Kilitli Konu
3 / 21 Sayfa İlkİlk 12345678910111213 ... SonSon
21 den 30´e kadar toplam 203 ileti bulundu.
    Nerede
    Sakarya
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Hukuki Net üye ve misafirleri, bu yaz ilaç yapacağız

Sayın sakar,

Umarım bu mesajımı görürsünüz. Size nasıl ulaşabilirim? Kısa mesaj gönderemiyorum, yetersiz katılımımdan dolayı. Sevgiyle kalın.

Hukuki NET Güncel Haber

Hukuki Net üye ve misafirleri, bu yaz ilaç yapacağız konulu yargıtay kararı ara
    Hukuki Net üye ve misafirleri, bu yaz ilaç yapacağız konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Raddle,
    Adınıza mesaj gönderdim.
    İyi günler...

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın sakar,
    Bir arkadaşımın babası için yazılarınızın çıktısını alıp verdim. Umarım şifa bulur.
    Paylaşımınız için teşekkürler.

Nerede
    SAMSUN
    İletiler
    1.322
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu konuda bende daha önce bir şeyler yazmıştım.Komşumuz olan bir abimiz var.Azeri bir profesör yanında 10 sene labaratuvar ortamında bitkisel ilaç yapmayı öğrenmiş.

Komşumuzun anlattığı ölçüde mesela ilaç hazırlanırken fermantasyon olayı varmış,bitkilerin toplanma zamanı en önemlisi hazırlanma şekli.Yanlış hatırlamıyorsam 35 derecenin 1 derece altına inilse bitkinin şifa oranı % 10 düşüyor,40 derecenin üzerine çıkılırsa 0 etki yani sadece ot içmiş oluyorsunuz.Bitki ölçüleri önemli bir faktör.Yenecek veya yenemeyecekler ilaç kullanımı süresince önemli bir faktör.

Komşumun yurt dışına ilaç gönderdiğini biliyorum.Doktorlarında kullandığını biliyorum.

Ben eşim için astım ilacı kullandım.Abim için migren,genel vüt dengeleyici tarzı stres ile alakalı karışım ve aktarlarda satılan bir kaç bitkisel ilaç.Abimin eşi için boyun fıtığı ve eklem yerleri ağrıları için ilaç,varis ve bayan rahatsızlığı için ilaç.Abimin kayın pederi için hiper tansiyon ve sedef.Kaynanası için kan temizleyici.Bunları kasım 2011 de Moskova ya gönderdim.Boyun ve eklem yerleri tamamen bitti.Diğer ilaçların kullanımı devam ediyor.Abimin migreni şuan çok iyi durumda.Diğerlerinin kullanımı devam ediyor.

Kardeşimin eşinde gaztrit vardı iyileşti.Bacanağımın babasında hemoroit yanlış ameliyat yapılmış yinede bitki ile şifa buldu.

Daha niceleri var.Komşumuzun dediği senenin altında ömür biçilmemiş kanser hastalığına dahi ilaç var.

Her hastalığa ilaç olmadığını biliyorum.Onu dün bir hastalık sordum oda Moskovada 2 yaşında kalbi delik bir hastanın sıkıntısına yapılabilecek bir şey olmadığını öğrendim.

Bitkisel ilaç kullanılırken kimyasal ilacın aynı anda kullanılmadığını en az 1 saat ara ile kullanıldığını öğrendim.

Yazılacak çok şey vardır muhakkak.Herkese şifalar dilerim.

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Dün akşam; bu ilacı kullanmakta olan bir kadının kocası ile baş başa yemekteydik. Kullanan kişi; torun sahibi biridir. Kocası bana şunu söyledi:"Hocam, karım uzun zamandır adet görmüyordu. Bu ilacı kullanmaya başladıktan bir süre sonra, düzenli adet görmeye başladı. Sebebi ne?"
    Daha önceleri yazdığım gibi; bitkinin tıbbi özellikleri belli. İyi de; bu iş niçin böyle oldu? O zamandan beri, bunun cevabını düşünüyorum.
    Bunu da; siz cevap bulabilecek misiniz diye aktarıyorum.
    Sağlıklı günler...

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Son mesajımı yazdıktan sonra, epey okuma oldu. Ama, hiç kimse;bu olan hakkında bir yorumda bulunmadı.Yorumum şu:
    Daha önce, bitki hakkındaki dosyada yazılı olan "Medicinal Properties" (Tıbbî özellikleri) arasında yazılı; "ANTİMENOPOZ" diye bir özelliği yok. Ama; "cappillarifortisant" (Kılcal damarları açıcı ve güçlendirici) özelliği olduğu belli...
    Dava konusu kadın, yanlış oldu; burası "hukuk sitesi" diye öyle ağzımdan kaçtı, "Bunu yaşayan kadın" diyelim, östrojen hormonu salgılayan dokuların; kılcal damarların tıkanması, büzülmesi sebebiyle; gereken salgıyı sağlayamaması sebebiyle; menopoza girdi. Bu da; doktorların "ot,çöp" dediği bitkiyle; engel olan husus ortadan kaldırılınca; "östrojen" tekrar salgılanmaya başladı. Bu da; yeniden kadınlaşma/dişileşme/doğurgan olma demek oldu.Yani, kadın olarak; üreme konusunda geriye dönüp; GENÇLEŞTİ...
    Peki, bu; erkekler için de, söz konusu olabilir mi?
    Yani; kadın: bütün organları tamam, ama; yumurta yapmada problem var. Veya; erkek: her şeyi tamam, ama; sperm üretmede problem var...
    Sizce; bu iki durumun cevabı olarak; bu yaşanan "cevap" mıdır? Daha da Türkçe'si; bu yaşanın "tıbbî olarak" faydası nedir, ne olmalıdır, ne anlamalıyız?
    Oldu mu şimdi?...
    Soruya cevap ararken; yeni soru...
    Sağlıcakla kalın!...

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Önce haberi okuyalım:
    Apandisite antibiyotik tedavisi

Apandisit tedavisi için ameliyat yerine antibiyotik kullanımının daha iyi bir seçenek olabileceği belirtildi.Açıklama, İngiltere'nin Nottingham kentinde bulunan Queen's Tıp Merkezi'ndeki doktorlar tarafından yapıldı.British Medical Journal adlı tıp dergisinin yayınladığı eski araştırmaları inceleyen doktorlar, apandisiti tedavi etmek için antibiyotik kullanmanın "etkili ve güvenli" bir alternatif olabileceği sonucuna vardılar.Bazı doktorlar ise apandisit tedavisinde ameliyat yerine ilaç kullanımının hastalığın tekrarlaması riski taşıdığını bildiriyor.İngiltere'deki verilere göre her 100 kişiden yedisi hayatının bir döneminde apandisit şikayetinde bulunuyor.Queen's doktorları 900 apandisit hastası üzerinde yapılan dört antibiyotik denemesinde elde edilen bulguları inceledi.Antibiyotik tedavisinden bir yıl sonra hastaların üçte ikisinde ameliyat ihtiyacının ortadan kalktığı görüldü. Prof Dileep Lobo, "Hastaların çoğunda iyileşme görüleceği için antibiyotikle tedavi üzerinde durmak gerekir" dedi.Lobo, antibiyotik tedavisinin ameliyat sonrası enfeksiyon riski gibi olumsuz sonuçları da ortadan kaldırdığını belirtti.Ancak bu tedavinin sadece basit apandisitler için uygulanabileceğini, apandiste patlama, kangren ya da iltihap akıntısı gibi komplike durumlarda ameliyat ile bu organın alınmasının hala tek tedavi biçimi olduğunu vurguladı. Bununla birlikte, sözkonusu hastalardan 68'inin, antibiyotik tedavisini izleyen bir yıl içerisinde apandisit tekrarlaması yüzünden yeniden hastaneye döndüğü belirtiliyor.Hollanda'daki Utrech Üniversitesi Tıp Merkezi'nden Dr. Olaf Bakker, apandisit tedavisinde ilk çare olarak antibiyotik kullanımının büyük dezavantajları olduğunu belirtiyor.Bakker, antibiyotikle tedavi olan hastaların yüzde 20'sinde bir yıl içerisinde hastalığın tekrarladığını ve bu tekrarların yüzde 20'sini de patlamış ya da kangrene dönüşmüş apandisitlerin oluşturduğunu belirterek ekliyor:"Bir yıl içerisinde yüzde 20 başarısızlık oranının kabul edilebilir bir oran olması şüphe götürür."Lobo, konu ile ilgili "daha ikna edici" uzun vadeli araştırmalar yapılması çağrısında bulundu.09.Nisan.2012
    ----
    Doktor olmayan hukuki net üyesi olarak; aylar önce ne demiştim:"Tıp; iltihaplanmış doku veya organlardaki hastalıkları '...İT' diye isimlendirir. MenenjİT, otİT, farenjİT, larenjİT, bronşİT, gastrİT, artrİT, HepatİT, nefrİT, sinüzİT, hemoroİT, apandisİT ... Bu bitki anti-inflamatuar (iltihap giderici) özelliği sebebiyle; bu saydığım tür hastalıkları tedavi eder. Benim, yıllardır çektiğim; sinüzit, gastrit ve artrit rahatsızlığından kurtuluşumun sebebi; bu bitkinin, bu özelliğindendir."
    Sıra, tıbbın; prostat, rahimdeki veya her hangi bir yerdeki iyi huylu urları "ameliyatsız yok etmeyi" öğrenmesine geldi.
    "Ot-çöp"müş, pöh!...
    Sağlıcakla kalın.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    86
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bende fil hastalıgının son durumunu merak ettim size başka bir konudan dolayı ulaşmaya çalışırken gördüm bu mesajınızı çok da ilgimi çekti, 1 ay var temmuz ayına sanki bizim buralarda gördüm bu otu bende yapmak istiyorum

Nerede
    istanbul
    İletiler
    86
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ya bugun mesaj yazdım ama gelmedi buraya mesajım
    anneme sordum sarı kantaronu biliyormusun? bizim bahcede var dedi çok sevindim.
    sakinleştirici bir özelliği varmış diye duydum dedi bilemedim.
    Fil hastalıgı için kullananda son durumu sormak istedim

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Semine Hanım,
    Hangi konuda; beni aramaya çalıştığınızı, bilmiyorum. Size; şükran borçluyum. Niçin; "Anneme sordum..." cümlenizden. 5700 üzeri okuma oldu, ve ilk defa sizde gördüm; "Yapacağım..." anlamında cümle kurduğunuzu... Sizin kurduğunuz cümle, çok önceleri kurulsa idi; neler yazacaktım, anlatamam.
    Şimdi gelelim; olanlar ne bölümüne: Eğer, yazdıklarımı okumuşsanız; annenizin dediği "sarı kantaron" bitkisi ile, benim sözünü ettiğim bitki, aynı şey değil. Halkın yanlış bildiklerinden biri de şu:" Cantorinien" familyası ile, "Hypericium" familyası, ayrı ayrı bitki türleri.Buna; "galat-ı meşhur" yani; "doğru bilinen yanlış" denir.Annenizin dediği; H.Perfaratum L. Benim dediğim ise; H.Triquetrifolium turra. Bunlar; yaklaşık 400 kardeşten ikisi... Yani; kim ne derse desin; H.perfaratum L.ye "kantaron" derse yanlış söyler.
    Ne ise; gelelim konuya: "Fil hastalığı" demişsiniz. Söz konusun hastanın; nesine dayanarak:"Teyze, ne kullanıyorsan, devam et." dediklerini bilmiyorum. Belki de; kan tahlillerine dayanarak dediler. Kocası da "Madem öyle; dozu arttıralım" demesinden sonra, dozu arttırarak kullandılar. Netice sıfır, maalesef... Bu arada; S.19 M. Ü. Tıp fakültesi'nde, bu işi Türkiye'de en iyi yapan doktorun: "bu işi üstüme alamam" bölümlerini v.s. atlıyorum.
    Bu arada şunu da söyleyeyim: bu sitede; bu konu başlığına yardımcı olan biri çıktı ve sözünü ettiğim bitkinin resmini koydu. Galiba; admin idi. Daha sonra, site bakıma girdi ve bu konu başlığı altındaki o fotoğraf kayboldu. Ama, yine de; Latince adından o bitkinin fotoğraflarına ulaşabilirsiniz. Yani; "annenizin dediği ot" değil.
    Çok şeyler oldu. Açık olarak yazamam. Hiç ilgim yokken; bunu "iş" edinmek üzereyim.
    İnternete ve TVlere ve bazı önde gelen TVlere bakarsanız; ot-çöp (Doktorlar, öyle dediği için öyle yazdım) konusunda; "Allahû teâlâ, falan ayetinde kerimesinde buyuruyor ki;..." diyen dört kişiyi görür ve dinlersiniz. Birisi de; "kozmikçi" dir. Hep, satarlar... Netice nedir, bilmem.
    Ben ise; ... Vazgeçtim, anlatmıyorum. Beni; bilen biliyor...
    Sağlıcakla kalınız...
    NOT:Son dediklerimin ne anlama geldiğini; bu site üyesi bir avukat, çok iyi anladı.

Kilitli Konu
3 / 21 Sayfa İlkİlk 12345678910111213 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kantaron kanser

sarikantaron sakar

bu yaz ilaç yapacağız

ilhan demir kanser

https:www.hukuki.netshowthread.php70000-Hukuki-Net-uye-ve-misafirleri-bu-yaz-ilac-yapacagizpage18hukiki.net sakarxxxxyrdilhan demir kimdirtavşan gölgeliği otuülseratif kolit ten kurtulanlarin hikayelerihtt kansermesane kantaron hukuki.nethukuki net kantaronsari kantaron sakarkizilcik temresikızılcık otu kantaronhukuki.net sakaravukat ilhan demirkantaron sakarhukuki.net kantaron 2015granulomatoz kanserle esdegermisari kantaron yagi ulseratif kolithukuki net bu yaz ilaç yapacağızhukuki.net kantaronilhan demir sikayet
Forum