+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 26 ileti bulundu.

Konu: Eşim evi terketti, ne yapmalıyım?

Eşim evi terketti, ne yapmalıyım? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Eşim evi terketti, ne yapmalıyım?

Merhabalar, evi terk eden eşim hakkında benım bır fıkır almam gerekiyor, yardımcı olursanız cok memnun olurum. Benim eşim bir ay önce esyalarını alıp evi terketti. 1,5 yasında bır de kızım var esım annesının yanına yerleşti. Ortada bunu gerektiren bir sebeb yok acıkcası sanırım annesının fıkrıyle boyle bırsey yaptı. Bız severek evlenmıstık. Daha ıkı senemız oldu ama cok yalvardım ıstemedıgını soyledı. Yanı benım sıze sormak ıstedıgım benım bundan sonra ne yapmam gerekır, dogru olan nedır, davamı acayım boyle bekleyım mı? bana bu konuda yardım edersenız sevınırım. Saygılarımla...

Hukuki NET Güncel Haber

Eşim evi terketti, ne yapmalıyım? konulu yargıtay kararı ara
    Eşim evi terketti, ne yapmalıyım? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Eşim evi terketti, ne yapmalıyım?

Alıntı wakko rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhabalar, benım bır fıkır almam gerekiyor, yardımcı olursanız cok memnun olurum.Benım esım bır ay once esyalarını alıp evı terkettı 1,5 yasında bırde kızım var esım annesının yanına yerleşti. Ortada bunu gerektiren bir sebeb yok acıkcası sanırım annesının fıkrıyle boyle bırsey yaptı. Bız severek evlenmıstık. Daha ıkı senemız oldu ama cok yalvardım ıstemedıgını soyledı. Yanı benım sıze sormak ıstedıgım benım bundan sonra ne yapmam gerekır, dogru olan nedır, davamı acayım boyle bekleyım mı? bana bu konuda yardım edersenız sevınırım. Saygılarımla...
    Önce eşinizin evden gitme nedenini düşünün, bulamazsanız birde bunu kendisine sorun. Geçerli bir nedeni var mı yok mu? Sonra kendinize sorun ben eşimi seviyormuyum, onunla bir ömür geçirmek istiyormuyum diye. Sonra çocuğunuzdan ayrı kalıp kalamayacağınızı düşünün. Yani düşünecek çok şey var. Birinin size boşan yada boşanma demesini beklemeyin. Evliliğinizi en başından beri film şeridi gibi gözünüzün önünden geçirin. Bu evlilikten beklediğiniz menfaatleri, sizi mutlu edip etmediğini, iyi bir eş ve baba olup olmadığınızı sorgulayın. Sudan sebeplerle evliliğinizi sonlandırmadan önce çok iyi düşünün. Ne dava açın nede boş boş bekleyin. Ama herşey bir tarafa çocuğunuzun mutluluğu için mutlaka bir şeyler yapın. Sorun nerede önce onu tespit etmekle başlayın işe derim sayın üye.

Kolay gelsin.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

erkekler potansiyel suçlu !! kadınlarda hukuk'ta kanunda herzaman haklı dokunulmazlığı olan varklıklar bide bayanlar kadın erkek eşitliği diye tuttururlar, hani eşitlik?kadın evide terketse herzaman potansiyel suçlu erkek oluyor sen sen ol sakın boşanma davası açma, cocugun velayetinide alamazsın,üstüne bide maddi manevi tazminat ödersin birde nafaka,KADIN OLMAK NE GÜZEL BİŞEY

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı wakko rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhabalar, benım bır fıkır almam gerekiyor, yardımcı olursanız cok memnun olurum.Benım esım bır ay once esyalarını alıp evı terkettı 1,5 yasında bırde kızım var esım annesının yanına yerleşti. Ortada bunu gerektiren bir sebeb yok acıkcası sanırım annesının fıkrıyle boyle bırsey yaptı. Bız severek evlenmıstık. Daha ıkı senemız oldu ama cok yalvardım ıstemedıgını soyledı. Yanı benım sıze sormak ıstedıgım benım bundan sonra ne yapmam gerekır, dogru olan nedır, davamı acayım boyle bekleyım mı? bana bu konuda yardım edersenız sevınırım. Saygılarımla...
    Eğer eşinizi seviyorsanız ve boşanmak istemiyorsanız boşanma davası açmazsınız. Eğer eşinizi sevmiyorsanız ve boşanmak istiyorsanız boşanma davası açma hakkınız var.

Eşiniz ve 1,5 yaşındaki kızınızı almaya gideli ne kadar oldu onu da yazmamışsınız. Eğer çok daha yeni ise araya aracılar sokabilirsiniz. Sizde eşinize gidip konuşabilirsiniz. Telefonla da arayıp görüşmek istediğinizi, neden gittiğini kendisine sorabilirsiniz. Sizi neyle suçluyorsa sorunu çözmeye çalışırsınız. Sorun ekonomik mi, ailevi mi, cinsel mi, çocuk mu, aldatma mı, farklı birşey mi herneyse sorar ona göre çözüm yolu ararsınız.

Eşiniz madem ki evi terk edip gitmiş, sizin hala karınız olduğu için ve kızınıza da baktığı için, ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için eşinize para verin. Ama elden değil. Eşinizin hesabı varsa hesabına, yoksa posta ile para gönderin her ay. Ayrıca kızınızı da olabildiğince görmeye çalışın. Eşinize de kızınızı asla kaçırmak gibi bir niyetinizin olmadığını söyleyin. Kızınızın psikolojik olarak sağlıklı olarak büyümesi için anne bakımına ihtiyacı var bu yaşta. Eve dönmek istemiyorsa bile kızınızı görmenize engel olmamasını isteyin. Sakin ve yapıcı bir şekilde konuşmaya çalışın. Kendi ailenizi, hatırlı tanıdıklarınızı da araya sokabilirsiniz.

Eğer boşanma davası açacak olursanız geçimsizliğinizi ispat edip edemeyeceğinizi düşünün. İspat etmek için şahitlere ihtiyaç var. Gerek aile gerekse komşu, arkadaş gibi. İddia etmek kolay ama asıl ispat etmek önemli boşanma davalarında. İddiaları ispat etmeden boşanma asla olmaz. Hakim boşanma davasını rededer.

Boşanma davası açacak olursanız bBu konuda bir avukatla görüşüp bilgi alabilirsiniz

İletiler
    492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı taha_ist rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    erkekler potansiyel suçlu !! kadınlarda hukuk'ta kanunda herzaman haklı dokunulmazlığı olan varklıklar bide bayanlar kadın erkek eşitliği diye tuttururlar, hani eşitlik?kadın evide terketse herzaman potansiyel suçlu erkek oluyor sen sen ol sakın boşanma davası açma, cocugun velayetinide alamazsın,üstüne bide maddi manevi tazminat ödersin birde nafaka,KADIN OLMAK NE GÜZEL BİŞEY
    Sn. Üye,

Size ne oluyor anlayamadım?
    Soru sahibi üye fikir istemiş, bizde dilimiz döndüğünce ve bayan olmamız hasebiyle yaşadıklarımızdan aldığımız dersle yardımcı olmaya çalıştık.
    Siz kendi evliliğinizde yaşadığınız sorunlardan dolayı bütün kadınları böyle suçlayamazsınız.
    İçinizi dökeceksenizde adabıyla yapın bunu o zaman sizede yardımcı oluruz.
    Ayrıca kadın olmak ordan size çok hoş geliyorsa gelin değişelim cinsiyetleri bakalım eşlerinden dolayı bir çok çirkinliği yaşarken aynı zamanda çalışıp ekmek parası kazanırken, bir çocuk büyütüp aynı zamanda ruh sağlığınızı kaybetmeden, alkole-uyuşturucuya alışmadan yada katil olmadan siz kaç yıl idare edebilecektiniz?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

TÜRK MEDENÎ KANUNU

IV. Terk

MADDE 164.- Eşlerden biri, evlilik birliğinden doğan yükümlülüklerini yerine getirmemek maksadıyla diğerini terk ettiği veya haklı bir sebep olmadan ortak konuta dönmediği takdirde ayrılık, en az altı ay sürmüş ve bu durum devam etmekte ve istem üzerine hâkim tarafından yapılan ihtar sonuçsuz kalmış ise; terk edilen eş, boşanma davası açabilir. Diğerini ortak konutu terk etmeye zorlayan veya haklı bir sebep olmaksızın ortak konuta dönmesini engelleyen eş de terk etmiş sayılır.

Davaya hakkı olan eşin istemi üzerine hâkim, esası incelemeden yapacağı ihtarda terk eden eşe iki ay içinde ortak konuta dönmesi gerektiği ve dönmemesi hâlinde doğacak sonuçlar hakkında uyarıda bulunur. Bu ihtar gerektiğinde ilân yoluyla yapılır. Ancak, boşanma davası açmak için belirli sürenin dördüncü ayı bitmedikçe ihtar isteminde bulunulamaz ve ihtardan sonra iki ay geçmedikçe dava açılamaz.

Nerede
    fethiye
    İletiler
    50
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Eşiniz evi terk edeli henüz bir ay olmuş..Bir kadının evi terk etmesi için mutlaka önemli bir sebebi vardır..evlilikte sorun çıktığı zaman da 3. kişileri suçlamakta bence büyük haksızlık(kaynana v.b).Bence eşinize düşünmesi için biraz zaman verin..Fazla üzerine gitmeyin..Bu arada sizde düşünüp sorunun ne olduğunu bulmaya çalışın.Bir evliliği bitirmek kolay olan seçenektir,önemli olan hele birde "çocuğunuz" varsa sorunlarınızın üzerine gidip çözmek, herzaman için evliliğinize bir şans daha vermektir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı swan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sn. Üye,

Size ne oluyor anlayamadım?
    Soru sahibi üye fikir istemiş, bizde dilimiz döndüğünce ve bayan olmamız hasebiyle yaşadıklarımızdan aldığımız dersle yardımcı olmaya çalıştık.
    Siz kendi evliliğinizde yaşadığınız sorunlardan dolayı bütün kadınları böyle suçlayamazsınız.
    İçinizi dökeceksenizde adabıyla yapın bunu o zaman sizede yardımcı oluruz.
    Ayrıca kadın olmak ordan size çok hoş geliyorsa gelin değişelim cinsiyetleri bakalım eşlerinden dolayı bir çok çirkinliği yaşarken aynı zamanda çalışıp ekmek parası kazanırken, bir çocuk büyütüp aynı zamanda ruh sağlığınızı kaybetmeden, alkole-uyuşturucuya alışmadan yada katil olmadan siz kaç yıl idare edebilecektiniz?
    Benim kimseyi suçladığım felan yok iftira atmayın 1!!! 2.edep ve adap kurallarını ihlal edicek bir yazımda yok, burda ben kendi fikrimi söyledim, ayrıca sizden edep adam kurallarını öğrenecek değilim, kanun önünde kadın daha üstün bu gerçekleri saklamanın anlamı yok,en azından bilgisi olur suçsuz bile olsa erkek herzaman suçlu,çocuk büyütürken diyosunuz bakamıyosanız babasına vericeksiniz ozaman,kimsenin parasına muhtaç kalmıcaksınız,bende evli değilim ayrıca abimin yaşadıklarını biliyorum suçsuzken suçlu oldu sırf erkek diye,ayrıca 24.yaşındayım ve evlilikten korkar oldum bu kanunlarlada evlenmeyi düşünmüyorum soğudum korktum şimdi insanların neden evlenmek istemediğini çok iyi anlıyorum, bayanlara bu kadar haklar tanındıkça daha çok boşanmalar olur.NOT:SÖZÜM ASLA BÜTÜN KADINLARA DEĞİL MUTLAKA İÇLERİNDE EMEK VEREN DÜRÜST BAYANLAR VARDIR EŞİNE YUVASINA SAHİP ÇIKAN ONLARA HERZAMAN SAYGIM VAR

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

yanı ben bu sıtede sadece fıkır almak ıstedım goruyorum kı bazı arkadaslar benım suclu olabılecegımı soyluyor arkadaslar hangımızın sucu yok kı hepımız bır yerde hata yapıyoruz ama ben esıme bunu yaptıracak bır hata yapmadım bız severek bırlıkte olduk ve ben esımı kacırdım evlendık yanı kımse olayın gercek yuzunu bılmeden yorum yapmasın rıca edıyorum ben sevdıgım ınsanı bır kere severım benım herseyım odur yanı zannetmeyeın kı benım ıcımde ona olan sevgım gelıp gecıcı ama bazı bayanlar kendı yasadıklarına gore yorum yapıyo

İletiler
    492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı taha_ist rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Benim kimseyi suçladığım felan yok iftira atmayın 1!!! 2.edep ve adap kurallarını ihlal edicek bir yazımda yok, burda ben kendi fikrimi söyledim, ayrıca sizden edep adam kurallarını öğrenecek değilim, kanun önünde kadın daha üstün bu gerçekleri saklamanın anlamı yok,en azından bilgisi olur suçsuz bile olsa erkek herzaman suçlu,çocuk büyütürken diyosunuz bakamıyosanız babasına vericeksiniz ozaman,kimsenin parasına muhtaç kalmıcaksınız,bende evli değilim ayrıca abimin yaşadıklarını biliyorum suçsuzken suçlu oldu sırf erkek diye,ayrıca 24.yaşındayım ve evlilikten korkar oldum bu kanunlarlada evlenmeyi düşünmüyorum soğudum korktum şimdi insanların neden evlenmek istemediğini çok iyi anlıyorum, bayanlara bu kadar haklar tanındıkça daha çok boşanmalar olur.NOT:SÖZÜM ASLA BÜTÜN KADINLARA DEĞİL MUTLAKA İÇLERİNDE EMEK VEREN DÜRÜST BAYANLAR VARDIR EŞİNE YUVASINA SAHİP ÇIKAN ONLARA HERZAMAN SAYGIM VAR
    Sn. Üye,

Sırf polemik olsun diye benzer forumlara değiştirme gereği bile duymadan aynı cevabı yapıştırıp, soru sahibinin sorusu hakkında hiç bir fikir belirtmeden sataşıp ondan sonrada kalkıp "ayrıca sizden edep adam kurallarını öğrenecek değilim" derseniz bizden edep-adap-imla-forum kuralları-devrik cümle gibi konuları tekrar gözden geçirmeniz için uyarı alabilirsiniz.

Kanunlar önünde kadın-erkek eşittir. Kadınlara bir ayrıcalık yapıldığını gösteren bir örnek-bilgi-belge-delil gösterirseniz bende inanırım bu dediğinize belki.
    Kadınlar kanunlar önünde sizin deyiminizle daha üstün diyorsunuz peki uygulamada bu böylemidir? Ben kendi yaşadıklarımdan biliyorum ki bu böyle değil. Bir bayan hakimenin gördüğü haklı davamda kesin belge ve delillerim olduğu halde neredeyse suçlu çıkacaktım. Sırf bu yüzden ben kazandığım davamı temyiz ettim sayın üye. Siz ne diyorsunuz? Ne kadın hakim nede kanunlar bir kadın olarak beni ne korudu nede kollayıp ayrıcalık tanıdı. O bahsettiğiniz Kadın Haklarınıda henüz hiç bir yerde görmedim. Herkesin davası kendine özeldir, ayrıntılarını bilmeden de kalkıp bakamıyorsanız çocuğu babaya verin diye bir ön yargıda da bulunamazsınız. Laf olsun torba dolsun mantığıyla cevap vermeden önce çok ama çok düşünün!
    Konu swan tarafından (18-06-2010 Saat 13:47:26 ) de değiştirilmiştir. Sebep: imla

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

eşim evi terketti ne yapmalıyım

karım evi terketti ne yapmalıyım

kocam evi terk etti dua

kocam evi terketti

karim evi terk etti ne yapmaliyim

kocam evi terketti ne yapmalıyım

eşim beni terketti ne yapmalıyım

kocam evi terk etti ne yapmalıyımkocam evi terk ettikarim evi terketti ne yapmaliyimesim evi terk etti duahttps:www.hukuki.netshowthread.php73936-Esim-evi-terketti-ne-yapmaliyimpage3karım evi terk etti ne yapmalıyımkocam beni terk ettihttp:www.hukuki.netshowthread.php73936-Esim-evi-terketti-ne-yapmaliyimkocam beni terketti ne yapmalıyımesim babasiyla tartisip evi terketti napmalieşim evi terk etti ne yapmalıyımesim evi terk ettikarim evi terk ettiesim evi terkettihttps:www.hukuki.netshowthread.php73936-Esim-evi-terketti-ne-yapmaliyimkocamdan soğudumkocam evi terketti ne yapmaliyimkocam beni cocugumu terketti dua
Forum