Bilindik bir otobüs firmasının 11.07.2010 Tarihinde İstanbul - Bursa 17:45 seferiyle eşimle Bursa'ya dönüş yaptığımız sırada arka koltuğumuzda oturan insanlarla aramızda tatsız bir olay yaşandı karşı tarafın hakarete ve tacize varan davranışları sonucunda polis aracılığıyla savcılığa şikayette bulunduk...

Bu durumdan daha da vahim yaşadığımız bir başka durum ise bana AZARLAMAK SURETİYLE YOLCU İSİMLERİNİN dahi verilemeyeceğini söylerken firma çalışanları, hakkında şikâyette bulunduğum şahısın babasına BENİM DİREKT CEP TELEFONUMU VERMİŞ OLMALARIDIR.

Firma çalışanları tarafından telefonumun verildiği de gün gibi ortadadır çünkü,

Abonesi olduğum gsm operatörünün numaramı verme yetkisi yoktur!

Kaldı ki kullandığım cep telefonu numarası aboneliği adıma dahi kayıtlı değil! Öyle olduğunu bile varsaysak adımı dahi telaffuz edemeyen birinin gsm operatörünün müşteri temsilcisinden numaramı öğrenme ihtimali yoktur!

Bursa Terminal Polisinin yazmış olduğu şikâyet tutanağımızda dahi cep telefonum yoktur!

Biz şikâyette bulunan (müştekiler) olarak iki kişiyken (sadece benim numarama ulaşabilmesi tesadüf değildir!) bu şartlar altında hakkında şikâyette bulunduğum şahısın babası olduğunu söyleyen kişinin cep telefonu numaramı bahsi geçen otobüs firmasının sistemindeki bilgilerimden edindiği gün gibi ortadadır çünkü yolculuklarımız esnasında bilet satın alırken kullanılan firmaya ait yolcu kartı şahsıma aittir.

Firma yetkilileriyle yaptığım görüşmede cep telefonu bilgilerimin kendileri tarafından verilmediğini bahsi geçen beyle yaptıkları görüşmede beyefendinin beyanına göre avukat olması sebebiyle savcılık aracılığıyla numarama ulaşmış olduğunu söylediler

Savcılık aracılığıyla bile olsa yukarıda belirttiğim sebeplerden numarama ulaşması mümkün değil kaldı ki savcılarda oturmuş avukatları beklemiyor bi gelselerde istedikleri insanların numaralarını bulsak ta versek diye sanıyorum.

sizlerden ricam, bu aşamada bahsettiğim firma nın şahsi bilgilerimi paylaşması (hele hele hakkında şikayette bulunduğum insanlarla paylaşması) hakkında nasıl bir yol izlemem gerektiği hakkında beni bilgilendirmeniz. Şimdiden çok teşekkür ederim iyi çalışmalar...