Böyle düğün görülmedi

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde bugün 'Duman' ve 'Linda' adlı eşekler kendileri için düzenlenen düğün töreniyle evlendirildi.

Kız tarafını İngilizlerin oluşturduğu düğüne çok sayıda yabancı turist de katıldı. Fethiye'de Yalçın Yörük Müzesi'nin sahibi Enver Yalçın tarafından organize edilen düğünde 'Duman' ve 'Linda' adlı eşekler tüm gün süren davullu zurnalı eğlencelerle dünyaevine girdi.

İLGİNÇ DÜĞÜNDEN İLGİNÇ GÖRÜNTÜLER

Enver YalçınÆın hayvanların önemini belirtmek için gerçekleştirdiği düğünün kız tarafını ise İngiliz Elaine- Michael Adkin çifti oluşturdu. Kazanlarda keşkeklerin kaynatıldığı çalgıcılara paraların atıldığı düğün, ilk olarak Kargı KöyüÆndeki erkek eşeğin evinde davul zurnayla başladı. Daha sonra düğüne katılanlar hep birlikte ellerinde İngiliz ve Türk bayraklarıyla kız tarafı olan Elaine-Michael Adkin çiftinin evine gidildi. Damat olan 'Duman' adlı eşek, gelin olan 'Linda'nın evinde davul zurnayla karşılandı. Burada da davul ve zurnayla Yörük oyunları oynandı.

Daha sonra iki eşek kamyonete bindirilerek erkek eşeğin evi olan Yörük MüzesiÆne getirildi. Erkek eşeğin evine getirilen iki eşeğin 'dilleri tatlı olsun' diye ağızlarına yağ ve bal sürüldü.

Erkek eşeğin sahibi Enver Yalçın, "Eşeklerin hayatımızdaki önemine dikkat çekmek için böyle bir düğün organizasyonu düzenledik. Eşekler de evlenir mi diye düşünmeden, onlara da bir hayat kurmak istedik. Duman, LindaÆyı gördüğü anda üzerine atlıyor, sevincinden ne yapacağını şaşırıyor. İkisi çok mutlu bir beraberlik geçirecektir" diye konuştu.

Dişi eşeğin sahibi Michael Adkin ise, "İki eşeğin yalnızlığını böylece sonlandırmış olduk. İki eşek de gerçekten çok mutlu oldu. Tabi kızımdan ayrıldığım için biraz üzülüyorum. Ama damadın ona en iyi şekilde bakacağından da eminim" dedi.

Mynet Haber

Allah mesut bahtiyar etsin