+ Konuyu Yanıtla
1 / 8 Sayfa 12345678 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 76 ileti bulundu.

Konu: Aile birleşimi - Almanya

Aile birleşimi - Almanya Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Germany.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Aile birleşimi - Almanya

Merhaba,

ben alman vatandasi olarak bir ay sonra türkiyede türk vatandasi olan "kocamla" resmi nikah yapicam.
    Kendim ögrenciyim..
    Onu almanyaya nasil getirebilirim??
    Benden gelir göstermem beklenirmi???
    Ne yapmaliyim???

Saygilarimla

Hukuki NET Güncel Haber

Aile birleşimi - Almanya konulu yargıtay kararı ara
    Aile birleşimi - Almanya konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Germany.
    İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Merhaba arkadasim.

Allah mutlu bahtiyar eylesin.

Bende almanya da yasiyorum ve bende türkiyede nikahlandigim esimi buraya getirmek istemistim, aynen senin gibi ögrenci idim.

Senin durumunla benimkisi ayni idi, ben esimden ayrildim ama sen henüz yolun basindasin, arada ki fark bu ve ikincisi, ben alman vatandasligina girmemistim.

Kisacasi benim az cok görüp gecirdigime sen yeni yeni adim atiyorsun.

Ögrenci vasfi ile esini Almanyaya getiremezsin. Cünkü ögrenci bir insan büyük bir ihtimalle calismiyordur, calissa bile kendinden baska ikinci bir insani zor gecindirir.

Aile birlesimi yapabilmen icin, öncelikle esinle yasayacagin evin hazir olmasi lâzim, istek yaptigin esini kaldiracak bir gelirin olmasi lâzim. Ve bu ev meselesi ile aile birlesimini talep eden kisinin calisma durumu ile ilgili prüzler cikabiliyor. Cikar demiyorum, cikabiliyor! Örnegin oturacaginiz evin en az iki kisiye yetecek olmasi, örnegin ne zamandan beri calisip calismadigin...

Alman vatandasi olman bu acidan sartlari asla degistirmez, bunu da söylemis olayim.

Ögrenci olduguna göre, calismiyorsun, daha dogrusu gelir düzeyin istek yapabilecek durumda degil demektir. Durumunu bilemedigim icin bu kadari ile fikir yürütebiliyorum.

En son care nedir?

Bunu bende sormustum ve yabancilar polisi bana demisti ki, eger sizin yerinize birisi esinizin devlete yük olmayacagina, esinizin bakimini üstlenecegine dair kefil olur ve bunu belgeyebilirse esinizi getirebilirsiniz, hic bir sorun cikmaz. demisti. Hatta bana bununla ilgili istekle beraber konsolosluga mektup yazip iletecegini söylemisti.

Senin yapabileceginde budur kanaatimce. Ya düzenli bir gelirin olacak ve bunu belgeleyeceksin yada birisi esinin bakimini üstlenecegine dair tastikli kefalet verecek, belgeleyecek.

Tabi bu kefaletin kabulu de bir yere kadar'dir, bir zaman sonra birinizden birinin mutlaka calismasi gerekcektir. Yine de ilk etap da önemli olan, esini yanina aldirabilmendir diye düsünüyorum.

Benim bildigim cözüm bu.

Sana tavsiyem, sayet Almanyada henüz oturacaginiz bir eviniz yoksa, ki ben öyle durumlarada tanik olmustum, önce mutlaka bir ev bulmalisin, cevrende birilerinin kefil olmasini saglamalisin, kefil olacak sahsin gelir düzeyi ne kadar yüksek ise ve ne zaman'dan beri calisiyor olmasi etken olacaktir. Varsa eger, akrabagindan kefil olacak birilerini bulabilirsen belki daha saglikli olacaktir.

Bence sen mutlaka yabancilar polisine bir de kendin danis, sana anlattiklarimi sor sorustur. Adamlar sana herseyi kendiliginden söylemezler, sansin varsa iyi bir memur cikar sana sen sormadan alternatifler üzerinde durur. Yani iyisimi kendin bastir ve isini sansa birakma.

Saglama al, kimileri var ki, mesela bendeniz, dügünleri oldu esini hala götürmedi, laf söz cikacak, hemen getirebileyim diye ivecen ve af edersiniz salak-ca davranip basta turistik vize talebinde bulunmustum... tabi ki kabul edilmemisti... yanlis üstüne yanlis.

Her ne ise, benim evliligim yürümedi, umarim siz mutlu olursunuz. Zaten benim hic bir yöndem sansim yoktu, konsolosluklarda kuyruk rezaleti yeni yeni bitti, özellikle Ankara da, kuyruk falan kalmadi, terminle aliyorlar artik. Hatta pasaportunu dileyen düsük bir ücret karsiliginda kendi ikametgahina yollanmasini saglayabiliyor. Tekrar konsolosluga bile gitmeye gerek yok artik.

Haberin yok ise, bu güzel gelisimlerden de haberdar edeyim dedim.

Yolunuz acik olur insaAllah.

Saygilar.

Nerede
    Germany.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

selam arkadasim,
    bu genis bilgi icin sana cok tesekkür ederim.
    Bende süprislerle karsilasmamak icin her neresi aklima geliyorsa bilgi almaya bakiyorum.
    Fakat ben su sayfanin sözlerinden biraz umutlanmistim:

http://mitglied.lycos.de/muslimmm/tu...4d12c6307.htm:
    [u]Alman vatandaşının yeterince geliri olmak zorundamı? </u>

Hayır! Alman vatandaşı olan taraf sosyal yardım alsa dahil eşi veya çocuğu ile yaşadığı yerde aile birleşimi hakkına sahiptir.

Cok agizdan cok sey duyudum bu güne kadar.
    Herkez bi ayri yasiyor...
    Yeni kanun falan cikti diyorlar...
    Caresizim... Yanlis bisi yapmak istemiyorum.... Yani esimin hemen yanima gelmesini istiyorum...

Yardiminiza ve bilgilere cok muhtacim...

Saygilarimla

Nerede
    Germany.
    İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Selam Kardesim.

Öncelikle sana sunu söyleyeyim, hic mi hic tasalanma. Herseyden önce esinle aran iyi ise, hic bir sorun yoksa, gerisi halolunur. Icini ferah tut.

Aynen senin gibi benim de kafam allak pullak olmustu, agzi olan konusur. Ki cogu insan samimiyeti ile yardim etmeye calisiyor olsa da, genelde yanlis bilgilerde beraberinde aktariliyor.

Evet yeni yasalar cikti, dogru. Degisikliklerin bir cogunu malesef bende bilmiyorum. Sadece bildiklerimi paylasabilirim.

Sitede buldugun ve buraya naklettigin o yaziya güvenme derim arkadasim, güvenme cünkü, Vizeyi verecek kisi nihayetinde Türkiyede ki konsoloslukta görev yapan bir Alman Memur'dur, en son karar ondan cikacak, onun inisyatifinde olacaktir. Yeni yasayla birlikte bu Memurlarin inisyatifi agirlasacak deniyordu, bunun ne kadar dogru oldugunu tabi ki bilemem. Bu bir.

Ikincisi, alman vatandasligina sahip olman hic birseyin garantisi degildir, sen nihayetinde bir Türksün, asil itibariyle yinede yabanci uyruklusun. Almanlarin politikasi kendi kültürlerine yakin olanlara kolaylik saglar, digerlerinin yoluna tas koyarlar, zaten firsat ararlar. Eger sen aslen Alman uyruklu olmus olsa idin, bu kez senin maddi durumunla degil de acaba bu alman (asilli) vatandasimiz anlasmali, sahte evlilik yapmis mi diye, daha cok bunu arastirirlar idi. Hast Du dich schon mal über binationale Ehen erkundigt? Binational gercek anlami ile, ilk etap da eslerden birinin alman uyruklu, digerinin yabanci uyruklu olmasidir.

Alman vatandasligina sahip olman durumunuza tabi ki iyi yönde etken olacaktir, ama bu senin esini getirebilecegine dair yeterli olacaktir anlamina gelmez. Letztendlich steht im Vordergrund, wer für den Lebensunterhalt deines Ehegatten sorgen soll.

Senin durumunda bir kefilin olmasi sart, cünkü seninle ayni durumdaydim ben, unabhängig davon welche Staatsbürgerschaft du hast. Akrabagindan kimseler yoksa bile komsulardan, tanidiklardan birisi olabilir, bir kac sene'dir calisiyor olsun, iyi bir geliri olsun, belgeleyebilsin, esinin yükümlülügünü üstlenecegine dair kefalet versin. Ailenden birileri bu kefaleti verebilse tabi ki daha iyi olur kanaatindeyim, örnegin Baban, varsa agabeyin, ablan, kardesin, dayin, teyzen, amca oglu, ve saire her kimse...

Oturdugum cevremde bir arkadas, bundan cok degil bir bucuk sene öncesinde hanimini benim sana anlattigim sekilde getirdi, dügünleri benden alti ay önce olmustu, babasi oglunun esininin bakimini üstlenecegine dair kefalet vermisti, üstelik hic birisinin alman vatandasligi bile yoktu, yani! Bu olanaktan benim hic haberim yoktu, bende bunu bu arkadas'dan ögrenmistim, sonra yabancilar polisine gidip görevli Memura durumu anlatmistim, adam bunun kesinlikle mümkün oldugunu hatta benim durumum da en dogrusu bu oldugunu söylemisti. Dedigim gibi, üstelik Konsolosluga kendisi ayriyeten mektup yazip yollayacagini söylemisti bana.

Ben öncesinde bizzat Ankarada ki Konsolosluga gitmistim, kuyruk rezaletini bende cektim, o vesileyle bir cok insanlarla konustum, kimileri Almanyadaki Memur'dan esinin durumunun iyi olduguna dair tastikli Mektup getirmisti konsolosluga vermek icin. Hatirladigim kadariyla "kapali zarf" diyorlardi. Almanyadaki Memur özellikle Mektup yaziyor. Bu mektubu Memur ya kendisi iletiyor, yada kimileri daha cabuk hallolsun diye kendileri Almanyadan ya esine kendisi bizzat türkiyeye giderek iletiyor, islerini beraber hallediyorlardi yada postayla ulasitiriyorlar idi. Ayrintisini bilemiyorum ama bu Mektup konusunu ayriyeten almanyada ki Memura mutlaka danis, ne türlüsü daha cabuk olur, mutlaka sormalisin.
    Ögrenciyim diyorsun, evraklarla beraber Türkiyeye kendin gidebilirsen daha cabuk olabilir diye düsünüyorum. Ben konsolosluga gittigimde ne tür durumlara tanik olmustum bir bilsen.

Sevgili kardesim, senin suan ki durumun nedir, basvuruda bulundun mu, henüz yolun neresindesin hic bilmiyorum, özel'den benimle yazisirsan ilk adim olarak sana daha saglikli ve de daha ayrintili bilgiler verebilecegimi saniyorum. Nitekim en dogru adresin yine de yabancilar dairesi olacaktir, karsina iyi bir memur cikarsa sen leb demeden leblebiyi ortaya koyar, ama gicik birine rastlarsan, sen kasimadigin sürece Memur acilmaz.

Sana buradan iki link vereyim:

- Über binationale Ehen:

http://www.verband-binationaler.de/z...erverdacht.htm

- und das neue Zuwanderungsgesetz:

http://www.auswaertiges-amt.de/www/d...nderung_html#5

Saygilar.

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Aile birlesimi, Almanya

Merhaba ben Almanya'da birini seviyorum aynı zamanda dayımın oğlu oluyor.Yeni kanun hakkında bilgi edinmek istiyorum.Sırf bu kanunlar yüzünden ayrılmak zorunda kaldık.Almanya'ya gidemiyorum diye.En son buraya başvurma gereği duydum.Eğer ki bana olumlu birşeyler söylerseniz yani ben şu anda son bir umut arıyorum.Eğer ki olursa gidecem.Sevdiğim çocuk 19 yaşında ve şuanda okuyor.Ama 1-2 ay sonra eğer ki işe alınırsa bir markette çalışacak.Bir umut varmı?Şimdiden teşekkür ederim cevabınız için.

İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Smile Re: Aile birlesimi, Almanya

Merhaba.Senin önce almanyaya gitmen icin basit derecede Almanca bilmen lazim,eger Almanca bilmiyorsaniz,türkiyede xxxxxxx kurslari var.Birde evleneceginiz kisininin 1200 euro kadar para kazanmasi lazim ve birde ev göstermesi lazim, sizin yasacaginiz.Tabiki bunlar evlendikten sonra yapacaginiz islemler.Insallah yardimci olmusumdur.Allah yardimcin olsun.selamlar.

İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

7 senedir esim issiz,vize basvurusu yaptim ve benden esimin Türkiye ye giris cikis tarihlerini istediler.Eşim Türkiye ye izinsiz cok giris cikis yapti.O belgeyi gosterirsek basimiza ne gelir?.Konsolosluk ve arbeitsamt beraber mi calisiyor?Ne yapmam gerek?Yardimci olursaniz sevinirim.Teşekkürler.
    Konu Yönetim tarafından (09-01-2008 Saat 23:37:35 ) de değiştirilmiştir. Sebep: Cümlelerinize büyük harfle başlar mısınız?

İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Baslarmisiniz degil;baslar misiniz?Soru ekleri de ayri yazilir..Önemli bir imla hatasi..Sayin yönetim

Nerede
    Evrensel, Turkey.
    İletiler
    644
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın bilge74,

Uyarınız ve Türkçemize göstermiş olduğunuz hassasiyetten ötürü teşekkür ederiz. Gerekli değişiklik yapılmıştır.

İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba.
    Bende türkiyeden evlenecegim nisanlımı getirecekdim.
    Suan issizim ve arbeitsamt dan gecinimi saglıyıorum.3 yıldır da yanlız yasıyorum ve suan kendime ait bir evim var. ve türk vatandasıyım(süresiz oturma müsadem yok) Benım sorularım olucakdı
    1)Evlendikden sonra kac ay calısıyor olmam gerekıyor?
    2)Calısdık dan Kac ay sonra istek yapma hakkım olur?

Not/ Evlenıcegım kısıyı getırebılmek ıcın 1100 euro nun üstünde maas almam gerek dıgını bılıyorum.ve kefil olabılcek ailem var. Lütfen sorularıma ve Bilmediklerimi yanıtlayınız tskr ederım.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 8 Sayfa 12345678 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

cocuk üzerinden aile birlesimi

aile birlesimi kapali zarf

hamilelik ve aile birlesimi

hamilelik aile birlesimi

aile birlesimi almanya kapali zarf

eşim almanyada hamile

cocuk üzerinden aile birleşimi

banka ne zaman yurtdisina cikis yasagi koyar

dogmamis cocuk uzerinden aile birlesimi

hamilelikte aile birlesimi

http:www.hukuki.netshowthread.php7564-Aile-birlesimi-Almanyapage7

https:www.hukuki.netshowthread.php7564-Aile-birlesimi-Almanyapage6

aile birlesimi calisma izni

sanal almanya cocuklar icin aile birlesimi cocuk uzerinden aile birlesimi icin gerekli evraklaralmanya cocuk uzerinden aile birlesimialmanyada calisma izni aile birlesimicocuk uzeri aile birlesim vizesi nekadar islemde kaliraile birlesimi kapali zarf neesimi almanyaya getirmek icin ne yapmaliyimhttps:www.hukuki.netshowthread.php7564-Aile-birlesimi-Almanyaaile birlesimi hamilelikesimi almanyaya getirmek icin ne yapmaliyim 2017alman vatandasiyim esimi almanyaya getirmek istiyorumcocuk uzerinden aile birlesimi nasil oluyor
Forum