Anket Sonuçlarını Göster: Anayasa Değişikliği Referandum Anketi

Oylayanlar
278. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • Evet

93 33,45%
  • Hayır

174 62,59%
  • Kararsız

11 3,96%
Kilitli Konu
12 / 22 Sayfa İlkİlk ... 2345678910111213141516171819202122 SonSon
111 den 120´e kadar toplam 215 ileti bulundu.

Konu: Referandum Anketi

Referandum Anketi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Referandum Anketi

Alıntı kaosteorisi rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın OĞUZ ,buna katılıyorum ancak bu durum bizim ülkemizde böyledir.Bu durumun sebebleri birazda sosyoljik ve siyasetin ilgileneceği bir konudur.Ülkelerin sosyolojik tabanları farklı nitelikte olduğu için başka ülkelerde bizim kadar militer bir sevda yoktur.Aslında bu kötü birşey değil ama bu militer duygularımızı darbelere değilde ülke savunmasına yöneltsek iyi olurdu.Ancak sizde iyi bilirsinizki 1961 anayasası bir darbe ürünü olmasına rağmen 2 siyasal parti (chp,cmkp) ve p ayrı stk nın desteğiyle yapıldı.Yani 1961 anayasası günün o koşullarında bile bu denli toplumsal katmanlara hitap eder şekilde yapıldı ancak günümüzde gelin görünki bu ortamda aynı siyasal ve demokratik olgunluk sergilenemiyor...
    Keşke tüm partiler ve stklar bu anayasayı bir partiye bırakmasaydılar, anayasa mı yapıyorsun bir dakika kardeşim biz de varız şunlar şunlar da olacak bunlar bunlar olmayacak AKP nin iradesine bakılmadan sürece dahil olsalardı.
    Görünen o ki bu anayasa evet ile geçerli olacak, AKP istemese de herkes süreçte yer alıp toplumun daha geniş katmanların taleplerini içeren bir anayasa olarak T.C Anayasası olsaydı fena mı olurdu?

Hukuki NET Güncel Haber

Referandum Anketi konulu yargıtay kararı ara
    Referandum Anketi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    kktc
    İletiler
    672
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı kaosteorisi rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın OĞUZ ,buna katılıyorum ancak bu durum bizim ülkemizde böyledir.Bu durumun sebebleri birazda sosyoljik ve siyasetin ilgileneceği bir konudur.Ülkelerin sosyolojik tabanları farklı nitelikte olduğu için başka ülkelerde bizim kadar militer bir sevda yoktur.Aslında bu kötü birşey değil ama bu militer duygularımızı darbelere değilde ülke savunmasına yöneltsek iyi olurdu.Ancak sizde iyi bilirsinizki 1961 anayasası bir darbe ürünü olmasına rağmen 2 siyasal parti (chp,cmkp) ve p ayrı stk nın desteğiyle yapıldı.Yani 1961 anayasası günün o koşullarında bile bu denli toplumsal katmanlara hitap eder şekilde yapıldı ancak günümüzde gelin görünki bu ortamda aynı siyasal ve demokratik olgunluk sergilenemiyor...
    Size katılıyorum...AKP hangi konuda demokratik olmuştur?

***Demokrasi araçtır, amaç değildir..

Recep bey ne demişti:
    ***‘‘Bu ülkenin yüzde 99'u Müslüman. Hem laik, hem Müslüman olunmaz. Ya Müslüman olacaksın, ya laik. İkisi bir arada olduğu zaman adeta ters mıknatıslanma yapar. Mümkün değil, ikisinin bir arada olması. Durum böyle olunca ben Müslümanım diyenin tekrar yanına gelip bir de aynı zamanda da laikim demesi mümkün değil.

Bu anlayışta olan birinin partisinden DEMOKRATİK OLGUNLUK bekleyebilir misiniz?

Nerede
    istanbul, bakırköy, Türkiye.
    İletiler
    1.420
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Senato sistemini geri istiyorum. Bu durumda halk kimi seçtiğini bilir, derdini anlatır vekiline. Vekaletnameyi aldıktan sonra başına buyruk davranan avukat gördünüz mü hiç? Vekil, asilin menfaatleri doğrultusunda ve onun iradesini temsil için vekalet alır. Vekil müvekkiline başına gelebilecek olayları tüm açıklığıyla anlatmak zorundadır. Müvekkilinin vekaletini kendi çıkarları için kullanamaz. Bu yazdıklarımı yapan kaç milletvekili var acaba? Biz burada referandum yani halk oylaması, hür irade vs. derken acaba parti kölesi gibi olan milletvekilleri acaba gerçek düşüncelerini yansıtabiliyorlar mı? Belki de tasarıyı doğru bulmayan yüzlerce AKP'li milletvekili vardır. Ama seslerini yükseltebilirler mi? HAYIR.
    Şimdi meclisin içinde bile demokrasi yokken, dilediğince oy kullanma lüksü yokken, biz zavallı vatandaşların oyları ile Anayasa değiştirilecek öyle mi? KOMİK.

Nerede
    İletiler
    1.420
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Engin Oğuz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Görünen o ki bu anayasa evet ile geçerli olacak, AKP istemese de herkes süreçte yer alıp toplumun daha geniş katmanların taleplerini içeren bir anayasa olarak T.C Anayasası olsaydı fena mı olurdu?
    Buna katılmıyorum. Referandum sonuçları bence yine önceki seçim oranlarına benzer olacak. Eğer yanlış hatırlamıyorsam AKP %47 oy almıştı. Demek ki en basit hesapla %53 oy hayır, %47 de evet olacaktır. Üstelik AKP oy kazanmadığı gibi bir miktar da kaybettiğinden benim tahminime göre %45 evet, %55 hayır oyu çıkacaktır. Zaten bir bakan hayır çıkarsa yeni tasarı yaparız diyerek ihsası reyde bulunmuştur.

AKP şu anda kesin EVET çıkacak diyerek politika yapmakta, "Nasılsa evet çıkacak boşuna oy kullanmayın" taktiği ile çoğu kişinin sandığa bile gitmesine engel olmaya çalışmaktadır. Ama yandaşları sabahın kör kandilinde o sandığın başında olacaktır. Tekrar ediyorum, AKP nin alacağı en fazla EVET oyu %47 dir.
    Konu illegal tarafından (16-08-2010 Saat 21:14:38 ) de değiştirilmiştir.

kaosteorisi Misafir

Sayın Oğuz size gerçekten katılıyorum.Ancak şunu belirtmeliyim ki bu alanda stk ların türkiye barolar birliğinin ve sendikaların zaten çok büyük emekleri var.Ben birine şahit oldum.Türkiye Barolar Birliğinde ünlü anayasa hocalarımızın(İbrahim KABOĞLU,ÖZBUDUN,ONAR ...) hazırladığı metin bana sunuldu.Ayrıca sendikaların hazırladığı metinleride gördüm.Size şunu söylemeliyim ki bu hazırlanan metinlerin herbiri tez-antitez diyalektik süreci içinde değerlendirilerek bunlardan bir sentez metin yapılmış olsaydı itiraf ediyorum bu denli ortak paydalara yer verseydi yeni bir anayasya uzun bir süre ihtiyacımız olmayabilirdi.Burada suç hem bu metinlere kulak asmayan iktidar partisinde hemde gözle görülür bir metin hazırlatmayan bir muhalefet partisindedir.Belki muhalefet partisi böyle bir metin hazırlamaya zahmet etseydi ve bunu mecliste tartışmaya sunsaydı şu anda çok farklı şeyleri tartışıyor olacaktık.

Nerede
    kktc
    İletiler
    672
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Keşke tüm partiler ve stklar bu anayasayı bir partiye bırakmasaydılar, anayasa mı yapıyorsun bir dakika kardeşim biz de varız şunlar şunlar da olacak bunlar bunlar olmayacak AKP nin iradesine bakılmadan sürece dahil olsalardı.

Hani belki ilginiz çeker diye gönderiyorum linki...İl bazında da inceleyebilirsiniz..Anketler HAYIR demektedir..İçlerinden en detaylı veren linki seçtim aşağıdadır. Bilgilerinize..

http://haber.mynet.com/anket

Nerede
    İletiler
    1.420
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı yas2010 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Hani belki ilginiz çeker diye gönderiyorum linki...İl bazında da inceleyebilirsiniz..Anketler HAYIR demektedir..İçlerinden en detaylı veren linki seçtim aşağıdadır. Bilgilerinize..

http://haber.mynet.com/anket
    Bakın yukarıya. Tam da benim dediğim sonuçlar...
    Evet%47.65(247098) oy Hayır%52.35(271506) oyToplam%100(518604) oy

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

AKP seçmeni evet diyecek diğer partilerden de evete çok oy verecek çıkacak gibi geliyor bana. Bu basit bir genel seçim değil çünkü ortada çok acılı hatırası olan bir anayasa var genel seçimlerde "tepki oyu" yerini "demokratik talepler"e bırakabilir. Tepki oyu bu defa ihtilal üzerinden ortaya çıkabilir.
    Şayet hayır çıkar da 82 anayasası kaderimiz olarak devam ederse üzülürüm yok eğer yeni tasarı yapılır gerçekten halkın daha büyük çoğunluğunun yüreği serinletilirse bundan çok mutlu olurum. Darbe anayasası karşısında AKP Anayasasını yeğlerim ama keşke mecbur kalmasaydık muhalefet ve stk bu kadar güçsüz ve zayıfmı ülkemizde? hayır, ne oldu peki? AKP tu kaka bunlarla hiç bir iş yapılmaz, biz yapmayacaksak kimseye de yaptırmayız gibi bir hava esti. Şimdi inanılmaz bir şekilde ihtilal sonrasında başbakanı bakanları asılmış bir partiden tutun tabanıyla tavanıyla ihtilal mahkemelerince hapsedilmiş işkencelere uğratılmış asılmış partiler bile hayırda birleşiyor. Tepki AKP'ye ise yanlış tepki daha demokratik daha güzel bir anayasa içinse iyi düşünülebilir.

kaosteorisi Misafir

Sayın OĞUZ dikkat edersiniz AKP de referanduma konu olan maddeleri tanıtmak için yaptığı ama emeklilik ve villa sohbetlerinden zaman kalmayan mitinglerinde tanıtımı 12 EYLÜL başlığı üzerinden getiriyor.Bende bunu çok samimi bulmuyorum.Bu çok zeki bir poltik yetidir.Bu paketin halkın byük oyunu alabilmesi için propagandayı halkın her kesiminin büyük ölçüde muzdarip olduğu bir kırılma üzerinden yapması da gariptir.Sanki paket sadece 12 eylül ve müsebbiplerinin kaderinden ibaret.İşte bu tür sosyal eğilimler bana bir samimiyetsizlk varmış gibi gösteriyor.

Nerede
    Hakkari
    İletiler
    3.333
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

AKP seçmeni evet diyecek diğer partilerden de evete çok oy verecek çıkacak gibi geliyor bana. Bu basit bir genel seçim değil çünkü ortada çok acılı hatırası olan bir anayasa var genel seçimlerde "tepki oyu" yerini "demokratik talepler"e bırakabilir. Tepki oyu bu defa ihtilal üzerinden ortaya çıkabilir.
    Şayet hayır çıkar da 82 anayasası kaderimiz olarak devam ederse üzülürüm yok eğer yeni tasarı yapılır gerçekten halkın daha büyük çoğunluğunun yüreği serinletilirse bundan çok mutlu olurum. Darbe anayasası karşısında AKP Anayasasını yeğlerim ama keşke mecbur kalmasaydık muhalefet ve stk bu kadar güçsüz ve zayıfmı ülkemizde? hayır, ne oldu peki? AKP tu kaka bunlarla hiç bir iş yapılmaz, biz yapmayacaksak kimseye de yaptırmayız gibi bir hava esti. Şimdi inanılmaz bir şekilde ihtilal sonrasında başbakanı bakanları asılmış bir partiden tutun tabanıyla tavanıyla ihtilal mahkemelerince hapsedilmiş işkencelere uğratılmış asılmış partiler bile hayırda birleşiyor. Tepki AKP'ye ise yanlış tepki daha demokratik daha güzel bir anayasa içinse iyi düşünülebilir.
    Üstat, 1982 Anayasasını kimse savunmuyor ki.. Ben de bizzat hayır oyu vermiştim. Bu değişiklik için de hayır gerekçelerimi bir önceki yazımda açık ve net bir şekilde belirttim. Bu değişiklik için hayır oyu çıksın, 2011 seçimlerinde de bunlardan kurtulalım. Yerine gelecek olan CHP-MHP koalisyonunun çok daha iyi ve demokratik bir Anayasa yapacağına inancım sonsuzdur.

Kilitli Konu
12 / 22 Sayfa İlkİlk ... 2345678910111213141516171819202122 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

9 10 2014 genel af vereceklermi

content

Forum