+ Konuyu Yanıtla
8 / 8 Sayfa İlkİlk 12345678
71 den 79´e kadar toplam 79 ileti bulundu.

Konu: Aşk mı?

Aşk mı? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Ankara
    İletiler
    125
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Aşk mı?

Bence yoktur..

Ancak insan, onceleri sadece dostluk, arkadaslik seklinde basliyor ve o arkadaslardan birine de yakinlik duyabiliyor.

Sorun o genc yasta, askmi degilmi, bence bilemiyor.

Ilk askimla, okul cikisi birlikte yurur, issiz yerlerde el-ele tutsurduk.

Hepsi bu.

Ve asik sanirdik kendimizi.

Insan sonra zamanla ogreniyor.

Erkekler, saygi duymadiklari kadinlara asik olamiyorlar.

Ve sonucta, boyle bir hanimla tanistim.

Ilk optugumde, duydugum heyecandan, almam gereken hazzi atlamistim...

Cok sukur bugun esim. Cok da mutluyuz...

Hukuki NET Güncel Haber

Aşk mı? konulu yargıtay kararı ara
    Aşk mı? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İzmir
    İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Gerçek aşk hemen bitecek veya zamanla miktarında aşırı bir azalma olacak bir şey değildir.Aşk ile sevgiyi de aynı kefeye koymamak gerekir diye düşünüyorum. Sevgi,zamanla yerini alışmaya çevirir,unutulmamalıdır ki alışkanlıklar kolay vazgeçilebilen şeyler değildir. Sevgiyi uzun süre yüreğinde taşıyanlara gıpta ile bakmak lazım...

Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bir gün toplu taşıma ile biryere gidiyorum,sene 2003,aylardan Nisan,hiç unutmam.Neden unutmadığımda yazımın sonunda anlaşılacaktır.

Bir durakta bir bayan bindi,biner binmez sahiden etkilendim,masum ve güçlü kalekteri olduğunu inanın o an anladım.Yolcular kalabalık,şöför az arkaya ilerleyim lütfen diye bağırıyor.Ben oturuyorum az ileride,hadi be dedim işallah buraya kadar gelir de yer verrim.Elinde bir takım dosyalar felan.

Bana ulaşmasına az kalmıştıki bekleyemeden gelin bayan buyurun deyiverdim.Yok beyefendi sağolun dedi az yaklaştı ve sadece elimdeki dosyaları tutabilirseniz dedi, rica ederim ne demek tabiki dedim.

Karşı cinsle konuşurken heyecanlanan biri değildim taki o ana kadar.İneceği yerin yakın olduğunu fark etmiştim,ama benim ineceğim yere daha vardı.Bu aşk öyle bir sihir yaratıyor ki,emindim sanki o bayanında benimle tanışmak istediğine veya benden hoşlandığına.Kendi kendime ağır ol oğlum hemen bir anda ne oluyor demiyorda değildim hani.

Ama kafaya takmıştım o nerede inerse bende orada inecek ve efendi gibi hislerimi duygularımı anlatmaya çalışacaktım.Bazen saniyesinde cesaretim kaçmıyor değildi.En son dedim işte bu kız tam senlik,konuş ve tanışmaya çalış.Şansını dene.Arkadaşlar arasında bayanlarla çok rahat sohbet ederim diye hava basması değil dedim.Al sana fırsat.

Ve bayan ineceği durağa yaklaşmış olacak ki,elimde bulunan dosyalarını almaya yeltenince,durun bayan bende ineceğim aşağıda alın isterseniz dedim.Peki o zaman dedi ve kalabalığın içinden iniverdik aşağıya.

Belliki bir büroda felan çalışıyordu.Elimden dosyaları aldı teşekkür etti ve az ilerideki iş hanına gideceğini söyledi.Evet iş hanı az ilerideydi ve o mesafe benim ne yapacağıma karar vermem için yeterliydi.Sakıncası yoksa yürüyelim bende o tarafa dedim.Tabiki ne demek dedi.Bir hukuk bürosunda çalıştığını hemen öğreni verdim.

Ama az kalmıştı bir final konuşması yapmam gerekiyor ve ne diyeceğimi bilemiyordum.Çok hoşuma gitmişti,daha 30 dakıka önce sadece elinden dosyalarını aldığım bayan.Ellerinde yüzük felan yoktu ama,acaba çıktığı biri varmıdır diyede hayıflanmıyor değildim.

Artık yollar ayrılmak üzereydi,bayan oldu iyi günler dedi bile.Bütün gücümü topladım ve azilerleyen bayana bakarmısınız az vaktiniz varmıydı acaba deyiverdim.Neden diye sormaz mı.Bir on dakıkanızı ayırırsanız kendimi ifade etmeye çalışacağım dedim.Konu neydi deyiverdi.Tabiki durumu anlamıştı.Beyefendi konu neydi hadi işim güçüm var deyince,artık iplerin kopmak üzere olduğunu ve açıkca herşeyi söylemem gerektiği anladım.Bakın bayan dedim,beni yanlış anlamayın çok hoşuma gittiniz,sizden ben resmen hoşlandım.Sizinle mümkünse tanışmak istiyorum.Hayatınızda biri yoksa daha yakından tanımak istiyorum sizi dedim.

Kızın rengi değişti bir an ne diyeceğini şaşırdı.En son bakın beyefendi dedi,şuan çok işlerim var,bürodan beni bekliyorlar ama sizi kırmak istemiyorum.Açık sözlü ve mert birine benziyorsunuz,akşam 18:30 da tam burada bekle beni tabiki size azda olsa vakit ayırrım dedi.Ve ayrıldık.Öğle saatleriydi,akşam nası olacaktı bana şimdi.Sabah tıraş olmuştum ama yine oldum.Bir günde iki kere tıraş oldum o gün.

Beklenen saat geldi ve oradaydım.Tüm heyecanımla ve aşkımla.Gelidiğini fark ettim ve hemen cep telefonumla uğraşmaya başladım,neden bilmiyorum.Merabalar diyerek elleştik ve tanıştık.Nasıl bir yere gitmek istersiniz dedim ve ortak karar verdiğimiz yer çok uzak değildi.Hem yürüyüş yaptık hemde sohbet ederek gideceğimiz yere vardık.

Aynı takımları tutmuyorduk,evlerimiz uzaktı,aile yapılarımız benziyordu ama birbirine.Kardeş sayılarımız benim 2 fazlaydı,dahada önemlisi ilk görüğünde o da bana birşeyler hissetmişti.Neyse biraz uzattık.

Hayatımın en güzel Nisan,Mayıs,Haziran,Temmuz,Ağustos aylarıydı.

Ve o gün bugün yanımdan hiç ayırmadım.Kızımızla gider olduk şimdi o gittiğimiz yerlere.

Ama eşimde kabul ediyor ki;O günler bambaşkaydı...

Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yukarıdaki benim başıma gelen gerçek yaşanmış bir olaydır.

Buradan bana otobüste gördügün kıza hemen aşık olunurmu diyen çıkabilir.Evet olunur.Oldum da ben zaten.Burada insanın dış güzelliği devreye giriyor.Saçları,giyinişi,duruşu,konuşma şekli,açıkcası dış görünüşü devreye giriyor....

Ama tanıştıktan sonrada açıkcası biraz sansına kalmış olan kalekter ve uyumunuz ortaya çıkıyor.Zaten bunlarda çok zıtlıklar yoksa ancak ilişki yürüyebiliyor.Hemde ne heyecanla.Bugün aynı kişiye hala aşığım,seviyorum ama o günlerin o ayların hazzını vermiyor bana.Bu bir itiraf,evet eşimede söylüyorum bunu.

Artık hangi bilim adamı açıklarsa açıklasınlar.

Bende bu konularda ihtisaslı biri olarak şunu söyleyebilirim;

Evlenmeden önce,çıkıp gezerken flört döneminde yani,ne konuşuyorsunuz.Nereye gidelim,ne giyelim,doğum günü süprizi yapalım.Şu film var izleyelim mi.En rahat nerede sarılabiliriz birbirimize,nerede el ele gezebiliriz.Hediye almalar,vermeler.En önemlisi birbirinize duyduğunuz tutku.

Evlendikten sonra;Akşam ne yiyeceğiz,elektrik le su faturasını gördün mü,yok ama ttnet bende,ne cocuk mu ateşli,cocuğun neyi eksik aşkım,dolapta ne kalmamış,kira hangi aya denk geliyordu,evlilik tarihimiz neydi,unuttum bebeğim tarihler aklımda kalmadı,cocuk geceleri uyutmuyor,karnı açtır heralde, gibi şeyler.Maddi durumun normal olsada bunlar konuşuluyor.Evlilik aşkı öldürüyor mu ne? Demiyorum emin değilim.

Neyse gençlere tavsiyem,bırakın faceyi,msn yi,cepsmsyi,çıkın karşısına konuşun canlı kanlı.Söyleyin duygularınızı,kendinizi anlatın ifade edin.Zorla güzellik zaten olmaz.Ama olacaksada böyle olur benden demesi...

Okuyan tüm üyelere teşekkürlerimi sunuyorum...

Nerede
    İzmir
    İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı feyyar rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bir gün toplu taşıma ile biryere gidiyorum,sene 2003,aylardan Nisan,hiç unutmam.Neden unutmadığımda yazımın sonunda anlaşılacaktır.

Bir durakta bir bayan bindi,biner binmez sahiden etkilendim,masum ve güçlü kalekteri olduğunu inanın o an anladım.Yolcular kalabalık,şöför az arkaya ilerleyim lütfen diye bağırıyor.Ben oturuyorum az ileride,hadi be dedim işallah buraya kadar gelir de yer verrim.Elinde bir takım dosyalar felan.

Bana ulaşmasına az kalmıştıki bekleyemeden gelin bayan buyurun deyiverdim.Yok beyefendi sağolun dedi az yaklaştı ve sadece elimdeki dosyaları tutabilirseniz dedi, rica ederim ne demek tabiki dedim.

Karşı cinsle konuşurken heyecanlanan biri değildim taki o ana kadar.İneceği yerin yakın olduğunu fark etmiştim,ama benim ineceğim yere daha vardı.Bu aşk öyle bir sihir yaratıyor ki,emindim sanki o bayanında benimle tanışmak istediğine veya benden hoşlandığına.Kendi kendime ağır ol oğlum hemen bir anda ne oluyor demiyorda değildim hani.

Ama kafaya takmıştım o nerede inerse bende orada inecek ve efendi gibi hislerimi duygularımı anlatmaya çalışacaktım.Bazen saniyesinde cesaretim kaçmıyor değildi.En son dedim işte bu kız tam senlik,konuş ve tanışmaya çalış.Şansını dene.Arkadaşlar arasında bayanlarla çok rahat sohbet ederim diye hava basması değil dedim.Al sana fırsat.

Ve bayan ineceği durağa yaklaşmış olacak ki,elimde bulunan dosyalarını almaya yeltenince,durun bayan bende ineceğim aşağıda alın isterseniz dedim.Peki o zaman dedi ve kalabalığın içinden iniverdik aşağıya.

Belliki bir büroda felan çalışıyordu.Elimden dosyaları aldı teşekkür etti ve az ilerideki iş hanına gideceğini söyledi.Evet iş hanı az ilerideydi ve o mesafe benim ne yapacağıma karar vermem için yeterliydi.Sakıncası yoksa yürüyelim bende o tarafa dedim.Tabiki ne demek dedi.Bir hukuk bürosunda çalıştığını hemen öğreni verdim.

Ama az kalmıştı bir final konuşması yapmam gerekiyor ve ne diyeceğimi bilemiyordum.Çok hoşuma gitmişti,daha 30 dakıka önce sadece elinden dosyalarını aldığım bayan.Ellerinde yüzük felan yoktu ama,acaba çıktığı biri varmıdır diyede hayıflanmıyor değildim.

Artık yollar ayrılmak üzereydi,bayan oldu iyi günler dedi bile.Bütün gücümü topladım ve azilerleyen bayana bakarmısınız az vaktiniz varmıydı acaba deyiverdim.Neden diye sormaz mı.Bir on dakıkanızı ayırırsanız kendimi ifade etmeye çalışacağım dedim.Konu neydi deyiverdi.Tabiki durumu anlamıştı.Beyefendi konu neydi hadi işim güçüm var deyince,artık iplerin kopmak üzere olduğunu ve açıkca herşeyi söylemem gerektiği anladım.Bakın bayan dedim,beni yanlış anlamayın çok hoşuma gittiniz,sizden ben resmen hoşlandım.Sizinle mümkünse tanışmak istiyorum.Hayatınızda biri yoksa daha yakından tanımak istiyorum sizi dedim.

Kızın rengi değişti bir an ne diyeceğini şaşırdı.En son bakın beyefendi dedi,şuan çok işlerim var,bürodan beni bekliyorlar ama sizi kırmak istemiyorum.Açık sözlü ve mert birine benziyorsunuz,akşam 18:30 da tam burada bekle beni tabiki size azda olsa vakit ayırrım dedi.Ve ayrıldık.Öğle saatleriydi,akşam nası olacaktı bana şimdi.Sabah tıraş olmuştum ama yine oldum.Bir günde iki kere tıraş oldum o gün.

Beklenen saat geldi ve oradaydım.Tüm heyecanımla ve aşkımla.Gelidiğini fark ettim ve hemen cep telefonumla uğraşmaya başladım,neden bilmiyorum.Merabalar diyerek elleştik ve tanıştık.Nasıl bir yere gitmek istersiniz dedim ve ortak karar verdiğimiz yer çok uzak değildi.Hem yürüyüş yaptık hemde sohbet ederek gideceğimiz yere vardık.

Aynı takımları tutmuyorduk,evlerimiz uzaktı,aile yapılarımız benziyordu ama birbirine.Kardeş sayılarımız benim 2 fazlaydı,dahada önemlisi ilk görüğünde o da bana birşeyler hissetmişti.Neyse biraz uzattık.

Hayatımın en güzel Nisan,Mayıs,Haziran,Temmuz,Ağustos aylarıydı.

Ve o gün bugün yanımdan hiç ayırmadım.Kızımızla gider olduk şimdi o gittiğimiz yerlere.

Ama eşimde kabul ediyor ki;O günler bambaşkaydı...
    Bu olayı oldukça beğendim,sonuna kadar sıkılmadan okudum. İnsanlar umutlarıyla vardır,belli yerlere de onlar sayesinde gelirler...Saygılarımla

Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Okan TÜRK rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bu olayı oldukça beğendim,sonuna kadar sıkılmadan okudum. İnsanlar umutlarıyla vardır,belli yerlere de onlar sayesinde gelirler...Saygılarımla
    Teşekkürler Okan bey.Benden de saygılar..

Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu testin amacı aşk hakkında ne düşündüğünüzü öğrenmek. Kendinize en yakın şıkkı işaretleyin sonra bunun ne anlama geldiğini öğrenin.

. Dünyanın sonu geliyor. Sadece bir hayvan neslini kurtarma şansınız olsaydı hangisini seçerdiniz?
    A. Tavşan
    B. Koyun
    C. Geyik
    D. At

2. Afrika'ya gittiniz. Ziyaret ettiğiniz kabile, hatıra olarak yanınızda bir hayvan götürmeniz konusunda çok ısrarlı. Hangi hayvanı götürürdünüz?
    A. Maymun
    B. Aslan
    C. Yılan
    D. Zürafa

3. Çok kötü bir sey yaptınız. Tanrı sizi cezalandırdı, siz artık insan değil bir hayvansınız. Hangisi?
    A. Köpek
    B. Kedi
    C. At
    D. Yılan

4. Eğer bir türü sonsuza dek yok etme şansınız olsaydı bu hangisi olurdu?
    A. Aslan
    B. Yılan
    C. Timsah
    D. Köpekbalığı

5. Şakır şakır Türkçe konuşan bir hayvana rastladınız. Hangisi olması hoşunuza giderdi?
    A. Koyun
    B. At
    C. Tavsan
    D. Kus

6. Issız bir adada, size arkadaşlık edecek sadece bir hayvan var. Hangisini isterdiniz?
    A. Insan
    B. Domuz
    C. İnek
    D. Kuş

7. Tüm hayvanları evcileştirmek gibi bir süper yeteneğiniz olsaydı hangisini ev hayvanı olarak alırdınız?
    A. Dinozor
    B. Beyaz kaplan
    C. Kutup ayısı
    D. Leopar

8. 5 dakikalığına bir hayvan olmanız gerekse hangisi olurdunuz?
    A. Aslan
    B. Kedi
    C. At
    D. Güvercin

Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Aristo:
    "Sevmek acı çekmektir, sevmemek ölmek. Sevmek zevktir ama yanlız sevilmenin hiçbir zevki yoktur"

Augustinus:
    "Sevgi ruhun güzelliğidir."

Franz Xaver Von Baader:
    "Özgürlük aşk değildir, yalnız aşkın kapısıdır."

Bailey:
    "Aşk dünyanın en tatlı mutluluğu ile en derin acısından yaratılmıştır"

Balzac:
    "Aşk yaşamında kadın, ancak hünerli bir çalgıcının elinde dile gelen bir lir gibidir. Kadınlar bizleri sevdikleri zaman her suçumuzu bağışlarlar"

Basta:
    "Erkek az fakat sık sever, kadın ise çok ancak bir kez sever"

Jeremy Bentham:
    "Aşk hazzı, dostlukla duyu hazlarından yoğrulmuştur"

Bulor:
    "Aşk cennetin dilinden bize kalan tek andır"

Antoine Bret:
    "Aşkın ilk soluğu mantığın son soluğudur"

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Aşk çok güzel bir şey acısına da kurban olayım ne güzel bir şey aşk of of ciğerim yanıyo

+ Konuyu Yanıtla
8 / 8 Sayfa İlkİlk 12345678

Bu sayfada bulunan kavramlar: