+ Konuyu Yanıtla
1 den 5´e kadar toplam 5 ileti bulundu.

Konu: Kavga Kavga Kavga Sıkıldım

Kavga Kavga Kavga Sıkıldım Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Ankara
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Kavga Kavga Kavga Sıkıldım

Merhabalar,

2 aylık eviliyim. evliliğin öncesinde de evlilik süresincede eşimden sürekli küfür hakaret aşalama duyuyorum. üzülerek belirtmem de gerekiyor çok da istayerek yapılmış bir aşk evliliği olmadı. cinsellik nedeni ile emri vaki oldu. ilk eşi olmamama karşın yine de sorun olmasın diye kabul ettim.(bazı çirkin olaylar çıkmaması için) (evlenme sürecinde de beni sevmediği ve vicdani olarak temizlenmek için evlendiğini hep bana söyledi.) Artık bu durumdan dolayı aşırı mutsuzum. Mutsuz olduğumdan dolayı da artık eşime olan ilgimi kaybettim. Ne yapacağımı şaşırdım. Kafasında huzur bulacağı insan modeli ben değilim bu anlaşılıyor. İşim gücüm yok ailemde de bakıma muhtaç bireyler var. bunlar dolayısıyla da her gün laf yiyorum. gerçi işe girecektim ama tatili var diye erteledim. eşimden hiç bir destek görmüyorum. mali anlamda zaten destek istemiyorum. ailem ile ilgilenmem de onu rahatsız ediyor. sadece o ve ben olmamızı istiyor. aslında onun iş saatlerinde sadece ailem ile görüşüyorum ama bir şekilde mutlu olmuyor. ki ailem ile kaçak görüşme olayı da beni germeye başlıyor. insan eşinin desteğini istiyor. aileme de olayları yansıttığım için şimdi ailemde eşime soğuk. iki arada kalmakda beni üzüyor. istedikleri olmadığında sinirleniyor. artık sürekli sinirlenmesin diye bir şeyleri yapan bir hale geldim. ama yinede belki de haklı sebepler ile sinirleniyor. ama ben bu sinir küfür ve hakaretleri artık kaldıramıyorum. bu küfürler nedeniyle eşimden soğudum ve yoruldum. evlilik süresince de süre öncesinde de bu düzen hiç değişmedi. sorun şu oluyor onun istekleri çok özel istekler değil bunu kabul ediyorum ama o istekleri de sağlamak benim için çok zor. örneğin akşam film izlemek istiyor ben bilgisayar ile uğraşmak istiyorsam kavga çıkıyor. yatakda sarılarak uyumak istiyor. ben o şekilde uyuyamıyorum. o arkadaşları ile görüşüyor ama ben görüşmeye kalksam sorun oluyor. hiç bir şekilde baskı yapmıyorum ama baskıya mağruz kalıyorum. istediği olmadığında karşısında durulmuyor. eşim beni ben olduğum için kabul edemiyor. kafasındaki bir modele uydurmak istiyor. ama olmuyor. yaşlı annemler ile gündüz ilgilenmem bile sorun. aslında ne olduğumu ne tür bir hayatım ve ailem olduğunu ve imkanlarımı evlenmeden önce sürekli eşime anlattım ama kabullenmek istemedi. ve sorun olmayacak dedi. ama hep sorun oldu.

belki sinir ile söyleniyor ama sürekli küfür hakaret tehdit sevmeme vs. laflar adet oldu artık her akşam kavga ve bu sözler. ki bu küfürler anneme bababa kadar uzanıyor. sinirlenmemeye çalışıyorum ama bir yere kadar artık. bu davranışlar ile de eşime çok sıcak davranamıyorum davranamadığım da da kavga çıkıyor. karşılıklı şiddet e girmedik diye bilirim ama bununda ucunda dolanıyoruz. kırma dökme başladı.

ne yapmalıyım bilmiyorum. çok sabit ve sert bir karakter. dediğini kabul ettirmek için saatlerce savaşıyor. bende kabulleniyorum sonunda bitsin tartışma diye. ağırlığımı kabul ettiremiyorum. bu neden ile de geri adım atmıyor. üzmekden çekinmiyor. akşam kavga sabah seni seviyorum diyor. akşam gene küfür sabah seni seviyorum.

topluma bu olaylar çok yansımadığı için ispatlamam da mümkün olmuyor. sadece ispat nedeni ile kavga anlarında bir iki kere ses kaydı aldım. ve msn mail gibi çıktılar var.

ilk eşi değilim. bu neden ile bir daha boşanmak istemiyorum diyor. şimdi de boşanma noktasında çok kötü oluruz tazminat isterim diye korkutma yoluna gidiyor.

hatalımıyım değilmiyim bilmiyorum. gerçekden o muhakemeyi yapacak ruh halinde değilim. ama gerçekden mutsuzum.

işim gücüm yok. bunu bilerek de evlendi zaten. aileme ait bir evde yaşıyoruz. tazminat gibi bir durum olması durumunda işim gücüm ve birikmişim olmadığı için böyle bir durum olursa ailemi zor durumda bırakmış olacam. ama ailemi daha fazla üzmek istemiyorum. ki tazminat olarak da ev gibi ailemin son mali değerini alacağını söylüyor.

yeni bir durum olarakda internet sitelerindeki profillerimi vurgulamaya başladı. gerçi ne kadar önemli bir konu bilmiyorum. onun lafı ilişki aradığım yönünde. ama bahsi geçen sitelere üye olduğum tarihde o sitelere son giriş tarihimde değil evlilik onun ile tanıştığım tarihden de önce. ama profildeki bilgiler güncel değil kendini bekar gösteriyorsun diyor.

yardımcı olursanız sevinirim.

Hukuki NET Güncel Haber

Kavga Kavga Kavga Sıkıldım konulu yargıtay kararı ara
    Kavga Kavga Kavga Sıkıldım konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    51
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Kavga Kavga Kavga Sıkıldım

Yardımcı olalım bilgilerimiz ışığında ama amacınız nedir?Boşanmak mı istiyorsunuz?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    102
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Evet hukuki bir sorundan çok sanki içinizi dökmüşsünüz gibi olmuş.

Nerede
    Ankara
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hukuk konusu bile beni rahatsız ediyor. Kelimeyi kullanmakdan kaçıyorum ama boşanmak dan başka bir formül yok gibi. Ama bu süreci nasıl yaşayacağımı bilmediğim içinde korkuyorum. Bu konu gündeme gelmesi durumunda da ailesel olarak da sıkıntı yaşayacağım için içim çok rahat değilim.

açıkcası gözümü tazminat ve ailesel gerginlikler korkutuyor. belki sinir emin değilim tehditlerde var tabi. tabi hukuki masraflarda. dün gece evi terk etme noktasına geldim. hatta teşebbüs de ettim. ama annemin evine gideceğimi düşünerek annemden de şikayetçi olacağını onuda süründüreceği hatta ensest olduğumuzu iddaa edeceği vs. laflar durumlarına giriyor. ne gitsem bir huzur olacak ne kalsam. anlamadım gitti.

boşanma konusunda kimin kusurlu olduğunu anlayamadığım için elim ayağım bağlı kalıyor. iki çift arasındaki yaşammış sorunlar var. bunları mahkemede ispatı sanırım mümkün değil. tabiri caiz ise eşim evi dağıtıyor. sonrada polisi arayımda bu durumu göstereyim diyorum. dememe kalmadan ben kadınım bunu benim yaptığımı düşünmezler gibi bir mevzu oluşuyor. sonrada eşimi dövdüğüm için şikayetçi olacağı söylüyor.

benim esas anlamak istediğim ve sorduğum konu aslında içimi dökmekde olarak yorumlana bilir. bu durumda kusur bendemi eşimdemi? hukuk gözüyle nasıl bakılıyor öncelikle onu anlamak.

eşim benim ile evlenirken ailemi durumumu da yaşlı anneme bakmak zorunda olduğumu, işimin geliriminde olmadığını biliyordu. ama evlilikde her gün bunlar problem oluyor. eşinin ev geçindirmemem konusunda haklı. eşinin çalışmak yerine annesine baktığıda sorun. (gerçi ailemden yardım alıyorum mali olarak) bu konularda haksız olduğunu düşünmüyorum. anlayamıyorum işte. şimdi mahkemeye başvursam bunlarda haklı çıkacak. yada ağır sözü hakketmişmiyim? ağır sözlerinde ispatı yok. yani şahit ile(sms mail birde konuşma kayıtları) ki sms ve mail sanırım yeterli bir belge değil. ses kaydıda izinsiz kayıt alındı diye birde suçlu çıkacam.

Oturduğumuz ev annemin. Şimdi evi terk etsem yada boşanma davası açsam evde yaşayacak. sonra ev tazminat konusu olacak mı onu bile bilmiyorum. Sadece çözüm arıyorum.

Nerede
    Hatay/İskenderun
    İletiler
    247
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın birbir,

Anlattığınız problemlerin benzerini yaşamış birisi olarak size tavsiyem, öncelikle ne yapacağınıza karar vermenizdir. Çünkü, en kötü karar bile kararsızlıktan iyidir. Ya yaşadıklarınıza tahammül edip, aynı şartlarda yaşamaya devam edeceksiniz yada boşanma kararı verip, kendinize yeni bir yol çizeceksiniz. Üçüncü bir seçenek te, eşinizle anlaşmanın yollarını arayacaksınız.

Sizin de ifade ettiğiniz ve yazdıklarınızdan anlaşıldığı üzere, karmaşık bir ruh hali içerisindesiniz. Öncelikle sakinleşip kendinize gelmenizi ve duygularınızdan arınıp mantığınızla karar vermenizi öneririm. Gerekirse, bir bahane bulun ve bir süre evden uzaklaşıp düşünün. Stres halinde, bunalmış bir şekilde verilen bir karar size yanlış yaptırabilir.

Boşanma yönünde karar verirseniz, öncelikle kendinize bir avukat edinin ve onun tavsiyeleriyle yola devam edin. Avukat için maddi gücünüz yeterli değilse, baroya başvurup adli yardım talep edin. Şartlarınız uyuyorsa baro size avukat tayin edecektir. Şartlarınız uymadığı için avukat tayin edilmezse ve sizin de avukatlık ücretini ödeyecek maddi gücünüz yoksa ve yeterli hukuk bilgisine sahip değilseniz işinizin çok zor olduğunu şimdiden söyleyeyim.

Öncelikle bilmeniz gereken, bir şeyi iddia eden, iddiasını kanıtlamak zorundadır. Kanıtlayamıyorsa mahkeme dikkate almaz. Eşiniz de, siz de iddialarınızı ispatlamakla yükümlüsünüz. Şiddet gördüğünü iddia eden kimse, bunu resmi belgelerle yada şahitle ispatlamak zorundadır. Ensest iddiaları çok ağır iddialardır. Bununla sizi tehdit edebilir ama mahkeme önünde nasıl ispat edecek, işte onu merak ediyorum. Sms ve mail mesajların delil sayılmayacağı görüşünüze katılmıyorum. Ayrıca, ne kadar haklı olursa olsun, kimsenin kimseye hakaret etme, ağır sözler söyleme hakkı yoktur.

Nafaka ve tazminat konusuna gelince, hakim eşinizin kusurlu olduğuna karar verirse, eşiniz nafaka ve tazminat alamaz. Ayrıca nafaka, nafaka yükümlüsünün maddi gücüne göre belirlenir. Annenizin sahip olduğu bir ev, nafaka ve tazminat hesabında dikkate alınmaz.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

esimden sikildim

eşimden sıkıldım

evli kadinim evimde sikildim

Esimden sıkıldım

karimdan sogudum

ailemi terketsem

esimden cok sogudum

esimden sogudum

esimden sogudum bosanmak istiyorum

esımden sogudum