz hayırlı olsun dedim ve bunu tüm samimiyetimle söyledim. Sitenizde ilanların bölümünün olması gerçekten güzel olmuş tekrardan hayırlı uğurlu olsun.
    Ancak değerli abimiz Av.Feyz Pazarcıbaşı’nın vermiş olduğu cevaba ben anlam veremediğim için konuyu Süleyman abime anlattım. Kendileri site yönetimi ile daha önce konuştuklarını ve hukuki.netin tasarımı açısından tavsiyede bulunduğunu ve bu tavsiyeden sonra sitenin tasarımında değişiklik yaptığınızı ve hukuki.netin artık daha şık olduğunu vurguladı.
    Benim anlamadığım iki şey var, her ne olursa olsun yönetim olarak açıklayıcı bir cevap vermek yerine sitenizin tasarım değişikliğinde fikir bazında emeği geçen Süleyman beyi ve hukukokulu sitesini konuya cevabınızda belirtmenizi anlayamadım. Site yönetiminin konuyu araştırmadan sorup soruşturmadan tamamen önyargılı ve suçlayacı bir tavır takınması ön yargılı davranmak değimlidir?
    Sorun değil sayın yönetim silebilirsiniz konuyu ancak hukukçulara ve özellikle hukuk öğrencilerine tamamen ücretsiz hizmet vermek adına kurulmuş bir sitenin hukuk sitelerinde tanıtımının yapılmasında ne gibi bir sakınca olduğunu da hala anlamış değilim. Eğer gerçekten bir sakıncası varsa ben bunu bilmek ve öğrenmek istedim.
    Neyse sayın yönetim söyleyeceğim hiçbir söz yok. Karar tabiki sizin ve sizlerin görüşüne saygı duyarım ama verilen cevap şık olmamış diye düşünüyorum.
    İlanlar bölümünüz tekrardan hayırlı olsun gerçekten güzel olmuş umarım faydalı olur.
    Saygılar…

İletiler
    5.750
    Blog yazıları
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    17
    Dosya Yükleme
    53

Sayın hukuhuku,
    Hukukçuların ve Hukuk Bürosunda çalışanların iş bulmalarına yönelik daha önce eklemiş olduğum www.avukatilanlari.com sitesi ile ilgili konu yönetim tarafından sanırım silinmiş. Bunun akabinde hukukinet tarafından İLANLAR bölümü oluşturulmuş.
    denildiği için ben de bunu bir sitem olarak algıladım. Yani "benim ilan sitemi yayınlatmadınız, gittiniz kendinize ilan bölümü yaptınız.." gibi algıladım. Bu açıdan sayın Av.Feyz Pazarbaşı ile aynı duyguları paylaşıyorum.

Hukukokulu.com meselesine gelince, her iki siteni(zi)n kullandığı google adsense hesabı dahi aynı hesap, whois de. Sitenin başkasına ait olabileceğini hiç düşünmedik. Üstelik sayın Pazarbaşı'nın belirttiği üzere biz hukukçu webmasterlar birbirimizin forumlarına hesap sorma veya sitem şeklinde bir şey yazmayız. Mail veya KM yoluyla dileklerimizi iletiriz. Sitemizde yapılması mümkün olmayan şeyler dışında tüm hukuk sitelerine desteği Türk Hukukuna adanmış bir site olarak görev addederiz. Ancak siz, selamsız sabahsız reklam tarzında ileti yazarsanız, silinince de tabiri caizse hesap sorarsanız çok da olumlu tepkiler almazsınız. Reklam tarzı derken şunu hatırlatmak gerek; Bugün hukuk sitelerinde büyük gelir olduğunu zanneden bazı uyanık webmasterlar sırf para kazanmak için hukuk siteleri açmaktalar. Tabi bir müddet sonra umduklarını bulamayınca kapatıyorlar. Biz sizin ilk linkinize dair yazınızda bir hukukçu eli ve üslubu hissetmediğimizden, bir uyanık daha çıktı, avukatları bu kişilere yem etmeyelim mantığıyla linkinizi sildik. Kendinizi tanıtsanız, (en azından hukuki.nete katılım yaparak, yazılarınızla hukukçu olduğunuzu ispat edebilseydiniz) bir site yaptım deseniz tam tersine destek olurduk. Sitemizin altındaki hukuk linkleri sanırım bunun en güzel örneğidir.

Sayın Pazarbaşının belirttiği linkler kısmımız bitmek üzere. Biri asp biri php olmak üzere 2 eski linkler bölümünü yenisine entegre etmeye çalışıyoruz. Sizden ricam, açıldığını gördüğünüzde linkinizi eklemeniz. Bu forum da gördüğünüz gibi hala burada.
    Av.Süleyman beye de saygılarımızı iletiniz.
    Hukuki Net - Hukuk Arama Motoru - İyi günler Türkiye, her nerede uyuyor veya uyutuluyorsan!

Nerede
    ist
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Değerli adminim size özel mesaj atmak istemiştim acaba neden silindiği konusunda ancak özel mesaja izin verilmediği için (spam engelleme amaçlı) malesef ulaşamadım ve konuyu özelden duyurmak mümkün olmadı. Bu nedenle buradan hem hayırlı olsun demek istedim hem de sebebini sitem ederek sormuştum. Size ulaşamıyorum ancak bence Sayın avukat abimiz Av.Feyz Pazarbaşı'nın yanıtı gözden geçirilmelidir. Saygılar.

İletiler
    5.750
    Blog yazıları
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    17
    Dosya Yükleme
    53

Değerli adminim size özel mesaj atmak istemiştim acaba neden silindiği konusunda ancak özel mesaja izin verilmediği için (spam engelleme amaçlı) malesef ulaşamadım ve konuyu özelden duyurmak mümkün olmadı. Bu nedenle buradan hem hayırlı olsun demek istedim hem de sebebini sitem ederek sormuştum. Size ulaşamıyorum ancak bence Sayın avukat abimiz Av.Feyz Pazarbaşı'nın yanıtı gözden geçirilmelidir. Saygılar.
    Çok değerli genç kardeşim; Yöneticilerimizden birinin yanıtını gözden geçirmek haddime değildir. Bu takdir tamamen kendisine aittir. Üstelik benim söylediklerim de çok farklı değildir. Belki tarz farklıdır. Ama yanlış anlaşılmaya neden olan bence de bilakis sizsiniz. Özür dilemeniz gerekmese de sizin de belirttiğiniz üzere SİTEM etmişsiniz. Gerçi bu konular bence çok önemli konular değil. Bakın sayın Pazarbaşı size neyi eksik yaptığınızı dahi anlatmış. Sitenizde bir hukukçunun elinin değdiğine dair bazı emareler olmasında yarar var. Biraz evvel belirttiğim gibi hukukçu olmayanların hukuk sitesi açmasına karşıyız ve malesef sitenizde de şimdilik bu hava var. Bunu yapıcı eleştiri olarak görünüz. Aynı tarzı wordpress üzerine kurabilecek yüzbinlerce kişi var. Farkınızı göstermelisiniz. Yoksa avukatlar itibar etmez ve sadece sekreter aramalarıyla ilgilenmek zorunda kalırsınız.
    Ekip olarak can-ı gönülden başarılar diliyorum bu hobinizde.
    Hukuki Net - Hukuk Arama Motoru - İyi günler Türkiye, her nerede uyuyor veya uyutuluyorsan!

Nerede
    ist
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hukukçu abilerim, ben konuyu alenen anlattım bu konuda karar verecek olan sadece yazı sahibi değil site yetkileride karar sahibidir. Ben sayın Pazarbaşı'ndan da aynı nezaketi göstereceğini ümit ediyorum. Bir avukat meslektaşına karşı sorgusuz sualsiz bir şekilde rahatlıkla eleştiride bulunamayacağını düşünüyorum ve bu konuda hassasiyet gösteceğine inanıyorum.
    Bu arada www.avukatilanlari.com sitesi sadece hukukçulara ve hukuk yardımcı elemanlarına yönelik bir ilan sitesidir. Siteyi kurarken asıl amacımın öğrencilere hizmet etmek adına kurulduğunu söylemiştim. Site kurulalı çok olmadı ama bir çok hukuk öğrencisinin işine yaradığını bizzat bilmekteyim. Sizlerin tavsiyesi ya da şöyle olmalı şu da olmalı ya da şu olmamış dediğiniz bir şey varsa görüşlerinizin benim için önemli olduğunu da bilmenizi isterim. Lakin benim rica ve sitemlerimi dikkate almanızı istiyorum. Çok şey istemiyorum. Saygılar.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar: