imarbankasında 23000 küsür mudi , 12 haziran-4 temmuz arası offshordan mevduata dönen mudilere ödeme yapılmayacağı açıklandı.Bu banakacılık kanunu 22. madde 2.fıkrasıyla gerekçesi açıklandı.Ben hukukçu deilim ama kanunu ve fıkrayı okudum.Bu kanunun, banka sahibine verilecek cezalarla ilgi bir kanun olduğunu gördüm.Biz mudilerin durumuyla ilgili bir açıklama göremadim.Bana pek mantıklı gelmedi.11 haziranda mevduatını offshordan mevduata çevirenlerde bir problem çıkmıyo şeklinde algıladım.Burda çelişki var.12 haziran ve sonrası vadesi dolup offshorda mevduata dönenleri mudi saymıyacaksınız,11haziran ve öncesi mevduatını çevirenleri mudi sayıcaksınız.Tutunki 12 haziran 4 temmuz arası offshordan paramı çektim ve ziraatbankasına yatırdım. Ziraatbankası battı. Devlet bana ; sen paranı başka bir bankanın offshorundan paranı getirdin onun için ben seni mudi sayıp ödeme yapamam demekle aynı şey gibi geliyor bana. Sonuç olarak elimdeki hesap cüzdanı bankanın türkiye şubesine ait cüzdan.biz hangi kategoride bir hukuksal durumdayız? Offshor mudisi değiliz,normal mudide sayılmıyoruz.Buna göre davayı devletemi açacağız yoksa uzanlaramı?lütfen bir hukukçu yardımcı olup yol göstersin.emailimi bir cevap yazarsanız ben ve tüm ailem minnet duyorız.şimdiden teşekkürler.