+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12
11 den 14´e kadar toplam 14 ileti bulundu.

Konu: Ergenekon Notları - II

Ergenekon  Notları - II Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Ergenekon Notları - II

Emekli Orgeneraller Hurşit Tolon ve Şener Eruygur'un sanıkları arasında yer aldığı İkinci Ergenekon Davası'nın 98'inci duruşması görülmeye başlandı.

Aralarında gazeteciler Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan'ın da bulunduğu 27'i tutuklu toplam 108 sanığın yargılandığı davanın bugünkü duruşmasına tutuklu sanıklar İnönü Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu, Başkent Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, İbrahim Şahin, Oğuz Bulut, Ersin Gönenci, Hasan Atilla Uğur, Mustafa Dönmez ve İbrahim Özcan katılmadı.

"Terbiyesiz..."

Duruşma salonuna ambulansla getirilen emekli Albay Arif Doğan, tekerlekli sandalyeye alınarak sağlık personeli ve korumalarının yardımıyla kapıdan içeri girdi.

Bu sırada kendisine sanık kartı vermek isteyen görevli jandarmayı tersleyerek, "Ne kartı. Ben kart takmam" dedi.

Olaya müdahele etmek isteyen yarbaya ise "Sen benim kartımla uğraşacağına X-Ray'i kapattır. Kalbimde pil var" diyerek tepki gösterdi.

X-Ray cihazının kapatılmasının ardından sanık kartı almadan içeri alınan Doğan'ın üstü bir Astsubay Kıdemli Başçavuş tarafından elle arandı. Bu aramaya da karşı çıkan Doğan, "Ben orgeneralim. Bir orgeneralin üstünü nasıl ararsın. Terbiyesiz" diyerek görevliye çıkıştı, ardından da yanındaki korumalarına "Götürün beni" dedi.

Olayın ardından jandarma görevlileri Arif Doğan hakkında tutanak tuttu.

Çapraz sorgusu devam ediyor

Mahkeme Başkanı Köksal Şengün, sağlık sorunları nedeniyle savunmasının alınmasına karar verilen emekli Albay Arif Doğan’ı kürsüye aldı. Doktor nezaretinde ve tekerlekli sandalyede sanık kürsüsüne alınan Doğan’ın çapraz sorgusuna devam edildi.

Üye Hakim Hasan Hüseyin Özese'nin "Milli Seferberlik Tektik Kurulu'nda çalıştığınızı söylediz. Görevinizi açıklar mısınız?" şeklindeki sorusuna Doğan, "Seferberlik Dairesi'nde çalışmadım. Ben emekli Albayım. Seferi olarak rütbem ise Orgeneral'dir. Bu askeri bir kavramdır. Seferberlik rütbesidir. Seferberlik rütbesi ne zamana denk geliyorsa rütbe odur. Orgenerallikte 4. yılım" diye konuştu.

"İntihar ediyordum"

Doğan, öldürdüğünü söylediği itirafçı Abdülkadir Aygan'ın kendisine "gelsin tavla oynayalım" diye mesaj gönderdiğini belirterek, bunun kendisini intihara götüreceğini de söyledi.

"Kurduğunuz JİTEM'in sivillerden oluştuğunu söylediniz. Operasyon için nasıl haber veriyordunuz? Maaş veriliyor muydu? Çatışmada ölen JİTEM elemanlarının yakınlarına tazminat ödeniyor muydu?" soruları üzerine de Doğan, bunların detay olduğunu belirterek, "Seçtiğimiz ajan ve muhbirlerle ilgili birtakım özellikler, yaş sınırlaması belirlenmiştir. Bunlar nasıl müdahale yapılacağını bilir. 10 kural vardır. Bunu bilen Çoban da mücadele eder. Bir de aptallar. Aptal olmasaydım PKK ile mücadele ettiğim için beni yargılamazdınız" dedi.

Bunun üzerine üye hakim Hasan Hüseyin Özese de Doğan'a suçlandığı konuları hatırlatarak, kendi kurduğu JİTEM elemanlarına nasıl ödeme yapıldığı, yakınlarına tazminat ödenip ödenmediği gibi çeşitli sorular yöneltti.

Emekli albay Doğan bunları yazılı olarak ayrıntılı sunabileceğini belirtirken Özese bu konuda bildiklerini anlatmasını istedi.

Doğan da "Adli suç işlememiş olacak. Sabıka kaydı olmayacak. Ailesiningeçmişinde vatana, millete, sancağa ihanet etmemiş olacak. 1,70 boyundan aşağı olmayacak. Diksiyonu anlaşılabilir olacak. Gözlük kullanmayacak" dedi. Özese'nin çatışma sırasında ölen JİTEM elemanları ya da ölü ele geçirilenPKK'lı kişilerle ilgili kimlerin tutanak tuttuğunu, bu durumlarda yasalprosedürün nasıl işlediğini sorduğu Doğan, "Bunların çok önemi yok. Benden sonra JİTEM komutanlığına geçecekseniz..." diye konuştu.

Yüksek sesle konuşan Doğan, "Dün işittiğim şey beni intihara götürecekti. Öldürdüm dediğim adam 'gelsin tavla oynayalım' diyor. Abdülkadir Aygan bana bu mesajı gönderiyor. Buna mani olun. Aygan, Arif Doğan ile tavlaoynayacak adam mı?" diye bağırdı.

Sanık Doğan'ın iyi olmadığını, strese girdiğini söylemesi üzerineduruşmaya ara verildi. Ara verildiğinde sağlık ekiplerince kontrol edilen Doğan'ın Özese'yle bağırarak konuştuğu duyuldu.

"Yeşil'le görüşüyorum"

Arif Doğan, "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım ile hala görüştüğünü ileri sürerek, "Ancak bana nasıl olduğunu sormayın, söylemem. Tunceli-Muş-Bingöl bölgesindeyken, burayı çok iyi bilen, bu halkın dilinden konuşan istihbaratçıdan söz ediliyordu. Kendisine 'Yeşil' denilen bu kişiyle konuştum. Bana 'Hükümete çalışıyorum' dedi. Ben de ona 'Ben görev verdiğim zaman yapacaksın' dedim ve bunu kabul ederek bölgede kaldı. Bir iki defa görev verdim, 72 saat hiç uyumadan çalıştı" dedi.

Özese'nin ardından sorularını yönelten diğer üye hakim Sedat Sami Haşıloğlu'nun, Susurluk kazasında, kaza yapan aracın arkasından gelen aracın kime ait olduğuna ilişkin sorusuna, "JİTEM'in 'kazadan sonra müdahale etmedi, ölümlerine neden oldu' şeklinde dedikodu vardı. Takip eden araç vardı, ama JİTEM değildi. Kaza yapan araçtaki çantayı alıp gidenleri takip ettiği söylendi. Ali Yasak mı, Arnavut mu bilemem Bu konuda benim bilgim yok sadece duyumum var" şeklinde konuştu.

Kazada yaşamını yitiren kadının kim olduğuna ilişkin soruya da Doğan, "Ne değişecek, kaç sene sonra sormanızdan rahatsız oldum" dedi.

Haşıloğlu'nun "Bir şeyden mi çekiniyorsunuz?" demesi üzerine de hiçbir şeyden çekinmediğini söyledi. Hakim Haşıloğlu'nun, "O zaman söylemek mi istemiyorsunuz?" sorusuna da "Bunu bana sormanızı yadırgıyorum" yanıtını verdi.

Arif Doğan, bir soru üzerine, Güneydoğudaki bazı faili meçhul cinayetlerle ilgili, Beşiktaş'taki özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Kadir Altınışık'ın, "şüpheli" olarak ifadesinin alındığını, savcı Zekeriya Öz'ün ise "tanık" konumunda ifade verdiğini anlattı.

Mahkeme Heyeti Başkanı Köksal Şengün, mahkemeye gelen evrakı okuduktan sonra duruşmayı yarına erteledi.

http://www.cnnturk.com/2011/turkiye/...2.0/index.html

Hukuki NET Güncel Haber

Ergenekon  Notları - II konulu yargıtay kararı ara
    Ergenekon  Notları - II konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    kktc
    İletiler
    672
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

13.Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı’na

Sayın Başkan, Saygıdeğer Heyet;

Atatürk ten, yarattığı devrimlerden koparılmak istenen koşullarda yaşıyoruz, yaşatılıyoruz.
    Mustafa Kemal düşüncesi en tehlikeli biçimde sorgulanıp zehirlenmektedir. İnsanlık tarihinde olağanüstü bir uygarlık devrimi gerçekleştirmiş kişiyi yıkmak isteyenlerin amacına hizmet edilmektedir.

Telefon tapelerimde; tarihi yaşayan, yaratan ve yazan ebedi önderimizin eseri TC Kuruluş Destanı, Nutuk, daha uygar bir geleceği güvenceye almak için Atanın Afet İnan’a yazdırdığı Medeni bilgiler, ülkemizin tapusu Lozan’ı konu edinen ve ülkenin birliğini amaç güden cümleler suç unsuru olarak görülerek kalın ve büyük puntolarla işaretlenmiştir.

Nutuk"u ancak, Mustafa Kemal’in ışığından ruhları kamaşan yarasalar,
    Medeni bilgileri ancak medeniyet düşmanı ahlak tarantulalaları,
    Lozan"ı ancak garip ihtirasların bulandırdığı karışık beyinler suç unsuru olarak görebilir.

BUNU YAPANLAR TÜRK MİLLETİNİN KUTSALLARINI,
    ÜZERİNDEN DESTURSUZ GEÇİLEBİLECEK BİR KÖPRÜ MÜ SANDILAR???

Mustafa Kemal bu gibileri şöyle tarif ediyor:
    AKLI EREN, MEMLEKETİNİ SEVEN, HAKİKATİ GÖREN KİMSELERDEN DÜŞMAN ÇIKMAZ. İÇİMİZDEN BÖYLELERİ ÇIKARSA ONLAR YA AKLI ERMEYEN CAHİLLER YA MEMLEKETİNİ SEVMEYEN KÖTÜLER YA DA HAKİKATİ GÖRMEYEN KÖRLERDİR!

Vatanın bütün ümit ve istiklalini bağladığı gençliğin neyi görmesini istemiyorlar. Orada terör yok. "Ya istiklal, ya ölüm var "
    "TEMEL İLKE TÜRK ULUSUNUN HAYSİYETLİ VE ONURLU BİR ULUS OLARAK YAŞAMASIDIR. BU TEMEL ANCAK TAM BAĞIMSIZLIĞA SAHİP OLMAKLA ELDE EDİLEBİLİR. NE DENLİ ZENGİN VE GÖNENÇLİ OLURSA OLSUN, BAĞIMSIZLIKTARN YOKSUN BİR ULUS, UYGARLIK KARŞISINDA UŞAK OLMAK MEVKİİNDEN YÜKSEK BİR İŞLEME LAYIK OLAMAZ "

Orada terör yok. Türk Bağımsızlık Savaşı’nın hangi koşullar ve çetin güçlükler içinde kazanıldığı ve eseri gençliğe emaneti var. Gençliği en elverişsiz koşullarda dahi eyleme çağıran yüreklendirme kamçısı Gençliğe hitabe var.
    O Gençliğe Hitabe ki onda uygarlık bağımsızlık ve özgürlük uğruna sonsuza dek sürecek uğraşların ve savaşların şu tükenmez buyruğu var.

"BUGÜN ULAŞTIĞIMIZ SONUÇ, YÜZYILLARDAN BERİ ÇEKİLEN ULUSAL YIKIMLARIN YARATTIĞI UYANIKLIĞIN VE BU SEVGİLİ YURDUN HER KÖŞESİNİ SULAYAN KANLARIN KARŞLIĞIDIR.BU NETİCEYİ TÜRK GENÇLİĞİNE EMANET EDİYORUM.
    EY TÜRK GENÇLİĞİ,
    BİRİNCİ VAZİFEN TÜRK İSTİKLALİNİ, TÜRK CUMHURİYETİNİ İLALEBET MUHAFAZA VE MÜDAFA ETMEKTİR, MEVCUDİYETİNİN VE İSTİKBALİNİN YEGANE TEMELİ BUDUR."

Nutuk’ta Darbe yok! Kültür devrimi, bağımsızlaşma, çağdaşlaşma, demokratikleşme var.

Sayın Başkan, Saygıdeğer Heyet,

Mustafa Kemal sevgimiz, çizgimiz bize zehir edilmeye çalışılıyor.
    Çok net ifade ediyorum.
    Bunları buraya suç unsuru olarak koyanların görevleri beni bununla suçlayıp hapis yatırmaksa, benim görevim hapis yatmaktır.
    Onların görevi beni öldürmekse o zaman benim ki de bu uğurda ölmektir. Hem de gözümü bile kırpmadan.
    Bu düşüncede olanlar sürgüne gönderiliyorsa, benim görevim umutsuzluğa kapılmadan yola çıkmaktır.
    Nutuk, Medeni bilgiler, Lozan, Hasdal"da serbestse ben orada olacağım.
    Vicdanımızı yastık yapar yatarız ama yastığımızın altına da Nutuk koyarız.

Mustafa Kemal’in asil devletinde bunları suç kabul eden herkese sesleniyorum:

Zincire vursanız ellerimi ve ayaklarımı tehdit edebilirsiniz.
    Boynunu vurduracağım derseniz boynumu tehdit edersiniz.
    Avukatını tutuklarım derseniz savunmamı tehdit edersiniz.
    Hapiste çürüyeceksin derseniz tehdit ettiğiniz şu zavallı bedenimdir.
    20 ay yattım 120 bin ay yatsam ne olur? Ömrüm zindanda bitse ne olur?
    Adam olan yeminine sadık kalır. Ben askerlik yeminime sadık olarak bu dünyadan göçeceğim.
    Beni, benliğimi, ruhumu hiçbir şekilde tehdit edemezsiniz.
    Bunlardan biri için bile korkuya kapılacak olursam işte o zaman tehdit edilen gerçekten ben olurum.

Vatanını, ulusunu sevmiş olmanın bedelini ödeyen insanların ne ilkiyiz ne de sonuncusu.
    Ancak unutulmasın ki biz burada olduğumuz için Türk Silahlı Kuvvetleri, Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyüklüğünden bir şey kaybetmez. Vatan sağ oldukça elbet bu mevkilere, makamlara gelip bu görevleri ifa edecek vatan evlatları bulunur.
    Üç tane alırsınız, her sene Harbiye den bin tanesi mezun olur.
    Türk Silahlı Kuvvetleri mahkeme salonlarına sığmaz!

Ben adı TÜRK olan milletin askeriyim.
    Biz Türk askerleri karşımızda ölüm, elimiz vicdanımızda,
    torunlarımızın yarın inceleyeceği tarihe ait mesuliyetler gözümüzün önünde,
    yolumuzu Mustafa Kemal’in Türkiye Cumhuriyeti için yaşam nöbeti tutan sözleri ve direktifleri çerçevesinde çiziyoruz.
    Herkes bilsin ki, bizler burada nöbetteyiz.
    Mustafa Kemal Atatürk için her koşulda, her zamanda ve mekanda siper olacağız. O yükseklerdedir ama bacakları halen duyarlıdır. Yere değdirmese de bizim gibi şerefli Türk Subaylarının, şerefli Türk aydınlarının başlarına bas basa, omuzlarına basa basa ileri atacak adımlarını, yürüyecek! O bu topraklarda hiç kaybetmedi, yine kazanacak!

Türk Milleti adına karar veren heyetinizden Nutuk"u suç sayan bu iddianameyi tarihin çöplüğüne atmanızı talep ediyorum.

Mehmet Ali Çelebi
    Tutuklu Kr. Plt. Teğmen.”

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İkinci "Ergenekon" davasının tutuklu sanığı eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin, çapraz sorgusunda Susurluk kazasının suikast olduğunu iddia etti

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada nöbetçi mahkeme tarafından alınan ifadesinin okunması işleminin tamamlanmasının ardından Şahin'in çapraz sorgusuna geçildi.

Mahkeme Heyeti Başkanı Köksal Şengün, Şahin'e, "Çok şey biliyorsun, anlatmak istemiyorsun burada. Başka anlatmak istediğin bir şey var mı?" diye sordu.

Savcı Mehmet Ali Pekgüzel'in de "bazı şeyleri hatırladığını, bazılarını da unuttuğunu söylediğini" belirtmesi üzerine Şahin, "Ben sadece Susurluk konusunda konuşurum. Onlarla yatar, onlarla kalkarım. Bu konuyla ilgili mahkeme aşamasında verdiğim ifadeleri inceliyorum. Hatırladıklarım bunlardır" dedi.

Pekgüzel, Şahin'in "Herkes konuştu ama hep yalan söylediler" dediğini anımsatarak, Susurluk konusunda bir bilgiye sahip olup olmadığını sordu.

"Susurluk kazası suikast"

Şahin'in "Susurluk'un kesinlikle bir kaza değil, suikast olduğunu" belirtmesi üzerine Mahkeme Heyeti Başkanı Köksal Şengün, bunu ispatlayacak bilgisi olup olmadığını sordu. Şahin, cezaevinde bulunduğu için bunu ispatlayacak durumda olmadığını söyledi.

Şengün'ün "Nereden biliyorsun kaza olmadığını?" sorusuna ise Şahin, "notlarda yazılanlara göre kaza olmadığı yönünde bilgisinin oluştuğu" yanıtını verdi.

Bu notları hatırlamadığını, notlarının dışarıda olduğunu ifade eden Şahin'e Pekgüzel, "Arkadan gelen araç mı vardı, kamyonu ayarlamışlar mıydı?" sorularını yöneltti.

Şahin, polislerden dinlediklerini anlattığını belirtti, Şengün'ün "Senden doğru olarak bildiklerini anlatmanı istiyoruz" sözlerine "Ben bilmiyorum. Elimde kesin bilgi yok" karşılığını verdi.

Abdullah Çatlı ile görüşme

Pekgüzel'in 1980 öncesi Abdullah Çatlı ile görüşüp görüşmediğini sorduğu Şahin, Özel Harekat Dairesi Başkanvekilliğini yaparken Çatlı ile "Mehmet Özbay" kimliğiyle ve sivil bir kişi olarak tanıştırıldığını söyledi. Tanıştıran kişinin bir devlet görevlisi olduğunu ve bu olayın 1994 veya 1995 yılında meydana geldiğini anlatan Şahin, 1996'da ise Çatlı'yı hiç görmediğini söyledi.

Çatlı ile Susurluk davasında yargılanan polis memuru Ziya Bandırmalıoğlu'nun oğlunun sünnet düğününden sonra hiç görüşmediğini bildiren Şahin, "Birinin öldürülmesiyle ilgili yargılanmışlar. Ben o yargılamada var mıyım? Gonca Us ile ilgili yargılanmadım. Dilek Örnek'i tanımıyorum. Ben yargılanmadım. Maalesef Susurluk kazasından sonraki davada gerekçe olarak önüme konuldu" diye konuştu.

Savcı Pekgüzel'in "Levent Göktaş'ı tanıyor musunuz? Birlikte İsrail yolculuğunuz olmuş" sözlerine Şahin, Göktaş ile dava nedeniyle duruşmada tanıştığını, 2-3 defa görevli olarak İsrail'e gittiğini ancak Göktaş ile gitmediğini söyledi.

"Öcalan'ı öldürmek için İsrail'e gittim"

Savcı Mehmet Ali Pekgüzel'in "Devlet sırrı değilse göreviniz neydi?" sorusuna İbrahim Şahin, "Abdullah Öcalan'ı öldürmek" yanıtını verdi.

Özel Harekat Daire Başkanvekilliği görevindeyken 1 günlüğüne İsrail'e gittiğini ifade eden Şahin, "Abdullah Öcalan ile ilgili bilgi istendi. Mehmet Ağar çok iyi biliyordur. Öcalan'ın kaldığı yerlerle ilgili bilgi iletildi. Mehmet Ağar ve Emniyet Genel Müdür Yardımcısı görüştü. Korkut Eken ve beni toplantıya almadılar" dedi.

Pekgüzel'in "Ne konuşuldu? Silah mı alındı?" sorusuna Şahin, "Bilmiyorum. Ağar bunlarla ilgili yargılanıyor zaten" yanıtını verdi.

"Silahlar nerede? Özel harekat timlerine mi dağıtıldı?" sorusunu ise Şahin, "Bilemiyorum. Uzi, tüfek, mermiler var. Bizim dışımızda olan şeyler. Onlar Emniyet Genel Müdürlüğüne teslim ediliyor. Onlar da bize teslim ediyor" diye yanıtladı.

Pekgüzel'in, Tarık Ümit'in öldürülmesinden sonra Mehmet Eymür'ün kendisiyle görüştüğü iddialarını hatırlatması üzerine de Şahin, "Bunların benimle alakası yok. Tarık Ümit benimle devamlı görüşürdü. Kaybolması, öldürülmesinden bilgim yok. Eymür çağırdı beni. Soruldu. O zaman da söyledim bilmediğimi. Ne gariptir hep ben suçlanıyorum" diye konuştu.

Ayhan Çarkın'ın iddiaları

Pekgüzel'in "Ayhan Çarkın'ı tanıyor musun?" sorusunu "Şu geçen konuşan geveze" diye yanıtlayan Şahin, 1995 yılında Çarkın'ın 1 yıl kendisiyle çalışıp ayrıldığını belirterek, "Onların iddiaları da yalan. Bir insanı tayin etme gücüm, yetkim yok. Tayinleri Emniyet Genel Müdürlüğü yapıyor. Mehmet Ağar, Mehmet Eymür, Susurluk'ta yargılanan polisler, 10 yıldır hiçbiriyle görüşmem" dedi.

Pekgüzel'in "Ayhan Akça'yı tanıyor musunuz?" sorusuna da Şahin, "Benim polisimdi. Siirt'te yanımdaydı. Tokatlı hemşehrimdir. Daire Başkanlığında şoförümdü. Kızla ilgili yargılanmış, cezasını almış" yanıtın verdi.

Mahkeme Heyeti Başkan Şengün, Şahin'in çapraz sorgusuna ara vererek, duruşmayı yarına erteledi.

http://www.cnnturk.com/2011/turkiye/...9.0/index.html

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

2. Ergenekon Davası'nın 117. duruşması başladı

Duruşmaya, gazeteciler Tuncay Özkan ve Mustafa Balbay'ın da aralarında bulunduğu tutuklu 18 sanık katıldı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan salonda görülen davanın bugünkü duruşmasına, gazeteciler Tuncay Özkan ve Mustafa Balbay'ın da aralarında bulunduğu tutuklu 18 sanık katıldı.

Tutuklu sanıklardan eski Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal, eski İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, Ersin Gönenci, Mustafa Dönmez ve İbrahim Özcan ise duruşmaya gelmedi.

Duruşmada, Odatv'ye yönelik operasyonun ardından ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklanan bu davanın tutuksuz sanığı Yalçın Küçük de hazır bulundu.

Duruşmada çapraz sorgusuna devam edilen tutuklu sanıklardan Fatma Cengiz, sanıklardan İbrahim Şahin ile Fahri Kepek'i yüz yüze tanıştırmadığını söyleyince üye hakim Sedat Sami Haşıloğlu, bunun savcılık beyanında olduğunu hatırlattı.

Cengiz de ''O ifadeyi kabul etmiyorum'' dedi.

Haşıloğlu'nun ''S1 yapılanması'' ile ilgili İbrahim Şahin'le yaptığı görüşmeye ilişkin savcılık beyanında bunu tiyatro oyunu için yazdığını söylediğini, ancak dünkü oturumda da S1 ile Türk İntikam Tugayının (TİT) aynı işlevi göreceği yorumunu yaptığını kaydetti.

Cengiz ise kendisiyle görüşen MİT'çilerin TİT'ten söz ettiklerini belirterek, ''Ben Semih Tufan Gülaltay'ın kitabını da okumadım. TİT'in askerin, polisin intikamını aldığını söylediler. 'İbrahim Şahin'e görev verilirse S1 ile de aynı intikamı alacağız' dediler'' diye konuştu.

İbrahim Şahin ile 12 bin adet telefon irtibatı olduğun hatırlatılan Cengiz, bu görüşmelerin hepsinin kendisine ait olmadığını savundu.

Mahkeme Heyeti Başkanı Köksal Şengün de ''Size ait olan bir telefon cihazı. 'Ahmet ya da Mehmet kullanmış. Bu görüşmeler bana ait, bunlar değil' deyin o zaman'' dedi.

Cengiz de bazıları mesajlardan oluşan bu görüşmelerinin kendisiyle görüşen MİT'çiler tarafından da kullanıldığını söyledi.

http://www.haberturk.com/gundem/habe...usmasi-basladi

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12

Bu sayfada bulunan kavramlar: