+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 22 ileti bulundu.
    Nerede
    Ankara
    İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Hakkımda Açılacak Olan Telefon İle Rahatsız Etme Davası İle İlgili

Kişilerin huzur ve sukununu bozmak üzerine olan, ikinci duruşması bugün görülen davanın sonucunda üç ay hapis cezası aldım. Zaten suçumu kabul ediyordum, son sözümü soran hakime söyleyecek bir şeyim yok diyerek sanırım cezayı netleştirdim. Cezayı beğenmezsem 7 gün için temyiz için başvurabilirmişim. Şimdi biraz bu temyiz işine çalışacağım, bana faydası olur mu olmaz mı inceleyeceğim. Benim durumumda usul ve kanuna aykırı bir şey olmadığına göre ben bu cezayı yatarım gibi geliyor.

Kişilerin huzur ve sukununu bozmaktan 3 ay hapisim var. Rahatsız etmek istenmese bile karşı taraf rahatsız olmuşsa, olmuştur. Ben rahatsız etmek istemiyordum, bahane değil. Bunu yapıp da başını belaya sokacak olan olursa bunları örnek alabilir.

İnkar etseydim, dava bir kaç celse uzardı ama herhalde yine kaybederdim. Şimdi herkes bana neden kabul ettin diye kızıyor. Karşı taraf tamamen dürüsttü ben de dürüst oldum.

Sıra geldi ikinci davanın ilk duruşmasını beklemeye.

İyi günler dilerim.

Hukuki NET Güncel Haber

Hakkımda Açılacak Olan Telefon İle Rahatsız Etme Davası İle İlgili konulu yargıtay kararı ara
    Hakkımda Açılacak Olan Telefon İle Rahatsız Etme Davası İle İlgili konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Hakkımda Açılacak Olan Telefon İle Rahatsız Etme Davası İle İlgili

Sevgili ram1ses yazılarınızın tamamını okudum.Yaşadığınız aşk mı, inatlaşma mı, ne bilmiyoruz ama ortada tehdit şiddet ve küfür yokken iki davanız olması üzücü.Pişmanlığınızı belirtirseniz cezalar HAGB olabilir diye düşünmekteyim.Tabi daha önce siciliniz temiz ise.Geçmiş olsun

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Davaların birleştirilmesini talep edin. Aynı suç işleme kararlılığıyla ve aynı zamanda işlenen suçlara 2 dava açılmaz.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

çok sevdim ben sizi..

Karagürüğü yakarım, sonra da gider paşa paşa yatarım..

Güzel ama değecek mi?

Nerede
    Ankara
    İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bill187: Hükmün açıklanması geri bırakılmadı, 3 ay hapis cezası verilip, 7 gün içinde temyize gidebileceğim söylendi. İlk açılan davanın hakkı bu ise, hala görüşemediğimden, annesi ve babası ile hem benim hem ailemin görüşmesine ve O'nun ailesinin davadan vazgeçmesini istemesine rağmen davadan vazgeçmediği için, temyize gitmeyi bile uygun görmedim. Madem hakkımda istenen ve hakettiğim ceza bu, çekeceğim. Bugün itibari ile temyiz sürem doldu. Sicilim temizdi, kimse inanmadı bile başta böyle yargılandığıma ama artık sicilim kirli. Teşekkür ederim.

litigation: Tavsiye ettiğiniz konu ile ilgili daha önce hiç kimse bir tavsiyede bulunmamıştı, keza bana da bu olduğu şekil uygun göründü. Çünkü, ceza aldığım ilk davadaki suçlamayı nasıl netlikle kabul ediyorsam, ikinci davadaki suçlamaları o netlikle kabul etmiyorum. Kabul ettiğim ile etmediğimin ayrı olması iyi oldu. Zaten ilk dava sonuçlandı, artık birleşebilir mi? Teşekkür ederim.

essmer: Ben suçu bilerek işlemedim, aklımın ucundan bile geçmezdi hakkımda şikayetçi olunacağı. Dava açıldıktan ve hatta hapis kararım verildikten sonra, gidip yatarım tavrına büründüm. Hiçbir şeye değmese, O'nun haberi olmasa, ruhu bile duymasa, bana biçileni, başıma gelmesi isteneni yaşayacağım.

Babası ile bugün yaptığım görüşmede, lehime ifade verilmesini rica ettim. Sadece amacımın ne cinsel taciz, ne de ölüm tehditi, hatta böyle şeylerin olmadığının söylenmesini rica ettim. Babası, elinden geleni yapacağını, hakkımda ne bir intikam ne de bir kin duygusu olduğunu ve ailesinde de böyle bir şeye izin vermeyeceğini belirtti. Sadece cevabı bilinmeyen bir soru var, hem benim, ham annesi, hem babası için. Benden çok korkuyor ve böyle bir korkunun kaynağını ne açıklıyor, ne kimseyi konuşturuyor ne de ben bilebiliyorum. Benim haberim olmayan davada bile, beni orada görme korkusundan titrediğini söylüyor annesi. Tek aklıma gelen, O'nun kimseye açıklayamayacağı sırlarımızı bir yerlerde açık etmemden korkuyor olabilir. Bunu da ben yapmam.

Aşk mı? inatlaşma mı? cevap: Hala masamda ikimizin birlikte çekilmiş bir fotoğrafımız çerçeveli olarak durur, hala odamda sadece yüzünü gördüğüm bir fotoğraf kocaman bir şekilde çerçevetilmiş olarak asılı olarak durur ve her sabah ben O'na günaydın diyerek uyanırım. Tek başıma severek yaşamaya devam ediyorum. Sadece ikimizin ilişkisinin anlatıldığı, bütün olayları, bütün sevgimizi, bütün tartışmamızı anlattığım bir kitap yazdım. Sadece iki kopyası olan, birisi O'na verilmek üzere bekleyen ve asla yayınlanmayacak ve üçüncü bir kişinin okumayacağı bir kitap. Ben aşk değil sevgi diyorum.

Mahkemeler, ifadeler, cezalar ya da hapis benim hislerimin yanında gözükmez bile. Bir fizikçi olarak: "Sevgimin limiti sonsuza giderken, dört farkedilmez bile."

İyi günler diler, teşekkür ederim.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sevgili ram1ses konu hukiki olmaktan çıktı duygusal bir boyut kazandı forumda.Sizin sorularınızın cevabı hukuki değil diye düşünüyorum artık çünkü sizin derdiniz ne verilen cezalar ne mahkemeler.Herkesin hayatında ayrılıklar olmuştur..Yazılarınızdan eğitimli bir kişi olduğunuz zaten anlaşılıyor ve şunu bilin ki bu ülkenin sizin gibi insanlara ihtiyacı vardır.Kendinizi koyvermeyin.Moralinizi her daim yüksek tutmanız dileğiyle.Tekrar geçmiş olsun.

Nerede
    Ankara
    İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bill187, çok haklısınız, sadece hukuki durumlar ile ilgili yazmaya devam edeceğim. Teşekkürler.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sevgili ram1ses tabiki içinde bulunduğunuz durumu yazabilirisniz.Lütfen yanlış anlamayınız.Sadece daha fazla üzülmemeniz için o şekilde yazdım.Çünkü bir hiç yere sizin gibi insanların davalarla uğraşması sicillerinin bozulması beni üzmekte.Bizde yaşadık ayrılıklar kopmalar ama sizinki 2 tane dava açmış başınıza.Artık olan olmuş ikinci davaya bakın derim.İyi forumlar.

Nerede
    Ankara
    İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Son cevabın üzerinden çok zaman geçmiş. En azından bu tip durumlara düşen insanlara bir yol gösterme olması açısından bir şeyler yazayım.

Açılan ikinci dava da bir yıldan uzun bir süre önce sonuçlandı. Mahkemede daha bilinçli bir tavır sergiledim. Önceden yaptığım gibi son sözüm yok gibi delikanlılıklara girmedim. Durumun taciz olmadığını, böyle bir niyetimin olmadığını, konuşmak istediğimi belirttim. Kendimi öldürme tehditi olarak geçen durum için psikolojik olarak kötü, buhranlı bir dönemde böyle bir tavır sergilediğimi, şu an o düşüncelere pişman olduğumu, artık kendimi toparladığımı ondan sonra böyle bir düşünceye girmediğimi, girmeyeceğimi belirterek, artık bu problemlerden sıyrılarak geri kalan hayatımı düzgünce yaşamak istediğimi belirtterek sözümü tamamladım. Hakim de bana ufak bir iki tavsiye vererek. HAGB isteyip istemediğimi sordu, kabul etmemin ardından, cinsel taciz suçunun işlenmediğine kanaat getirerek sadece tehdit suçundan 6 ay, bunu da iyi halden 5 ay'a düşürerek HAGB'ye getirdi.

İlk davamdan zaten 3 ay hapis cezası almıştım ve hala yargıtayda bekliyor.

Başıma gelenlerden sonra TCK'yı ve Ceza İnfaz Kanunu'nu okumuş, adliye, savcılık, mahkeme, hakim, ifade, tutuklama gibi tecrübeleri uygulamalı olarak edinmiş biri olarak, taksirle ya da istemeden suç işleyenlere bazı tavsiyelerde bulunmak istiyorum.

Suçsuz olduğunuza sonuna kadar inansanız da gerçekten suçsuz olsanız da mutlaka bir avukat tutun. İlk mahkemede eğer bir avukatım olsaydı ceza almayabilirdim. İnat ettim, ben suçlu olduğuma inanmıyorum dedim, ceza aldım. Şimdi yargıtay'dan para cezası dönmesi umuduyla bekliyorum, cezanın bozulacağını hayal bile etmiyorum.

Mahkeme dingonun ahırı değildir, bizim artistlik yapabileceğimiz bir mekan da değildir. Salona girip ben nasıl olsa suçsuzum diye havaya girmeyin. Son söyleyeceğin bir şey var mı dendiğinde yok demeyin. O kadar çok dava var ki hakimlerin belki bütün dosyaları en ince ayrıntısına kadar okuyup yorumlama imkanları olmuyordur. O kısacık bir dakikada, düzgünce her şeyi anlatıp hakimin ilgisini çekmeye çalışın. Sonradan mahkemeleri izlemeye gittiğimde şunu gördüm. "Ben bunu yaptım, evet, suçumun arkasındayım, öyle istemedim ama yine yaptım" tavrını kimse alkışlamıyor. Pişmansanız pişmanlığınızı en iyi şekilde dile getirmeniz size daha faydalı olacaktır, her insan hata yapar. Hatadan döndüğünüzü hissettirin. Avukatınız sizi yönlendirecektir.

Avukat'ın, hiçbir işe yaramayacağını düşünebilirsiniz. Gerçekten mi? Gerçekten beraat etmenizde doğrudan etkisi olmayabilir ya da ceza almanıza engel olamayabilir ama dilekçe yazmayı biliyor musunuz, savcı ya da hakimle nasıl konuşacağınızı, karşısında ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? 4 savcı ile muhattap oldum, biri çok eğlenciliydi şakalar yaptı, başka biri beni odasına aldıktan sonra sözleri ile dövdü, 25 dakikanın sonunda bir türkünün sözleri üzerinde mecazi olarak konuşuyorduk. İletişim yeteneğiniz bu kadar başarılı olmayabilir ve avukatlar savcılar ve hakimler hakkında fikir sahibidir, sizi yönlendirir. Sizin adınıza dilekçenizi yazdırıp işleme koyabilirler. Hiç bilmediğiniz durumda, bir temyiz dilekçesini işleme sokmak için mahkemenin kalemine 3 kez gidip soru sormanız gerekebiliyor.

Hepsinden önce adam gibi durup kimseyi rahatsız etmeyin. Ne kadar niyetiniz rahatsızlık vermek, tehdit, taciz olmasa da size kızgın birisi gözünde sözleriniz ve hareketleriniz bu çerçeve içine girebiliyor ve kanunlar bunları içerebiliyor. Bu nedenledir ki sanırım gençlere daha az ceza verilmeye ya da verilmemeye gayret gösteriliyor. Aklı başında olmama, delikanlılık gibi gençliğin oluşturduğu durumlar göz önüne alınıyor. Yine de fırsat bulduğunuzda sorumluluklarımız hakkında bilinçlenin. Bir e-postada geçen şerefsiz kelimesine hakaret davası açtım, savcı da hiç problem çıkarmadı, dosyayı bilişim suçlarına intikal ettirdi. Bilmeden suç işlemeyin, normalde hiçbir şey olmayan, kötü bir anda başınızı yakabiliyor.

Bu içerik belki uygun değil ama artık sonuçlanmış davalar sonucunda, tecrübelerimi paylaşıp, belki birilerinin hataya düşmeden engellenebileceğini düşündüğümden bunları yazdım ve umarım yukarıda geçenler içinde sayın hakim, savcı ve avukat arkadaşları rahatsız edecek ya da uygunsuz ve yanlış bir şey söylememişimdir.

İyi günler.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

iyi gunler benım bir sorum olcak ben bır kızdan hoslanıyordum ama 3-4 ay sonra kendısı ewlı oldugunu soyledı bende son kez konustum kapadım ama sonra kocası aradı sureklı kufur ettı hatta msj attı kufurlu ben ne telf actım ne cvp yazdım kufurlerıne benı savcılıga sıkayet etcekmıs boyle bır hakkı var mı ben ne msj olarak nede telf hakaret ettım yada bişe yaptım

+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

telefonda taciz etmenin cezasi

telefonda rahatsız etmenin cezası

telefonla arayıp rahatsız etmenin cezası

mesajla rahatsız etmenin cezası

telefonla rahatsız etme cezası

bir kızı rahatsız etmenin cezası

http:www.hukuki.netshowthread.php71479-Hakkimda-Acilacak-Olan-Telefon-ile-Rahatsiz-Etme-Davasi-ile-ilgili

telefonla rahatsız etmenin cezası nedir

telefon rahatsız etme cezası

telefonla rahatsız etmenin cezası

telefonla rahatsiz etmenin cezasi

telefonla rahatsız etme suçu cezası

telefonla taciz etmenin cezası

telefon rahatsiz etme sikayetleri savciliga mi karakola mi basvurmali

telefonda rahatsiz etmenin cezasi

telefonda birini rahatsız etmenin cezası

telefondan rahatsız etme cezası

telefonla rahatsiz etmenin cezasi nedir

kızı rahatsız etmektelefonda sozlu tacız suc oranı ve cezası nedırtelefonda birine rahatsız edici mesaj yazmanın cezası nedirtelefonla tacizin cezası nedirkizi rahatsiz edene kac yil ceza verilirtürk ceza kanunu 1051 53birini telefonla rahatsız etmenin cezası
Forum