Mahalle Muhtarının El Kitabının ilk baskısının çok uzun süre önce tükenmesine rağmen sürekli olarak Yerel Yönetim Reformu veya Kamu Yönetim Reformu çalışmaları içinde mahalle muhtarlığına yeni bir statü kazandırılacağına dair vaatler karşısında kitabın ikinci baskısı sürekli ertelenmiştir. Gerçekleştirilecek Yerel Yönetimler Reformu'nun bir süre daha gecikeceğinin anlaşılması üzerine 28 Mart yerel seçimleri öncesinde doğacak ihtiyaç da düşünülerek kitabın yenilenmesiyle birlikte 2. baskısı yapılmıştır. Bir tüzel kişiliğe sahip olan köy muhtarlığına karşı mahalle muhtarının böyle bir statüye sahip olmaması nedeniyle her ne kadar iki muhtarlık arasında fark varsa da göçlerle artan şehirlerin nüfusları beraberinde ilçeler kadar nüfusa sahip çok büyük mahalleler yaratmıştır. Bu nüfus artışı beraberinde mahalle muhtarının önemini arttırmış muhtarlar belediye idaresi ile seçmen kitleleri arasında adeta bir aracı birim haline gelmişlerdir. Ayrıca, kitabın yeni baskısında, değişecek kanunlarda göz önünde tutularak İçişleri Bakanlığınca hazırlanmış Yerel Yönetimler Reformu Kanun tasarılarında mahalle muhtarları ile ilgili olarak yer alan hükümlere kitabın sonunda yer verilmiştir.

Mahalle Muhtarının El Kitabı hakkındaki bu hukuk kitabı Seçkin kitap tarafından basılmış olup, ilgili kitap tanıtımı otomatik olarak yayıncı sitesinden alınmıştır.
Mahalle Muhtarının El Kitabının ilk baskısının çok uzun süre önce tükenmesine rağmen sürekli olarak Yerel Yönetim Reformu veya Kamu Yönetim Reformu çalışmaları içinde mahalle muhtarlığına yeni bir statü kazandırılacağına dair vaatler karşısında kitabın ikinci baskısı sürekli ertelenmiştir. Gerçekleştirilecek Yerel Yönetimler Reformu'nun bir süre daha gecikeceğinin anlaşılması üzerine 28 Mart yerel seçimleri öncesinde doğacak ihtiyaç da düşünülerek kitabın yenilenmesiyle birlikte 2. baskısı yapılmıştır. Bir tüzel kişiliğe sahip olan köy muhtarlığına karşı mahalle muhtarının böyle bir statüye sahip olmaması nedeniyle her ne kadar iki muhtarlık arasında fark varsa da göçlerle artan şehirlerin nüfusları beraberinde ilçeler kadar nüfusa sahip çok büyük mahalleler yaratmıştır. Bu nüfus artışı beraberinde mahalle muhtarının önemini arttırmış muhtarlar belediye idaresi ile seçmen kitleleri arasında adeta bir aracı birim haline gelmişlerdir. Ayrıca, kitabın yeni baskısında, değişecek kanunlarda göz önünde tutularak İçişleri Bakanlığınca hazırlanmış Yerel Yönetimler Reformu Kanun tasarılarında mahalle muhtarları ile ilgili olarak yer alan hükümlere kitabın sonunda yer verilmiştir. kitabı ve diğer benzer hukuk kitapları için lütfen yayıncının kendisine veya web sitesine müracaat ediniz.