+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 19 ileti bulundu.

Konu: 6 sene sonra haberim olan vergi ziyaı cezası

6 sene sonra haberim olan vergi ziyaı cezası Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Jan 2010
  Nerede
  İzmir
  İletiler
  1.045
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı 6 sene sonra haberim olan vergi ziyaı cezası

  Herkese Merhaba. 2004 yılında kapattığım ve bütün faturalarımı nezdinde imha ettirdiğim vergi dairesi bana muhasebecimin kapatma beyannamesi vermemesinden ötürü 1-12 2004 dönemi için vergi ziyaı cezası kesti. Elime tebligat geçen hafta ulaştı. Ceza ihbarnamesine baktığım zaman üzerinde kesilen dönemin 2004 olduğu , takdir komisyonuna girdiği zamanın 2009 şubat ayı olduğu yazılı. Ben söz konusu firmanın tahakkuk etmiş tüm borçlarını 2007 Aralık ayında kapattım ve borcun sıfır olduğuna dair döküm de aldım. Aradan 6 sene geçmiş vergi dairesi bana böyle bir borç çıkartıyor. Bu konuda bilgisi olan bazı kişiler, kapattığın şirkete ait defterler duruyosa mahkemeye verirsin kazanırsın diyorlar, fakat VUK a göre belge zamanaşımı 5 sene olduğu için ben geçen sene tüm belgeleri defterleri imha ettim. Vergi dairesindeki görevliler uzlaşmaya gidip borcu yarı yarıya düşürtün diyor.Mahkeme yolunu kullansam elimde belge yok bişey yok, bir de yürütmeyi durdurma kararı verilmezse mahkeme boyunca gecikme zammı devam edecek o zaman daha çok müşkül durumda kalırım. Başına böyle bir olay gelip de mahkeme yoluna giderek kazanan, yada başka bir yolla borcunu sildiren yada azaltan var mı acaba? Teşekkürler.  Hukuki NET Güncel Haber

  6 sene sonra haberim olan vergi ziyaı cezası konulu yargıtay kararı ara
  6 sene sonra haberim olan vergi ziyaı cezası konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Apr 2007
  Nerede
  Ankara
  İletiler
  701
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: 6 sene sonra haberim olan vergi ziyaı cezası

  bu tebliğ elinize ne zaman geçti. 30 gün içinde dava açma hakkınız var. takdir komisyonu kararları mahkemelerde yüzde 99 kalkıyor. büyük ihtimalle 2004 de işyerinizi kapattınız ama 2005 yılında vermeniz gereken 2004 yılı gelir vergisi beyannamesini vermediniz. sizide matrah takdiri için takdir komisyonuna sevk ettiler. dava açma süresini kaçırdıysanız bile dava açma yönteminiz var ama önce tebliğin zamanını belirtinde ona göre görüş verelim. geçen hafta dediğinize göre süreyi geçirmediğinizi düşünüyorum ama garantiye almak lazım. aynı zamanda ceza ihbarnemesindeki vergi kodunuda yazınız.

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Oct 2008
  Nerede
  Moskova
  İletiler
  1.568
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: 6 sene sonra haberim olan vergi ziyaı cezası

  Zamanasimi olabilir. Mahkemede de ille de belge istenmez. Molyer arkadas dogru soylemis cok eksik bilgi var. Boyle fazla yardimci olamayi...Konuyu detayli yaziniz.

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Jan 2010
  Nerede
  İzmir
  İletiler
  1.045
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: 6 sene sonra haberim olan vergi ziyaı cezası

  Her ikinize de ilgisi ve cevabı için çok teşekkür ederim. İhbarname ofiste kaldı, yarın bu saatlerde bütün bilgileri yazacağım, hatta ihbarnameyi taratıp direk buraya resim formatında koyacağım, sanırım daha açıklayıcı olur.

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Jan 2010
  Nerede
  İzmir
  İletiler
  1.045
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: 6 sene sonra haberim olan vergi ziyaı cezası

  Tekrar merhabalar. Bir önceki mesajımda da belirttiğim gibi tebliğ zarfı, ceza ihbarnamesi ve takdir raporunu resim formatında ekliyorum, bana mahkeme mi yoksa uzlaşma mı ikileminde daha kesin bir şekilde yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum, çok teşekkür ederim saygılar.
  Eklenmiş Resim Eklenmiş Resim

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Oct 2008
  Nerede
  Moskova
  İletiler
  1.568
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: 6 sene sonra haberim olan vergi ziyaı cezası

  Mahkemeye gitmek icinde uzlaşmaya gitmek içinde 13.06.2010 tarihine kadar sureniz var. Zarfta tebliğ tarihi 13.05.2010 gözüküyor. Öncelikle benim tavsiyem uzlaşmaya gitmeniz yönünde. Uzlaşma dilekçenizi veriniz. Komisyonla görüşmede bu kadar para ödemenizin mümkün olmadığını makul bir seviyeye düşerlerse ödeme yapabileceğinizi söylersiniz. Uzlaşma olmaz ise kanuna göre uzlaşma gününden itibaren 15 gün içerisinde dava açabilirsiniz. Uzlaşma komisyonu ile anlaşamaz iseniz uzlaşmanın olmadığına dair belge ile beraber bu belgelerle mahkemeye başvurusunuz. Mahkemelerde ise genelde kararlar Danıştayın daha önce verdikleri kararlara uygun olarak çıkar. Danıştay ise genel olarak boyle hiç bir inceleme yapılmadan masa üstünde verilen takdir kararlarını kabul etmemektedir. Benzeri çok örnek olmakla beraber ekte bir örnek vereyim.

  Dairesi Karar Yili Karar No Esas Yili Esas No Karar Tarihi
  VERGI DAVA DAIRELERI 2002 63 2001 483 15/02/2002

  KARAR METNI
  ILGILI DÖNEM KDV BEYANNAMELERININ VERILMEMESI NEDENIYLE RE'SEN TAKDIR YOLUNDA GIDILMESI YERINDE ISE DE TAKDIR KOMISYONU TARAFINDAN GENEL IFADELERLE MATRAH TAKDIR EDILMESININ YERINDE OLMADIĞI HK.
  Temyiz Eden : Yildirim Beyazit Vergi Dairesi Mudurluğu
  Karsi Taraf : ...
  Istemin Özeti : Sekerleme imalati yapan yukumlunun 1992 yili Ağustos dönemi katma değer vergisi beyannamesini vermediğinden bahisle takdir komisyonunca takdir edilen matrah uzerinden adina kaçakçilik cezali katma değer vergisi salinmistir.
  Ankara 6.Vergi Mahkemesi 4.6.1998 gun ve E:1998/63, K:1998/342 sayili karariyla; olayda katma değer vergisi beyannamesinin verilmemesi nedeniyle dönem matrahinin takdiri için takdir komisyonuna sevkin yerinde olduğu, ancak takdir komisyonunca takdir edilen matrahin dayanaksiz olduğunun ve bir arastirmaya dayanmadiğinin anlasildiği, Vergi Usul Kanununun 31 inci maddesinin 8 inci bendine aykiri olarak takdir edilen matraha dayanilarak yapilan tarhiyatta isabet bulunmadiği gerekçesiyle cezali tarhiyati kaldirmistir.
  Karara karsi yaptiği temyiz basvurusu Danistay Onbirinci Dairesince reddedilen vergi dairesi mudurluğunun karar duzeltme istemini kabul eden Danistay Yedinci Dairesi 28.3.2001 gun ve E:2000/5440, K:2001/987 sayili karariyla; Vergi Usul Kanununun 31'inci maddesinde takdir kararlarinda bulunacak bilgiler içinde "takdirin mustenidati ve takdir hakkinda izahat" hususunun da sayildiği, takdir komisyonu kararinda, mukellefin yaptiği isin ve is yerinin durumu, mevkii, emsalleri, piyasa sartlari, ilgili dönemdeki mal ve hizmet teslimleri, Ankara tuketici fiyat endeksi, asgari hayat standardi miktarlari, isle ilgili sair bilgiler arastirilmak suretiyle matrah takdir edildiğinin yazili bulunduğu, kararda yapilan bu açiklamalara göre, takdir kararinin arastirma sonuçlarina ve verilere dayali bulunduğunun anlasildiği, her dönem için farkli matrah takdir edilmesinin de, dönemin özelliğini yansitan farkli bilgi ve verilerin esas alindiğini gösterdiği, bu bilgi ve verilerin takdire dayanak alinip alinmayacağinin bilinmesinin ise, ancak takdir dosyasinin getirtilip incelenmesiyle mumkun olduğu, oysa, davada bunun yapilmadiği, bu bakimdan, ilgili dönemlere ait takdir dosyalari getirtilerek açiklanan sekilde inceleme yapilmaksizin verilen vergi mahkemesi kararinin, noksan incelemeye dayali olduğu, öte yandan, seker ve kurban bayramlari disindaki bazi dönemlerde de faaliyeti bulunduğu vermis olduğu katma değer vergisi beyannamelerinden anlasilan davacinin, sadece anilan bayramlara denk gelen dönemlerde faaliyetinin bulunduğu, diğer dönemlerde faaliyet göstermediği için beyanname verilmediği yolundaki iddiasinda da isabet görulmediği gerekçesiyle karari bozmustur.
  Bozma kararina uymayan Ankara 6.Vergi Mahkemesi 18.9.2001 gun ve E:2001/515, K:2001/593 sayili karariyla ilk kararinda yer alan hukuksal nedenler ve gerekçeye ek olarak, tarhiyata dayanak alinan takdir komisyonu kararinda her ne kadar "Komisyonumuzca mukellefin yaptiği isin ve isyerinin durumu, mevkii, emsalleri, piyasa sartlari, ilgili dönemdeki mal ve hizmet teslimleri, Ankara tuketici fiyat endeksleri, asgari hayat standardi miktarlari, isle ilgili sair bilgiler arastirilip değerlendirilmek suretiyle" gibi ifadeler kullanilmissa da bu ifadelerin hiçbiri hakkinda en ufak bir açiklama yapilmadiği, inceleme ve arastirmanin seklinin belirtilmediği, tamamen kaliplasmis olan ve asaği yukari her kararda yer alan bu ifadelerin bir arastirma ve inceleme urunu olmadiğinin anlasildiği, dolayisiyla bu kaliplasmis ifadelere göre yapilan takdirin hiçbir yasal dayanaği bulunmadiği gerekçesiyle kararinda direnmistir.
  Direnme karari vergi dairesi mudurluğunce temyiz edilmis ve usulune uygun olarak takdir edilen matraha dayanilarak salinan cezali verginin yasaya uygun olduğu ileri surulerek kararin bozulmasi istenmistir.
  Savunmanin Özeti : Savunma verilmemistir.
  Danistay Tetkik Hakimi Özlem ERDEM KARAHANOĞULLARI'nin Dusuncesi : Temyiz dilekçesinde ileri surulen iddialar israr kararinin bozulmasini sağlayacak durumda görulmediğinden istemin reddi gerektiği dusunulmektedir.
  Danistay Savcisi Bilgin ARISAN'in Dusuncesi : Sekerleme imalati ile istigal eden mukellefin katma değer vergisi beyannamesini vermemesi sebebiyle takdir komisyonunca takdir edilen matrah uzerinden tarh ve tebliğ edilen kaçakçilik cezali 1992 Ağustos dönemi katma değer vergisi aleyhine açlan dava uzerine dava konusu kaçakçilik cezali katma değer vergisi tarhiyatini terkin eden Ankara 6 inci Vergi Mahkemesi kararini bozan Danistay 7 inci Dairesi kararina uymayarak ilk kararinda israr eden Ankara 6 inci Vergi Mahkemesi kararinin temyizen incelenerek bozulmasi talep edilmektedir.
  213 sayili Vergi Usul Kanununun 30 uncu maddesi gereğince vergi matrahinin tamamen veya kismen defter, kayit ve belgelerden veya kanuni ölçulere dayanilarak tesbitine imkan bulunmayan hallerde takdir komisyonlari tarafindan takdir edilen veya vergi incelemesi yapmaya yetkili olanlarca duzenlenmis vergi inceleme raporlarinda belirtilen matrah veya matrah kismi uzerinden resen vergi tarh edilmesi yerinde bulunmaktadir. Ancak ayni Kanunun 31 inci maddesi 8 inci bendi gereğince bu takdir kararinda "Takdirin mustenidati ve takdir hakkinda izzahat" bulunmasi mecburidir.
  Dava konusu kaçakçilik cezali katma değer vergisi tarhiyatinin mesnedi olan takdir komisyonu kararinda ise "mukellefin yaptiği isin ve is yerinin durumu, mevkii, emsalleri, piyasa sartlari, ilgili dönemdeki mal ve hizmet teslimleri, Ankara Tuketici Fiyat Endeksi, asgari hayat standardi miktari, isle ilgili sair bilgiler arastirilmak suretiyle matrah takdir edildiği yazilmistir. Ancak arastirilarak nazara alindiği belirtilen bu hususlara iliskin tesbitlerin ne olduğu, neler olduğu belirtilmemistir. Sayilan bu hususlar gerçekten arastirilmismidir? Arastirildi ise tesbit edilmis midir? Gerçekten takdir sirasinda böyle bir tesbitler dizisi varsa matrah takdiri bu bilgiler nazara alinarak mi yapilmistir?
  Iste Danistay 7 ici Dairesi kararinda takdir komisyonundan ilgili takdir karari dosyasi getirtilerek dosyadaki belgelerden bu tesbitlerin gerçekten yapilip yapilmadiğinin saptanarak ona göre karar verilmesi gerektiği hukme bağlanmistir.
  Danistay 7 inci Dairesinin bu kararina karsi direnerek takdir komisyonundaki dosyayi getirtmeden ve takdir komisyonu kararina iliskin dosyada bu bilgelerin gerçekten bulunup bulunmadiğini tesbit etmeden verilen Ankara 6 inci Vergi Mahkemesi israr karari 213 sayili Vergi Usul Kanununun 31 inci maddesi 8 inci bendi amir hukmune aykiri bulunduğundan temyiz talebinin kabulu ile Ankara 6 inci Vergi Mahkemesi kararinin bozulmasi gerekeceği dusunulmustur.
  TURK MILLETI ADINA
  Hukum veren Danistay Vergi Dava Daireleri Genel Kurulunca, dosyadaki belgeler incelendikten sonra gereği görusuldu:
  Dayandiği hukuksal nedenler ve gerekçesi Kararin özet bölumunde yazili Ankara 6.Vergi Mahkemesinin 18.9.2001 gunlu ve E:2001/515, K:2001/593 sayili israr karari, ayni hukuksal nedenler ve gerekçe ile Kurulumuzca da uygun bulunmus ve temyiz dilekçesinde ileri surulen iddialar, Kararin bozulmasini gerektirecek durumda görulmemistir.
  Bu nedenlerle temyiz isteminin reddine, 15.2.2002 gununde oyçokluğu ile karar verildi.

  X - K A R S I O Y
  Israr kararinin Danistay Yedinci Dairesinin 28.3.2001 gunlu ve E:2000/5440, K:2001/987 sayili kararinda yer alan esaslar doğrultusunda bozulmasi gerektiği görusunde olduğumuzdan karara katilmiyoruz.
  YÖ/ÖEK

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Apr 2007
  Nerede
  Ankara
  İletiler
  701
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: 6 sene sonra haberim olan vergi ziyaı cezası

  benim görüşüm dava açmanız yönünde.dava açmaz da uzlaşırsanız vergi ziyaının yüzde 90' ı kaldırılacak vergi aslının tamamı duracak. mahkeme ise bu takdir komisyonu kararının tamamını kaldıracaktır. ben dava ama süresinin son gününü 12.6.2010 olarak hesapladım. yalnız 12.6. 2010 cumartesiye geldiği için son gününüz 14.6.2010

 9. #8
  Kayıt Tarihi
  Jan 2010
  Nerede
  İzmir
  İletiler
  1.045
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: 6 sene sonra haberim olan vergi ziyaı cezası

  Sayın Molyer ve Gülten, ilginiz ve verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim. Ben uzlaşma yolunun mahkemeye başvurma yolunu keseceğini düşünüyordum, fakat sayın Gülten kanuna göre, uzlaşmaya başvursam bile verilen karara itiraz etmem durumunda uzlaşmanın gerçekleşemediğine dair bir belgeyle 15 gün içinde vergi mahkemesine başvurabileceğimi söylemiş. O halde önce uzlaşma yoluna gidip takdir edilecek meblağa göre mahkeme yoluna başvurma şansım olması güzel. Yani anladığıma göre "ya mahkemeye gideceksin ya uzlaşacaksın ikisi birden olmaz" şeklinde birşey söz konusu değil. Diğer sormak istediğim konu, mahkemeye gitmem durumunda, mahkeme süresince her türlü gecikme zammı ve faizi konusunda yürütmeyi durdurma kararı da alınıyor mu? Çünkü duyduğuma göre temyiziyle birlikte 3-4 sene süren mahkemeler olabiliyormuş, kaybetmem durumunda bu 10 milyarlık borcun akibeti ne olur? yerinde mi sayar yoksa bir o kadar da gecikme faizi mi gelir? Uzlaşmada atıyorum borcu 5 milyara indirdiler, ben bunu kabul etmeyip mahkemeye gittim, mahkeme harcı, temyiz harcı, avukat masrafının üzerine birde cezanın gecikme faizi de işleyecekse o zaman hepten yanarım Son olarak şunu sorayım, 6 sene önceki konu olduğu için o zamanki çalıştığım muhasebeciyi bulmaya çalışıyorum, evraklarımı zaten imha ettim, bu konuyla ilgili elimde bu 3 evraktan başka birşey yok, mahkeme dilekçesini verirken elimi kuvvetlendirecek ne gibi belgeler sunmam gerekir sizce, muhasebeciyi bulursam ondan hangi belgeleri isteyebilirim, biz gümrük müşavirliği yapıyoruz, bir tanıdık 2004 yılının ilk 3 ayının gümrük çıkış beyannamelerini bulursak ya da makbuzları faturaları bunları belge olarak sunabiliriz diye birşey söyledi, tam anlamadım ne demek istediğini açıkçası.bu son sorumdu.değerli cevaplarınızı merakla bekliyorum, saygılar.

 10. #9
  Kayıt Tarihi
  Apr 2007
  Nerede
  Ankara
  İletiler
  701
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: 6 sene sonra haberim olan vergi ziyaı cezası

  selçuk beyin görüşü uzlaşma müesesesine başvurup dava açma süresi geçtikten sonra yada açma süresine 15 günden az kaldıysa uzlaşma vaki olmadığı tutanağı tebliğ edilme tarihinden itibaren sonra 15 gün dava açma hakkınız olduğu yönünde. selçuk beyin görüşü derken tabi doğru görüş. (vergi usul kanunu ek madde 7.) tabiki öncelikle bunu deneyebilirsiniz. ancak şunu bilin uzlaşma vaki olmaz ise dava açmanız var uzlaşırsanız dava açma hakkınız yok. birde uzlaşma başvurusu sonuçlanıncaya kadar dava açamazsınız. yürütmeyi durdurma işine gelince zaten, bu ihbarname olduğu için dava açtığınız an (uzlaşma süreci çinde aynı) bununla ilgili işlemler duracaktır yani yürütmeyi durdurma istemenize gerek yok

 11. #10
  Kayıt Tarihi
  Apr 2007
  Nerede
  Ankara
  İletiler
  701
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: 6 sene sonra haberim olan vergi ziyaı cezası

  dava dilekçesine ihbarname. tebliğ zarfı, tak. kom. kararı fotokopisini ekleyin yeter. başka belgeye gerek yok. Tak. kom. herhangi bir tespit yapmadan matrah takdir ettiği için mahkeme kaldıracaktır zaten vergi ve cezayı. dava dilekçesine yazacağınız şeyleri takdir komisyonu kararı davaları örnek diye googlden aratın bulursunuz. iyi günler

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Benzer Konular :

 1. Vergi ziyaı cezası ve hapis
  Beni 2008 yılında eski eşim bir balıkçı teknesine ortak yaptı sözde geleceğimi garantiye alacakmış vs.ben de inandım ortak etmesinin ardından sanırım...
  Yazan: belbor48 Forum: Ticaret Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 28-12-2011, 08:44:51
 2. Vergi Ziyaı Cezası
  Mayıs/2005-Şubat/2008 tarihleri arasında internet kafe çalıştırdım.Mart 2008' ise internet kafemi bir başka kişiye devrettim.Kapanış işlemlerimi...
  Yazan: aysun12 Forum: Vergi Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 01-10-2010, 10:02:50
 3. Vergi ziyaı cezası
  Bir vatandaş olarak,vergi zıyaı suçları işlediğini bildiğim biri hakkında şahsen suç duyurusunda bulunabilir miyim?zaman aşımı süresi nedir?
  Yazan: 1a2x Forum: Vergi Hukuku
  Yanıt: 5
  Son İleti: 18-02-2010, 15:34:38
 4. Eloktronik ortamda süresinden sonra kendiliğinden verilen beyannameye kesilen vergi ziyaı cezası ve pişmanlık iradesi
  Arakadaşlar; Müvekkil şirket muhasebecisi 2008 yılı 3. dönem geçici vergi beyannamesini süresinden sonra 17.11.2008 günü internetten...
  Yazan: av.melody Forum: Vergi Hukuku
  Yanıt: 7
  Son İleti: 07-09-2009, 14:08:39
 5. Vergi ziyaı cezası
  Yeni duzenlemeye gore eski vergi ziyaı cazalarının gecikme zamları nasıl hesaplanıyor.Yardımcı olmanızı bekliyorum.Saygılarımla.
  Yazan: nakah44 Forum: Vergi Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 02-06-2006, 10:27:27

Bu sayfada bulunan kavramlar:

vergi ziyai cezasi dava dilekçe örneği

vergi cezası kaldırma dilekçesi

yargitay ne durumda. mahkemenin.vermis.oldugu.comkarari.bozar

vergi ziyaı dava dilekçesi

takdir komisyonu kararlarına itiraz sorulari

vergi takdir komisyonuna itiraz

vzcz

vergi ceza 3080 vzcz ne demek

Forum

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.