+ Konuyu Yanıtla
1 den 4´e kadar toplam 4 ileti bulundu.
    Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Kadın Gazeteci bakın ne diyor: Terbiyesiz!! Korkak!!

Terbiyesiz!!. Korkak!!11.03.2010 İki insan tiplemesi ülkenin başına bela oldu. Zahide Uçar yazıyor..

İki insan tiplemesi ülkenin başına bela oldu. Biri hırsız, arsız, yolsuz, ahlaksız, kumpas kuran, teknolojiyi ahlaksız çıkarları için kullanıp insanların sesine ilaveler yapan, olmadı üreten soysuzlaşmış insan müsveddeleri… Yani TERBİYESİZ takımı… Diğeri; yemekten, içmekten, dışkılamaktan başka bir işlevi olmayan; insanlar linç edilirken, geleceği yok edilirken dilsiz şeytan güruhu olarak köstebek misali korkaklığının dehlizlerinde saklanan yavşaklar!!..

İşte bu ülkeyi asıl karanlığa götüren bu korkaklardır!.. Bunlar birilerine yiğitsin deyip ortaya iter, yiğit dediği insanlar linç edilirken, korkakça ortadan kaybolur. Bu nedenle ağıtlar yakılır ülkemde. Korkakça saklanıp cinayetlere ortak olanlar, vicdanlarını ağıt yakarak rahatlatır. Uğur Mumcu’yu, Eşref Bitlis’i, Necip Hablemitoğlu’nu, Boğazlıyan Kaymakam’ını, Kubilay’ı bu korkaklar katletti aslında. Onlar ülkelerinde bu terbiyesiz ve korkak takımının çoğunlukta olduğunu biliyordu. Gene de karanlıklara mum yakmaktan vazgeçmediler. Hainlerin yolu belli, ya korkaklar? Kahvehanelerde, klavyelerinin arkasında mangalda kül bırakmayan korkaklar… Ey sessiz seyirciler, ayağınızın altında ki topraktan, gözüne baktığınız çocuklarınızdan utanmıyor musunuz?

Terbiyesiz iftira ediyor, terbiyesiz tuzak kuruyor, terbiyesiz ülkenin anahtarını “kale anahtarı” dışarının köpekbalıklarına teslim ediyor. Sen ne yapıyorsun? Saklanıyorsun!! Toprağın, işin, aşın, çocuklarının geleceği satılırken saklanıyorsun. Senin ve çocuklarının da geleceği kurtulsun diye mücadele verenlere
    tuzak kuruluyor, işinden atılıyor, onuruyla oynanıyor, fişleniyor… Sen ne yapıyorsun? Saklanıyorsun… Bu ülkeyi hainlerin gücü değil, sizlerin korkaklığı bitirir!.. Kahramanlarına sahip çıkamadın! Bu ülke için kanını, canını verenlere sahip çıkamadın! Üstünde yaşadığın, yediğin, içtiğin, dışkıladığın bu ülkeye hizmet edenlere sahip çıkmak senin borcun değil mi?

Şener Eruygur’un suçu ne? 35 CİA ajanını ülkeye O mu soktu? Ülkenin bütün kaynaklarını yabancılara teslim edip seni o topraklarda kiracı, köle mi yaptı? Ülkeyi bölmek için gizli anlaşmalar mı yaptı? Evet, suçlu Eruygur Paşa… Emekliliğin tadını çıkarmak varken ülke derdine düştüğü için suçlu. ABD’nin Türkiye üzerindeki emellerine karşı milletini uyandırmak istediği için suçlu. Şimdi hafızasını büyük oranda kaybetmiş bir insan olarak ülkesine sahip çıkmanın bedelini ödüyor. Yetmedi, bir ses kaydı, Eruygur’un eşinin sesi diyerek Vakit’in internet sitesinde yayınlanıyor. Mukaddes Eruygur “Böyle bir konuşmam olmadı. Artık iftiralara dayanamıyorum” diye konuştu. İnsan olanın bu feryada içi sızlar. İnsanlıktan nasibini almamış terbiyesizler böyle bir rezilliği habercilik sanıyor. Düşmanlıkları bile kalleşçe, namertçe. Bu terbiyesizler giderek niye azgınlaşıyor, bu cesareti nereden buluyor biliyor musunuz? Korkaklardan!!. Tepkisizlikden!

Asker, gazeteci, bilim adamı bir araya gelip fikir alışverişinde bulununca suçlu olacak; PKK Ankara’nın göbeğinde Aktütün baskınını, övgülerle polis korumasında kutlayacak ama MASUM olacak öyle mi? Utanmıyor musunuz bu rezilliklerden? Aktütün'de bir fidanken toprağa düşen bu çocuklar bizim çocuklarımız değil mi?

PKK’ya yataklıktan yatan Sabahat Tuncel hapisten meclise taşındı. Orhan Pamuk, Elif Şafak Türk Milleti’ni katil ilan etti. Dava edilen Elif Şafak’ın beraat etmesi için Başbakan davaya müdahil olmuştu, beraat edince de arayarak geçmiş olsun dedi. Şafak ve Pamuk için AB-D ayağa kalkmıştı. Pamuk’u dava edenler, Şafak’ı protosto edenler aylardır Silivri’de yatıyor. Silivri’de onca hukuk ihlali yapılmasına rağmen AB-D’nin sesi çıkıyor mu? Bebek katilinin rahatı iyi mi diye inini denetleyen AB-D komiserleri Silivri’ye hiç uğruyor mu? Bundan bile oyunun ne olduğu anlaşılmıyor mu? Peki ya sizler; göze almaların esir edilmeye dönüştüğü, aylarca ne ile suçlandıklarını bile bilmeden yatırılan bu insanlara hiç olmazsa "bir mektup yazacak" cesaretiniz oldu mu?

İşsizliğin, yoksulluğun kol gezdiği ülkemizde; iş, aş, yeni bir kimlikle yeni bir yaşam sözü verilen insanlar yalancı tanık olur mu, olmaz mı? Hele bir de birçok suçtan sabıkalı ise, önüne hazır konan metne imza atar mı, atmaz mı? Hele bir de dokunulmazlık zırhına sığınıp, milletin meclisinde yargıdan kaçanlar arzı endam ederken, yalancı gizli tanık olanları kim suçlayabilir ki? Balık baştan kokar. Hele böyle korkakların olduğu bir ülkede… Bataklık hazır ise sivrisinekler bayram eder.

Hadi itiraf edin kendinize. Oyunuzu kolayca verdiniz çünkü bir terslik olursa, “nasıl olsa Ordu işe el koyar” diye düşünüyordunuz değil mi? Hep öyle olmamış mıydı?

Hep yazdım, darbe istemeyin, darbe beklemeyin! Bir ülkede demokrasiyi işleten, ülkeye sahip çıkan halktır, örgütlü toplumdur dedim. Afedersiniz, unutmuşum… Sizler isot tarlasına girilmeden kılınızı kıpırdatmazdınız değil mi(!)? Kubilay’ın katlini, Boğazlıyan Kaymakamı’nın Ermenilere yaranmak için idam edilişini de seyretmişlerdi bir zamanlar. Ama o seyredişin bedeli ağır oldu. Gene seyrediyorsunuz, seyredin bakalım.

Tarkan niçin gözaltına alındı? Esrar bulundurmaktan. Tarkan’ı çıkışında kahraman gibi karşılayıp; kahramanlarının ölüme gidişini seyreden bu yavşaklığa isyan ediyorum. Yazıklar olsun bu duyarsızlığa, korkaklığa…

Ne yapalım demeyin sakın, yapılacaklar çok basit. Bu soysuz yayınları yapan terbiyesizlere iletilerinizle, fakslarınızla tepki veremiyor musunuz? Yapılan hukuksuzluklar için Adalet Bakanı, Başbakan, HSYK dahil sorumlu her kurum ve kişiye mektuplar yazın, faks çekin. Hukuk çizgisinden çıkmadan sivil tepkinizi gösterin!

Vatan hainleri, bölücüler, çapulcular kadar cesaretiniz yoksa; dünyanın en güzel ülkesi olan bu topraklarda yaşamaya da hakkınız olmayacaktır!

Bu kumpasçı terbiyesizler ve onlara cesaret veren bu korkaklık beni boğuyor. İsyanım var bu mıymıntılığa… İsyanım var bu onursuzluğa…

Namık Kemal’in dediği gibi;

Edepsizlikte tekleriz
    Kimi görsek etekleriz
    Haktan da yardım bekleriz
    Ne utanmaz köpekleriz

Geldik vatan kavgasına
    Düştük rütbe yağmasına
    Daldık dünya salasına
    Ne utanmaz köpekleriz

İnsan mı neyiz seçilmez
    Bir zehirdir ki içilmez
    Tavrımızdan da geçilmez
    Ne utanmaz köpekleriz

Biz bakmadan sağa sola
    Düşman girdi İstanbul'a
    Vatanı sattık bir pula
    Ne utanmaz köpekleriz

Dalkavuklukla irtikab
    İşte etti bizi harab
    Sen söyle ey Şevketmeab
    Ne utanmaz köpekleriz

Vatanın girdik kanına
    Leke getirdik şanına
    Cümlemizin bok canına
    Ne utanmaz köpekleriz

Zahide UÇAR
    Z_eucar@yahoo.com.tr

http://www.internetajans.com/default.asp?NID=92178

Hukuki NET Güncel Haber

Kadın Gazeteci   bakın ne diyor:  Terbiyesiz!!  Korkak!! konulu yargıtay kararı ara
    Kadın Gazeteci   bakın ne diyor:  Terbiyesiz!!  Korkak!! konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Kadın Gazetci bakın ne diyor: Terbiyesiz!! Korkak!!

İzmir’de Gazi Engin koştu Türkiye utandı!
    14 Temmuz 2010 Çarşamba
    http://www.iha.com.tr/haber/videowat...id=6909&cid=11Koşunun sonunda gazinin sözlerini dinleyin.

Dağlıca'da 17 gencin şehit düştüğü helikopterden sağ kurtulan tek asker Engin Yaşar, ayağındaki platinle mevsimlik işçi olmak için ter döktü.
    İZMİR - Engin Yaşar bundan 12 yıl önce teröristlerin kurduğu pusuda düşen ve 17 gencin çatışarak şehit düştüğü helikopterden sağ kurtulan tek askerdi.

Büyük kahramanlık hikayesinin yazıldığı o günü, bacağına takılan platinle hatırlayan Yaşar, Orman Bölge Müdürlüğü'nün alacağı mevsimlik işçilerden biri olabilmek için, platinli bacaklarıyla koşu sınavına girdi.

Sınava katılan 492 kişi ile birlikte ter döken Yaşar, "Bu vatan için seve seve kanımı akıttım. Bugün çağırsalar yine seve seve giderim” diye konuştu.

SINAV BİN 500 METRE
    32 yaşındaki Engin Yaşar her Türk askeri gibi davulla zurnayla uğurlanıp gittiği askerden gazi olarak geri döndü. 1998 yılında Şemdinli'den havalanan ve 18 askeri taşıyan Skorsky tipi helikopter açılan ateşle alev alınca 8 asker oracıkta şehit düştü. Yangından kurtulan 10 asker ise son kurşunlarına kadar savaştı. Ancak çatışmadan sadece Engin Yaşar bacağından yaralı olarak kurtuldu. Kahraman asker bacağına takılan platinle hayata sarıldı.

O günün üzerinden 12 yıl geçti ve Yaşar önceki gün Orman Bölge Müdürlüğü'nün 6 ay boyunca çalıştıracağı 190 kişilik mevsimlik işçiden biri olabilmek için platinli bacaklarıyla 492 kişiyle birlikte bin 500 metre koştu.

DEVLET SAHİP ÇIKMADI
    Askere gitmeden önce parkecilik yaptığını ancak bacağındaki platin nedeniyle bu işi devam ettiremediğini anlatan Yaşar, "Geçirdiğim operasyonlardan sonra birçok yerde şoförlük yaparak hayatımı sürdürmeye çalıştım. Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza mektup yazarak durumumu anlattım. Ne yazık ki devlet bana hiç sahip çıkmadı. Ben bu vatan için kanımı seve seve akıttım. Şimdi yine çağırsalar yeniden seve seve giderim" dedi.

MÜCADELEYE DEVAM
    İşsiz kalınca bu sınava girmeye karar verdiğini söyleyen Yaşar şöyle devam etti: "Maalesef işim yok. Burada da işe alınırsak geçici olarak 6 ay çalışacağım ve daha sonra hayat mücadelemize devam edeceğim." Sınava girmeden önce Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerine durumunu anlattığını vurgulayan Yaşar, "Benim koşmam çok tehlikeli. Bunu yetkililere anlatmaya çalıştım ama bana 'Koşacaksın' dediler. Geldim ve koştum." dedi.

O HALA İŞSİZ
    6 aylık geçici işe yerleşebilmek için ayağındaki platinle bin 500 metreyi koşmak zorunda kalan işsiz gazi sınavı kazanamadı ve hala kendisini geçindirebilecek bir iş arıyor.

Kaynak:http://www.egedesonsoz.com/default.a...turkiye-utandi

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Zahide Uçar
    Motor Su Kaynattı Recep Bey
    03.12.2010

WİKİLEAKS’ın sızdırdığı belgeler üzerine Recep Bey gene köpürdü. Kendisi ile ilgili iddialar için “Bu iftiraları atanlar ne kadar alçaksa bu iftiraları manşetlere atanlar, siyaset malzemesi yapanlar da aynı derecede müfteridir, alçaktır” dedi. Ah Recep Bey, durumunuz “yalancı çoban” kıssasına ne kadar benziyor.
    Referandum öncesinde “bebek katiliyle hükümetiniz görüşüyor” dendiğinde de aynı hezeyanla bağırmış, iddia sahiplerini şerefsizlikle suçlamıştınız. Sonra ne oldu? Biz değil, devlet görüştü dediniz(!).. Biz de size “görüşenler size bağlı değil mi” diye sormuştuk.

Ofer ile de görüşmedik dediniz, sonra görüştüğünüzü kabul etmek zorunda kaldınız. Daha dün füze kalkanı için “kontrol bizde olmalı” dediniz. NATO’nun kontrolünde füze kalkanı kurulmasını kabul ettikten sonra “biz de NATO’nun kontrolünde olmasını istemiştik(!)” dediniz. Hangi birini yazalım Recep Bey? Hamas yetkilileri sizlerle görüşmek için geldiğinde de “biz davet etmedik” dediniz, sonra davet ettiğiniz ortaya çıktı. Otel ücretlerini biz ödemedik dediniz, ödediğiniz ortaya çıktı.

Recep Bey boşuna uğraşmayın, sizin siciliniz bozuk. Yani motorunuz su kaynatıyor Recep Bey!

Gene diyor ki Recep Bey;
    “Şimdi görüyoruz ki kendilerine ait cümle kalmadığı için başka ülkenin diplomatları arasındaki dedikodularından medet umar haline geldiler(!)”.
    Sahi sizler “Ankara’nın şerrinden Bürüksel’in şefaati iyidir” dememiş miydiniz? Babacan’dan tutun, Egemen Bağış’ına kadar yabancı ülkelere gidip ülkemizi şikayet eden siz değil miydiniz? Başörtüsü konusunda ABD’de “burada özgürlük var” diyerek ülkemizi şikayet etmemiş miydiniz? Üstelik şikayet ettiğiniz ülkenin başbakanı olduğunuz halde… Şimdi niye ABD’yi şikayet ediyorsunuz? ABD’de özgürlük var(!).. Size dokununca mı zorunuza gitti bu özgürlük?

“İspat görevi benim değil. Ana muhalefet lideri bu iddiayı ortaya atanlara sorsun” buyurmuşsunuz? Siz dolandırıcılıktan sabıkalı bir haham bozmasının dedikodularıyla mahkemeler kurmadınız mı? O davanın savcısı olduğunuzu söyleyen siz değil miydiniz? Savcısı olduğunuz davanın savcıları sanıkların sadece aleyhine delil(!) toplayıp lehe delil toplamazken siz “çeteleri bitirdik” diye iddianamesi bile hazırlanamayan davayı kutsamadınız mı? Hala da sıkılmadan “bir milyar doları var diyen Ergenekon’dan içeride yatıyor” diye gözdağı veriyorsunuz?

Gene diyorsunuz ki;

“Onurlu bir medya mensubu kalkar bunu sorar. Kime yapılıyorsa sorar.”
    Güldürmeyin beni Sayın Başvekil. Siz onurlu gazetecilere savaş açmadınız mı? 4 Televizyon sahibi ve gazeteciler Silivri zindanlarıyla buluşmadı mı? Siz iktidara geleli onurlu gazeteciler işinden edildi, ediliyor. Onursuz haysiyet celladı birçok gazeteci bozması sizin uçağınızın nerede ise kadrolu elemanı değil mi? O kadrolu elemanların “kasa” dediği kişi attığınız zindanlardan ölüme yollanmadı mı? O kasa bomboş çıkmadı mı? Yandaş gazeteci bozması yağdanlıklar yalan ve iftira dolu suçlamalarla sanıkların üzerinde tepinmedi mi? Manşetlerden günlerce kin akıtılırken aklınıza neden “onurlu bir medya mensubu” arayışı gelmedi? O suçlamaları yapan gazeteci eskizleri bir gün bile davayı izlemedi.

Siz onurlu basından korkup basını yandaş hale getirmediniz mi? Öldürdüğünüz değerleri şimdi niye arıyorsunuz sayın başvekil?

İsviçre bankalarında bir kuruşum yok diyorsunuz? Dubai’de, Arap Emirlikleri’nde, Katar’da var mı Sayın Başvekil? Biraz geriye gidelim. Sarkozy size ne demişti?

Sarkozy, Recep Bey’e şöyle demişti:

“Kendi aramızda konuşuyoruz da, bakıyoruz son dönemde tüm liderler arasında iki kişi çok zenginleşti. Biri Berlusconi, diğeri de siz Mösyö Erdoğan…Bunu nasıl başardınız gerçekten çok merak ediyoruz?”

Bu imalı söz sizi hiç rahatsız etmedi mi Recep Bey? Sarkozy’e de “ispat edemeyen müfteridir” diye bağırsaydınız ya? Sıkar değil mi?

Su testisi su yolunda kırılır da Recep Bey, ben uluslararası arenada ülkemin düşürüldüğü bu utanç verici duruma yanarım.

Hele bir cümleniz var ki, dillere şenlik. “Muhalefet bu millet için çözüm politikaları üretmekten aciz olduğu kadar.. “diye başlayıp devam ediyorsunuz? Sizin aklınız gerçekten çok karışık olmalı(!)… İktidar olan siz olduğunuza göre, çözüm politikalarını üretmek öncelikli olarak sizin görevinizdir. Ayrıca bu cümle ile ülkeyi çözüme muhtaç problemlere boğduğunuzu itiraf etmiş olmuyor musunuz?

Sahi sayın Başvekil, o şikayet ettiğiniz ülkenin 35 CİA ajanı ülkemize niye geldi? ABD’li savcı Adalet Bakanlığında ne iş yapıyor?

Her suçlama karşısında niye bas bas bağırıyorsunuz Sayın Başvekil? Deliğe süpürülme korkusu mu sardı sizi? Ne diyor WikiLeaks belgesinde? “AKP’nin çabalarında başlıca ilgi alanı, Türkiye’nin ‘yakın komşuları’. Bu çabalar Türkiye’nin bu donmuş çatışmaları daha da çürütme yolundaki ‘geleneksel’ Türk politikasının tam tersi ve ABD ile Avrupa’nın çıkarlarıyla çok daha uyumlu.”

Kendi çıkarlarına çalışan sizi niye deliğe süpürsünler? Olsa olsa BOP’u hızlandırmak için “açıklarız ha” diye şantaj yapıyordur.

Siz ki iktidar koltuğunun gücünü kendi halkından değil, ABD derin devletinden almayı yeğlemişsiniz. Siz ki CFR memorandumunu partinizin program haline getirmişsiniz (Arslan Bulut)… Siz ki yabancı bir devletin projesinde “eş başkanlık” görevi almışsınız… Siz ki ülkeyi bölünme sürecine sokmuşsunuz.. Siz ki ülkeyi tımarhaneye çevirmişsiniz… Ülke insanını kendi ülkesinde neredeyse sığıntı hale getirmişsiniz. Halk fakirleştikçe bankalar zenginleşmiş. Yani rantiyeye hizmet etmişsiniz. Üstelik o bankalar da büyük oranda yabancı. Yolsuzluk-yoksulluk ikilisi halkın kaderi(!) haline getirilmiş. Sürekli halkı kandırmak üzerine politikalar geliştirmişsiniz… Gırtlağından esir ettiğiniz halk uyuşmuş, uyuşturulmuş.

Ülkeye yaptığınız bunca kötülükten sonra “müfteri-alçak-şerefsiz” suçlamalarınız manasızlaşıyor. Sizin ağzınızda bu kelimelerin bile içi boşaldı, anlamını yitirdi. Kelimeler su kaynatan motorun sesi gibi çıkıyor ağzınızdan. Motor su kaynatmış Recep Bey…

Yayınlanan belgelere gelince;

WikiLeaks belgelerinin iletilere kadar takip eden ABD’ye rağmen yayınlanması inandırıcı değildir. Afganistan ve Irak’ın işgali, küresel ekonomik kriz, Güney Kore ve Kuzey Kore arasında başlatılan gerilim, füze kalkanı yeni dünya düzeni hedefleyen küresel şebekenin yürüttüğü bir projedir. Dünyayı kendi çıkarları doğrultusunda dizayn etmeyi hedefleyen küresel çete, WikiLeaks belgeleri ile de ülkeler arasına fitne sokmayı hedeflemiştir. Bütün sayfalar yayınlandığında asıl amacı da görmüş olacağız.

http://www.internetajans.com/default...id=18&aid=3193

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tapındığınız Erdoğan;
    “Başbakanı olduğu ülkenin hapishanesinde mübbete mahkum olmuş bir vatan haini Öcalan’ın önünde iki dizleri üzerine çöktü.”

Ne diyor AKPKK’nın ortakları Erdoğan’a…
    Senin B ve C planın belli. Öcalan’a yalvarmak… Yalvarmak…
    Peki senin o güçsüze kabadayı kesilen, gücü görünce kırk takla atan boşbakanın bir cevap verdi mi?
    Vermedi, veremedi.ZAHİDE UÇAR

Sen Türkiye Cumhuriyeti Devletini İşgal etmekle görevli bir işgal komutanı mısın?
    Ulu Önder Kemal Atatürk’ün, “fesat ve ihanet yuvası” olarak ilan ettiği Fener kilisesinin, 1925 yılındaki mübadele sırasında Yunanistan’a gönderdiği papazı 6. Konstantin’in kemikleri 86 yıl sonra getirildiği İstanbul’da gömüldü. AKP iktidarının verdiği özel izinle Türkiye’ye getirilen papaz Konstantin’in kemikleri için, Fener kilisesi ve Balıklı Rum Kilisesi’nde ayinler yapıldı. Türk Milleti’ne düşman olan kim varsa kol kola giriyorsunuz.ZAHİDE UÇAR

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar: