iyi günler değerli hukuki net takipçileri
bugün itibariyle askerlik şubesine agustos 2010 da askere gitmek için basvuru yapmaya gittim. elimdeki 2010 agustos ayına kadar tecillidir kağıdı ile
fakat nisan 2009 dan beri bakaya oldugumu öğrendim. tabi çok sasırdım
2009 ocak ayında 2009 nisan döneminde gitmek için erken sevk talebinde bulunmuştum.
2009 ocak ayı sonunda elime sevk belgesi ulaşmıştı.gitmekiçin hazırlıklarımı yaparken tayinim çıktı ve askerlik şubesine takrar basvuru yaptım. sevkimin iptalini istedim.
kabul edildi ve 2009 şubat sonu yeni bir askerlik durum belgesi aldım 2010 agustos dönemine kadar tecili vardır diye.
sonra da o tarihten beri uğramadım beni arayan soran kağı evrak felan da gönderen olmadı.
askerlik şubesindeki görevliler 3 dönem bakayasınız ortalama dönemine 2000-2500 tl ceza kesilir dediler manyak oldum.
savunma istediler bende savunmama bu yasadıklarımı aynen yazdım şubeye de elimdeki tüm evrakları sundum.
durumun benden kaynaklı olmadığını tamamen iletişimsel bi sorun oldugunu söyledim.
kaldı ki ben devlet memuruyum yerim yurdum belli kaçak olsam bugüne kadar beni bulamazlar mıydı.
durumum hakkında yorum yapabiliecek tüm bilgi sahiplerinin mesajlarını bekliyorum.