+ Konuyu Yanıtla
1 den 8´e kadar toplam 8 ileti bulundu.
    Nerede
    samsun
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Online oyun hesabının kapatılması ve perde arkası

selamlar,mükemmel kaynak için emegi geçen herkese sonsuz teşekkürler,
    sorunum şu..uzun bir süredir web üzerinden bir online oyun oynamaktayım.Fakat bundan bir hafta önce gelişen bir olayla olaylar enteresan bir hal aldı,oyunda aslında yapılması mümkün olmayan bir şey ; kullandıgımız araç ki bu gemi,güvertesine top ve direk aynı anda konulamıyor ama biri can sıkıntısından ugraşırken konulabildiğini farketmiş buda gemide gücün bir miktar artışına sebep oluyor dolayısı ile oyun sunucusunun oyundaki bir sistem açığı her oyunda olması muhetemel bir durum,bu açıktan faydalanan herkesin oyundaki hesapları kapatılmaya başlandı tabi benimde,ben supporta emaille neden hesabımın kapatıldığını sorduğumda oyunda hile kullandığımı bundan dolayıda hesabımın 10 gün kapatıldığı yanıtını aldım.Fakat aynı durumdan dolayı sadece 3 gün ceza alanlar olduğu gibi tarafıma isnad edilmeye çalışılan HİLE suçlamasına doğal olarak tepki gösterdim aynı yerden yine ısrarla HİLE kelimesi ile yanıt gelince bende oyun kuralları ve sanal sözleşmeyi incelemeye başladım oyun GİŞ yani genel işletme kuralları ile çercevelendirilmiş..Hile yapanların hesaplarının önce ihtar edilecegi ısrarcı durumlarda tek taraflı fesh edilecegi belirtilmiş ve yine benim durumumla ilgili olarak bir madde oyun açıkları kar ve çıkar amaçlı kullanılamaz diye belirtilmiş...bu arada ben yine supportla gayet medeni bir dille email aracılıgı ile hile yapmadığımı daha öncede oyunda açıklar meydana geldiğini herkesin bu açıklardan kar ve çıkar elde ettiğini ama herhangi bir işlem görmediklerini belirterek haksızlıga ugradığımı ve hesabın açılması gerektiğini anlatmaya çalışıyorum;giş kurallarının en son kısmını okurken burda bir ticari sözleşme maddeleri olduğunu yani oyunda item satın aldığımız ve kredi kartı kullandığımız için bizim müşteri karşı tarafında satıcı hükmünde olduğunu farkettim akabinde supporta bu durumda tüketici olduğumu haklarımın iadesini ve daha önce kendilerinden kkartı ile yapmış olduğum alışverişlerin fatura ve dekontlarınında tarafıma verilmesini eger bunları bana vermezlerse vergi kaçırma suçu işlemiş olacaklarını ikaz ettim saniyesinde hesabım kapatıldı....!!!!ve bana gelen mailde hak arayacaksanız mahkemeye gidin maliyeye şikayet edin canınız nereye istiyorsa oraya gidin şeklinde bir mail aldım???hesabım süresiz kapatıldı????

Şimdi yukarıda yapmaya çalıştığım özetin ışığında:
    bahsekonu oyunun Türkiye de yasal temsilciliği yok ama tr sunucusu var? kendilerine attığım he maile bir Türk cevap veriyor ve bunlar Türkiye de ikamet eden vatandaşlar,bu vatandaşlar oyun içerisinde admin olarak görev yapıyor ve yazışmalarda beni dolayısı ile oyunun sahibi firmayı mahkemeye ver diye hitab ediyor ama ne ilginçtir benle muhatap olan hesabımı açıp kapatan kişilerin hiçbiri bu firmanın yasal ve resmi temsilcisi yöneticisi elemanı değil (oyun hesabımda kişisel bilgilerim ve kkart bilgilerim var)
    soru:
    1:Aramda alışveriş yapmak sureti ile bir ticari ilişki bulunan bir firmadaki kişisel bilgilerimin bulunduğu hesabı firmanın yasal temsilciliği bulunmayan bir ülkede firmanın yasal hiçbirşeyi olmayan kişiler nasıl ne ve ne cür etle müdahale edebilir,kişisel ve kkart bilgilerimin bulunduğu hesaba yasal yetkisi olmayan kişilerin müdahale etmesine izin veren firma ve o hesaba müdahale eden yetkisiz kişi şahsımın kişisel güvenliğini tehlikeye düşürmüş olmazmı bu bir suç değilmidir?
    2-Bu oyun firmasından kkartı ile sanal itemler almaktayız,kkart extrelerimde yapmış olduğum alışverişler mevcut aynı zamanda oyun hesabıma bu itemlerin bedeli karşılığı aktarıldığını belirten eşzamanlı emaillerde tarafımda mevcut,bu durumda bu şirket Türkiye cumhuriyeti ne vergi ödemek durumunda değilmidir bu vergi kaçırma değilmidir(oyunda aylık 100.000 euro işlem gerçekleşmekte)
    3-bugün kendileri ile yapmış olduğum yazışmalarda giş kuralları çercevesinde ihtardır başlığı ile cayma hakkımı kullanmak istediğimi tüketici olarak belirtmeme ragmen bana oyun kurallarını kopyalayıp istediğimi yapmakta serbest olduğumu belirten bir mail attılar ve email adresimi engellediler..
    Sayın uzmanlar bu işler bukadar kolaymı inanın psikolojim bozuldu ve rapor dahi almayı düşünüyorum istediğinizi yazın çizin bize bişey yapamasıın havasında bu adamlar tezgahı kurmuşlar yagma hasanın böregi..elimde hertürlü bilgi belge emailler yazışmalar mevcut lütfen beni aydınlatın gittiği yere kadar götürecegim ben bu meseleyi....

Hukuki NET Güncel Haber

Online oyun hesabının kapatılması ve perde arkası konulu yargıtay kararı ara
    Online oyun hesabının kapatılması ve perde arkası konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Samsun
    İletiler
    67
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Online oyun hesabının kapatılması ve perde arkası...

Merhabalar Hemşerim ;

Öncelikle kapatılan hesabın ve yapmış olduğun harcamalar için geçmiş olsun diyorum. Sıkça söz konusu olan bu online oyunlardaki gerek adaletsiz kapatma cezaları, gerekse vergi problemleri sık sık gündeme geliyor.

Konuna gelince; Seefight adlı online oyunun Türkiye Temsilcilikleri olmadığından dolayı, Türkiye'ye vergi vermiyor. Bunu Google gibi düşünebilirsin, milyonlarca dolar vergi borcu çıkarttılar bu firma için.

Türkiye içerisinden görev yapan GM ( Game Master ) ler, gönüllülük esasına göre seçiliyor.

Bence kendini bu konuda haklı görüyorsan bu işin peşini bırakma. Bence senin gibi olan çok ama çok kişi var. Çoğu kişi de susup oturmayı yeğliyor.

Saygılarımla .

Nerede
    samsun
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

selamlar sevgili Mustafa;dileklerin için teşekkürler,gerçektende tavırlar ve yakşalımlar kimse bize dokunamaz tarzında ama kazın ayagı öyle değil ben haklılığımı dile getirdiğim ve hakkımı aradığım için susmadığım için hesabım kapatıldı,aynı olaydan ceza alanlar 3-5 günlük cezalarla hesapları açıldı soruyorum ceza müeyyidesi kişiye göremi değişir suç varsa ve sabitse cezada bellidir adama göre yada o günkü psikolojiye göre değildir,bigpoint Türkiyede temsilciliğim yok diyor soruyorum benim maillerime neden TC de bulnan adminler ceevap veriyor ve şu cevap verme hakkını nerden buluyor:bigpointin yanıtı:
    Selam ,

soru için teşekkür ederiz. Benim ismim Mete Özdogan. Bu konuda şimdilik seninle iletişimde olacak kişi ben olacağım.

Şirketimizi mahkemeye vereceğinizi bildirmişsiniz. ("2010071410039581 " numaralı talepte)Bug kullanıcılarının hesaplarına bildiğiniz gibi GİŞ şartları nezdinde süresiz kapatılma cezası vardır.( ki bu kesinlikle yanlış)

Lütfen mahkeme başvurunuzu yapın beni dolayısı ile şirketi mahkemeye verin ve alınan kararı bize resmi yollar ile gönderin uygun görürsek hesabınızı açalım. Şu şartlar altında hesabınızı kesinlikle açmayacağım.

Umarım sorununda/sorunda sana yardımcı olmuşumdur ve böylelikle sana oyunumuzda bol eğlence dilerim!

Saygılarımla,

Mete Özdogan

yukarıdaki ifadeye göre bu şahıs şirketle resmi bir bagıntısı olmamasına ragmen kişisel özel bilgilerimin bulunduğu hesaba müdahale ediyor bu açıkca bir suç değilmidir?eger bu şahsın gönüllü yada dolaylı olarak bu şirkete Tr de temsil yetkisi varsa ozaan bu şirket direk yada dolaylı Tr de temsil ediliyor anlamı çıkar ki ozaman vergi de çıkar mı bence cıkar

Nerede
    samsun
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar hiçbi fikri dahi olan yokmu adamlar işi iyice alaya aldılar bildiğin yere git canımız isterse örnegin belki 1 yıl sonra açarız diye mesaj atıyorlar ya

İletiler
    45
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

GIS'i baştan tekrar okumanı tavsiye ediyorum.. Oyun moderatörleri bu tip durumlarda üstlerine danışmadan cevap yazmazlar. Bu konularla çok karşılaştım, GIS'leri çok sağlam yapıyorlar. Elbette maddeler var fakat özeti genelde "Kural falan yok biz ne dersek o." şeklindedir. Banlandığın için paran yanacaktır zaten, banlanmana da gerek yok oyun kapansa dahi paran yanardı. klansavaslari.net te bunun bir örneğidir. Sözde herkes mahkemeye verecekti, netice gözükmüyor 2 sene geçmesine rağmen.

Tavsiyem, şirket büyüklerine kendi dillerinde detaylı anlatım olan birer e-posta gönder. Durumunu anlat ve senelerdir müşterileri olduğunu belirt. Belki müşteri memnuniyeti adına yardımcı olurlar. Kredi kartı bilgilerin oyun hesabında ise, moderatörler zaten sen oyundaykende senin hesabına girip herşeyi görebilirlerdi. Yine de bankayı arayıp bilgi vermende fayda var.

Nerede
    samsun
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Online oyun hesabının kapatılması ve perde arkası

Mostar ilgin için teşekkürler,GİŞ i neredeyse artık ezberledim giş kurallarında elbetteki baglayıcı maddeler var ama yine kurallarda deniyorki yardımcı program ve macrolar kullanarak yani hile yaparak dahi olsa ihtar edilir yapılmış olunan ihtarlara uyulmaması halinde sözleşme fesh edilir,şimdi benim derdim kkart hesabımdan acaba paramı çekilir değil,aramızda baglayıcı bi kaldıki ben bu tip bir hile yapmadım sözkonusu bile değil sıkışınca bu maddeyi gösteriyorlar ama kesinlikle isnat tan öte gidemiyorlar, sözleşme bulunan firma benim kişisel bilgilerimin güvenliği ile ilgili bana tahhütte bulunmuş iken ( giş e dayanarak)firma ile hiçbir yasal bagıntısı bulunmayan 3. şahıslara benim hesabımı açma yada kapama yetkisini nasıl verir bu suç oğlu suçtur...olaki ben yanlış okumuş olayım ve gercekten giş e dayanarak bir ceza almam vaki olsun aynı suçtan birine 3 gün birine 5 gün birine süresiz ceza mı olur bu nasıl bi dengesizliktir kurallar adama göremidir..ve ben yine giş e dayanarak aramızda tüketici hükümlerine baglı bir sözleşme bulunduğundan henüz devam eden haklarımın iadesi istemiyle ihtar başlıklı bir mail attım kendilerine ama yine malum şahıslar alay edercesine bu hesap kapandı şeklinde bir mil ile yanıt verip email adresime engelleme koydular..kaldıki bigpoint in durumunun google dan pekte farkı yok alenen ayda 100 binlerce euro nun vergisi akın akın yurtdışına gidiyor...aşşagıda kendilerini admin olup dünyanın efendisi olduğunu sanan şahsiyetlerle aramda gecen maillerden bikaç örnek var lütfen okuyun ben bu işin peşini bırakmam böyle bir adaletsizlik olmaz hangi çağdayız istediğim sadece bana bi yl çizen olsun elimde hertürlü bilgi belge ve kanıt var nerden başlamalayım....

soru için teşekkür ederiz. Benim ismim Hakan Ersümer. Bu konuda
    > >> >> > şimdilik
    > >> >> > seninle iletişimde olacak kişi ben olacağım.
    > >> >> >
    > >> >> > sizin durumundaki üyeler biz kısa "hem suçlu hem güçlü" diyoruz.
    > >> >> >
    > >> >> > Bence bizi mahkemeye verin Hukuk işlesin ki asıl almanız gerek
    > >> >> > cezayı
    > >> >> > alınız.
    > >> >> >
    > >> >> > BUG kullanımı ysaktır diye gerek forumda gerekse GİŞ yazmaktadır
    > >> >> > tabi
    > >> >> > sizin bundan haberiniz yok naıl olsun ki değilmi?
    > >> >> >
    > >> >> > Lütfen savcılığa gidiniz ve beni dolayısıyla Bigpoint şirketini
    > >> >> > mahkemeye
    > >> >> > veriniz bizim size hesap kapatma cezamız çok basit bir ceza idi. GİŞ
    > >> >> > ve
    > >> >> > hukuk bir araya gelince şirket açtığınız zarardan dolayı
    > >> >> > çaptırılacağınız
    > >> >> > maddi tazminat davası sizi sanırım daha tatmin edecektir.
    > >> >> >
    > >> >> >
    > >> >> > Umarım sorununda/sorunda sana yardımcı olmuşumdur ve böylelikle sana
    > >> >> > oyunumuzda bol eğlence dilerim!
    > >> >> >
    > >> >> > Saygılarımla,
    > >> >> >
    > >> >> > Hakan Ersümer
    > >> >> >
    > >> >> > --
    > >> >> > Bigpoint Support
    > >> >> >
    > >> >> > Faks: +49 (0)40/88 14 13-906
    > >> >> > http://www.bigpoint.de
    > >> >> >
    > >> >> > BIGPOINT GmbH
    > >> >> > Christoph-Probst-Weg 3
    > >> >> > 20251 Hamburg
    > >> >> > Germany
    > >> >> >
    > >> >> > CEO: Heiko Hubertz
    > >> >> > Kayıt: HRB-Hamburg 94148
    > >> >> >
    Sayın Hakan Ersümer , sanırım konu hakkında bilgi sahibi
    > >> değilsiniz.Bakınız
    > >> beyfendi benim hesabım yetkisiz script kullanımından banlanmadı ben
    > >> herhangibir yardımcı program vs kullanarak haksız kazanç saglamadım,çoklu
    > >> hesap vs de kullanmadım beyefendi bir soruya kırk ayrı kişi cevap veriyor
    > >> herkezle aynı konuyu silbaşytan konuşmak zorunda kalıyoruz,mehtap hanıma
    > >> derdimi anlatırken ali bey araya giriyor ona anlatırken daha derdimi
    > >> tamamlamadan mehtap hanım cevap veriyor kaldığı yerden bir başkası gelip
    > >> seni sevmedim hesabını kapadım diyor ne yapmamı bekliyorsunuz hakkımı
    > >> aramayayımmı aynı oyun açığı sebebiyle başkaları ceza almaz ceza
    > >> alanların
    > >> gemisi kimi 3 günde kimi 5 günde açılırken bana 1 hafta 15 gün ceza
    > >> verilmesine sessizmi kalayım onların hafifletici sebepleri nedir
    > >> beyfendi..Ben bir tüketiciyim hakkımı aramayayımmı,yani bu şirketin
    > >> hakkını
    > >> savunmak isteyen müşterisine davranış şekli bumudur soruyorum size..Benim
    > >> ilk başta sorduğum soru yani konunun buralara gelmesine neden olan
    > >> konuşmanın başlangıcıda şudur: Daha önce sistem açıklarından level
    > >> atlayan
    > >> tek vuruşta milyon dp lik npc leri batıran dünya kupası organizasyon
    > >> başlangıcında haksız şekilde inci elde eden pırıltılardan sistem hatası
    > >> dolayısı ile farklı emtia toplayanlarla benim ne farkım var ben sadece
    > >> duyumla ve meraktan denemiş olduğum bu açıktan ne kar elde etmişim(sistem
    > >> açığı yetkisiz script kullanımı yada macro değil)?muhatap olduğum
    > >> kişilerin
    > >> bilgi edinme hakkına binaen kim olduğunu bu şirketteki vasfını yetkisini
    > >> sormam suçmudur,benim kişisel ve kredi kartı gibi kişisel güvenliğimi
    > >> içeren
    > >> hesaplarıma erişip kapatabilen ve açabilen kişilerin türkiyede yasal
    > >> temsilciliği bulunmadığını belirten bir şirketin kişi hesaplarına nasıl
    > >> ve
    > >> ne vasıfla müdahale ettiğini kendi kişisel güvenliğim açısından sormam
    > >> suçmudur beyefendi soruyorum size?madem hesabımı kapadınız ozaman gider
    > >> olarak kullanacagım faturalarımı bana verin demek suçmudur?ben hala
    > >> ortada
    > >> bir suç göremiyorum tamamen keyfiyet.....Bakınız beyefendi madem Bigpoint
    > >> i
    > >> temsilen konuşuyor ve yazıyorsunuz eger bigpoint in müşteri tutumu bu ise
    > >> diyecek birşey yok ne olacaksa o olacak ama zannetmiyorumki bukadar
    > >> global
    > >> bir şirketin bu rahatsızlık veren keyfi ve münferid tutumlardan net
    > >> olarak
    > >> haberi olsun sizi yalnızca sagduyuya davet ediyorum ..........
    > >>
    ************************************************** *

Selam ,
    > >
    > > soru için teşekkür ederiz. Benim ismim Hakan Ersümer. Bu konuda şimdilik
    > > seninle iletişimde olacak kişi ben olacağım.
    > >
    > >
    > > hesabınız Genel işletim şartlarında belirtilen sebeblerden kapatıldı:
    > >
    > > Link budur:
    > >
    > > http://www.bigpoint.com/agb/bigpoint_agb_tr_v10.pdf
    > >
    > > ilgili madde bu:
    > >
    > > 1.2.9 Oyunlar ve hizmetlerin kullanımına, yalnızca bir internet gezgini ya
    > > da özel olarak Bigpoint GmbH firması tarafından kullanıma sunulmus veya
    > > açıkça izin verilmis bir araçla izin verilir ("Yetkisiz Script kullanım
    > > yasağı"). Bu özellikle su anlama gelir: Sunucuya asırı yük binmesine neden
    > > olan programların kullanılması yasaktır. Oyunları veya tek tek oyun
    > > fonksiyonlarını sistemli veya otomatik olarak kontrol etmeye (Bots,
    > > Makros), oyunların, oyun elemanlarının ya da Bigpoint platformu üzerinde
    > > ayarlanmıs
    > > olan içeriklerin reprodüksiyonu veya değerlendirmesine yarayan
    > > yazılımların kullanılması yasaktır.
    > >
    > > ilgili maddenin yaptırımıda burda:
    > >
    > > Bigpoint, kural olarak ve ayrıca asağıdaki hallerde sözlesmeye
    > > uyulmadığını belirler:
    > > - kullanıcı ceza kanunlarını ihlal ettiğinde
    > > - kullanıcı, Bigpoint GmbH firması tarafından isletilen oyunlara ait
    > > kurallarda belirlenmis olan çoklu hesap yasağını (bakınız yukarı
    > > md. 1.2) ihlal ettiğinde
    > > - kullanıcı Pushing yasağını ihlal ettiğinde (bakınız yukarı md. 1.2)
    > > - kullanıcı yetkisiz Script yasağını ihlal ettiğinde (bakınız yukarı md.
    > > 1.2)
    > > - kullanıcı üyelik islemi sırasında (kullanıcı basvurusundaki üyelik
    > > formu, bakınız yukarı md. 2) veya Premium özellikleri ödemesi
    > > için (bakınız yukarı md. 7.1) yanlıs bilgiler verdiğinde
    > >
    > > hesabınız açılmayacaktır.
    > >
    > >
    > > Umarım sorununda/sorunda sana yardımcı olmuşumdur ve böylelikle sana
    > > oyunumuzda bol eğlence dilerim!
    > >
    > > Saygılarımla,
    > >
    > > Hakan Ersümer
    bu mailden sonra bana sürekli yukardaki maili alay edercesine her sorumdan ve talebimden sonra atmaya başladılar en sonunda mail adresimi engellediler ama teakra ulaştım....

Benim email adresimi ne hakla engellersiniz bu nasıl bi seviyesizlik nasıl bir saygısızlıktır,sizlere küfürmü ettim hakaretmi ettim ki edenlerin hesabı açıldı ben hakkımı savunduğum için kapatıldı sayın HAKAN ERSÜMER yada herkimsen aşşagıdaki yazıyı iyi oku hakan bey mete bey mehtap hanım ali bey ve kendini GM olmakla dünyayı fethettim sanan digerleri hepinizle TÜRKİYE CUMHURİYETİ mahkemeleri önünde kişisel güvenliğimi tehlikeye düşürdüğünüz için vs daha aklınızın kişileri yasaklamaktan keyfi ve münferid uygulamarlada bulunmaktan başka bişey almayacagı sebeplerden dolayı hesaplaşacagım aşşağıdaki yazıyı okuyun kendi kurallarınızdan haberiniz yok yapptığınız uygulamarın suç olduğundan haberiniz yok:
    >
    > IDID:19480220
    >
    > İlgili madde bu ise:
    >
    > 1.2.9 Oyunlar ve hizmetlerin kullanımına, yalnızca bir internet gezgini ya
    > da özel olarak Bigpoint GmbH firması tarafından kullanıma sunulmus veya
    > açıkça izin verilmis bir araçla izin verilir ("Yetkisiz Script kullanım
    > yasağı&quot. Bu özellikle su anlama gelir: Sunucuya asırı yük binmesine neden
    > olan programların kullanılması yasaktır. Oyunları veya tek tek oyun
    > fonksiyonlarını sistemli veya otomatik olarak kontrol etmeye (Bots, Makros),
    > oyunların, oyun elemanlarının ya da Bigpoint platformu üzerinde ayarlanmıs
    > olan içeriklerin reprodüksiyonu veya değerlendirmesine yarayan yazılımların
    > kullanılması yasaktır.
    >
    > bu baglamda:
    > benim yetkisiz script kullandığımı sunucuya aşırı yük binmesine neden olan
    > bir yardımcı program kullandığımı yada macro kullandığımı ispat etmelisiniz
    > asılsız suçlamalarınıza devam ediyorsunuz buyrun devam edin....
    >
    > siz yine bildiginizi okuyacaksınız ama yaptırımı bide ben yazayım size
    > okumayı deneyin isterseniz kafanıza göre makaslayıp yazmayın:
    >
    > Ancak Bigpoint GmbH firması, özellikle - sadece bunlarla sınırlı olmamak
    > üzere - aşağıdaki hallerde önemli nedenden ötürü fesih hakkına sahiptir:
    >
    > •kullanıcı, ücretlerin ödemesini en az 5 Euro tutarında bir meblağla
    > geciktirdiğinde ve iki defa ihtar edilmesine rağmen bunu ödemediğinde
    > •kullanıcı kabahatli olarak kanunları, oyun kurallarını ve/veya hizmet
    > kullanım kurallarını ihlal ettiğinde ve ihtar edilmesine rağmen bu ihlali
    > sürdürdüğünde; ağır ihlallerde Bigpoint GmbH tarafından sözleşmeye
    > uyulmadığı öngörüldüğünde ihtar etmek kaçınılmazdır
    > •kullanıcı hesabını dört hafta boyunca ve ihtar edilmesine rağmen
    > kullanmadığında
    >
    > bana yaptırımda ihtarsız ve gerekçesiz hesap kapamayı gösterebilirmisiniz ?
    > gösteremessiniz çünki yok böyle bişey..
    >
    > peki size ihtar olarak yolladığım ve dikkate almadığınız maillerimin içeriği
    > olan ve tarafınızı baglayan şu maddeyide okumayı bi denermisiniz:
    > Oyun hizmet kullanım sözleşmesinin veya Premium özelliklerinin
    > kullanımı/tahsis edilmesi hakkında sözleşmenin olağanüstü olarak
    > feshedilmesiyle ilgili sorumluluk Bigpoint GmbH firmasına ait olduğunda,
    > kullanıcıya bitiş dönemi için kendisi tarafından önceden peşin olarak
    > ödenmiş ücretler (özellikle Premium özellikleri için) orantısal olarak iade
    > edilir.
    terbiyeli konuşun seviyenizi koruyunuz. Burası kahve değil sokak değil.

Hesabınızın açılmasını mı istiyorsunuz o zaman bu yolda asla ve asla olmayacağız size hatırlatayaım. bana benim yazdığım GİŞi yollamayın onlardan benim zaten haberim var.

buraya tıklayın:
    http://tr.bigpoint.com/termsofuse/

ctrl ve F tuşuna basın ve hata kelimesini aratın bulduğunuz her hata kelimesini içeren cümleleri sonun akadar okuyunuz.

Halen terbiyesizlik yapanmya devam ederseniz hesabınızı ancak 1 yıl sonra açılacağınız bildirmek durumundayım

Umarım sorununda/sorunda sana yardımcı olmuşumdur ve böylelikle sana oyunumuzda bol eğlence dilerim!

Saygılarımla,

Hakan Ersümer

--
    Bigpoint Support

Faks: +49 (0)40/88 14 13-906
    http://www.bigpoint.de

BIGPOINT GmbH
    Christoph-Probst-Weg 3
    20251 Hamburg
    Germany
    ::
    DİKKAT burada saçmalık başlıyor kurallra göre süresiz kapandı denilen hesap için ne hikmetse 1 yılda anca açılır yani tamamen bizim keyfimize kalmış diyor
    ::

Ben bugüne kadar terbiyemide seviyemide korudum,aynı nedenden hesaplar
    açılıyor ben hakkımı aradım diye hesap kapatılıyor bumu terbiye,size
    yaptığınızın yanlış olduğunu izahatla ile anlatmaya çalışıyorum emaillerim
    engelleniyor,asıl siz giş te yazan maddeleri ve yaptırımlarını dogru okuyun
    kurallar sizin yorumlarınıza göre değil beyefendi siz herşeyi çok
    biliyorsunuz ya :
    buraya tıklayın:
    http://tr.bigpoint.com/termsofuse/
    ctrl ve F tuşuna basın ve ''ihtar'' kelimesini aratın bulduğunuz her ihtar
    kelimesini içeren cümleleri sonun akadar okuyunuz.
    bakalım karşınıza ne çıkıyor... Fevri davranıyorsunuz beyefendi kuralları
    kendinize göre yorumluyorsunuz bakınız hala medeni bir biçimde size
    hatanızdan dönmezi söylüyorum siz beni seviyesizlik ve terbiyesizlik ile
    itham ediyorsunuz kendinize gelin....
    Ben ne hilebazım ne sahtekar bakınız işimi gücümü bıraktım şirketime bile
    ugramayıp bununla ugraşıyorum bu haksız ve adaletsiz tutumunuza bi son verin
    sizi son kez adil olmaya ve sagduyuya davet ediyorum artık bu iş benim
    şahsiyetimle onurumla herşeyimle alakalı bi hal aldı bilginize...

işte gelinen son nokta bu ama herşey bukadar keyfekeder olmamalı olamaz kanun var hukuk var az var çok var ama varrrrrrrrr bu yapılan yapanların yanına kar kalmamalı illada birimi feda edilecek ya ben hazırım ibreti alem için işi gücü bıraktım kendi sanal ve hayal dünyalarında efendilik taslayan bu adamlara hadlerini bildirecegim ilk başta bigpoint şirketi olmak üzere buradanda suç duyurusunda bulunuyorum bu şirket vergi kaçırıyor bilgisi belgesi bende.....................

Nerede
    Ankara
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhabalar,

İnternet üzerinde bu tip bir durum hakkında araştırma yaparken mesajınızı gördüm ve benim başıma gelmiş bir olayı anlatmak istedim.

Aynı tip bir oyun üzerinde (Sanırım oda sizin oyunla aynı firmaya ait) başıma buna benzer bir durum geldi. BUG dedikleri oyunda oluşan açıklar sanırım eğer böyle bir durumu tespit edildiğinde oyuncu bunu kullanmayıp bilgi vermeli diye bir kuralları var.
    Benimde 2,5 sene kullandığım hesabı geçici olarak kapattılar tam hatırlamıyorum ama sanırım 10 gün bir dondurma cezası verdiler tabi ben o sinirle mahkeme, savcılık vesaire ne varsa yazdım birazda tehdit eder gibi cevap gönderdim daha sonra hesabımın inceleneceği ve hukuki süreçe girdiğini belirtmeme istinaden bu sürede açılmayacağını söylediler.

tam 2ay boyunca bu tür yazışmalarım devam etti herhangi bir dava açmadığımı söylememe rağmen ilk attığım mesajda bu yazdığı için kendi hukuk birimine bu işi yönlendirdiklerini bu sebeple oradan cevap gelmeden açamayacaklarını söylediler. Bunu yapma sebeplerini bilmiyorum ama sanırım herhangi bir davada oyn hesabımda yaptığım işlemlerin kayıtlarının silinmesini istemiyorlardı.

2 ayın sonunda durumu izah eden yeni bir mail gönderdim şuan için sorarsanız hata ciddi olarak bendeydi. Bunu açıkca dile getiridm ve sorunumu tekrar yapıcı olarak izah ettim. Herhangi bir açık dava olmadığının onayını istediler mesaj yazarak onayladım ve hesabımı geri kullanıma açtılar. Tabi bu işlem de 2 gün sürdü. Şimdi bana sen bu konuda ne kadar haklısın deseniz hiç haklıyım diyemicem çünkü hem hata yaptım hemde kendi kendimi amiyane tabirle gazlayarak adamları tehdit ettim. Sana gelen cevaplar bu kadarmı bilmiyorum belki başka durumlarda olabilir ama büyük ihtimalle sende böyle bir durumdasın.

Bu tip firmalar üye kaybetmeyi sevmez fakat herhangi bir olumsuzluk durumunda da kendi personelini sonuna kadar savunur bence bu durumu göze alıp yeniden yapıcı bir mesaj atmayı denemelisin. Umarım problemin fazla sürmez.

Ertan oguz

Nerede
    samsun
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sevgili Ertan,
    yanıt için teşekkürler,aynı oyun sanırım..Şimdi Giş sözleşmesinde bug kullanan hatta hile yapanlar için bile ihtar edilir hatta 4-5 kez ihtar edilir ihtarların devamında hesap kapatılır devam edrse sözleşme fesh edilir der.Bu işin bir yönü bir diğeri seni mahmekemeye verecegim demek söylemdir söylem ile üstelikte alışveriş yani gerçek para ile ticaret yapılan bir hesabın dondurulması sözkonusu bile olamaz.üçümcü bir husus yine giş kurallarına göre şirket kişisel güvenlik bilgilerimi korumakla birinci dereceden sorumludur hal böyle iken firma ile hiçbir yasal bagı bagıntısı vs vs bulunmayan Tr deki mod admin hernehaltsa hesabıma nasıl müdahale eder????hani siz diyorsunuz ya kendi personeli personel olması için önce o firmada bir işi olması gerekmezmi, diye adama sorarlar ki bende soruyorum ...yazışmalar devam ediyor bugün en son yine birtanesi bize açmış olduğunuz davanın süreci tamamlansın ondan sonra bakarız diyor böyle bir komedi varmı ya tamamen kişisel ve fevri davranışlar ben dava açmadımki olaya bakarmısınız

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

sanal oyunlara izinsiz giriş mahkeme karar örnekleri site:www.hukuki.net

oyun

oyun hesabi kapatilma

oyun hilesi kapatma

online oyun admini haksizlik uapiyor cezasi varmi

oyun sunucusunu mahkemeye nasil verecegim

fikri ve sınai haklar bigpoint

online bir oyun kapatilirsa dava edebilirmiz

sanal oyun siteleri hesap kapatma davası

kapatılan online oyundaki haklar

bıgpoınt ı dava edıp kısı

beni şirketi adına acılmış bir hesabı nasıl kapattirabilirim

sanal oyun tuketici haklari

https:www.hukuki.netshowthread.php75712-Online-oyun-hesabinin-kapatilmasi-ve-perde-arkasi

Forum