Merhabalar...
Benim konum epey karışık.Kısaca özetlemek isterim.Eşimle 2009 haziran ayında Türkiye de evlendik.Biz daha önce İsviçre ye evlenmeyi istiyorduk ama benim vizem yeterli zamanda evlenmemize olanak sağlamadı.Ve eşim Cristian la Türkiye de evlendik.Ben Türkiye de kaldım.Eşim vize ve diğer aile birleşimi evraklarını oradan devam edecekti.Bu arada ailem evlenmemize izin vermediği için ailemin evinden ayrıldım.Daha doğrusu kaçtım ve evlendim.Fakat eşim 2010 ocak ayında vefat etti.Konsolosluktan 21 gün vizeyle İsviçre ye gittim.orada bir avukatla görüştüm ama orada evlenmediğim ve evliyken İsviçre de hiç bulunmadığım için evliliğimiz geçersiz sayılıyormuş çünkü eşim evliliğin kabulü ile ilgili evrakları tamamlayamamış.3 sene evli kalmadığım içinde ne oturum nede vatandaşlık hakkım yokmuş.mahkemeye evli olduğumuzu kanıtlayan evraklar verdik ama yinede ret kararı çıktı.Yabancılar yasasına göre zaten 3 sene evliliği tamamlamamış olanların kimlik veya oturum hakkı ortadan kalkıyormuş.Aile birleşiminin sona erdiği gerekçesiyle.Şimdi AİHM sine başvurmayı düşünüyorum.Ne yapmalıyım,sonuçları ne olur ve bana bir oturum hakkı kazanmama hakkım olabilirmi ?Şuan Türkiye ye de dönemiyorum ,çünkü ailem biraz nasıl desem törelere bağlı bir aile ve benim kesinlikle yaşamam harammış.Eşimin öldüğünü duyarlar ve Türkiye de kalırsam beni kesin bulup öldürürler.Bazı özel meselelerden de ötürü kesinlikle hayatım tehlikede.Şu an İspanyada bir arkadışımın yanında kalıyorum.Vizem bittiği için kaçak durumuna düşmemek için buraya geldim. Burada da kısmen kaçağım.Buradan başvurabilir miyim veya bilemiyorum bana bir yol haritası çizerseniz çok memnun olurum.Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim...