+ Konuyu Yanıtla
1 den 9´e kadar toplam 9 ileti bulundu.

Konu: Kredi kartı borcu icra takibi

Kredi kartı borcu icra takibi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    izmir
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Question Kredi kartı borcu icra takibi

bir bankaya 400 TL borcum var.daha önce yapılandırdım fakat taksitleri ödeyemedim.şimdi avukatlık oldu.çalışamadığım için bu parayı bir anda ödeyemiyorum.avukata 2 defa bir kısmını ödiyim kalanı da 1 ay içinde öderim dememe rağmen mümkün olmadığını belirtti.Paranın tamamını bugün akşama kadar ödemem gerekiyormuş.Ben de öyleyse yapacak bir şeyim yok dedim.Yani yarın icra takibini başlatıcak.
    Şimdi sormak istediğim 2 konu var.
    1-Benim üzerime herhangi bir eşya veya taşınmaz yok.icra takibi için eve ne kadar sürede gelirler ya da bundan sonraki süreç nedir?
    2-Benim bu 400 Liralık borcum için ödeyeceğim toplam borç ortalama ne kadar olur?Avukatlık ücreti,varsa diğer ücretler filan...

Yardımcı olursanız sevinirim...

Hukuki NET Güncel Haber

Kredi kartı borcu icra takibi konulu yargıtay kararı ara
    Kredi kartı borcu icra takibi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    33
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Kredi kartı borcu icra takibi

ek süre verdiklerini belirtmek için sizi tekrar arayacaklarını düşünüyorum Avukat ücreti tabiki yansır 400 tl ye alışveriş ve gecikme faizi günlük işler.

Nerede
    gaziantep
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sayın yöneticiler formunuzda yeniyim. benimde bir sorum olacak. babamın 3 ayrı kredi kartından toplam 4.700 tl icralık borcu var. bu borçlarını ben uyaptan ica dairelerini sorgulatarak öğrendim. ben bu borçlarını nakit olarak ödemek istesem avukatlar ne kadar yardımcı olabilirler. icra dosylarının hepside 2010 yılı içinde açılmış. bu borçların dosyada gözüken miktarda mı yoksa avukatlık masrafı ve faizler işlemeye devam edermi. bende sadece 5.000 tl var yeterlimi. itiraz edebileceğim herhangi bir şey varmı . şimdiden cevaplarınız için teşekürler.

İletiler
    265
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı tecealne rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    sayın yöneticiler formunuzda yeniyim. benimde bir sorum olacak. babamın 3 ayrı kredi kartından toplam 4.700 tl icralık borcu var. bu borçlarını ben uyaptan ica dairelerini sorgulatarak öğrendim. ben bu borçlarını nakit olarak ödemek istesem avukatlar ne kadar yardımcı olabilirler. icra dosylarının hepside 2010 yılı içinde açılmış. bu borçların dosyada gözüken miktarda mı yoksa avukatlık masrafı ve faizler işlemeye devam edermi. bende sadece 5.000 tl var yeterlimi. itiraz edebileceğim herhangi bir şey varmı . şimdiden cevaplarınız için teşekürler.
    Bir tek gün bile geçirmeden 3 avukatlada görüşmeye başlayın, 5.000 TL niz oldugunu söylemeyin, çok sıkışığım nereye kadar indirebilirsiniz elden borç toplayıp kapatmaya çalışayım deyin, belki 5.000 in de altında bitirebilirsiniz. Mazlum ve iyi niyetli olun avukatların karşısında. (Hem rol olarak hem içten dürüstçe)

Elden borç toplayamazsam mahvolacağım, ayrıca ödeme yapamayacağım bir noktaya varacak para tahsil edemeyeceksiniz sadece benim hayatımı mahvedeceksiniz dersiniz.

Avukatlar size bir indirim önereceklerdir. Ondan sonra 3ünü birden veya hiç değilse 2sini tamamen kapatır kurtulur, birinide kısmen ödeme yaparak bir plana oturtursunuz.
    ...Istanbul aşkların en güzeli...

Nerede
    izmir
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı dmtksgn rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    bir bankaya 400 TL borcum var.daha önce yapılandırdım fakat taksitleri ödeyemedim.şimdi avukatlık oldu.çalışamadığım için bu parayı bir anda ödeyemiyorum.avukata 2 defa bir kısmını ödiyim kalanı da 1 ay içinde öderim dememe rağmen mümkün olmadığını belirtti.Paranın tamamını bugün akşama kadar ödemem gerekiyormuş.Ben de öyleyse yapacak bir şeyim yok dedim.Yani yarın icra takibini başlatıcak.
    Şimdi sormak istediğim 2 konu var.
    1-Benim üzerime herhangi bir eşya veya taşınmaz yok.icra takibi için eve ne kadar sürede gelirler ya da bundan sonraki süreç nedir?
    2-Benim bu 400 Liralık borcum için ödeyeceğim toplam borç ortalama ne kadar olur?Avukatlık ücreti,varsa diğer ücretler filan...

Yardımcı olursanız sevinirim...

Hala borcunu ödeyememiş biri olarak birkaç soru daha sormak istiyorum.Öncelikle şunu belirtmem gerekiyor.Bugün part time işe başladım fakat alacağım para borcumdan daha az.
    1-avukatın beni aradığı son günden beri tekrar arayan olmadı.Eve aniden icra filan gelir mi?
    2-Ben borcumu ödemek istiyorum.Fakat aldığım parayı borca versem elimde 5 kuruş para kalmıcak.Sigortalı çalışmıyorum.Borçları taksitlendirmek için bankayla nasıl anlaşabilirim?
    3-Eğer hakkımda başlamış bir icra takibi (ya da ne yapılıyorsa işte pek bilgi sahibi değilim) varsa nerden öğrenebilirim.Banka bilgi verir mi?
    Teşekkür ederim...

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

1- Tebligat gelmiş ve 7 gün içinde itiraz etmeksizin kesinleştiyse her an hacize gelebilirler. Avukatın hacize gelmek için bildirim zorunluluğu yoktur.
    2- Bankayla değil avukatı ile anlaşmalısınız. Hiçbir şey yapamıyorsanız bile borcun bir kısmı dahi olsa ödeyip, iyiniyetinizi gösterin ki taksit veya indirim talepleriniz kabul görsün.
    3- Banka avukatı size söyleyecektir. Banka bilmez hangi icra veya dosya numarası olduğunu...

Nerede
    Istanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Yöneticiler,

ben 28 yaşında bir bayanım ve
    2008 yılında boşandığım eşimle yaşarken kredi kartları borcum vardı. Evlenirken bir takım eşyaları maalesef alamıyorduk yoksa. O zaman çalışıyorduk ve kredi kartlarını harcamaya başladığımız bir kaç ay sonra da maalesef işsizlikten dolayı borçları ödeyemedik. Boşandık ve ben baba evime taşındım. Kredi Kartları benim üstümeydi ve ben teker teker hepsini ödedim.Bankalar ve senetleri. Yaklaşık 6000 TL.
    Bu yılın başında bir şirket açtım erkek arkadaşımla ve herşey iyi giderken, birden HSBC borcu çıktı piyasaya. 1000 Tl'ik kart olmuş 5000 TL. Kampanyaya girerse ve 1 hafta içerisinde 3 taksitin ilkini, yani 1000 TL ödersem sorun yok. Benim anlamadığım konu, borç 2007'de icra takibine verilmiş, benim ismim, yaşam koşullarım, yaşadığım yer, çalıştığım ortam herşey değişmiş, doyayı önce hukuk şirketine vermişler, sonrada bir Varlık şirketine devretmişler, bana ne bir evrak gönderdiler ne birşey ve benden para istiyorlar şimdi telefondan.

Sorun şu:
    1. 3 sene içerisinde dava düşmüş olmazmı?
    2. Ben bunu boşanmayı ve hayat şartlarımın değişmesini neden gösterip davanın düşmesini isteyebilirmiyim?
    3. Dosyam neden bir varlık şirketine teslim edilmiş olabilir?
    4. Bana evrak veya bir ihtar falan göndermeleri gerekmiyormu?
    5.Bu parayı ödemememin bir yolu olabilir mi?

Arkadaşlar, gerçekten çok üzülüyorum artık, ve erkek arkadaşımla herşey çok güzel giderken sırf bu yüzden ayrılma noktasına geldik. Onu da anlıyorum, hiç kolay birşey değil.
    Zaten şirket açmışız, binbirtürlü masraf var, belki sizde bilirsiniz ne kadar zor yollardan geçildiğini. Hiç peşimi bırakmayacakmı benim bu eski hikayeler.

Şimdiden cevaplarınız ve yardımlarınız için çok teşekkürler.

Saygılar.

Nerede
    ankara
    İletiler
    430
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı sedaben rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sorun şu:
    1. 3 sene içerisinde dava düşmüş olmazmı?
    2. Ben bunu boşanmayı ve hayat şartlarımın değişmesini neden gösterip davanın düşmesini isteyebilirmiyim?
    3. Dosyam neden bir varlık şirketine teslim edilmiş olabilir?
    4. Bana evrak veya bir ihtar falan göndermeleri gerekmiyormu?
    5.Bu parayı ödemememin bir yolu olabilir mi?

Arkadaşlar, gerçekten çok üzülüyorum artık, ve erkek arkadaşımla herşey çok güzel giderken sırf bu yüzden ayrılma noktasına geldik. Onu da anlıyorum, hiç kolay birşey değil.
    Zaten şirket açmışız, binbirtürlü masraf var, belki sizde bilirsiniz ne kadar zor yollardan geçildiğini. Hiç peşimi bırakmayacakmı benim bu eski hikayeler.

Şimdiden cevaplarınız ve yardımlarınız için çok teşekkürler.

Saygılar.

Cevaplar...
    1- Hayır düşmez
    2-Hayır düşmez. (Eğer dediğiniz gibi olsa herkes boşanır hayat şartım değişti der kimse borç ödemez)
    3-Tahsil edilemeyen dosyaları bankalar varlık yönetim şirketlerine belli bir ücret karşılığı devreder
    yani artık sizin borcunuz bu şirkete ve takibide bu şirket yapar
    4-Size tebligat gönderilmiştir ancak size ulaşamazlarsa adres kaydınızın olduğu muhtara bırakılmıştır
    5-Hayır olamaz borç sizin ve ödemekle yükümlüsünüz.

Eğer erkek arkadaşınızla herşey çok güzelse çok mutluysanız bu ortaya çıkan borç ayrılma noktasına getiriyorsa. Erkek arkadaşınızla ilişkinizi gözden geçirin. İyiyken güzelde borç çıkınca kötüyse sizin ilişkiniz maddiyata dayalı bir ilişki.

Zannımca sizde borç ödeme konusunda çok iyi niyetli değilsiniz
    zira şirket kurmak için yaptığınız masrafı borç ödemek için kullanmalısınız

Evet bu borçlar ödeninceye kadar peşinizi bırakmayacaktır.

Size tavsiyemse şudur...
    Bu borçtan nasıl kurtulurum yerine ödeme çabası içine girin.
    Sizinle temasa geçen varlık yönetim şirketi ile sıkı bir pazarlık yapın
    eğer peşin ödeme imkanın varsa borç ana parası olan 1000 tl ye hatta dahada altına düşecektir.

Peşin ödeyemezsenizde çok uzun taksit yaptırabilirsiniz...

Nerede
    mersin
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

hepsini tek tek okudum hemen hemen hepsini bu kart borçlarıyla ilgili olanın.dünyam başıma yıkılmış gibi:.(allahım ben napıcameve icra gelirse annem beni evlatlıktan reddederyeni mezun yeni işsizim.tezgahtarlık bıle olsa hemen iş bulup ödemek istiyorum.elim kolum baglı.banka sınavını kazandım,sicil kaydı ıstıyor daha cıkartttırmadımçıkınca o da mı cıkcak?takipte oldugum:.(

2006 yılında kredi kartı aldım.2008 den beri ödemiyordum.bankayı arayıp borcum hakkında bılgı ısteyınce benı avukata yonlendırdıler yasal takip başlamış ancak herhangi bir teblıgat belge falan gelmedı çünkü adresım degısmişti.şuan işsizim fakat uygun bi zamanda hemen ödemek istiyorum.fakat şöyle bir durum var:işe başlayabılmem için sabıka kaydı,sicil kaydı(adı her neyse:S) istiyorlar,ve ben bir kamu bankasının sınavını kazandım.sicil kaydında takıpte oldugum yazar mı?bankacı olamaz mıyım?
    borcla yaşamaktan ne kadar nefret etsem de ve ne kadar titizlik gösterdıysemde bır seyler iyi gitmedi ve böyle oldu.2 senedır cok huzursuzum.meblağ çok para değil ama,suan ben de olmayınca o kadar büyük görunuyor ki gözume. lütfen sorumu cevapsız bırakmayın.değil yüz yüze avukata danışmak,şuan bu yazıyı yazdığım için bile utanıyorum.lütfen yardımcı olun.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kredi kartı borcu icra takibi

http:www.hukuki.netshowthread.php74691-Kredi-karti-borcu-icra-takibi

kredi kartı yasal takip sorgulama

icraya düşmüş kredi kartı borcu

avukata düşen kredi kartı borcu

banka borcu sorgula

banka icra takibi sorgulama

icra takibindeki kredi kartı faiz indirimi var mı

kredi kartı borcuna icra varmı

hcsbc bankasina nekadar borcum var