Merhaba

2008 yılında eşimin açmış olduğu boşanma davasında anlaşmalı boşandık şuan 5 yaşında olan bir kızımız var. Anlaşmada karşılıklı birbirimizden hiçbirşey almayacak ve istemeyeceğimizi belirttik. Eşim çalışmaktaydı o zaman ve halen sigortalı olarak çalışmakta fakat anlayamadığım bir konu var. Boşanma davası açıldığından beri iş bulamadım ailemle kalıyorum maddi gücüm yok ne bankada hesabım ne nakit param nede çalışıp kazandığım gelirim var. Mahkeme bana eşim sigortalı çalıştığı ve ailesiyle oturuyor evde kira değil kendilerine ait olduğu halde 150 tl 4 yaşındaki çocuğum için nafaka bağladı geçen sene ama duyduğum bazı şeyler oldu mesela 17 yaşındaki bir gence 75 tl nafaka bağlanmış asgari ücret alıyormuş nafakayı ödeyen kişi. Benimse ne gelirim ne malım hiçbirşeyim yok ve bana nafakayı arttıracağını mahkeme açıp 200 tl istediğini ama ben 150 tl yi bile ödeyemiyorum. Kanunların ondan yana olduğunu söyleyerek beni çok kötü durumlara düşürdü.Ne yapmam gerekiyor birde belimden rahatsızım yardım ederseniz sevinirim.