eylül 2009 tarihinde, firmamda çalışma süremin 1 yıl dolmadan 25/2 e ve h bendleri gösterilerek (tazminatlar ödenmeden) işten çıkarıldım. eylül ayında işe iade ve kıdem ihbar tazminatı için iki dava açtım. işe aide davam şubat 2010 tarihinde lehime sonuçlandı ve yargıtayda şuan. tazminat davamın duruşmalar sonrasında işe iade sonucu beklenmesi için sonraki duruşma ekim 2010 tarihinde olacak. Sormak istediğim;

EĞER YARGITAY SONUCU LEHİME OLURSA VE FİRMA İŞE İADEMİ KABUL ETMEZ İSE,
1. İşe İade davasının Yargıtayda sonuçlanması ne kadar sürer?
2. Tazminatlarla ilgili olan dava sonucu da Yargıtaya gider mi, yoksa işe iade davasının Yargıtay kararının sonucu sonrasında hemen sonuçlanır mı? Yani tazminatlarla ilgili olan davanın temyize gitmemesi ihtimali var mı?
3. Kıdem ve İhbar tazminatları davası, Örneğin, Ocak 2011 da sonuçlanır ve temyiz olmaz ise, bu tazminatlar nasıl hesaplanıyor? işe iade davasının yargıtay kararı tarihi mi baz alınıyor ?
Örnek Olarak;
işe başlama: Eylül 2008
işten çıkarılma: Eylül 2009
İşe iade yargıtay kararı: Kasım 2010
ihbar ve kıdem tazminat davası kararı: Ocak 2011 , bu tarihler ışığında tazminatlar nasıl hesaplanıyor?
4. Ayrıca Firmanın fesih yazısında 25/2 e ve h bendi yazdığından, devletin vermiş olduğu (son 3 yıldaki toplam sigorta işgünü sayım ile ilgili olarak) işsizlik parasını alamadım ve aynı zamanda işsizlik sigortasından da, sigorta ücretimi alamadım. Firmanın fesih sebebi olarak gösterdiklerinden dolayı olan maddi kayıplarımdan dolayı dava açabilir miyim? işe iade davamın Yargıtay kararını sonrasında dava açmak mantıklı mı (olumlu olursa).