mart 2010 da 20 tl ve üzerinde yüklediğimde 10 tl hediye geldi.ilk konuşmam vodafone numarasıyla 10 dk 30 kuruş tarıfesiyle konuştum.toplam 7 dk falan.10 tl den 30 kuruş düşüceğne hediye kontörüme baktığımda 3tl küsür kalmıştı.müşteri hizmetlerini aradım ve bu durumu onayladı kontör düşümüyle ilgili işlem yapılcağnı söyledi.geri dönülceğini bekledim arayan soran yok.tekrar aradım nisan ayında.müşteri hizmetleri evet böyle bir şikayetiniz iletilmiş fakat herhangibir durum görülmedi dedi.ben tekrar işlem yapılmasını istedim.hala arayan soran yok.bu nasıl iştir ya kayıtlar falan ortada 7 dk konuşunca nasıl olurda 10 tl den 3 kuruşa iner .üstelik tarifem belli ve nekadar kontör gitmesi gerektiğide belli.müşteri hizmetleri görüyor ordan herşeyi.madem gerçekten kontör düşmemiş niçin müşteri hizmetleri sistemden bakarak bunu teyit etti. üstelik bu 2.kez başıma geliyor.sel felaketin de de vodafone arızalanmıştı ve 40 kontöre yakın gitti.onu iade ettiler. ben bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim maddi ya da manevi nasıl bir dava açabilirm açarsam kazanabilirmiyim.