+ Konuyu Yanıtla
1 / 4 Sayfa 1234 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 32 ileti bulundu.

Konu: Kredi borcu, icra takibi, nasıl kurtulurum?

Kredi borcu, icra takibi, nasıl kurtulurum? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    mersin
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Kredi borcu, icra takibi, nasıl kurtulurum?

Merhabalar,
    Bir bankaya olan 6700 TL'lik kredi kartı ve tüketici kredisi borçlarımı zamanında ödeyemediğim için "İlamsız Takipte Ödeme Emri" aldım. 7 gün içerisinde mal beyanında bulunmam gerektiği yazıyor. 4 aylık bir süredir işsiz olduğumdan dolayı taksitlerimi yatıramamıştım ancak şu an bir işte çalışıyorum ve taksitle ödeme yapabilecek durumdayım. Sizlere bu durumumla ilgili sorularım şunlar olacak:
    1- Mal beyanında bulunmak ne anlama geliyor? Maaş dışında herhangi bir taşınır-taşınmazım yok.
    2- Mal beyanında bulunmadığım takdirde icra işlemleri nasıl devam eder?
    3- Banka avukatıyla görüşsem, 36 ay gibi uzun süreli bir aylık ödeme planı yapma şansım olabilir mi? Böyle bir ödeme planında borç faizi, avukatlık ücreti ne kadar olur?
    4- Avukatla anlaşamazsam ve 4 ay gibi kısa bir sürede ödeme yapmam istenirse (bu sürede ödemem mümkün değil) icra takibi devam eder mi? Hapis cezası çıkabilir mi? Böyle vakalarda verilen hapis cezaları uygulanmakta mıdır?
    5- Yurt-dışına çıkışta bana sorun yaratabilir mi?
    Verdiğiniz yanıtlar için şimdiden çok teşekkür ederim...

Hukuki NET Güncel Haber

Kredi borcu, icra takibi, nasıl kurtulurum? konulu yargıtay kararı ara
    Kredi borcu, icra takibi, nasıl kurtulurum? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Kredi borcu, icra takibi, nasıl kurtulurum?

bankalar borcu tahsil etmek için avukata verirler, avukatlar da daha sonra senden faiziyle birlikte parayi isterler.
    ancak sen parayi ödemeyince avukatlar sana ana parayi öde dosyayi kapatalim teklifinde bulunurlar.Sen tok görünürsen daha fazlasini almaya çalisacaklardir.
    Sen kendin durumunu anlat, aksi taktirde ödeyemeyeceğim, yapmaniz gerekeni yapin dersin. Sonradan onlar seni bulurlar.
    ayrica mal beyani bulunulmadiginda hapis cezasi artik yok. ancak eger mahkemeye yakinsan dosyana mal beyani evrakini koydurman olaya ilgini gösterir kanimca.
    herhangi bir gelirim yoktur, üstüme mal yoktur gibisinden bir belgeyi hakim e iletebilirsin. ben çok bulundum ordan biliyorum.
    Ama anaparayi da ödeyemiyorsan o zaman ne olur onu bilmiyorum, bende onun cevabini ariyorum..

Nerede
    ankara
    İletiler
    430
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı I3eta rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    bankalar borcu tahsil etmek için avukata verirler, avukatlar da daha sonra senden faiziyle birlikte parayi isterler.
    ancak sen parayi ödemeyince avukatlar sana ana parayi öde dosyayi kapatalim teklifinde bulunurlar.Sen tok görünürsen daha fazlasini almaya çalisacaklardir.
    Sen kendin durumunu anlat, aksi taktirde ödeyemeyeceğim, yapmaniz gerekeni yapin dersin. Sonradan onlar seni bulurlar.
    ayrica mal beyani bulunulmadiginda hapis cezasi artik yok. ancak eger mahkemeye yakinsan dosyana mal beyani evrakini koydurman olaya ilgini gösterir kanimca.
    herhangi bir gelirim yoktur, üstüme mal yoktur gibisinden bir belgeyi hakim e iletebilirsin. ben çok bulundum ordan biliyorum.
    Ama anaparayi da ödeyemiyorsan o zaman ne olur onu bilmiyorum, bende onun cevabini ariyorum..
    Onun cevabınıda acizane ben vermeye çalışayım. Tabi haddimi aşmadan değerli hukukculara saygıda kusur etmeden.
    Sayın 13eta nın söyledikleri çok doğru. önce soğukkanlı olmalısın ve borçlunun tek hedefi borcu ödemek olmalı ama bunada çok iştahlı olursa alacaklının eline koz verirse inanılmaz faizler öder hatta ömrünün sonuna kadar ödese bitmez çocuklarına miras kalır.

Dediğim gibi soğukkanlı olmak çok önemli süresi içerisinde mal beyanı vermek gerekir her ne kadar cezası yoksada hem iyiniyeti gösterir hemde hakim karşısına çıkmanıza engel olur. Ve avukatın yanına gidip durumunuz arz edip faizleri silip ana parayı kendi ödeyebileceğin şekilde teklif etmektir ama asla ödeyemeyeceğin miktarda anlaşmamalısın.
    Avukat bunu kabul etmeyecektir faizleri silmeyecek ve sana 10 15 gün süre verecek sende ödeyemeyeceğini belirterek saygılı ve nazikce ofisden ayrılıp avukatın hamlesini bekleyeceksin.
    Avukat gerekli yerlere müzekkere yazar maaşına haciz ister evine haciz getirir para edebilecek eşyaları haczederek borcu tahsil etmeye çalışacaktır. Ancak tüm bunlardan sonuç alamazsa icra dairesinden aciz vesikası alacak ve avukat beklemeye başlayacaktır. Ancak aciz vesikası alması borcunun bittiği dosyanın kapandığı anlamını taşımamaktadır sakın ola böyle bir düşünceye kapılmayın.
    Evet hamle sırası borçludadır
    Alacaklı vekili alacaktan umudunu kestiği anda tekrar alacaklı ile irtibata geçip ana parayı taksitler halinde veya nakit ödemeyi teklif edin hatta duyduklarıma göre ana paradan dahi pazarlık ederek borç düşebiliyor.
    Paranın en azından bir kısmını kurtarmak adına kabul edilip anlasma sağlanıp borç ödenir ibranameyi alırsın ve bu kara günler acı bir hatıra olarak tarihteki yerini alır.

Ancak sakın olaki şunu düşünmeyin artık alacakları bişey yok benim neyimi alacaklar ödemem derseniz yanılırsınız.
    Zira bankalar çok sabırlı alacaklıdırlar ve asla alacaklarından vazgeçmezler
    hiç ummadığınız anda aradan 5 sene 10 senede geçse çıkabilir sizi zor durumda bırakabilir faizleri bile ödeyebilirsiniz.

Bunları hep yasayan biriyim aciz vesikaları düzenlendi adıma bir seyimi haczedemediler borç olduğu gibi duruyor
    Ana para 3200 tl civarı ancak anlasamadık bir türlü
    5 sene sonra Geçen hafta aniden evimi yine ziyarat ettiler
    borç faizi ile 17500 dediler
    o miktarı ödeyemem dedim eşyalara geçtiler eşya dediğimde kilosu 3 kuruşa satılan ıvır zıvır haczettiler ancak muhafaza masrafı eşyadan daha fazla olduğu için götürmediler bana yeddiemin bırakmak istediler kabul etmedim götürün ben 17500 ödemem dedim

Ve ödeyeceğim şekli sordular 17500 asla ödemem taahhüt vermem
    ödeyeceğim para ana para 3000 tl dedim ayda 50 lira taksitle öderim zira emekli aylığım 500 lira daha fazlasını ödemeye imkanım yok dedim.

3000 tl de anlaştık ama onlar ayda 100 lira ödememi talep ettiler kabul etmedim.
    onlarda asıl vekil olan avukat hanımla durumu görüşüp bana bilgi vereceklerini söylediler eğer kabul ederse bana haber verip ödemeye başlayacam kabul etmezse gelip eşyaları götürecez dedi. yeddiemin oldum kendi eşyama ve ayrıldılar şu anda haber bekliyorum.

Umarım ilgili üyeler bu uzun yazımdan bir fikir sahibi olurlar

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ya bu borçlardan nasıl kurtuluruz allah yardım etsin. birde ana para borcunu taksitlendirme yaptığımızda plana uymaz isek bir hapis cezası v.s. gibi bir durumla karsı karsıya kalabiliyormuyuz,
    birde ileriki yillarda elimize geçecek birsey nedir, evlendim diyelim, haciz ve sorun nasıl olur bunu ögrenebilirmiyiz?

Nerede
    KOCAELİ
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı geneticist rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    1- Mal beyanında bulunmak ne anlama geliyor? Maaş dışında herhangi bir taşınır-taşınmazım yok.
    2- Mal beyanında bulunmadığım takdirde icra işlemleri nasıl devam eder?
    3- Banka avukatıyla görüşsem, 36 ay gibi uzun süreli bir aylık ödeme planı yapma şansım olabilir mi? Böyle bir ödeme planında borç faizi, avukatlık ücreti ne kadar olur?
    4- Avukatla anlaşamazsam ve 4 ay gibi kısa bir sürede ödeme yapmam istenirse (bu sürede ödemem mümkün değil) icra takibi devam eder mi? Hapis cezası çıkabilir mi? Böyle vakalarda verilen hapis cezaları uygulanmakta mıdır?
    5- Yurt-dışına çıkışta bana sorun yaratabilir mi?
    Verdiğiniz yanıtlar için şimdiden çok teşekkür ederim...
    Sorularınızı sırayla yanıtlamaya çalışacağım;
    1- Mal beyanında bulunmazsanız "malbeyanında bulunmamaktan kaynaklı hapis cezası almazsınız ancak sizi mal beyanında bulunmaya zorlamak için 30 güne kadar hapisle tazyik edilmenize karar verilebilir. Bu nedenle ödeme emrini gönderen icra dairesine maaşınızı ve maaşınızdan başka malınız olmadığını bildiren bir dilekçe yazmanız yararınıza olacaktır. Ödeme emrini gönderen icra dairesi ile aynı yerde değilseniz bulunduğunuz yer icra dairesi kanalıyla mal beyanında bulunun.
    2- Mal beyanında bulunmanızla bulunmamanız arasında çok fark yoktur. Kredi kartı alırken verdiğiniz bilgiler sayesinde çalışıp çalışmadığınızı, iş yeri adresini öğrenebilirler. Bu işlem yalnızca gecikme sağlar.
    3- Alacaklı ve vekili ile anlaşarak her türlü ödeme planını yapabilirsiniz. 36 aylık bir ödeme planında anlaşabilirseniz faiz oranında da anlaşırsınız. Avukatlık ücretinin size düşen kısmı ise zaten değişmez.
    4- Anlaşma olmaz ise icra dairesinde bir taahhütte bulunmazsanız her hangi bir hapis cezası ile karşılaşmazsınız. İcra takibi elbette devam eder.
    5- Özel borç ilişkisi nedeniyle yurtdışı çıkış ysağı konamaz. Bu konuda içiniz rahat olsun.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

pekı bende bırsey danısmak ıstesem arkadaslar... aılemle kalan bırısıyım kendı adıma sadece maasım var ancak cıddı bır borcum bulunmakta... benım yuzumden aıleme aıt esyalara hacız gelebılıyor mu? onların sucu yok... bu yuzden onlar zarar gorurmu... ıkametgahı degıstırmenın faydası var mıdır? bılgı verırsenız cok sevınırım

Nerede
    istanbul
    İletiler
    24
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

bunada ben cevap vereyim ailen ile kalıyorsan evdeki eşyaların sana ait olup olmadıgına dair fatura istiyorlar.Eger eşyaların sana ait olmadıgını kanıtlayamazsan eşyalar haczediliyor.

İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhabalar tamda benlik bir konu var ama birde benim acımdan sormak istiyorum bir işe kalkıştım olmadı batırdım bir anda kendimi 30 bin tl borcun için de buldum bunu kredi kartlarından avans cekerek banka kredisi cekerek ödeme calıştım ama bi türlü borcu kapatmayı bırakın borc 70 bine yanaştı borcla borc kapanmıyor anlayacağınız. En sonunda dama dedim ve şu anda hiç biri ödeyemiyorum üzerimde de mal varlığım yok. Evli 1 cocuk sahibiyim sadece kuru bir maaşım var ve ev eşyalarım var borcu ödemeye gücüm yetmiyor.

Adresimi değiştirdim eve hacize gelmesinler diye ama şimdide ikamet sıkıntısı yaşıyorum en sonunda bir arkadaştan bir fikir geldi onu danışmak istiyorum size ben arkadaşa 20 bin tl lik bir senet vereceğim oda hemen haciz işlemlerine başlayacak evime gelip evde ne var ne yoksa haciz edip yediemin olarak gene bana bırakacak bende 300 tl taksitlerle ona ödeyeceğim böyle bir durumda en az 3,5 - 4 sene rahat edermişim eve banka avukatları geldiğinde malım hacizli zaten maaşımada haciz var sıraya gecin bu borc bittikten sonra sizin borcunuzuda ödeyeceğim diyip zaman kazanabilirmişim en azında allah büyük o zamana kadar ne biriktirirsem işşallah borcu kapatacak parayı bulabilirm. Şimdi benim sorum böyle bir durumda banka avukatı hacizli malın üzerine haciz koyabilir mi? bu işlemlerden sonra adresimi muhtarlığa bildirsem sıkıntı cıkar mı hangi yolu izlememi tavsiye edersiniz? Bana ne tür zorluklar cıkarabilirler nelere hazırlıklı olmalıyım? işe yarar mı çünkü bu işe kalkışmak bile avukat parası icra dairesi derken gene 1 maaşım telef olacak ne dersiniz işe yarar mı?

Bakın beni yanlış anlamayın adalati yanılmak değil amaçım ama şu anda 5 farklı bankayı birden ödeyemem taksitlendirsem dahi ev kirası gecim derken mümkün değil işşallah bu sürenin sonunda biraz toplu para birikirde elime pazarlık yapma şansım olur amacım bu ne dersiniz?

Nerede
    ordu
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhaba benim babamın iki bankaya borcu vardı icralık oldu daha sonra anlaştılar ve taksite böldüler şimdi hepsini kapatmak istiyor fakat borcu yoktur yazısını nasıl sistemden düşürecekler ve bunu nasıl yapacak onu merak ediyorum maaş aldığı bankadan kredi çekecekte banka borçlarını kapat sistemden düşsün krediyi verelim diyorlar bu sistemden nasıl düşecek acaba

İletiler
    228
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Nightmann rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhabalar tamda benlik bir konu var ama birde benim acımdan sormak istiyorum bir işe kalkıştım olmadı batırdım bir anda kendimi 30 bin tl borcun için de buldum bunu kredi kartlarından avans cekerek banka kredisi cekerek ödeme calıştım ama bi türlü borcu kapatmayı bırakın borc 70 bine yanaştı borcla borc kapanmıyor anlayacağınız. En sonunda dama dedim ve şu anda hiç biri ödeyemiyorum üzerimde de mal varlığım yok. Evli 1 cocuk sahibiyim sadece kuru bir maaşım var ve ev eşyalarım var borcu ödemeye gücüm yetmiyor.

Adresimi değiştirdim eve hacize gelmesinler diye ama şimdide ikamet sıkıntısı yaşıyorum en sonunda bir arkadaştan bir fikir geldi onu danışmak istiyorum size ben arkadaşa 20 bin tl lik bir senet vereceğim oda hemen haciz işlemlerine başlayacak evime gelip evde ne var ne yoksa haciz edip yediemin olarak gene bana bırakacak bende 300 tl taksitlerle ona ödeyeceğim böyle bir durumda en az 3,5 - 4 sene rahat edermişim eve banka avukatları geldiğinde malım hacizli zaten maaşımada haciz var sıraya gecin bu borc bittikten sonra sizin borcunuzuda ödeyeceğim diyip zaman kazanabilirmişim en azında allah büyük o zamana kadar ne biriktirirsem işşallah borcu kapatacak parayı bulabilirm. Şimdi benim sorum böyle bir durumda banka avukatı hacizli malın üzerine haciz koyabilir mi? bu işlemlerden sonra adresimi muhtarlığa bildirsem sıkıntı cıkar mı hangi yolu izlememi tavsiye edersiniz? Bana ne tür zorluklar cıkarabilirler nelere hazırlıklı olmalıyım? işe yarar mı çünkü bu işe kalkışmak bile avukat parası icra dairesi derken gene 1 maaşım telef olacak ne dersiniz işe yarar mı?

Bakın beni yanlış anlamayın adalati yanılmak değil amaçım ama şu anda 5 farklı bankayı birden ödeyemem taksitlendirsem dahi ev kirası gecim derken mümkün değil işşallah bu sürenin sonunda biraz toplu para birikirde elime pazarlık yapma şansım olur amacım bu ne dersiniz?
    arkadasım öncelikle allah sana kolaylık versin inşallah bir cıkış yolun olurda tum borclarından kurtulursun fakat senin bu 20 binlik arkadasınla yapacagın iş tehlikeli bak gecen kasım ayında bir arkadasımın ablası bankadan kredi cekiyor arkadasımda kefil borc yaklasık ana para 15 bin tl ama ablasının başkasınada senet borcu bulunuyor senetten dolayı haciz işlemi yapılacagını anladıkları ıcın sizin gibi anlaşmalı olarak bir kişiyle senet yapılıyor ve icra işlemi başlatılıyor amac hem karsı tarafın icra yapmaması hemde banka kredisinin ödenmesi icin maaşa el konmamasını saglamak sonra karsı taraf bunun anlaşmalı oldugu anlıyor ve ablasına mahkeme acıyor su ve mahkeme de maaşa tumden el koydu aydıra ceza aldı 6 ay sonuc su anda maaşı tumden kesiliyor bankaya olan borcuda bu yuzden ödeyemedi ve arkadasıma geldi haciz kefil oldugu icin 15 bin olan borcu 6 ay ıcınde 9500 ve 17000 olarak ödedi yapacaksan cok dikkatli olun derim eger karsı taraf anlarsa ve mahkemeyede uygun bulursa dimyata pirince giderken eldeki bulgurdanda olursunuz dikkattttt

- - - Updated - - -

Alıntı fatihsanli rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    merhaba benim babamın iki bankaya borcu vardı icralık oldu daha sonra anlaştılar ve taksite böldüler şimdi hepsini kapatmak istiyor fakat borcu yoktur yazısını nasıl sistemden düşürecekler ve bunu nasıl yapacak onu merak ediyorum maaş aldığı bankadan kredi çekecekte banka borçlarını kapat sistemden düşsün krediyi verelim diyorlar bu sistemden nasıl düşecek acaba
    hangi bankaya borcu varsa onların borcunu kapattıktan sonra onlardan alacakları borcu yoktur yazsını aldıktan sonra kredi cekecegi bankaya sunabilir kkb den baktıklarında bankalar nereye borcu oldugunu zaten görüyor ve o bankayada borcu yoktur yazısını verirlerse iyi olur ama genede ordaki krediyi verecek kişilere kalır gerisi ayrıca sistemden dusmesi zaman alır söyleyim hemen dusmez eskiden 10 senemi 5 senemi neydi dusmesi ayrıca bazı bankalar sistem dusmesini geciktiriyorlar özellikle garanti bankası yapıyor bunu biraz ugrasırsınız ama en saglamı borcunuz oldunuz yere borcu kapatın durumu anlatın onlar yapsın derim ben

+ Konuyu Yanıtla
1 / 4 Sayfa 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

http:www.hukuki.netshowthread.php71221-Kredi-borcu-icra-takibi-nasil-kurtulurum

banka icraya verirse ne olur

banka avukata verirse ne olur

icradan nasıl kurtulurum

garanti bankasi icra takibi telefon numarasi

kredi kartı borcu avukatlık olursa

kredi icra takibi

borc batagi dan nasil kurtulurum

icralık borç nasıl ödenir

banka kredisi icra takibi

banka icraya verdi

icraya giden kredi borcu

banka borcu icra

banka borçlarından nasıl kurtulurumiflas ettim nasıl kurtulurumgaranti icra takibikredi borcu icra takibibanka icra takibibanka icrabanka icra takibi süresibanka takibinden nasıl kurtulurumgaranti icra takipkredi borcu avukatlık olursaicradan nasıl kurtulunuryasal takipten nasıl kurtulunur
Forum