+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 25 ileti bulundu.

Konu: Aile Birleşimi Almanya

Aile Birleşimi Almanya Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    berlin
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Aile Birleşimi Almanya

Iyi günler

durumumu kısaca özetliyim

şu an almanya'da yaşıyorum 25 yaşındayım.çok iyi bir şirkette meslek eğitimi yapma fırsatı yakaladım.maaşım 800-950 Euro arası olacak önümüzdeki 3 sene.

Sormak istediğim şu:

türkiyede nişanlımla evlenip,onu almanyaya getirebilir miyim?

meslek eğitimi (ausbildung) yapmam bi sorun teşkil eder mi ?

türk vatandaşıyım,bura doğumluyum.alman vatandaşlığına geçmem işimi kolaylaştırır mı?

Teşekkürler

Hukuki NET Güncel Haber

Aile Birleşimi Almanya konulu yargıtay kararı ara
    Aile Birleşimi Almanya konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Germany
    İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    2
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Aile Birleşimi Almanya

Önce yabancılar dairesi gelir durumunuzu inceleyecektir.Kira,kendiniz için 356.-€ buraya getireceginiz nişanlınız içinde 300.- € gerekli ! Süresiz iş sözleşmeniz gerekli ve de Almanya ya getireceğiniz hanımın TR.de Almanca kurslarına katılıp,Alman konsolosluğunca yapılacak imtihanda % 90 başarı göstermesi lazım.Alman vatandaşlaığına geçerseniz biraz istisnalar olabilir.Bir Alman vatandaşı mesela TR.de eşinden bir çocuğu olursa direk olarak çifte tabiyete bağlı olduğu için ( 18 yaşaına kadar daha sonra vatandaşlık tercihini 24 yaşına kadar yapmalıdır) dil bilmesi önemli olmayıp direk olarak konsoloslukdan aile birleşmesi vizesi verilir.Veya Aileniz size kefil olursa evlik izdivacında Almanya'da sosyal yardım almayacagını ve maddi olarak ailenizin destek olacağını belirten yazılı anlaşma yabancılar dairesinde yapılmalıdır.Kolay gelsin..

Nerede
    berlin
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

meslek eğitimi sözleşmesi de süresiz iş sözleşmesi olarak kabul edilir mi ?

Nerede
    Germany
    İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    2
    Dosya Yükleme
    0

Süresiz iş sözleşmesi ve Niederlassung (Süresiz oturma müsaden olmalı) her şeyden önemlisi yabancılar dairesi gelir durumunuza ve dil kurslarındaki başarınıza bakıyor.Bulunduğunuz şehirdeki Arbeiterwohlfahrt'daki Türkdanış'lardanda ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

Nerede
    Hannover-Almanya
    İletiler
    405
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı koray_ rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Iyi günler

durumumu kısaca özetliyim

şu an almanya'da yaşıyorum 25 yaşındayım.çok iyi bir şirkette meslek eğitimi yapma fırsatı yakaladım.maaşım 800-950 Euro arası olacak önümüzdeki 3 sene.

Sormak istediğim şu:

türkiyede nişanlımla evlenip,onu almanyaya getirebilir miyim?

meslek eğitimi (ausbildung) yapmam bi sorun teşkil eder mi ?

türk vatandaşıyım,bura doğumluyum.alman vatandaşlığına geçmem işimi kolaylaştırır mı?

Teşekkürler
    Aslinda bu sorularinizin tamaminin cevabi https://www.hukuki.net/showthread.php...-(Deneyimlerim) linkinde bulunuyor. Size cevap yazan arkadas %90 oranini nereden cikardi bilmiyorum ama bunu A1 sinavindan en az 60 puan almak diye düzeltelim. Ayrica sinavi konsolosluk degil, Goethe Institut yapiyor.

Nerede
    Germany
    İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    2
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Balıkçı Rumuzlu bey,
    Tastatur'a pardon klavye'ye ''6'' yerine ''9'' basmışım,dikkatiniz için Tşk.Ama ''nereden çıkardı'' kelimesi yazınızda hoş olmamış (!)Sınavı Alman hükümeti öngördüğü için Goethe Institut yapıyor konsolosluğa müracat'da A1 sınavı & kurs için Goethe ınstitut adı veriliyor ve konsolosluk ile beraber çalışıyorlar.
    Kravat vs. konusunu işlemişsiniz ne alaka (!) Ben 1979 da Almanya'ya geldiğimde üstlerinde eğreti duran takım elbiseli ve kravatlılar Alman sınır kapısından sınır dışı edildiler,tek ben eşofman elbisemle giriş yapmıştım.
    Eğer Almanya'daysanız Alman Polislerinin sakallı ve at kuyruk (bir çoğu) olduğunu görürsünüz.Kıyafet 2.plandadır önce bu ülkeye uyum DİL ile başlar.Yabancılar dairesine gittiyseniz memurların kot pantolon ve rahat giysiler içinde olduğunu görmüşsünüzdür sanırım fikriniz bir nebze olsun değişmiştir.Tüm ithal Damat ve gelinlerimize acizane şunu salık veriyorum,sadece Almanya'ya yerleşmek için yapılan evlilikler %90 boşanmayla sonuçlanıyor,en çok zararıda daha yaşını bile doldurmayan o masum ÇOCUKLAR yaşıyor,mutlu bir yuva göremiyorlar.Böylecede Kindergarten'dan başlayarak okul hayatında psikolojik etki altında başarısız oluyorlar.Çevremde görüyor ve çok üzülüyorum,resmi dairelerde tercümanlıklarına gittiğim için sayelerinde acı tecrübelerle doluyum.Tüm Aile birleşmesi yapacak adaylara önce çok iyi anlaşabileceklerini umduklarına karar verdiklerinde evlilik izdivacı yapmalarını salık veriyor ve mutluluklar diliyorum.Saygılarımla.

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sn Sado57,

Konuya dahil olmaktan kendimi alamadim. Takim elbisenin, daha dogrusu adam gibi giyinmenin Türkiye'deki Alman konsoloslugunda ne kadar fark yaratabilecegiyle ilgili tecrübeniz güncelligini 1979 yilinda yitirmis anlasilan. Hikayenizdeki sinirdisi edilenlerin yaptiklariyla sizin gidis amaciniz farkli olabilir.

Ayrica Almanya'da da bunun ne kadar mühim oldugu gercegi de gözardi edilmemeli. Memurlar kot pantolonla calisiyor olabilirler, ancak bizim milletimiz bu denli bir resmi görüsmeye 10 yillik yirtik kumas pantolonu, altinda takunya terligiyle bagrina kadar acik bir gömlekle gitme konusunda büyük tecrübe sahibi olduklarindan sucu memurlara atma kolayligina kaciyorlar. Köyündeki sipitak terlikleriyle görüsmeye giderse insan, anadili gibi Almanca konussa da kusura bakmasin kimse sonucunun müspet olmasi pek de kolay olmayacaktir.

Vize basvurum sirasinda bizzat gördügüm tiplere vize verilmediyse eger sasirmam, sahsen ben olsam ben de vermezdim.

Ayrica uyum daha Türkiye'deyken baslar. Insanimiz bunu atliyor. "Bir gideyim de, Allah kerim..." Kardesim sen Türkiye'de meslek sahibi misin? Bununla ilgili gidecegin ülkede birsey yapabilecek misin? Arastirmalarini yaptin mi?

Bunlar yapilmadan hemen bir cocuk yapiliyor gerci. Bir erkek nasil olur da ailesini nasil gecindireceginden emin olmadan cocuk yapabilir? Hele ki kolay yoldan vize alabilmek icin!

Herneyse. Uyuma hersey dahildir, kilik kiyafet de bunun en büyük parcalarindan biridir. Zannediyorum sizin icin olmadigi gibi bircok Türk icin de gecerli olmasa gerek ki yillarca Türk kimligi Almanya'da ayaklar altina düsmüs. Bizler de Türkiye'den gelip bu imaji düzeltmek zorunda kaliyoruz her acidan, ne yazik ki!

Schöne Grüße

Nerede
    Germany
    İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    2
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Yılmaz,
    Elbise konusuna takmışsınız anlaşılan yazdıklarımdan pek bişey çıkartamamışsınız !35-40 derece sıcakda bizim politacılarımız Takım elbise & Kravat vs. Avrupa'daki siyasetçi sade bir gömlek yanyana,rahat giyinmek önemli am takınta bağrına kadar açık olanlarada karşıyım.Şahsım İST.doğumlu isim yapmış bir sporcu olup gittiğim ülkeye hemen uyum sağlayarak Alman Polis Akademisi eğitmeni (ilk Türk kökenli şahsımdır) Alman medyası yıllardır şahsımdan stayişle bahsetmektedir.Türk kimliğini ayaklar altına almaya kimsenin gücü yetmez.Burada doğanlar Avukat,hakim,polis,mühendis ve polikacı (Cem Özdemir gibi yeşiller Bşk.)Vural Öger gibi ünlü iş adamı ve eski AB Milletvekili daha sayamayacağım kaliteli insanları göz ardı etmenin lüxsünü size kim verdi ?
    Bizler (!) diyerek ayrımcılık yapmayın,ithaller zaten bu ülkeye kolay kolay uyum sağlayamadılar ve evlilikler menfaat (Genellikle ön planda olunca ) her 2 kişiden biri ithallerde boşanma ile bitiyor.Akabinde geldiği köyüne vs. şutlingen oluyorlar.Nazım Hikmet derki;Ben çook insanlar gördüm,elbisesi yok,çook insanlar gördim o elbisenin içinde insan yok (!) Elmalarla portakallları karıştırmayınız.Ich Grüße Sie aus Kultur Haupstadt Europas Essen 2010

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Sado 57 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın Yılmaz,
    Elbise konusuna takmışsınız anlaşılan yazdıklarımdan pek bişey çıkartamamışsınız !35-40 derece sıcakda bizim politacılarımız Takım elbise & Kravat vs. Avrupa'daki siyasetçi sade bir gömlek yanyana,rahat giyinmek önemli am takınta bağrına kadar açık olanlarada karşıyım.Şahsım İST.doğumlu isim yapmış bir sporcu olup gittiğim ülkeye hemen uyum sağlayarak Alman Polis Akademisi eğitmeni (ilk Türk kökenli şahsımdır) Alman medyası yıllardır şahsımdan stayişle bahsetmektedir.Türk kimliğini ayaklar altına almaya kimsenin gücü yetmez.Burada doğanlar Avukat,hakim,polis,mühendis ve polikacı (Cem Özdemir gibi yeşiller Bşk.)Vural Öger gibi ünlü iş adamı ve eski AB Milletvekili daha sayamayacağım kaliteli insanları göz ardı etmenin lüxsünü size kim verdi ?
    Bizler (!) diyerek ayrımcılık yapmayın,ithaller zaten bu ülkeye kolay kolay uyum sağlayamadılar ve evlilikler menfaat (Genellikle ön planda olunca ) her 2 kişiden biri ithallerde boşanma ile bitiyor.Akabinde geldiği köyüne vs. şutlingen oluyorlar.Nazım Hikmet derki;Ben çook insanlar gördüm,elbisesi yok,çook insanlar gördim o elbisenin içinde insan yok (!) Elmalarla portakallları karıştırmayınız.Ich Grüße Sie aus Kultur Haupstadt Europas Essen 2010
    Merhaba,

Almanya'da dogan ve yetismis bircok insan var, bunu gözardi eden yok elbette. Bunlar aslinda olmasi gerekenler. Ancak Almanyalilarin gözüne batan olumsuzlastirilmis Türk kimligini malesef bu insanlar temsil etmiyorlar. Türk denince akla burada ne geldigini ben size anlatmayayim.

Ayrica ithaller diyerek insanlari kategorize eden sizsiniz. Savunacagim derken Sarrazin'den beter yorumlar sergilemek ironik oldu.

Übrigens, die importierten (Ithaller) können in der Regel vielleicht fast gar nichts, ja; aber aus diesem Grund können Sie alle Menschen nicht so einfach beurteilen. (dass Sie alles gut haben schaffen können, als Sie kamen, dass die wegen Eheschließung nach Deutschland gekommenen Typen das nicht geschafft haben usw.) Ich bin seit 23 Monaten in Deutschland, wurde auch importiert. Und ich spreche seit nur 2 Jahren Deutsch, es ist momentan ganz fließend, und ich mache meinen Beruf, was ich in der Türkei studiert habe. Sie haben wahrscheinlich keine Ahnung, was für Menschen nach Deutschland einwandern, sogar in dieser Zeit aus der Türkei.

Wer was in der kurzen Zeit geschafft hat, sind nicht nur Sie und das beruht nicht darauf, dass Sie seit langer Zeit in diesem Land sind oder dass jemand in diesem Land geboren ist. Sie müssen ihre Vorurteilen vergessen.

1979'dan beri iki ülke arasindaki insanlari gözlemleme sansinizi yitirmissiniz görünüse göre. Birakin da bunu bizzat yasayanlar olarak sizden daha güncel ve net tecrübelerimiz olsun; kiyafet konusunda bile!

Liebe Grüße aus dem schönen Mittelfranken!

Nerede
    Germany
    İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    2
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba
    Sizinle hararetli ve gereksiz tartışmalara girmek istemiyorum.Bir önceki yazımda konu etraflıca belirtildi zaten.zaten.
    Almanca yazmıyorum genelde yazıyı anlasınlar diye düşünüyorum.
    Siz imaj düzeltemeye kalktınız (!) 50 Yıllık göçmen tarihinde alkışlıyorum sizi .Kategorize olayını başlatan sizsiniz.İthaller derken genelleme yapmadım am çoğunluk tecrübelerim mevcuttur.Daha 23 aylık bebeksiniz Deutschland'da daha çook tecrübe edinme edinmeniz gerekir werde ich jeden Tag erfahrungen sammeln !Ben her 2 ükemde de mekik dokuyorum diğer Dünya ülkelerinde olduğu gibi mesleğim benim döğüş ve her 6 ayda bir Dünya'nın her ülkesinde tekliflere göre ringe çıkar ve döğüşürüm.Almanya'ya da Dünya 3.lüğü kazandırdığım için şeref duyuyorum Cumhurbaşkanı tarafından taltif edidim ödüllendirildim. Ben Almanya'ya 6 aylık spor semineri için gelmiştim malesef bırakmadılar,İstanbuluma aşık olduğum halde ,Almanya'nın 6 büyük şehrindeyim ve İstanbul doğumlu arkadaşım yok.Sanırım size signal gelmiştir.Ülkem 3 saat uzaklıkda ve yılda en az işim gereği 7 defa uçuyorum ve olayları yerinden takip ediyorum ve ne gibi Beurteilung yapacağımı ben bilirim.Kıyafetinize hayran oldum yaa.Nazım Hikmet size boş gelmiş,bazı saman dolu kafalar olunca.söze ne gerek var..Werde ich mit dir nicht Diskotieren,machs gut Du Kerl..

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php77926-Aile-Birlesimi-Almanya

aile birlesimi 2016 berlin

a1 sinavi kalktimi bilen yok mu

ailebirlesimi ile ilgili almanya danistay karari

almanya aile birleşimi vize tecrübeleri

a1 sinavi kalktimi dogru haber yokmu

2015 a1 sinavi kalktimi dogru haber yokmu ya

almanya aile birleşimi tecrübeleri

sizlesmeye mi bakiliyor ayle birlesimi icin part calisiyorum