Paylaşma Davaları paylı ve elbirliğine tabi taşınır, taşınmaz ve haklarda paydaşlar ya da ortaklar arasındaki hukuki ilişkiyi sona erdiren davalardır. Diğer davalardan farklı olarak iki taraflıdır ve taraflar için benzer sonuçlar doğurur. Eser, 1.1.2002 tarihinde yürürlüğe giren Kanundaki dil ve esaslara göre büyük bir emek sarfı ve yılların deneyimi sonucu olarak hazırlanmış ve okuyucuya sunulmuştur.Açıklamalar yapılırken ve kararlar seçilirken uygulamada karşılaşılan ve karşılaşılması muhtemel uyuşmazlıklar göz önünde tutulmuştur. Davanın ikamesinden, hükmün kurulmasına kadar uyulması gerekli tüm usul ve esaslara kitapta yer verilmiştir.


Paylaşma (Ortaklığın Giderilmesi) Davaları hakkındaki bu hukuk kitabı Seçkin kitap tarafından basılmış olup, ilgili kitap tanıtımı otomatik olarak yayıncı sitesinden alınmıştır.
Paylaşma Davaları paylı ve elbirliğine tabi taşınır, taşınmaz ve haklarda paydaşlar ya da ortaklar arasındaki hukuki ilişkiyi sona erdiren davalardır. Diğer davalardan farklı olarak iki taraflıdır ve taraflar için benzer sonuçlar doğurur. Eser, 1.1.2002 tarihinde yürürlüğe giren Kanundaki dil ve esaslara göre büyük bir emek sarfı ve yılların deneyimi sonucu olarak hazırlanmış ve okuyucuya sunulmuştur.Açıklamalar yapılırken ve kararlar seçilirken uygulamada karşılaşılan ve karşılaşılması muhtemel uyuşmazlıklar göz önünde tutulmuştur. Davanın ikamesinden, hükmün kurulmasına kadar uyulması gerekli tüm usul ve esaslara kitapta yer verilmiştir. kitabı ve diğer benzer hukuk kitapları için lütfen yayıncının kendisine veya web sitesine müracaat ediniz.