+ Konuyu Yanıtla
1 den 7´e kadar toplam 7 ileti bulundu.

Konu: Acayip Sözleşmeler Hakkında Bilgi?

Acayip Sözleşmeler Hakkında Bilgi? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Sep 2005
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  9
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Acayip Sözleşmeler Hakkında Bilgi?

  Merhaba
  Uzun zamandır aklıma takılan bir soru var, fırsatını bulunca sormak istedim. Biliyorsunuz ki hayatın her alanında bir hizmet veya mal almak istediğimizde imzalamamız dayatılan sözleşmeler var. Ve birçoğunda o kadar acayip ve kullanıcıyı zor durumda bırakacak maddeler var ki, normalde o şartları kimse kabul etmek istemeyecek olmasına rağmen, sözleşme imzalanmadan ürüne/hizmete sahip olunamayacağı için mecburiyetten imzalıyoruz.

  Örneğin son olarak digiturk webtv ye üye olmak istedim, fakat sözleşmenin aşağıdaki kısmını görünce adeta şoke oldum.Algıladığım kadarıyla adamlar parayı alıp, yarın teknik sorunumuz var yayın yapamıyoruz artık, üzgünüz dese hiçbir yaptırıma maruz kalmadan yayını kesebilecekler, bizi üyelikten çıkarabilecekler..

  Merakım bu gibi sözleşmeler hukukta ne kadar bağlayıcıdır? Yani adamlar resmen tek taraflı kendilerini korumak adına sözleşmelere herşeyi koyuyorlar, yarın birgün bir problem olduğunda mahkeme bu sözleşmeler zamanında imzalanmış olduğu için, olduğu gibi alıp firmalar lehinde mi karar verir, yoksa siz bu sözleşmeyi imzalatmışsınız ama, bu maddeler tüketiciyi korumuyor deyip geçersiz sayabiliyor mu??


  "VI – DIGITURK’ÜN ÜCRETLİ TELEVİZYON İÇERİK HİZMETLERİ İLE İLGİLİ YETKİLERİ

  1. KULLANICI, DIGITURK’ün herhangi bir zamanda sistemin çalışmasını ve hizmetlerin verilmesini geçici olarak askıya alabileceğini veya tamamen durdurabileceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Sistemin ve hizmetlerin geçici bir süre için askıya alınması veya tamamen durdurulması durumunda KULLANICI, DIGITURK’ten herhangi bir nam altında tazminat talep etmeyeceğini ve diğer herhangi bir talepte bulunmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
  2. KULLANICI, DIGITURK’ün dilediği zaman herhangi bir gerekçe göstermek zorunda olmaksızın KULLANICI’nın yeni bir şifre ve kullanıcı adı seçmesini talep edebileceğini ya da şifreyi kullanmasını süresiz olarak engelleyebileceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
  3. KULLANICI, DIGITURK’ün sunduğu ücretli video, müzik ve oyun içerik hizmetlerinin mümkün olduğunca kesintisiz, sürekli, güvenli ve kaliteli olacağını kabul etmekle birlikte, hizmetlerin tamamıyla kesintisiz, sürekli, güvenli ve kaliteli olacağını taahhüt etmediğini kabul ve beyan eder.
  4. KULLANICI, DIGITURK’ün kendi ürettiği veya üçüncü şahıslardan elde ettiği bilgi, belge, yazılım, tasarım, grafik ve benzeri materyallerin mülkiyet ve telif haklarına sahip olduğunu ve DIGITURK’ün bu haklarına zarar verici eylemlerden kaçınacağını, aksi halde DIGITURK’ün uğrayacağı zararları DIGITURK’ün ilk talebinde tazmin edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
  5. KULLANICI, DIGITURK’e ilettiği kişisel bilgilerin DIGITURK’ün hizmetleri sunması sırasında işbirliği yaptığı çözüm ortaklarına, içerik sağlayıcılara, reklam verenlere, reklam ajanslarına, internet servis sağlayıcılarına ve diğer ilgililere iletişim, tanıtım, reklam gibi ticari amaçlar için kullanıldırılması konusunda DIGITURK’e tam yetki verdiğini, DIGITURK’ün bu bilgileri paylaşmasının kişilik haklarına ve gizlilik haklarına tecavüz teşkil etmediğini ve olabilecek her türlü dava ve talep haklarından gayrikabilirücu feragat ettiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
  6. KULLANICI, DIGITURK’ün tanıtım, promosyon gibi amaçlarla kendisine yönelik olarak tanıtım ve promosyon faaliyetlerinde bulunabileceğini, bunun için DIGITURK’ün herhangi bir izin almak zorunda olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.
  7. DIGITURK, sunduğu ücretli televizyon hizmetleri içeriklerinde ve bu içeriklerin fiyatlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Böyle bir değişiklik yapılması halinde KULLANICI bu değişikliklere bir itirazının olmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
  8. DIGITURK, hizmetleri sunduğu web sitesine ait alan adını ve web sitesinin görünümünü ve içeriğini her zaman için değiştirme hakkını saklı tutar. KULLANICI, alan adı veya web sitesinin görünümünde veya içeriğinde yapılacak değişikliklere bir itirazının olmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
  9. KULLANICI, DIGITURK’ün teknik zorunluluklar veya mevzuatta yapılacak değişiklikler sebebiyle, tek taraflı olarak bu sözleşmeyi değiştirebileceğini, yeni maddeler ekleyebileceğini veya maddeleri çıkarabileceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Sözleşmede bu şekilde bir değişiklik olması halinde KULLANICI bu değişikliklere ilişkin “KABUL EDİYORUM” butonunu tıklamak suretiyle bu değişikliği onaylamalıdır. Aksi halde DIGITURK’ün hizmetleri sunmama veya sözleşmeyi feshetme hakkı vardır.
  10. DIGITURK, kullanıcının işbu sözleşmedeki herhangi bir hükmü ihlal etmesi veya DIGITURK’te böyle bir ihlalin varlığı konusunda şüphe uyanması halinde, işbu sözleşemeyi herhangi bir tazminat yükümlülüğü ve diğer herhangi bir yükümlülük altında olmaksızın, derhal tek taraflı olarak fesih veya hizmetleri askıya alma yetkisi olduğunu KULLANICI gayrikabilirücu kabul, beyan ve taahhüt eder.
  11. KULLANICI, DIGITURK’ün www.digiturkwebtv.com.tr adresindeki web sitesinde DIGITURK’ün açıkladığı ticari ünvan, adres, telefon, faks ve elektronik posta adresini, sunulan hizmetlerin vergiler dahil satış fiyatlarını, ödemenin nasıl yapılacağına ilişkin bilgileri ve talep ve şikayetlerini iletebileceği iletişim bilgilerini okuduğunu, anladığını ve DIGITURK’ün bu bilgilerde değişiklik yapma hakkını saklı tuttuğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. "  Hukuki NET Güncel Haber

  Acayip Sözleşmeler Hakkında Bilgi? konulu yargıtay kararı ara
  Acayip Sözleşmeler Hakkında Bilgi? konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Dec 2008
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  102
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Acayip Sözleşmeler Hakkında Bilgi??

  ben 6 aydır kullanıyorum belki biraz daha fazla 3 maç çok kötüydü görüntü izlenemedi maç gorevlilere itiraz edince o maçlar yerine sonraki maçları bedava izleme hakkı verdiler.Pek sorun olmuyor.
  Bildiğim kadarıyla bunlar genel işlemler herkese uygulandığı için içerisinde bu tip madde bulundurması şaşırtıcı kayıt olarak goruluyordu ve bir geçerliliği yoktu ama bazı şartları vardı bu uyuyor mu bilmiyorum.

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Sep 2005
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  9
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Acayip Sözleşmeler Hakkında Bilgi??

  peki böyle maddelerin mahkemedeki bağlayıcılığı nedir, asıl merakım bu konu.Mahkeme, siz böyle maddeler koymuşsunuz ama bunlar karşı tarafı söğüşleyen maddeler, o yüzden geçersizdir diyebilir mi, yoksa kabul edildiği için ne olursa olsun geçerlimidir?

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Dec 2008
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  102
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Acayip Sözleşmeler Hakkında Bilgi??

  bildiğim kadarıyla sözleşme genel anlamda geçerli ama bu tür maddeler geçersiz olarak kabul ediliyor.Mesela otoparkta araclarınızdan kaybolan eşyalardan müessesemiz sorumlu değildir yazısı da böyledir.Aracınızı oraya o yazıyı görerek parketmiş oluyorsunuz.Ama o yazı geçersizdir eşyalarınızın çalınmasından kaybolmasından sorumludurlar burdan yola çıkarak bu sonuca vardım ben doğru olmayabilir tabiki.

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Sep 2005
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  9
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Acayip Sözleşmeler Hakkında Bilgi??

  teşekkürler, konu hakkında kesin bilgisi olan varsa, yorumlarını beklerim..

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Sep 2005
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  9
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Acayip Sözleşmeler Hakkında Bilgi??

  kimse yanıtlamak istemiyor sanırım, bu konuda koca forumda bilgisi olan avukat vardır mutlaka??

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Sep 2005
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  9
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Acayip Sözleşmeler Hakkında Bilgi??

  görüyorum ki kimse yardım etmek istemiyor, teşekkürler bukdr düşünceli olduğunuz için..

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. Noter onaylı sözleşmeler ile normal sözleşmeler
  noter onaylı sözleşmeler ile bizim normal bi kağıt üzerinde karşılıklı imza atmak suretiyle oluşturduğumuz sözleşmeler arasındaki fark nedir.normal...
  Yazan: frozennn Forum: Borçlar Hukuku
  Yanıt: 5
  Son İleti: 27-01-2019, 10:58:34
 2. Kıl olduğumuz ,acayip huylandığımız birşey yazalım !!!
  Cuma namazlarında ,imamın defalarca "Ey cemaat safları sıkı tutalım anonsuna acayip kıl olmaya başladım" :)
  Yazan: istanbul since 1453 Forum: Mizah - Eğlence
  Yanıt: 6
  Son İleti: 24-06-2014, 18:21:10
 3. GBT (Genel Bilgi Toplama) Hakkında bilgi
  merhaba sayın arkadaşlar ben öğrenciyim iş başvurusu yaptım başlayacağım ama bir sorun var benden ikametgah istediler muhtara gittim kayıtdımı polis...
  Yazan: ozlem545 Forum: Borçlar Hukuku
  Yanıt: 5
  Son İleti: 24-05-2009, 19:55:50
 4. Bankalara girerken imzalatılan sözleşmeler hakkında
  Merhaba; Açıkcası ilk başta kişisel gibi görünebilir konu ama düşününce aynı sorunu yaşayan kişiler olduğunu hatırlayacaksınız... Sorun şu ki;...
  Yazan: CO656 Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 12-10-2008, 21:38:13
 5. Sözleşmeler ve tüketici hakları hakkında
  sözleşmeler bilndiği gibi iki taraf arasında yapılan akitler ama bu akitler tüketicleri nasıl koruyor bu akitler ile insanlar hangi haklara sahip...
  Yazan: AKOZ Forum: Diğer Hukuki Sorular
  Yanıt: 0
  Son İleti: 13-09-2005, 15:59:12

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Digiturk ticari unvanı nedir

Digiturk ticari unvan

acayip hukuki terimler

Forum

İlgili Hukuk terimleri

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2019 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2019 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2019 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.