+ Konuyu Yanıtla
2 / 8 Sayfa İlkİlk 12345678 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 76 ileti bulundu.

Konu: E-mail şifresi kırmak

E-mail şifresi kırmak Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #11
  Kayıt Tarihi
  Jul 2003
  Nerede
  Samsun
  İletiler
  5.783
  Blog yazıları
  2
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Sayın ömer,

  Benim şahitlikten kastım olayda kullanılan küfür ifadeleri değil. Yazan arkadaşın hotmail adresini belirttiği arkadaşlarına ait olduğu ve sürekli .... hotmail adresiyle sürekli .... arkadaşlarıyla görüştükleri yönünde şahitlik gerekir. (eğer kendisine ait bir adsl veya dialup aboneliği yok ve yanlızca internet kafeden giriş yapıyorsa.
  demişsiniz. Bu konuda şahit dinlenemez çünkü, bir hesaptaki kişinin kimlik tespiti hususunda kesin yargılara varılamaz. ...@...com adresini kullanan msn kullanıcısı gerçekte X kişisidir diyemeyiz. Bu yüzden bu konuda şahitlik değil, elektronik veriler geçerli delil olacaktır.

  "Eğer hacker her defasında farklı internet kafeye uğrarsa (profesyoneller bu şekilde yapar.) nasıl ispat yapabilirsiniz." demişsiniz. Profesyonel hackerlar internet cafeleri kullanmak yerine ip kapatıcıları veya aldıkları ikincil ip numaralarını kullanırlar. Tabi salt zarar verme amacıyla bu bilgileri kullanıyorsa bunlara zaten hacker denemez.

  12 Ekim 2005

  Microsoft Basın Açıklaması  Microsoft Türkiye olarak, bugünkü Akşam Gazetesi'nde Ersan Özer'in "Messenger skandalı" başlıklı yazısında yer alan iddialara karşı açıklama yapma gereği hissediyoruz.

  Tüm dünyada 170 milyonun üzerindeki MSN Messenger kullanıcısının yazışma içeriklerine ait hiçbir bilgi kesinlikle kayıt altına alınmamaktadır. Söz konusu yazıda yer alan ve MSN Messenger yazışmalarının kaydının yansıması olduğu iddia edilen bilgiler sadece ve sadece kullanıcının kendi iradesiyle kendi bilgisayarına kaydedilmiş ve bu bilgisayarın emniyet güçlerinin eline geçmesiyle deşifre olmuş olabilir.

  Konuyla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Microsoft Türkiye'ye yapılan yasal başvuruyla söz konusu şahsın Internet trafik bilgileri istenmiştir. Microsoft Türkiye ise, konu hakkında yetkili olmadığından, Emniyet'in ABD'deki Merkez Ofis ile temas kurması sağlanmıştır. Bu başvuru sonucunda hukuk kuralları gereğince Microsoft Merkez Ofisi, Emniyet Genel Müdürlüğü başvurusuna cevap vererek bahsi geçen kullanıcının, İnternet kimlik adresini (IP) Türk yetkililere bildirmiştir. Emniyet Genel Müdürlüğü'ne verilen bilgiler şahsın İnternet trafiği ve kullanma sıklığıyla sınırlıdır. Bu hukuk kuralları, pazarda faaliyet gösteren bütün anında mesajlaşma programları için geçerlidir.

  Microsoft, kullanıcılarının sohbet odaları, anında mesajlaşma programlarıyla yarattıkları içeriği, insanların kişisel hak ve özgürlüklerine saygı çerçevesinde hiçbir şekilde kayıt altına almaz. Bilgilerinize sunarız.

  Saygılarımızla,


  ilgili habere linkten ulaşabilirsiniz:
  http://turk.internet.com/haber/yazig...3?yaziid=13876  Hukuki NET Güncel Haber

  E-mail şifresi kırmak konulu yargıtay kararı ara
  E-mail şifresi kırmak konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #12
  Kayıt Tarihi
  Jul 2003
  Nerede
  Samsun
  İletiler
  5.783
  Blog yazıları
  2
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Konumuz Gamze Özçelik veya bir başkası değildir, fakat çoğumuzun basın vasıtasıyla yanlış bilgilendirildiği bir gerçektir. Bir kişinin kişisel bilgilerinin izinsiz olarak kayıt altına alınması yasal değildir, kişilik haklarına saldırıdır, insan haklarına aykırıdır. Örneğin bu hususta en büyük ihlalleri arama motorları ve mail server lar gerçekleştirmektedir. Bilgisayarımıza atılan cookiler vasıtasıyla bizim hangi sitelere , hangi sıklıkla girdiğimize kadar kayıt altına alınma söz konusudur fakat başta yaptığımız sözleşmelere dayanarak olay vukuu bulmaktadır. Msn kayıtları sadece kendi bilgisayarlarımızdaki chat log lar vasıtasıyla ulaşılabilir. Saygılarımla

 4. #13
  Kayıt Tarihi
  Dec 2005
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  247
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Sayın emrah Yavuzcan
  "Profesyonel hackerlar internet cafeleri kullanmak yerine ip kapatıcıları veya aldıkları ikincil ip numaralarını kullanırlar. Tabi salt zarar verme amacıyla bu bilgileri kullanıyorsa bunlara zaten hacker denemez. "
  demişsiniz
  ip kapatıcıları veya değiştiricileri açıkcası bana göre hikaye. Bu ip numaraları normal ip numaralarının bulunmasına nazaran belki biraz daha fazla zaman alır ama kesinlikle bulunur.

  Burada sayın zudergezah'ın şöyle diyor;
  "Hotmail hesabıma ait mail şifrem birkaç defa kırıldı ve msn listemdeki kişilerle benmişim gibi konuşup arkasından benimle ilgili hakaretler yapıldı ve konuşan arkadaşlarımın söylediğine göre beni tanıdığı çok açık ortada.Benim hukuki bir işlem başlatmam için şifremi değiştiren kişilere nasıl ulaşabileceğim ve hukuki yönden nasıl bir yol izlemem konusunda beni aydınlatırsanız sevinirim." sayın zudergezah'ın ispat için aşağıdaki üç koşulu sağlaması lazım.

  1-Öncelikle hotmail adresinin kendisine ait olduğunu ispatlaması lazım. (eğer işyerinden veya evden giriyorsa sorun yok ama sadece internet kafeden giriyorsa sorun var. e-mail adresinin kendisine ait olduğunu ispatlaması lazım. Farzedelim ki e-mail şifresinin çalan kişi, hayır bu e-mail adresi bana ait asıl şifremi o çalmıştır derse ne yapacaksınız. MSN gurubundaki arkadaşları bu anlamda şahit gösterebilir. demiştim.)
  2-e-mail şifresinin çalan kişiyi bulması lazım. Eğer çalan kişi evden veya işyerinden internete giriyorsa sorun yok. ip numarasından tespit edilir. Eğer şifresini çalan kişi sürekli internet kafeden giriyorsa nasıl ispatlayacak. Ancak teknik takip yapılması lazım. Teknik takipte daha önce belirttiğim gibi msn'de ip numaraları alınır, internet kafe tespit edilir, internet kafe takibe alınır ve suç üstü yapılır. Başka çaresi yok.
  2-e-mail adresinin şifresinin çalındığını ispatladığını varsayalım. Peki hakaret ettiğini nasıl ispatlayacak. Bunun içinde hakaret edilen anlık iletilerin ortaya çıkarılması lazım. Buda ancak hakaret eden veya hakaret edilenin bilgisayarındaki MSN messenger menüsünde ayarlar-seçenekler-iletiler-ileti geçmişi-görüşmelerimin geçmişini otomatik sakla ayarının aktif olması lazım. (sizin tabirinizle chat log) Şahsen kendi ayarlarım aktif durumda nolur nolmaz diye.

  Bu üç koşul ispatlanırsa ancak hakaret davası açılabilir diye düşünüyorum. Eğer sizi bir daha rahatsız etmemişse boşverin derim, çünkü ispatta zorlanabilirsiniz ama bu hakaret devam ediyorsa hakkınızı arayın derim. Birde msn şifresi çalmak kolay eğer arkadaşlarınızın şifresi çalınmışsa arkadaşınızın gurubunda olduğunuz için şifrenizin çalınması gayet kolay. Sıklıkla şifreniz çalındığına göre sanırım böyle bir durum var. msn den nasıl şifre çalınacağını öğrenmek istiyorsanız (tabi tedbir almak için başkasınınkini çalmak için değil) www.forumca.net adresine bakabilirsiniz. İyi çalışmalar.

 5. #14
  Kayıt Tarihi
  Jul 2003
  Nerede
  Samsun
  İletiler
  5.783
  Blog yazıları
  2
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  "ip kapatıcıları veya değiştiricileri açıkcası bana göre hikaye. Bu ip numaraları normal ip numaralarının bulunmasına nazaran belki biraz daha fazla zaman alır ama kesinlikle bulunur." demişsiniz. size göre hikaye olabilir. Hiç ikincil ip şeklinde bir tabir duydunuz mu ve tekniği kullandınız mı? bu teknikler forumca.net te yazmayabilir. sayın zudergezah ın bir lamer tarafından korkutulması durumu buralara kadar geldiyse, farklı bir forum açıp oradan devam etmek en iyisi.

  MSN gurubundaki arkadaşları bu anlamda şahit olamazlar.

  Hakaret konusunda baştan beri dediğim, kişinin bilgisayarlarındaki chat loglar kesin ispat aracı değillerdir, fakat delil başlangıcı olarak kabul edilebilirler.

  Msn şifresi çalınması konusunda çok fazla teknik vardır. Bunlardan başlıcası trojanlar yardımıyladır. Bundan başka sayılan tekniklerin kesin sonuca ulaştırması gibi bir düşünceye sahip değilim. Saygılarımla

 6. #15
  Kayıt Tarihi
  Dec 2005
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  247
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Sayın Emrah Yavuzcan sizin gibi hukukçu bir arkadaşın bilgisayarla bu kadar ilgili olmasından memnun oldum. Ben çevremde gördüğüm çoğu hukukçu malesef bilgisayar konusunda çok yetersiz. Ama ip numaralarının bulunabilceği konusunda eminim. Çünkü 1-her insan mutlaka bir yerde hata yapar. (bu hata sizi ilgili kişiye götürür.) 2-her insan mutlaka iş yaparken bir iz bırakır. (Parmak izi ne kadar biyolojik bir adresse ip de o kadar sayısal adrestir.) Tabi çok büyük emek gerektirir. Zaten birçok hackerin yakalanması da bunu gösteriyor. Saygılar sunarım.

 7. #16
  Kayıt Tarihi
  Jul 2003
  Nerede
  Samsun
  İletiler
  5.783
  Blog yazıları
  2
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Sayın Ömer Çelikkol, aynı memnuniyeti ben de paylaşmaktayım. Bu konuda tartışabilecek kişileri görmek gerçekten güzel. İp numaraları hakkında şunu söyleyebilirim, gerçekten ip saklanabilir, geçmiş yıllardaki ünlü hackerlar da başarılarını buna borçludurlar. İzini kaybettiren korsan iyi korsan anlayışı hakimdir. Türkiye'de kaç tane hacker var derseniz, sayısı 4-5 i geçmez derim; ama kaç tane lamer var derseniz, sayısı binlercedir. Hacker demek üstad demektir gerçek anlamıyla. Sadece zarar vermek değildir amaç, yararlı bir şeyler ortaya çıkarmaktır. İp konusu dediğiniz gibi parmak izi gibidir fakat şunu da göz önünde bulundurmak gerekir, mala karşı işlenen cürümlerin etkisinin 10 katı fazla etki bırakan internet üzerinden işlenen suçlarda %95 oranında siyah nokta tabir edilen, suçlunun bulunamaması durumu söz konusudur. Saygılarımla

 8. #17
  Kayıt Tarihi
  May 2006
  Nerede
  Angola.
  İletiler
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Merhaba

  Formdaki yazışmaları okudum.Bende eklemek isdedim.

  Msn şifresi kolay kolay kırılmaz. Hacker almış etmiş hikaye

  hepsi.Hacker kişilerle ugraşmaz.

  Kullanıcıdan kaynaklı sorun..

  Şifre nasıl gider :

  1 ) Kullanıcı basit üyelik isteyen sitelere üye olurken açtıgı

  mail hesabıyla,kullanmış oldugu şifresi aynı ise.. Yani mail hesabi ile

  sitedeki şifresi uyuşuyorsa site sahibi veya

  site yöneticisi şifreyi alabilir hesaba el koyabilir.Her üye

  oldugunuzda şifrenizi mail hesablarından kesinlikle ayrı tutun.. (Küçük

  Büyük website farketmez.. Websitede yönetici veya yöneticiler Kendi site

  lerindeki kullanıcının tüm bilgilerini görüntüler.Şifrelerde dahil .. Bunun

  için MAİL HESABLARINIZIN ŞİFRELERİNİ KESİNLİKLE HİÇ BİR

  WEBSİTEDE KULLANMAYINIZ )

  2 )Gizli soru benim ismim ne ? nerde dogdum gibi basit sorular

  yazmışsa

  Şifresi lamer tarafından el konur gider..

  3 ) MSN den tanımadıgın insandan dosya alırsan bundada

  trojan varsa Bilgisayarindaki tüm şifreler uçar..( Bazı trojanları

  virus programları yakalayamaz.. )

  4)Tanımadıgınız kişi veya az tanıdıgın kişi size Link verirse

  tıkla diye veya mail atarsa ..yanlışlıklada tıklasanız da sakın mail hesab

  bilgilerinizi girmeyiniz.

  Mail hesabı şifre istedi Sakın girmeyin..hotmailin sandıgınız

  sayfa lamerin kurdugu tuzakdır.Girerseniz lamerin hazırladıgı

  kodlar sayesinde login olacagınızı

  beklerken şifreniz lamerin belirledigi mail adresine gider.Sizin

  önünüzedeSayfa görüntülenemiyor..Sunucu bulamıyor veya

  başka alakasız sayfaçıkar..

  5) Gizli sorunuz daki sorunun cevabını kimse ile paylaşmayın.

  Lamer Listenizde ise sizi tanımak istediginizi söyleyerek

  havadan sudan girerek sizin hotmailde belirlediginiz

  hesabdaki sorunuzu o size sorar.. sizinde bir an dalgınlıgınız

  Şifreyi götürür..


  Yukardaki bilgiler az çok yeterli olacaktır bilgilendirme için..


  Peki ne yapılmalıdır..

  1 ) Şifreniz kesinlikle 123456 gibi yakın sayı gurublarından

  oluşmamalı.Sizin bilebileceginiz bir sayı gurubu olmalı...

  Örnk emrah99**x0* gibi sayı,isim ve karekterlerde içerirse

  daha güvenli olur..Gizli sorunuz ise.. Örn Benim ismim nedir?

  usa44**5nikotin ( alakasız bir cevap ).. 100 de 100 güvenli

  olur..Sorularınıza kesinlikle alakasız cevap verin.. Fakat bu

  cevabı siz kesinlikle unutmayın..ülke olarka Türkiye işaret

  lemeyin..sallayın bir ülke ama siz bilin sadece..ülkeyi

  profil den degiştirebilirsiniz.. Gereksiz mailleri açmasın..

  Direk silin...Biri sizi msn listeye eklediginde tanımıyorsa

  nız.. direk engelleyin listenize eklemeyin..

  Hiçbiryerde maillerinize ait şifrenizi kullanmayın..


  Hotmail de IP görebilirsiniz gelen kullanıcın .

  Hotmaili açın Sagda options var tıklayın Mail Display

  Settings.var ona tıklayın orda Message Headers var orda

  Full yazan yeri işaretleyip allta ok deyip çıkın..

  Gelecek olan maillerin ve öncekilerde dahil hepsinin IP ini

  alırsınız Bu işinize lazım olabilir.

  Mailiniz giderse Hotmail.com a mail atarsaniz hacklendi mail

  hesabim diyerek yardimci oluyorlar.. ama biraz beklemek gerekiyor ve

  ingilizceden anlamada gerekiyor.

  hotmail.com.tr öyle degil.. telefonla desdek dahi oldugunu

  duymuştum..Her iki yoldanda yardimci oluyorlar.

  Bazen lamer sürekli yanlış şifre girerek hesabi etkisiz hale

  getirebilir. Bu lamerin başarısı degildir. Hotmail.com un hesabi

  koruma altına almasıdır.Bazı kullanıcılar hemen şifrem gitti

  düşünüyorlar o gün giremedikleri için..Ve girmiyorlar.. Yanlış..

  Böyle girememe durumunda Gizli soruya ulaşarak şifrenizi

  yeniden oluşturarak hesabınıza girebilirsiniz.

  Sormak istediginiz her ne olursa olsun sorabilirsiniz.

  Bilgidigim kadarı ile yardimci olmaya çalışırım iyi günler..


 9. #18
  Kayıt Tarihi
  May 2006
  Nerede
  Angola.
  İletiler
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Merhaba

  Formdaki yazışmaları okudum.Bende eklemek isdedim.

  Msn şifresi kolay kolay kırılmaz. Hacker almış etmiş hikaye

  hepsi.Hacker kişilerle ugraşmaz.

  Kullanıcıdan kaynaklı sorun..

  Şifre nasıl gider :

  1 ) Kullanıcı basit üyelik isteyen sitelere üye olurken açtıgı

  mail hesabıyla,kullanmış oldugu şifresi aynı ise.. Yani mail hesabi ile

  sitedeki şifresi uyuşuyorsa site sahibi veya

  site yöneticisi şifreyi alabilir hesaba el koyabilir.Her üye

  oldugunuzda şifrenizi mail hesablarından kesinlikle ayrı tutun.. (Küçük

  Büyük website farketmez.. Websitede yönetici veya yöneticiler Kendi site

  lerindeki kullanıcının tüm bilgilerini görüntüler.Şifrelerde dahil .. Bunun

  için MAİL HESABLARINIZIN ŞİFRELERİNİ KESİNLİKLE HİÇ BİR

  WEBSİTEDE KULLANMAYINIZ )

  2 )Gizli soru benim ismim ne ? nerde dogdum gibi basit sorular

  yazmışsa

  Şifresi lamer tarafından el konur gider..

  3 ) MSN den tanımadıgın insandan dosya alırsan bundada

  trojan varsa Bilgisayarindaki tüm şifreler uçar..( Bazı trojanları

  virus programları yakalayamaz.. )

  4)Tanımadıgınız kişi veya az tanıdıgın kişi size Link verirse

  tıkla diye veya mail atarsa ..yanlışlıklada tıklasanız da sakın mail hesab

  bilgilerinizi girmeyiniz.

  Mail hesabı şifre istedi Sakın girmeyin..hotmailin sandıgınız

  sayfa lamerin kurdugu tuzakdır.Girerseniz lamerin hazırladıgı

  kodlar sayesinde login olacagınızı

  beklerken şifreniz lamerin belirledigi mail adresine gider.Sizin

  önünüzedeSayfa görüntülenemiyor..Sunucu bulamıyor veya

  başka alakasız sayfaçıkar..

  5) Gizli sorunuz daki sorunun cevabını kimse ile paylaşmayın.

  Lamer Listenizde ise sizi tanımak istediginizi söyleyerek

  havadan sudan girerek sizin hotmailde belirlediginiz

  hesabdaki sorunuzu o size sorar.. sizinde bir an dalgınlıgınız

  Şifreyi götürür..


  Yukardaki bilgiler az çok yeterli olacaktır bilgilendirme için..


  Peki ne yapılmalıdır..

  1 ) Şifreniz kesinlikle 123456 gibi yakın sayı gurublarından

  oluşmamalı.Sizin bilebileceginiz bir sayı gurubu olmalı...

  Örnk emrah99**x0* gibi sayı,isim ve karekterlerde içerirse

  daha güvenli olur..Gizli sorunuz ise.. Örn Benim ismim nedir?

  usa44**5nikotin ( alakasız bir cevap ).. 100 de 100 güvenli

  olur..Sorularınıza kesinlikle alakasız cevap verin.. Fakat bu

  cevabı siz kesinlikle unutmayın..ülke olarka Türkiye işaret

  lemeyin..sallayın bir ülke ama siz bilin sadece..ülkeyi

  profil den degiştirebilirsiniz.. Gereksiz mailleri açmasın..

  Direk silin...Biri sizi msn listeye eklediginde tanımıyorsa

  nız.. direk engelleyin listenize eklemeyin..

  Hiçbiryerde maillerinize ait şifrenizi kullanmayın..


  Hotmail de IP görebilirsiniz gelen kullanıcın .

  Hotmaili açın Sagda options var tıklayın Mail Display

  Settings.var ona tıklayın orda Message Headers var orda

  Full yazan yeri işaretleyip allta ok deyip çıkın..

  Gelecek olan maillerin ve öncekilerde dahil hepsinin IP ini

  alırsınız Bu işinize lazım olabilir.

  Mailiniz giderse Hotmail.com a mail atarsaniz hacklendi mail

  hesabim diyerek yardimci oluyorlar.. ama biraz beklemek gerekiyor ve

  ingilizceden anlamada gerekiyor.

  hotmail.com.tr öyle degil.. telefonla desdek dahi oldugunu

  duymuştum..Her iki yoldanda yardimci oluyorlar.

  Bazen lamer sürekli yanlış şifre girerek hesabi etkisiz hale

  getirebilir. Bu lamerin başarısı degildir. Hotmail.com un hesabi

  koruma altına almasıdır.Bazı kullanıcılar hemen şifrem gitti

  düşünüyorlar o gün giremedikleri için..Ve girmiyorlar.. Yanlış..

  Böyle girememe durumunda Gizli soruya ulaşarak şifrenizi

  yeniden oluşturarak hesabınıza girebilirsiniz.

  Sormak istediginiz her ne olursa olsun sorabilirsiniz.

  Bilgidigim kadarı ile yardimci olmaya çalışırım iyi günler..


 10. #19
  Kayıt Tarihi
  Jun 2003
  Nerede
  Afyonkarahisar
  İletiler
  2.022
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Aşağıdaki yazılar sadece bilgi amaçlıdır. Ancak Sayın Yavuzcanın ve Kaanın dediği ispatı başlı başına bir sorun olan bu olayın ispat şansını mucizelere bırakmak da mümkün.

  Msn numarası ele geçirmede kullanılan en büyük yöntemlerden birini de atlamışsınız.İnternet kafede kurulan ama aslında msn olmayan msn benzeri programcıklarda kullanıcı adı ve şifrenizi yazmanız sizin kullanıcı adı ve şifrenizi programı kuran kişinin vereceği bir mail adresine gönderecektir.
  Ben Msn numarası ele geçirmek isteseydim ve iz bırakmak istemeseydim öncelikle bunu kesinlikle internet kafelerden yapardım. Hide ip gibi ip değiştiriciler de bulunmam için karşı tarafı mutlaka zorlayacaktır. İkinci önemli nokta deep freeze olan bir bilgisayar kullanmak bu durumda loglar dahil bütün kayıtlar silinecektir. Ancak bu yeter mi. Yetmez recover programları ile birlikte silinen dosyaların bulunabildiği bir gerçektir.

  Örn: Ben 1 jigabaytlık bir bellek içerisinden recover programı ile 6 jigabayt veri kurtarmayı başardım.

  Bu nedenle o verinin kaybolduğuna emin olmak
  için msn loglarını harddiski bölerek küçük bir bölüme atardım. 50 mb gibi. bunun içinde küçük programlar var. Ardından o bölünen bölüme de işim bitince defalarca veri kopyalayıp silerdim. İzler böylece yok olurdu. En azından kurtarılamaz hale gelirdi. Ve şifresini kırdığım msn adresine de sadece bir kez girerdim.

 11. #20
  Kayıt Tarihi
  Jun 2003
  Nerede
  Afyonkarahisar
  İletiler
  2.022
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Aşağıdaki yazılar sadece bilgi amaçlıdır. Ancak Sayın Yavuzcanın ve Kaanın dediği ispatı başlı başına bir sorun olan bu olayın ispat şansını mucizelere bırakmak da mümkün.

  Msn numarası ele geçirmede kullanılan en büyük yöntemlerden birini de atlamışsınız.İnternet kafede kurulan ama aslında msn olmayan msn benzeri programcıklarda kullanıcı adı ve şifrenizi yazmanız sizin kullanıcı adı ve şifrenizi programı kuran kişinin vereceği bir mail adresine gönderecektir.
  Ben Msn numarası ele geçirmek isteseydim ve iz bırakmak istemeseydim öncelikle bunu kesinlikle internet kafelerden yapardım. Hide ip gibi ip değiştiriciler de bulunmam için karşı tarafı mutlaka zorlayacaktır. İkinci önemli nokta deep freeze olan bir bilgisayar kullanmak bu durumda loglar dahil bütün kayıtlar silinecektir. Ancak bu yeter mi. Yetmez recover programları ile birlikte silinen dosyaların bulunabildiği bir gerçektir.

  Örn: Ben 1 jigabaytlık bir bellek içerisinden recover programı ile 6 jigabayt veri kurtarmayı başardım.

  Bu nedenle o verinin kaybolduğuna emin olmak
  için msn loglarını harddiski bölerek küçük bir bölüme atardım. 50 mb gibi. bunun içinde küçük programlar var. Ardından o bölünen bölüme de işim bitince defalarca veri kopyalayıp silerdim. İzler böylece yok olurdu. En azından kurtarılamaz hale gelirdi. Ve şifresini kırdığım msn adresine de sadece bir kez girerdim.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 8 Sayfa İlkİlk 12345678 SonSon

Benzer Konular :

 1. Bedaş Mühür Kırmak
  3 öğrenciyiz...elektriğimiz kesildi bizde mührü kırdık 1 haftadır kullanıyoruz...parasızlıktan ödeyemedik..yarın ödüycez..fatura benim...
  Yazan: quitnes Forum: Diğer Hukuki Sorular
  Yanıt: 1
  Son İleti: 20-03-2014, 17:02:29
 2. E mail şifresi kırdım
  Merhabalar, Öncelikle kendimi tanıtayım bir bilişim firmasında güvenlik analisti olarak çalışıyorum. Bir online oyun firmasına yapılan saldırıları...
  Yazan: conrand Forum: Bilişim Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 21-10-2013, 00:43:37
 3. E-mail Şifresi İfade Verme
  Merhaba; Benim bir arkadaşım vardı bu arkadaşımın mailleri biri ya da birileri tarafından çalınmış. sonra bu arkadaş bana geldi ve maillerini birinin...
  Yazan: ahmet8989 Forum: Bilişim Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 26-04-2013, 15:46:17
 4. Bilişim Sistemine hukuka aykırı olarak girmek davası. Ne yapmalıyım? (msn şifresi kırmak)
  Arkadaşlar benim bir sorunum var. Lütfen yardım! Benim adıma kayıtlı bulunan adsl hattından girilerek bir şahsın msn hotmail şifresi kırılmış,...
  Yazan: serdarsen Forum: Bilişim Hukuku
  Yanıt: 4
  Son İleti: 01-05-2012, 05:05:24
 5. E-mail şifresi kırmaya çalışmak
  Merhaba, Biri, "sifremi unuttum" secenegini kullanarak hotmail adresimi kirmaya calismis. Alternatif e-mail adresime bu konuyla iilgili mesaj...
  Yazan: mugi76 Forum: Bilişim Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 06-09-2008, 04:00:29

Bu sayfada bulunan kavramlar:

mail kirmak.com

https:www.hukuki.netshowthread.php7879-E-mail-sifresi-kirmakpage6

e posta şifre kırma 2013

facebook şifre kırma savcılıke posta kıremail sifre kirmamailimin şifresini karakoldan öğrenebilirmiyimemail t-online sifre kirmaozel mail sifresi kirmamail.ru sifresi kirmamail sifre kirmakmail.ru sifre kirmaonline mail şifre kırmae mail kirici email kirmake mail kirmak 2014allforms dan sifre kirmae posta sifremi kirhotmail adi altinda msj atarak sifre calmae posta kırmae posta kirmae posta şifre kırmamail şifresi kırmakwebmail şifre kırmak
Forum

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.