Anket Sonuçlarını Göster: Anayasa Değişikliği Referandum Anketi

Oylayanlar
278. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • Evet

93 33,45%
  • Hayır

174 62,59%
  • Kararsız

11 3,96%
Kilitli Konu
15 / 22 Sayfa İlkİlk ... 5678910111213141516171819202122 SonSon
141 den 150´e kadar toplam 215 ileti bulundu.

Konu: Referandum Anketi

Referandum Anketi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Referandum Anketi

Alıntı bartelmi diaz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın kaosteorisi siz nerden çıkarıyorsunuz hukuka aykırı olan bir denetleme kurulu ve grevin olmayacağını.Neye dayanarak hukuka aykırı buldunuz.Bence siz de partizanca yaklaşıyorsunuz.1982 anayasasının ilk haliyle bile kıyaslanamayacak kadar mükemmel bir anayasa oldu kanaatimce.
    Sayın Bartelmi,neresi mükemmel anlayamadım doğrusu.Özürlülere pozitif ayrımcılık deniyor,63 bin özürlü kontenjanı açık kamuda,alınması için bir engel yok.

Hukuki NET Güncel Haber

Referandum Anketi konulu yargıtay kararı ara
    Referandum Anketi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı yas2010 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Saldıray Berk’ten Erdoğan’a ağır sözler...
    3. Ordu Komutanı Saldıray Berk AKP'ye ve Erdoğan'a çattı
    3. Ordu Komutanı Saldıray Berk, Başbağlar köyünde yaptığı ziyaret sırasında Erdoğan'ı vatanı satmakla suçladı. Köylülere oylarını nereye verdiklerini soran Berk 'AK Parti' yanıtını alınca 'elleriniz kurusun' dedi..

Ağır eleştiriler
    Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı merkeze 240 kilometre uzaklıkta bulunan Başbağlar köyünü 2008 yılı Mayıs ayında ziyaret eden 3. Ordu Komutanı Saldıray Berk, yaptığı konuşmalar ile AK Parti'ye ve Başbakan Erdoğan'a ağır eleştirilerde bulundu.
    (Kaynak: gundem724.net / haber24)
    Daha önce de hükümete yönelik ağır eleştiriler ve internette yayınlan ses kayıtları ile gündeme gelen Orgeneral Saldıray Berk, bu kez de muhafazakar yapısı bilinen ve 1993 yılında 33 vatandaşını şehit veren Başbağlar köyünde hükümete yönelik sarfettiği sözlerle gündeme geldi.

Orgeneral Saldıray Berk ile üst düzey rütbeli subayların Başbağlar köyünde bulunan ve Tunceli iline sınır olan jandarma Karakolunda inceleme sonrası köy halkıyla köy kahvesinde bir araya geldi.

Başbakan'ın memleketi sattığını biliyor musunuz ?
    Köy kahvehanesinde köylünün sorunlarını dinleyen Orgeneral Berk daha sonra köy sakinlerine seçimlerde oylarını hangi partiye verdiklerini sordu. Vatandaşlardan "Ak Parti'ye" yanıtını alan Saldıray Berk “AK Parti'ye oy veren elleriniz kurusun” dedi.

AKP'ye oy veren elleriniz kurusun
    Bunun üzerine köy sakinlerinden Necati Aydınoğlu, ( 70) “neden öyle diyorsunuz paşam ben de verdim oyumu” dedi. Necati Aydınoğlu'na dönen orgeneral Saldıray Berk, "Sen niye oyunu AK Parti'ye verdin" sorusunu yöneltti. Bunun üzerine Necati Aydınoğlu kış aylarında İstanbul'da ikamet ettiğini ve Nurettin Sözen zamanında İstanbullu'nun susuzluktan kavrulduğunu Recep Tayip Erdoğan’ın Ak Parti'den Belediye Başkanı seçilmesinin ardından 6 ay gibi kısa bir sürede bu sıkıntılarının giderilmesi üzerine Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ı sevdiği için oy verdiğini söyledi.

Cevabı tatmin edici bulmayan Berk "Bu iyi de memleketi sattığını da biliyor musun?"dedi.
    "Onu bilmiyorum" diyen Necat Aydınoğlu, paşadan duyduğu bu kelimeler karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Gerçekleşen bu kısa süreli ziyarette bir çok köylü vatandaşın da konuşmalara şahit olduğu öğrenildi.

Vatan ve milletini seven ve her fırsatta ülkede birlik mesajını veren Başbağlar köyü halkı 1993 yılında 27 vatandaşını kurşuna dizilmek suretiyle, 5 vatandaşını ise yanarak toplam 33 kişiyi şehit verdi.

Orgeneral Saldıray Berk ile 2008 yılında yapılan bu kıssa görüşmede duyduklarına inanamayan köy halkı olayın şokunu halen üzerinde yaşıyor.

http://haberonline-tr.blogspot.com/2...elleriniz.html
    Sn. yas2010, siz hangi taraftansınız, "evet"çilerden mi, "hayır"cılardan mı? Yanlış anlamadıysam bu ileti sizin için pek hayra alamet değil..

Sn. adaletsavascısı 'na anlatmaya çalıştığım işte bu ; askeri vesayetin kaldırılması.. Herkesin bir ordusu varsa , bizim de bir ordumuz olsun değil mi ama !

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    51
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Sn.çoban kusura bakmayın ama askeriyenin siyaset üzerindeki etkisi kaldırılacak diye,

***Cumhurbaşkanının yetkilerinin daha da arttırıldığı(---2007 ye kadar AKP cumhurbaşkanının yetkilerinin fazlalığından şikayetçiydi;şu anki pakette yetkilerinin artırıldığı çok açık ve net olarak görülmektedir.Neden(!) acaba?---)

***12 Eylül'le hesaplaşamaya T.C.K 7/2'nin engel olduğunu bile bile bu iddianın halkaımıza yutturulmaya çalışıldığı(---kandırmacayla oyunuzu isteyen birilerinin dediğini yapmak zorunuza gitmiyosa eyvallah diyecek sözüm yok---)[/COLOR]

***Dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda bir adım bile atılmayan(---demokrasi demokrasi diye çırpınanları bu alanda da görmek isteriz---)

***Maddelerin tümüyle evet veya tümüyle hayır olarak oylanılması istenen(---Son derece anti demokratik ve samimiyetsiz bir tutum---)

...bir pakete evet demek son derece mantıksızdır.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    51
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

İlginçtir ki Ahmet Necdet Sezer'i yaptığı atamalarla ağır olarak eleştiren AKP Hükümeti'nin ve de AKP'ye oy veren vatandaşlarımızın Abdullah Gül'ün yaptığı atamalara hiç sesi çıkmamaktadır.Ahmet Necdet Sezer'in en az oyu alan rektörü atadığı gibi Abdullah Gül'de oylamada 2. olan bir rektörü atadı.Aynı antidemokratik tavrı o da sergiledi.Yani insanın aklına gelmiyo değil:"Bu nasıl demokrasi?" sorusu

Konu:"Yargının Ele Geçirilmek İstenmesi"

"Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün bir ay önce müsteşar yardımcısı olarak atanan eski Anayasa Mahkemesi raportörü Alparslan Altan’ı, “üst düzey yönetici” kontenjanından Anayasa Mahkemesi yedek üyeliğine ataması tartışma yarattı."

***Raportör kalsaydı seçilebilir miydi?

1968 yılında Sarıkamış’ta doğan Dr. Alpaslan Altan, İÜ Hukuk Fakültesi’nden 1989’da mezun olduktan sonra, avukatlık ve hâkimlik stajlarını tamamladı. Zara Cumhuriyet Savcısı iken Anayasa Mahkemesi Raportörlüğü’ne atandı. Altan, raportör kalsaydı Anayasa ile Anayasa Mahkemesi’nin Kuruluşu ve Yargılama Usulleri Hakkındaki kanun uyarınca asil veya yedek üyeliğe seçilemeyecekti.

Tespit:Sayın üyeler ne kadar ilginç değil mi?-->Anayasa Mahkemesi'nin Kuruluş Kanunları uyarınca raportörler asil veya yedek üyeliğe seçilememektedir.Çok az bir süre(aylarla ifade edilebilcek bir süre) önce AYM Raportörü Alparslan Altan ne hikmetse "Denizcilik Müsteşarı" yardımcısı olarak atanmıştır.Yine her ne hikmetse;o sıralar AYM yedek üyeliği için atama yapılması gerekmektedir ve Abdullah Gül tarafından,tam da Alparslan Altan'ın AYM yedek üyeliğine atanmak için yararlanabileceği "Üst Düzey Yöneticilik Kontenjanı" ndan atama yapılmıştır.

Bitmediii,devam ediyoruz;yeni anayasa paketinden bir madde--->MADDE 22- Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına aşağıdaki geçici maddeler
    eklenmiştir.Geçici Madde 19:"Bu Kanunun yürürlüğe girdiği tarihte Anayasa Mahkemesi'nin
    mevcut yedek üyeleri asıl üye sıfatını kazanır."
    Yani bu ne demek Referandumda evet çıkması halinde Alparslan Altan asil üye demek,ilgiiiinç

***Açıklama: Bir süre önce AYM yedek üyeliğine atanan Alparslan Altan referandumda evet oyu çıkması halinde kanunen hemencecik asil üyelik kazanacaktır.Yine var bi ilginçlik Allah Allaaaah

Yargının Ele Geçirilmeye Çalışılmasının Özeti

Adım 1)Alparslan Altan'ın AYM raportörlüğünden Denizcilik Müsteşarlığı Yardımcılığı(Dikkat bu bir:"Üst Düzey Görev") na atanması.

Adım 2)Üst Düzey Görevli ünvanına kavuşan Alparslan Altan'ın AYM yedek üyeliğine atanması.

Adım 3)Yeni anayasa paketindeki Geçici Madde 19:"Bu Kanunun yürürlüğe girdiği tarihte Anayasa Mahkemesi'nin
    mevcut yedek üyeleri asıl üye sıfatını kazanır."
    Veeee 12 Eylül Referandumu'ndan evet sonucunun çıkması durumunda ilginç(!) atamalarla AYM yedek üyeliğine kavuşan Alparslan Altan asil üyelik kazanacaktır.Ne kadar da ilginç bir öykü değil mi? Mutlu son

Kaynak:http://www.the.org.tr/2010/04/01/ana...ince-hesaplar/

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    51
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Yargının nasıl ele geçirilmeye çalışıldığı delilli-ispatlı yukarıdaki tespitlerimde mevcuttur.Şimdi AKP'ye %47 oy vermiş ve de referandumda oylarıyla cumhurbaşkanını Abdullah Gül olarak belirlemiş olan sayın vatandaşlarımıza sesleniyorum:"Siyasi fikirlerinize saygı duymakla beraber bir sorum olacak.Sizler AKP Hükümeti'ni ve Cumhurbaşkanımızı *adaletteki bozuklukları düzeltsinler,*demokrasi getirsinler,*yargı bağımsızlığını sağlasınlar vs. diye mi görevlendirdiniz?Yoksa onlar da aynı hataları tekrarlasın da *antidemokrat olsunlar,*adaletsiz olsunlar,*yargıyı ele geçirsinler diye mi görevlendirdiniz?Ben inanıyorum ki altı kırmızıyla çizili belirttiklerimi yapsınlar diye görevlendirdiniz;ama onlar gördüğünüz gibi maalesef bunu yapmamaktadırlar.O yüzden lütfen elimizi vicdanımıza koyalım ve bu referandumda "Hayır" oyu kullanalım...

Saygılarımla...

Nerede
    sakarya
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öncelikle merhaba sitenize sırf şu soruları sormak için üye oldum

1- Bu anayasa paketi halkın yararına olan bir şey ise neden diğer partililer veya halkın içerisindeki siyaset dışındaki diğer kişiler HAYIR oyunu savunuyor?

2- Halkın yararına olduğu söylenen bu paket neden sadece iktidar partisi tarafından hazırlandı? Böyle halkın yararına olan şeyler mecliste parti ayırmaksızın bütün vekiller tarafından hazırlanması daha mantıklı olmazmıydı? Sonuçta onlarda bu ülkenin bi vatandaşı değilmi

3-Değişmesi öngörülen maddelere toplu EVET veya HAYIR demek yerine neden her madde için ayrı bi seçim hakkı bırakılmadı?

Not: Yazım hataları için kusura bakmayın

Birde değişeçek maddelerin hepsini söylermisiniz? Mesela 35. madde 2. madde falan diye nette bu şekil hiç yok

Şimdiden sorularımı yanıtlayanlara teşekkür ederim

kaosteorisi Misafir

1)Öncelikle Yalçın bey şunu belirtmek gerekir ki bir hukukçu olarak bende pakette sadece 2 maddeye hayır demek diğerlerine vet demek isterdim.Bu benim en doğal haklarımdan biri diye düşünüyorum çünkü fiziki açıdan da 26 soruya sadece 1 cevabın verilmesinin istenmesi irrasyonel bir bakış açısıdır.Venedik krtileri işte bu durumu yıllar önce bertaraf etti ve bu tip içeriği geniş referandumları maddeleri tek tek oylama usülünü kabul etti.İktdar partiside bunu pakete ekleyeceği sadece 1 cümle ile yapabilirdi.O yüzden bu referandum asla vatandaşlarımızın subjektif bakış açısını yansıtmıyor olacaktır.Oy verenlerin büyük bir kısmı hayır demek istediği halde paketin geçmemesi durumunda herşeyi boşa gideceği yüzünden evet vermeyi vebazı maddelerini onaylayıpta bazılarını beğenmeyenlerde hayır demek zorunda bırakılcak.Size paketteki hükümleri anayasal bakış açısıyla değerlendirmek istemiyorum zaten hukuki gerekçelerim foruumda geniş yer kaplıyor.Ayrıca siyasal partilerin mecliste bunlara evet oyu verip referandumda karşı tutum almalarıda bir tutarsızlık örneğidir zaten.Ancak iktidarda da gerçekten yanlışlar var.Anamuhalefet partisiinn dediği gibi sadece ihtilaflı olan yargıya ilişkin 2 maddeyi referanduma konu yapmadı.İşin garip yanı HAYIR verenlerin hepsi sadece 2 maddeye hayır diyor.Kılıçdaroğlu bizzat söyledi biz 2 madde dışındakileri onaylıyoruz diye.ANCAK iktidar nedense akıllarda şüphe bırakacak bir adımla nedense maddeleri tek tek onaylmaktan kaçındı.2.sorunuz için se şunu söylerim benir anayasa kısa ömürrlü poltik amaçlar için değil halkın gelecekte refahı için bir politik sivil uzlaşı ortamında hazırlanır.1961 anayasası ihtilal ürünü olmasına rağmen 9 sivil toplum kuruluşu ve 2 partinin katkılarıyla yapıldı.Benim gözümde yapılma koşulları açısından 1961 anayasası o koşullarda bile bu denli demokratik hazırlanmış ama günümüzde geldiğimiz bu seviyede hazırlayıcılar açısından bir düzey farklılaşmasına gidilememiştir.Bende sık sık düşünüyorum.Çünkü 2 madde o kadar önemli ki gerçekten diğer güzel maddeleri bile uğruna feda edebilirim.Suç bizde değil halkı bu şekilde kamplara ayıran ve böyle bir teknik konuyu mecliste bir poltik uzlaşı ortamında halledemen ve halkı zor durumda bırakan siyasal kadrolarda...

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı adaletsavascısı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    2)Mantıklı düşünebilen herkes,bu dokunulmazlıkların "kanun önünde bireysel eşitlik ilkesi"ne son derece aykırı ve antidemokratik olduğunu görüyor da,çok demokratik bir anayasa paketi hazırladığını iddia eden iktidar mı bunu göremiyor?Yoksaaa dokunulmazlıkların kaldırılmasından rahatsız olacak olan milletvekilleri mi var!??
    Tamam işte,

Milletvekili halkın bireyi değil midir? Halkın bireyinin dokunulmazlığı demek, birey haklarının dokunulmazlığı demektir. Yoksa , kendilerine münhasır dokunulmazlıkar değil, öyle düşünen milletvekili varsa da ancak ve ancak kendisini kandırmış olur.

MHP nin bu konudaki teklifi hiç de mantıklı değil, yaptıkları hesap başka çünkü..

Tabii ki paketin içindeki maddelerin tek tek oylanmaya sunulması daha doğru olurdu ama nerdee..

Nerede
    SAMSUN
    İletiler
    1.322
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Malum referanduma az kaldı.Geniş düşünüldüğü zaman İLAHİ kanun bile uygulanacak veya oylanacak olsa muhalifler olacaktır düşüncesindeyim.Genel düşüncem budur.

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı carsambalıfaruk rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Vatandaş Kamer Genç'i böyle tersledi!
    Bunaltıcı yaz sıcaklarında Zeytinburnu sokaklarında 'hayır' kampanyası başlatan Kamer Genç'e soğuk duş etkisi...
    Güncelleme:19 Ağustos 2010 05:13
    CHP Milletvekili Kamer Genç, 12 Eylül'de yapılacak olan referandum için Zeytinburnu sokaklarında 'hayır' kampanyası yaptığı sırada karşılaştığı vatandaştan aldığı bir tepkiyle neye uğradığına şaşırdı...

.
    'Bingöl'de Kılıçdaroğlu’na protestonun arkasında AKP var'

Adil ÖNAL/BİNGÖL, (DHA) 27 Ağustos 2010

CHP Parti Meclis Üyesi Mustafa Kurban, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na önceki gün Bingöl’de yapılan protestoyu AK Parti’li yetkililerin yaptırdığını ileri sürdü. Kurban, “Yaptığımız tespitlerde bu işin içinde direk AKP yetkilileri var ve baktığımız zamanda bu işi yönlendiren insanlarında sabıkalı, hırsız ve toplum tarafından dışlanmış insanlardır” dedi.
    KILIÇDAOĞLU’NU ÜSLUBA DAVET EDEN SABIKALI DEVLET MEMURU

CHP’li Kurban, mitingde Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını kesip, Başbakan Erdoğan’a karşı ‘terbiyeli’ olmasını isteyen kişiye de değindi. Kurban, bu kişinin adının A.B., olduğunu ve dolandırıcılıktan sabıkalı ve 7 yıl, 9 ay hapis cezası alan bir devlet memuru olduğunu söyledi.

Kurban, şu iddialarda bulundu:http://www.hurriyet.com.tr/gundem/15651649.asp?gid=373

Kilitli Konu
15 / 22 Sayfa İlkİlk ... 5678910111213141516171819202122 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

9 10 2014 genel af vereceklermi

content

Forum