Ben yaklaşık dokuz aydır bi üniversitede araştırma görevlisi olarak görev yapmaktayım. Görev yatığım üniversitede doktora eğitimi olmadığı için araştırma görevliliği alım şartlarından biri de 35. madde ile görevlendirme şartı idi. Yaklaşık 5-6 aylık bir süreçten sonra görevlendirme istediğim üniversiteden onay geldi. fakat görev yaptığım fakülte idaresi görevlendirmeyi bir süreliğine askıya aldığını belirtti. 3 aydan bu yana görevlendirme işlemim onaylandığı halde yönetim gitmem konusunda hala suskun. Ayrıca aynı tarihte göreve başladığımız ve görevlendirme talebinde bulunduğumuz diğer arkadaşımın görevlendirmesi onaylandı. Benim ise hala burada kalmam konusunda ısrarlılar. ben de başka çare olmadığı için görevimden istifa etmek zorunda kaldım. 2 gün önce de istifa dilekçem rektör tarafından onaylandı. Bu durumda idarenin yaptığı bu haksızlığı istifadan sonra mahkemeye taşıyabilir miyim veya "Verilmiş olan bir sözün yerine getirilmemesi nedeniyle istifaya zorlandım" gerekçesiyle istifamı geri alablir miyim?
saygılar!