350 çalışanı olan olan bir firmada 10 yıldır çalışmaktayım.işyeriimde 3 ayrı direktörlük var. ve bunlara bağlı müdürlükler.yaz aylarında temmuz agustos cumartesileri idari tatil yapılıyor. yani yarım gün çalıştığımız cumartesiler.bu dönemlerde tatil. yani tüm şirket üretim teknik lojistik finas pazarlama satış reklam vb.ogün işe gelmiyor.
bu gün insan kaynaklarından bir mail geldi. mailde firma 2010 yılını kalite yılı ilan ettiğini. bu yüzden yaz aylarında temmuz ve ağustos aylarında cumartesileri.gene yarım gün çalışılacak.yıllık izinlerde bir hafta olacak.
buraya kadar her şey normal.cumartesi idari tatilleri şirket için bir uygulama istediği zaman geri çekebilir.
ancak mailde satış pazarlama reklam finans vb yaklaşık 100 kişi bu uygulamadan muaf tutuluyor.sadece üretim teknik depo bağlı birimler işe gelecek
sorum şu bu konuda bir tepki vermek istiyorum.hukuken bir ayrımcılık yapılıyormu.şirketin bir kısmı tatil yapsın.birkısmı çalışsın bu aklada hukukada aykırı olmalı.ayrıca her yıl 20 gün yıllık izin yapıyorum. bunun 1 haftaya düşürülmesi.yasalmı.çünkü çok eski dönemlerinde 1hafta izinlerim olmuştu içeride 45 gün alacağım var 3 4 senedir izinler normala dönmüştü. saygılar