+ Konuyu Yanıtla
5 / 10 Sayfa İlkİlk 12345678910 SonSon
41 den 50´e kadar toplam 94 ileti bulundu.

Konu: Ev eşyalarına haciz kalktı mı?

Ev eşyalarına haciz kalktı mı? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Ev eşyalarına haciz kalktı mı?

Bu arada mesajıma bir şey daha eklemek istiyorum Alacaklı derken normal alacaklılardan bu şekilde hiç savunma duymadım.
    Bu konuda tek karşı çıkanlar icra ile ilgisi olan veya olabilecek avukatlar.

Hatta bir kaç alacaklının asla eve haciz göndermem bu tasarıyı sonuna kadar destekliyorum dediğini biliyorum.

Ülkemizde 1.5 milyon borçlu var ise bunların %90'ının bankalara borçlu olduğunu biliyorsunuz ve anladığım kadarıyla bankalarla sözleşme yapan avukatların ağırlığı baya fazla.

Hatta başka bir hukuk sitesinde Avukat korkusunu açıkca dile getirmiş ya tahsil yapamıyoruz diye bankalar sözleşmemizi iptal ederler ise.

İşte son nokta bu!

Ayrıca mafya vs. gibi alacak örgütlerinin çıkacağını söyleyerek kimleri etkilmeye çalıştıklarınıda anlamadım ama bu şekilde düşünen arkadaşlar ! Ceza kanunlarının kalktığını yada bu ülkenin bu tip çetelerle baş edemeyeceğinimi düşünüyor ?

Sonuçta alınamayan alacaklarda mevcuttur şimdiye kadar bunlar iş başında değilmiydi?

Sizce bu yorum oldukça komik değilmi.

Hukuki NET Güncel Haber

Ev eşyalarına haciz kalktı mı? konulu yargıtay kararı ara
    Ev eşyalarına haciz kalktı mı? konulu hukuk haber
    Konu memomemo tarafından (19-02-2012 Saat 11:05:27 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

allumbuker Misafir

öncelikle tarafsız olduğumu belirtmek isterim.bu kanunun çıkması dürüst olmak gerekirse işime geldi.ha ben böyle dedim diye saygıdeğer yetkililerin tabiriyle çakal falan olmam ve kimse de bana böyle hitap etme hakkını kendinde göremez.bu yasa çıktı diye borcun üzerine yatmıcam tabiki ödeyeceğim.umarım sayın avukatlarımızı da mağdur etmeyecek şekilde rütuşlanır ve onlar da kazançlarından olmaz.herkese teşekkürler...

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Duble rumuzlu MEMOŞ, ACIN var ki nasıl bağırınıyorsun! Milleti çarptıktan sonra ev eşyalarını nasıl kaptırmam derdindeysen burada sana arka çıkacak kimse bulamazsın. Bir cami avlusu sana daha uygun bir yer olur. Tek derdin egon yani kendin. Oysa biz hukukçular konuya genel bakıyoruz. Biz avukatlar sizlerin haklarını savunuruz. Borçluysanız da alacaklıysanız da. Bana en az 100 kişi borçlunun evine gidip kedisini bile almamı söyledi. Burada bazıları avukatlarla uğraşmak yerine önce erkek gibi adam gibi borcunu ödeyecek. TV al ödeme, telefonla konuş ödeme, ticaret yap ödeme. Oh valla ne ala. Buna hukukta sebepsiz zenginleşme denir. Alacaklın eve ekmek götüremeyecek, sen kendi ev eşyanın derdine düşeceksin. Yok öyle bir adalet kavramı. Adalet dengedir. Terazinin dengesini hiçbir taraf lehine bozmayacaksın. Edepsizin biri yukarılarda avukatların bankalarla anlaşması olduğu için böyle yazdıklarını söylemiş. Ben de ona söylüyorum; BEN BANKA AVUKATI değilim, olmayı da düşünmüyorum. Üstelik icra işlerim de dava işlerime oranla çok çok az. Kimseye borçlu değilim, alacaklı da değilim. Bankalara gelince, kredi kartını sonuna kadar kullan, ev eşyası al, benzin al, halı al bir de utanmadan çocuğunu aileni bunlardan yararlandır. HARAM bu haram. Haaa bankaların faizleri çok fazla diyorsanız buna sonuna kadar katılırım. Meclistekiler buna çare bulacaklarına alacaklıların alacaklarını tahsil imkanı bırakmamakla kaos ortamını yaratacaklar. Söylenen bu belki at gözlüğü çıkarır bir de genel bakarsınız..

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    153
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Memocan, bak sana ne anlatacam. Biz borçluların evlerine gitmekten hiç hazetmiyoruz. İcra arabasının içinde saatlerce sıramızın gelmesini beklemekten ve tüm günümüzün ölmesinden de hoşlanmıyoruz. Ve daha önemlisi milletin evinin içine nezaketen ayakkabılarımızı çıkarmak suretiyle girmekten ve hatta hijyen olup olmadığını bilmediğimiz evlerin içinde gezmekten hiç ama hiç hoşlanmıyoruz. Bir avukat olarak evime girdiğim anda o çorapları değiştirmekten de hiç hoşlanmıyorum. Borçlu temiz midir pis midir ne bileyim. Dağınık evlerde kadının mahcubiyetini görmekten, televizyonumu alma diye bakan çocukları görmekten de hoşlanmıyoruz. Şimdi çevirelim madalyonu, borcu ödememek için 1001 fırıldak çevirenlerden, alacağına şahin olup da borcunu ödemeye gelince çakal olanlardan da hoşlanmıyoruz. Ama borcunu öde diye ödeme emrini kaale almayanlar, ödemek için en ufak gayret sarfetmeyenlere de son çare ev haczi olunca biz de istemeye istemeye de olsa yapıyoruz. Dikkat edin alacak bizim değil, biz adaleti yerine getiriyoruz. Kimsenin evinde, eşyasında gözümüz olamaz. Olsaydı zaten avukat değil, başka bir iş seçerdik, belki sizinle meslektaş olurduk. Onun için konuyu avukatlık ücretlerine vs. çekmenizi kınıyorum. Demek avukat olabilseydiniz, o kapasite olsaydı milleti soyup soğana çevirirmişsiniz ki şükür aramızda yok öyle kalitesiz tipler! Ev eşylarınız sizin olsun, alacaklınızın hakkını ödeyin yeter !
    Konu çilek tarafından (21-02-2012 Saat 01:13:22 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    153
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı allumbuker rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    öncelikle tarafsız olduğumu belirtmek isterim.bu kanunun çıkması dürüst olmak gerekirse işime geldi.ha ben böyle dedim diye saygıdeğer yetkililerin tabiriyle çakal falan olmam ve kimse de bana böyle hitap etme hakkını kendinde göremez.bu yasa çıktı diye borcun üzerine yatmıcam tabiki ödeyeceğim.umarım sayın avukatlarımızı da mağdur etmeyecek şekilde rütuşlanır ve onlar da kazançlarından olmaz.herkese teşekkürler...
    Albumeker alacaklı bizim şahsımızmış gibi konuşmuşsunuz doğru değil. Biz vekiliz, elçiye zeval olmaz bilirsiniz. Alacaklının haklarını da savunmak bizim işimiz, borçlunun da. Mesele avukatların mağdur olması değil, mesele alacaklıların mağdur olması. Kimsenin mağdur olmasını istemiyoruz biz. Kanun yasalaşırsa işinize gelebilir, bunda ayıp yok. Ama ya sonrası? Mesleğinizi bilmiyorum ama mesela patronunuz 4 aylık maaşınızı ödemese,sonra da firmayı atıl bırakıp paracıklarla kaçsa, sonra icraya verseniz ve şirkette birşey olmadığından evinizin çocuğunuzun nafakası olan 4 aylık maaşınızı tahsil edemezseniz ne olur? Belki de o zaman adalete sövüp sayacaksınız. Burada tartışılan konu genel bir konu, şahsi değil. Çakal ise kötüniyetli borçlulara söylenmiş bir laf, her borçlu çakal demek değil. Ama o kadar çakal gördüm ki bilemezsiniz. Senelerce biriktirdiği 100 bin tl ile ev almayı hayal edip, müteahhite kaptıran, evine hacze gittiğimde tehdit eden bazı müteahhitler mesela... Kim mağdur? Müteahhit mi vatandaş mı? Borçlu olan müteahhit, gariban alacaklı... Genel düşünün lütfen.

Nerede
    ankara
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı çok acillll abimin borcundan nasıl kurtulcam

abim bizimle yaşamıyor ama senede bizim evin adresini vermiş muhtarlıkta kaydı yok ama nüfustaki adresine göre muhtarlığa tebligat bırakılmış annemle babam icra dairesine gidip abimin bizimle kalmadığına dair dilekçe verdiler ev ve iş adresinide verdiler ama icra yine bize geldi karşı tarafın avukatı bize aşırı baskı uyguladı ayda 250 tl ödemeyi kabul edeceğini söyledi benim kefil olmama karşın aksi takdirde evden eşya kaldıracağını söyledi babam annem hasta kötü duruma geldiler bende imzaladım borcu üstüme aldım zannettim ama ben sadece yediemine imza atmışım itiraz gününüde haliyle böyle düşündüğüm ve karşı tarafın avukatının beni aydınlatmadığı için kaçırdım abim nüfustaki adresini değiştirdi dosyaya iş ve ev adresini verip ödemeyi kabul ettim ama karşı taraf hala benim ödemem gerektiği konusunda beni zorluyor ne yapacağımı şaşırdım lütfen yardım edin eve geldiklerinde yazdıkları eşyadan başka eşya alabilirlermi yada eşya kaldırmaya geldiklerinde başka eşyalarımıda yaza bilirlermi borçluya ait hiç bir eşya yok evde diğer eşyaların faturaları babamın üstüne napabilirim.

allumbuker Misafir

Çilek,kendimi anlatamadığımı düşünüyorum.Mesleğimi sormuşsunuz,öğrenciyim.ev haczi yerine maaş haczinin daha insani olacağını düşünüyorum.Kendim için değil,genel olarak bakıyorum bu olaya.Sonuçta o evdeki borçlunun sadece kendisi değil ev halkı da mağdur oluyor bu durumda.Tabi siz bu mesleğin içinde olan ve benden daha iyi bilen birisiniz ben nacizane görüşümü paylaştım.saygılar...

Nerede
    Denizli
    İletiler
    62
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı memomemo rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bu arada mesajıma bir şey daha eklemek istiyorum Alacaklı derken normal alacaklılardan bu şekilde hiç savunma duymadım.
    Bu konuda tek karşı çıkanlar icra ile ilgisi olan veya olabilecek avukatlar.

Hatta bir kaç alacaklının asla eve haciz göndermem bu tasarıyı sonuna kadar destekliyorum dediğini biliyorum.

Ülkemizde 1.5 milyon borçlu var ise bunların %90'ının bankalara borçlu olduğunu biliyorsunuz ve anladığım kadarıyla bankalarla sözleşme yapan avukatların ağırlığı baya fazla.

Hatta başka bir hukuk sitesinde Avukat korkusunu açıkca dile getirmiş ya tahsil yapamıyoruz diye bankalar sözleşmemizi iptal ederler ise.

İşte son nokta bu!

Ayrıca mafya vs. gibi alacak örgütlerinin çıkacağını söyleyerek kimleri etkilmeye çalıştıklarınıda anlamadım ama bu şekilde düşünen arkadaşlar ! Ceza kanunlarının kalktığını yada bu ülkenin bu tip çetelerle baş edemeyeceğinimi düşünüyor ?

Sonuçta alınamayan alacaklarda mevcuttur şimdiye kadar bunlar iş başında değilmiydi?

Sizce bu yorum oldukça komik değilmi.
    Memomemo arkadaşımız gayet anlaşılır bir şekilde bilgilendirme yapmış öncelikle kendisine teşekkür ederim yazdıklarına aynen katılıyorum, bu yorumumdan sonra sayın avukatlar banada tepki göstereceksiniz biliyorum ama neden bu şekilde yorum yapanlara borçlu damgası vuruyorsunuz anlamıyorum, sayın avukatlar kaygınızı anlıyorum ancak sizde çok iyi biliyorsunuzki ev haczi kesin çözüm değil, hanginiz ev haczi yöntemiyle alacağınızın tamamını tahsil ettiniz, eve hacze gelerek sadece manevi olarak yıpratıyosunuz yada borçluya evden eşya çıkmasın diye muvafakat vermek zorunda bırakıyosunuz. Yukarıda yorumlarda iyi niyetli borçlu kötü niyetli borçlu tabiri kullanılmış ve kimin iyi niyetli kimin kötü niyetli olduğunu kimse bilemez denmiş, ben hemen cevap vereyim evi damı belli ve nüfusta ikametgahı kayıtlı olan borçluya iyi niyetli borçlu denir, zaten kötü niyetli olan borçlunun evi olmaz olsa bile düzmece göstermelik tek yada çift odalı harap kelepir bir evdir ve içinde de sadece bir çekyat bir piknik tüpü ve bir radyo vardır böyle evlerede hacze gidip elinizin boş döndüğü de çoktur inkar etmeyin işte bu şekilde olan borçlulara kötü niyetli borçlu denir zaten kötü niyetli borçludan asla birşey alamassınız bunada hiç bir avukatın gücü yetmez, İşte o zaman devreye kim girecek tabiki mafya, tahsilat mafyası zaten var ama bu mafyalar şahıs alacakları için çalışıyo bankalar için değil, banka hiç bir zaman mafyayla işbirliğine gidip alacağımı tahsil edin diyemez,neden sanki bu yeni yasadan sonra herkes eline silahı alıp tahsilat peşine düşeceğini vurguluyorsunuz mafya yasadan öncede vardı, ama sizin derdiniz bankaların alacakları tek dayanağınız ise ev hacziydi, ama yapacak bir şey yok Sayın : Recep Tayyip ERDOĞAN geçenlerde yaptığı bir konuşmada ev haczinin kalkacağını bizzat dile getirdi yani siz istediğiniz kadar burda yorum yapın artık kanunu arkanızı alarak iyi niyetli borçlulara zulüm yapamayacaksınız.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

İyi niyetli borçlu borcunu ödemeye çalışandır kötü niyetli borçlu ödemeyendir ödemek için hiç bir çaba sarf etmeyendir tabi alacaklıyı yalanlarıyla dansöz gibi kıvırtmaları ile sinir etmekten başka.

Nerede
    SAMSUN
    İletiler
    1.322
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bende bir şeyler yazayım.

Benim İst.de yaşayan dayım var.1997 de bizde Samsundan İst ye göç etmiştik.Dayım o zamanlar bana şu kadar para lazım kendimi kurtarmak için derdi.O zamandan bu zamana kaç tane bankadan kart kullandı kendisi bile bilmez.Değişik bankalardan kartlar almış birinden çekip birini ödüyor sonunda patlıyor ve Samsun Çarşambada annemin tabiri ile dedemin ÇARIK ile kazandığı yerleri yok pahasına satıp borçları kapatıyor kervan böyle devam ediyor.Evkur dan telefon alıyor mesela 1000 liraya gidiyor 750 tl gibi rakama nakite çeviriyor,bir yerde yine patlıyor.Artık satılacak yerleri neredeyse sıfırladılar yakında ÖLÜLERİNİ koyacak mezar bulamayacak.Dayı ne yapıyorsun dediğim zaman bu benim için sorun değil derdi.Dayım 800 tl emekli maaşı,1200 tl maaş,yengem 1000 tl üzeri maaş,oğlu 1000 tl maaş,gelini 1000 tl,oğlu 800 tl,kızı 800 tl böylede gelirleri var.

Dayım 61 yaşında saçlarını,göğüs kıllarını,kol kıllarını boyar,kaz tüyü mont 2000 tl,kazak 400-500 sorun değil,ayakkabı 300 den aşağı olmaz vs.Dayıma dayı üzerindekileri saysan 5000 tl eder cebinde 20 tl var mı diye sorduğumda VALLAHİ yok der zaten maaşların ilk günü parayı görürsün.2o senedir maaşını gören yok.Evdeki herkesin hayatını zehir etmiş,babasının malını tüketmiş kendi çocuklarına malı bırakmak bir yana borç bırakmaması kafi.Bu tarzda anlatsam kelimelere sığmaz gerçi ya neyse.

Biraz daha anlatayım dayanamadım.Gider en iyi dikiş makinasını alır 3-4 taksit öder gerisini getiremez makina yı geri alırlar dayı zaten konfeksiyonlar elinin altında ne işin var denildiği zaman dayanamıyorum yada baba bedduası der.60 M2 dairede oturur 150 m2 donatacak halı alı iyi halı tabi üst üste serecek hali yokya 3-5 neyse öder halıcı malları geri alır.

Yazarken o kadar yaptığı lüzumsuzluklar var ki unutuyorum.Benim dayım ve onun gibi kişiler varsa d.....a kadar hacz etsinler.
    Her halde asrın en berbat icatı şu kartlar olsa gerek.Geçende LCV da çocuklara kıyafet alıyorum bayan öğrenci 2-3 parça kıyafet almış verdi kartı rakam 29 yada 39 du herhalde limit yok dendi üzüldü bir tanesini alayım çok hoşuma gitti şunu deneyin dedi belki 10 tl di limit yok dedi,yav millet 5 tl ye bile kart çektiriyor.Sadece zaman kaybı.Eski usul cebindeki kadar harca şahsen çok mutluyum kenarda iban numarası aldğım için bankanın biri kart göndermiş salladım kenara.

Bu konuda mağdurlar muhakkak vardır haberlerden takip ettiğimiz kadarı ile çok mağdur var.İnsanların kullandıkları paraları herhalde gıda maddelerine harcamamıştır.Olaya hep borçlu gözü ilede bakmamak lazım işin alacaklı tarafıda var.

Bildiğim kadarıyla bu konu ile alakalı aflar çıkmıştı.Hala insanlar ders almıyorsa sizlere herhalde AVUKATLAR bildiri yayınlayıp borçlanın borcunuzu ödeyemeyin bizde bu işlerden ekmek yiyelim demezler.Her şey kanunlar çerçevesinde.Borçluların ALLAH yardımcısı olsun.İnsanlarımız kendilerine zarar veren şeylerden uzak durmasını temenni edeyim bari.

Şunuda diyeyim babam dayıma hasan kendi kendine ulan kafa bu güne kadar bir işe yaramadın deyip boğaz köprüsünden atlamayı düşünmedin mi hiç der.Teyzemin kocası dayımın oğlu ile gezerken dayımdan sormuştu oğluna durumlar aynı denince eniştem şu İSTANBUL da afedersiniz köpekler bile adam olurda babandan adam olmaz demişti.Yine biz dayımı birisi bir kenarda öldürsede ailesi kurtulsa deriz çünkü gerçekten çok zarar verdi.Satılan yerlerden 200-250 bin lira bu yola gitmiştir.Buna ne denir.Denecek her şey dendi de o hala aynı dayım,can çıkmadan huy çıkmayacak gibi.

+ Konuyu Yanıtla
5 / 10 Sayfa İlkİlk 12345678910 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

haciz kalktımı

eve haciz gelmeyecek

eve icra kalktımı 2015

eve haciz kalktımı

eve haciz kalktı

eve icra kalktımı

ev haczi kalktımı

icra kalktımı 2015

icra kalktımı

http:www.hukuki.netshowthread.php69402-Ev-esyalarina-haciz-kalkti-mipage7

eve hacze gidilemeyecek

ev haczi kalktimi

haciz kalktimi

evden eşya haczi kalktımı

icra kalktimi

borçtan dolayı eve haciz gelirmi 2014

eve haciz gelmeyecek 2015

evlere icra kalktımı

eve haciz gelirmi

ev eşyalarına haciz gelirmiicra olayı kalktımıEv esyasina haciz kalktimiev icrası kalktımıevkur eve haciz gelirmiev eşyasına haciz kalktımı 2014
Forum