+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 21 ileti bulundu.
    Nerede
    cehennem
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Lütfen yardım :(

Alıntı Raşit Tavus rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Siz, eşinizi zina suretiyle aldatmışsanız, yukarıdaki mesajınızda eşinizin bu durumdan haberdar olduğuna dair herhangi bir ifadede bulunmamışsınız, eşinizin telefon dökümünden sizin bir başka kişiyle ilişkinizin, cinsel münasebetinizin olduğunu anlamasını beklemeniz ve işbu medenin kanun hükmünün altı aylık af sürecinden yararlanmayı beklemeniz, olası bir davada aleyhinize hüküm doğurması muhtemelen bir durum olabilir diye düşünüyorum.

Buradaki af, eşinizin onu aldatma eyleminizi kısmen de olsa ne şekilde olduğunu bilmekten geçer. Telefon dökümleriniz bir başkasıyla cinsel münasebetinizin olduğuna delil teşkil etmez. Ancak mahkemede "evet, zina ettim. Ama altı ay geçti." derseniz, kişisel kanatim hata edersiniz.

Şayet eşinizin zinadan haberi yoksa, sadece görüşmenizden haberi varsa açıkçası altı aylık hak düşürücü süreden yararlanabileceğinizi düşünmüyorum.

Dipnot: Ben hukuk öğrencisiyim, gereken teorik bilgiye sahibim ama bu konuda saygı değer avukat büyüklerim kadar bilgim yoktur. Kişisel yorumum bu yönde, olayda bahsedilmemiş bir durum vardı, orada temas etmek istedim.

Öncelikle mesajınız için teşekkür ediyorum. Evet bir hata yaptım; eşimi aldattım cinsel olarak ve o dönemde o kişiyi severek: (Bunları eşim bilmiyor o sadece yaptıklarından dolayı o kişiye yakınlaştığımı sadece duygusal birşey olduğunu sanıyor ve beni o yüzden affetti. Ben herşeyin bitmesine razıydım beni o tekrar çağırdı dön dedi .Benim tereddütüm şimdi o konu açılmıyor gibi. Ama şiddetli geçimsizlikten dolayı sürekli kavga ediyoruz farklı konularda. O da benim önüme bu olayı sürüyor ve de içeriklere ulaşır ve herşeyi öğrenir diye korkuyorum. Her kavgamızda aldatmamı öne sürüyor. Canımız çok yandı, yüzeysel olarak bildikleriyle bile beni mahvetti. Neredeyse ölüyordum. Daha fazlasını bilse kimbilir ne yapar: ( Her insan hata yapıyor beni o hataya iten,evden uzaklaştıranda eşimdir. Hatamı anladım. O günden beri de o kişiyle görüşmedim bile. Dediğim gibi tek korkum cep telefonu mesaj içerikleriydi. Ama forumda yazılan cevaplara göre ona da ulaşamıyormuş. Sadece saat tarih vs. Onları biliyor zaten.

Hukuki NET Güncel Haber

Eşimi aldattım, Mahkemede telefon mesaj içerikleri ortaya çıkar mı? konulu yargıtay kararı ara
    Eşimi aldattım, Mahkemede telefon mesaj içerikleri ortaya çıkar mı? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Konya
    İletiler
    364
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı cokdertli rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Öncelikle mesajınız için teşekkür ediyorum. Evet bir hata yaptım; eşimi aldattım cinsel olarak ve o dönemde o kişiyi severek: (Bunları eşim bilmiyor o sadece yaptıklarından dolayı o kişiye yakınlaştığımı sadece duygusal birşey olduğunu sanıyor ve beni o yüzden affetti. Ben herşeyin bitmesine razıydım beni o tekrar çağırdı dön dedi .Benim tereddütüm şimdi o konu açılmıyor gibi. Ama şiddetli geçimsizlikten dolayı sürekli kavga ediyoruz farklı konularda. O da benim önüme bu olayı sürüyor ve de içeriklere ulaşır ve herşeyi öğrenir diye korkuyorum. Her kavgamızda aldatmamı öne sürüyor. Canımız çok yandı, yüzeysel olarak bildikleriyle bile beni mahvetti. Neredeyse ölüyordum. Daha fazlasını bilse kimbilir ne yapar: ( Her insan hata yapıyor beni o hataya iten,evden uzaklaştıranda eşimdir. Hatamı anladım. O günden beri de o kişiyle görüşmedim bile. Dediğim gibi tek korkum cep telefonu mesaj içerikleriydi. Ama forumda yazılan cevaplara göre ona da ulaşamıyormuş. Sadece saat tarih vs. Onları biliyor zaten.
    Değerli katılımcı,

Eşinizin sizden habersiz kullandığınız telefon mesajlarını incelemesi ve bunları mahkemede delil olarak ileriye süreceğini söylemesi yasal olarak suçtur. Böyle bir durumla karşılaşırsanız cumhuriyet savcılığına başvurabilirsiniz.

Ek olarak sizin de açıklık getirdiğiniz üzere zina üzerinden geçen aylık süre ve af durumundan yararlanmanız şu an mümkün değil. Zinanın ortaya çıkması mahkemede aleyhinize işleyen bir süreç başlatabilir, ağır kusurunuz söz konusu çünkü.

Ayrıca affınıza sığınarak şu konuda sizi aydınlatmak istiyorum. Aldatma eylemi ağır kusurdur, eşiniz size karşı kaba kuvvet uygulamış, eziyet etmiş olabilir. Böyle durumlarda kanun size boşanma hakkı tanımıştır lakin sizin aldatma eylemine eşinizin davranışların sebep göstermeniz hukuki olarak size en ufak pozitif katkı sağlamayacaktır. Çünkü maruz kaldığınız davranışlarda hukuk size çıkış yolu olarak boşanma hakkı tanımış zaten. Bundan sonraki kararlarınızda bu dediklerimi anımsayarak hareket ederseniz ümit ediyorum ki kendiniz için daha mantıklı karar alabilir, hukuk karşısında haklı iken haksız konuma düşmezsiniz.

Ayrıca katılımınız için biz teşekkür ederiz, ne olursa olsun unutmayınız: Şüphesiz en büyük erdem yapılan hatanın farkına varabilmektir.
    Konu döküntü tarafından (25-02-2010 Saat 17:07:14 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Raşit Tavus rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Değerli katılımcı,

Eşinizin sizden habersiz kullandığınız telefon mesajlarını incelemesi ve bunları mahkemede delil olarak ileriye süreceğini söylemesi yasal olarak suçtur. Böyle bir durumla karşılaşırsanız cumhuriyet savcılığına başvurabilirsiniz.
    Eşler arasında, cep telefonu mesajlarının incelenmesi ve bunların mahkemede delil olarak kullanılması suç değildir. Yargıtay evde bulunan günlüğün bile delil olarak kullanılabileceğini, keza yasal eş tarafından evde kendi imkanları ile kurduğu ses kayıt sistemi ile elde edilmiş ses kaydının da delil olarak kullanılabileceğine dair kararlar vermiştir. Bu konuda örnek Yargıtay kararlarını geçmiş iletilerimde defalarca sunmuştum.
    Evliliğin özeli kişilerin özelinden daha çok korunmaya muhtaçtır. Bu nedenle delillerin elde edildiği yer ve elde ediliş şeklinden çok kusur açısından değerlendirilmesi esas alınmaktadır.
    Aksinin savunulması hakkın kötüye kullanılması demektir.

Medeni kanun MADDE 185.- Evlenmeyle eşler arasında evlilik birliği kurulmuş olur. Eşler, bu birliğin mutluluğunu elbirliğiyle sağlamak ve çocukların bakımına, eğitim ve gözetimine beraberce özen göstermekle yükümlüdürler.Eşler birlikte yaşamak, birbirine SADIK kalmak ve yardımcı olmak zorundadırlar. denilmektedir.

Bu durumda...aşağıdaki bilgilere dikkatinizi çekmek isterim..

Fiilen ispatlanmadığı sürece sadakatsizliğin ve bu anlamda yaşananların açık yüreklilikle itiraf edilmeyeceği malumlarıdır.

Nitekim Boşanma davası zaten kişilerin özel yaşamını ilgilendiren bir davadır. Özel hayatın gizli alanları, özel hayatın gizli alanını ilgilendiren delillerle ispat edilebilir

Evliliği sona erdirmeyi gerektiren , boşanma nedeni sayılabilecek gerekçeler varken yazışmaların / mesajların sahibi kişinin haberleşme özgürlüğünün ihlalinden, özel hayatına müdahaleden bahsedilmesi yanlış olacaktır. Diğer yandan Bu koşullarda kusursuz ve mağdur olan taraf olarak bunu ispat etme yükümlülüğü doğmuş, yasal eşe de sadakatsizliği ispatlayacak bundan başkaca yol kalmamıştır.

Evli bir kişinin özel hayatını ilgilendiren fotoğraf, mektup, görüntü ve ses kayıtları eğer boşanma sebebi sayılacak ve bunu ispat edecek unsurlar taşıyor ise ; artık bunların yasal eşi tarafından elde edilmesi yöntemindeki usulsüzlüğü ileri sürmek hakkın kötüye kullanılması olmaz mı?

Evli insanların kendi aralarındaki hele birde çocuklar varsa onlar için özel hayatın korunmasına ve devamına yönelik de özel bir gizliliğin, özenin , sadakat yükümlülüğünün olması ve muhafazası taraflardan beklenilmemeli mi ?

Evliliğin kendine özgü özeli, tarafların özelinden daha korunmaya muhtaç değil midir? bu nedenle evliliğin özelinin korunması gerçeği taraflara özel yükümlülükler getirmez mi?

Sadakatsiz eşin haberleşme özgürlüğü ve mahremiyeti ile özel hayatına müdahale edilmesinin yanlışlığı adına alınacak bir kararın, yasal eşin ve çocuklarının ve evlilik müessesesinin haklarını - özelini de zedeleyeceği aşikardır.

Sadakatsiz eşin sadakatsizliğini aleni olarak ortaya koyan bu delillerin, elde ediliş şekli nedeni ile davada yok sayılması kamu vicdanını da yaralayacaktır.

Maddi ve fiili gerçekler sadakatsiz olan eş ile 3 ncü şahıs arasında yaşanan beraberliğin doğruluğunu ispat ediyorsa, mahkemenin artık bu delilin elde ediliş şeklinden ziyade ; sadakatsizliğin varlığını algılayıcı ve kusur açısından değerlendirici bir bakış açısı ile kamu yararına davaya yön vermesi gerekmektedir.

Sadakatsizliğe uğrayarak mağdur olan kişinin, yasalar önünde sadakatsizlik yapan eş kadar hakları olmalı ve hukuken himaye edilmeli ki, evlilik müessesesine saygı ,sadakat, sağlıklı bir neslin geleceği ve hepsinden önemlisi adalet sistemine duyulan saygı korunabilsin.

Hukuk maddi gerçeklere uygun çözüm üretemedikçe güvenilirliğini yitirir ve varlık nedeni tartışılır hale gelir.
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Aşağıda ise aldatma eyleminde rol alan 3 ncü kişiye de tazminat davası açılabileceğine dair Yargıtay kararı bulunmaktadır.
    Dayanağı Borçlar Kanunu 41/2

T.C.

YARGITAY

4. HUKUK DAİRESİ

E. 2004/10434

K. 2005/4506

T. 28.4.2005

• ZİNA NEDENİYLE MANEVİ TAZMİNAT ( Dava Dışı Eşi İle Davalı Arasında Bir Yakınlaşma Bulunduğu Anlaşılmasına Göre Davacının Aile Bütünlüğüne Haksız Bir Saldırı Oluşturduğu Benimsenerek Kabulü Gereği )

• EŞİN RIZASIYLA YAPTIĞI ZİNA ( Davalının Davacının Eşinin Rızası İle De Olsa Yapması Halinde Davacının Aile Bütünlüğüne Haksız Bir Saldırı Oluşturduğu Benimsenerek Manevi Tazminat İsteminin Kabulü Gereği )

• AİLE BÜTÜNLÜĞÜNE SALDIRI ( Davalının Davacının Eşinin Rızası İle De Olsa Zina Yapması Halinde Davacının Aile Bütünlüğüne Haksız Bir Saldırı Oluşturduğu Benimsenerek Manevi Tazminat İsteminin Kabulü Gereği )

818/m.49

ÖZET: Ceza mahkemesinin gerekçesinde belirlenen olgular itibariyle, davacının eşinin rızası ile de olsa, davacının eşi ile davalı arasında bir yakınlaşma bulunduğu anlaşılmaktadır. Yerel mahkemece, bu durumun davacının aile bütünlüğüne haksız bir saldırı oluşturduğu benimsenerek davacı yararına manevi tazminat takdir edilmesi gerektiğinin gözetilmemiş olması usul ve yasaya uygun değildir.

DAVA: Davacı Muzaffer Gelir vekili Avukat Ahmet Canbaz tarafından, davalı Erol Gelir aleyhine 25.2.2003 gününde verilen dilekçe ile haksız eylem sonucu kişilik haklarına saldırıdan dolayı manevi tazminat istenmesi üzerine mahkemece yapılan yargılama sonunda; istemin reddine dair verilen 27.1.2004 günlü kararın Yargıtay’ca incelenmesi davacı vekili tarafından süresi içinde istenilmekle temyiz dilekçesinin kabulüne karar verildikten sonra tetkik hakimi tarafından hazırlanan rapor ile dosya içerisindeki kağıtlar incelenerek gereği görüşüldü:

KARAR: Davacı, dava dışı eşi ile davalının cinsel ilişkiye girerek zina eyleminde bulunduğunu, eşine karşı boşanma davası açtığını, davalı hakkında hazırlık soruşturması başlatıldığını, olay nedeniyle yuvasının dağıldığını, eylemin namusa yönelik yüz kızartıcı suç oluşturduğunu belirterek manevi tazminat isteminde bulunmuştur.

Mahkemece; davacının iddia ettiği zina eylemi kabul edilse dahi boşanmaya sebep olan eylemin davacının eski eşinin zina eylemi olduğu, davalının eylemi ile davacının boşanması ve zina nedeni ile namus ve şerefinin ihlali söz konusu olmadığı gerekçesiyle istemin reddine karar verilmiştir.

Karar davacı tarafından temyiz edilmiştir.
    Somut olayda, davalı hakkında davacının eşinin ırz ve namusuna tasaddide bulunmak suçundan cezalandırılması istemiyle açılan ceza davası sonunda; davacının eşi ile davalı arasında geçen telefon görüşmelerinin süresinin rahatsızlık boyutunu aşan uzun görüşmeler olduğu, davacının eşi ile davalı arasındaki ilişkinin rızaya dayalı olduğu kanısına varıldığı, davalının cezalandırılmasına yeterli, kesin ve inandırıcı kanıt elde edilemediğinden unsurları itibariyle oluşmayan atılı suçtan davalının beraatine karar verildiği anlaşılmaktadır.
    Ceza mahkemesinin gerekçesinde belirlenen olgular itibariyle, davacının eşinin rızası ile de olsa, davacının eşi ile davalı arasında bir yakınlaşma bulunduğu anlaşılmaktadır. Yerel mahkemece, bu durumun davacının aile bütünlüğüne haksız bir saldırı oluşturduğu benimsenerek davacı yararına manevi tazminat takdir edilmesi gerektiğinin gözetilmemiş olması usul ve yasaya uygun düşmediğinden kararın bozulması gerekmiştir.

SONUÇ : Temyiz olunan kararın yukarıda gösterilen nedenlerle BOZULMASINA ve peşin alınan harcın istek halinde geri verilmesine 28.04.2005 gününde oybirliğiyle karar verildi.

----------------------------------------

Madde 41 - Gerek kasten gerek ihmal ve teseyyüp yahut tedbirsizlik ile hak-
    sız bir surette diğer kimseye bir zarar ika eden şahıs, o zararın tazminine mec-
    burdur.
    Ahlaka mugayir bir fiil ile başka bir kimsenin zarara uğramasına bilerek
    sebebiyet veren şahıs, kezalik o zararı tazmine mecburdur.

Madde 49 – (Değişik: 4/5/1988 - 3444/8. md.)
    Şahsiyet hakkı hukuka aykırı bir şekilde tecavüze uğrayan kişi, uğradığı manevi zarara karşılık manevi tazminat namıyla bir miktar para ödenmesini dava edebilir.
    Hakim, manevi tazminatın miktarını tayin ederken, tarafların sıfatını, işgal ettikleri makamı ve diğer sosyal ve ekonomik durumlarını da dikkate alır.
    Hakim, bu tazminatın ödenmesi yerine, diğer bir tazmin sureti ikame veya ilave edebileceği gibi tecavüzü kınayan bir karar vermekle yetinebilir ve bu kararın basın yolu ile ilanına da hükmedebilir.
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ

Nerede
    Konya
    İletiler
    364
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Abdullah Bey,

Affınıza sığınarak şu haber linkini paylaşmak istiyorum.

http://www.haberler.com/cep-kaydi-bo...Ana_Menu_Mouse

Ayrıca sorduğunuz sorularda haklılık payınız mevcut ama evlilik çok mahsus bir müessese siz benden daha iyi biliyorsunuz.

Kişisel kanaatim, ferdi rıza şart olmalı. Nitekim son zamanlardaki "Evlilik içindeki tecavüz" davalarında bu konuda olumlu adımlar atıldı benim takip edebildiğim kadarıyla.

Neticede ben sizin kadar bilgiye sahip değilim, dolayısıyla teorik bilgiler ışığında konuştum, bundan sonra bu konularda daha temkinli olmaya çalışırım, teşekkürler.

Bu gibi birçok haber okumuştum maalesef şu an çoğuna ulaşamadım.

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Hakim burada kanaatının bu yönde olduğunu belirtmiştir. Aile mahkemelerinde her türlü delil belge bilgi hakimin takdirindedir. Bu tür bir uygulama yasal ve mağdur olan eşin delil edinme, bulma ve sunma haklarını engellemek hatta gaspetmek demektir. Bu tür bir uygulama yasal ve mağdur olan eşin elini kolunu bağlamakla birlikte gazetelerin 3 ncü sayfalarındaki haberlerin artmasına neden olacaktır. Hakimlerde dahil olmak üzere konu ile ilgili tüm yetkililerin bu konudaki söylemlerine dikkat etmeleri toplumda infiale neden olacak söylem ve davranışlardan uzak durmalarında fayda olduğu kanaatındayım.

Cep Kaydı Boşanma Davası Delili Olmaz

Hakim Mustafa Ateş, Hakimlerin Boşanma Davalarında Sadakatsizliğin Belirlenmesi İçin Eşlerin ve Üçüncü Şahısların İletişiminin Tespitine Karar Veremeyeceklerini, Bunun Yasal Olmadığını Savundu.

ANKARA 10. Aile Mahkemesi Hakimi Mustafa Ateş, hakimlerin boşanma davalarında sadakatsizliğin belirlenmesi için eşlerin ve üçüncü şahısların iletişiminin tespitine karar veremeyeceklerini, bunun yasal dayanağının olmadığı savundu.
    Hákim Mustafa Ateş, aylık hukuk dergisi Terazi’de yayımlanan "Boşanma davalarında hukuka aykırı delillerin değerlendirilmesi" konulu makalesinde özetle şu değerlendirmeleri yaptı:

Halen özel hukuk yargılamasında dolayısıyla boşanma davalarında bir iddianın ispatı için anayasada düzenlenen temel haklardan olan haberleşme hürriyetinin engellenmesi ve gizliliğine dokunulması bu bağlamda iletişimin tespitinin yasal bir dayanağı yoktur. Mahkemeler ve hakimler de yasal dayanağı olmayan bir yetkiyi kullanamaz. Bu nedenle kanımca boşanma davalarında bir iddianın ispatı için haberleşme hürriyetinin engellenmesi ve sınırlandırılması bu bağlamda iletişimin tespiti kanuni düzenleme ile bile yapılamaz.

Uygulama hatalı

Uygulamada boşanma davalarında mahkemece toplanması istenilen delillerden en önemlilerinden biri başka bir kadın veya erkekle olan ilişkisini ispat etmek için tarafların telefonla yaptıkları iletişiminin tespitine ilişkindir. Halen uygulamada bu talep mahkemelerce kabul edilmekte, bir kısım telefon şirketleri mahkemelerce bu konuda yazılan müzekkerelere cevap vermektedirler.

Sorumluluk getirebilir

Boşanma davalarında zaman zaman karşı tarafın ilişki içerisinde bulunduğu iddia edilen dava dışı üçüncü şahıslara ilişkin iletişimin tespiti de talep edilmektedir. Halen uygulamada talepte bulunulması halinde bir kısım mahkemelerce üçüncü şahısların iletişimin tespiti için müzekkere yazıldığı ilgili operatörlerin de bu taleplere olumlu cevap verdiği gözlenmiştir. Dava dışı üçüncü şahısların iletişimin tespit talebi açıkça hukuka aykırı olup mahkemece bu talep reddedilmeli; tespit yapılmışsa hukuka aykırı olduğundan, değerlendirilmemelidir. Aksi uygulama talepte bulunan ve bu talebi kabul edenler yönünden sorumluluk gerektirebilir.

Rıza varsa tespit yapılır

Taraflardan birinin talebi ile karşı tarafın telefonu, bilgisayarı üzerinde inceleme yapılarak kayıtlı, alınan, gönderilen mesajlarının tespitinin yapılması mümkün değildir. Bu inceleme kişinin hem haberleşme hürriyetinin gizliliğine hem de özel hayatına müdahale olacağından reddedilmelidir. Ancak, haberleşme hürriyeti temel haklardan olmakla birlikte vazgeçilebilecek niteliktedir. Bu nedenle karşı tarafın rızası halinde iletişimin tespiti yapılıp delil olarak değerlendirilmelidir.

Nerede
    Konya
    İletiler
    364
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Haklısınız, ben orada hakimin kanaatini kural sanmıştım. Buradaki hatam usul konularında konuşmak oldu, sayın katılımcıdan siz değerli büyüklerden özür dilemek de fayda var.

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    224
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Eşimi aldattım, Mahkemede telefon mesaj içerikleri ortaya çıkar mı?

Alıntı cokdertli rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhabalar.Siteye bugün üye oldum ve yerli yersiz konu açtıysam kusuruma bakmayın.Ama acil yardımınıza ihtiyacım var.Bu konuyu sürekli araştırıyorum ama her kafadan bir ses çıkıyor.Eşimle 2 senelik evliyim.Eşimin vurdumduymazlığı,dengesiz davranışları,ilgisizliği ve aşırı şiddetinden dolayı bir başkasıyla ilişkim oldu.Eşim telefonumu mesajlaşırken yakaladı ve bende itiraf ettim.Sen böyle yaptın beni sen ittin böyle yapmam için dedim.Başta birşey yapmadı sonra kendini kaybetti ve beni öldüresiye dövdü.Hastaneye gittim,karakola gidip ifade verdim.İfade verdiğim içinde bana hala nefret dolu.O gün ailemin yanına gittim fakat bana güvendiğini o kişiyle aramda bişey olduğuna inanmadığını affettiğini söyledi.Bende olay büyümesin diye evime döndüm.Konu hiç açılmıyordu ama olaydan 2 ay sonra ödenmemiş telefon faturası ulaşmış eline.Ve hep o numarayla olan görüşmelerimin dökümü elinde mevcut saat ve tarih olarak. Ozamanda büyük kavga ettik. Ama beni seviyor ve bırakmıyor.İki arada bir derede kaldım.Hem beni sevdiğini söylüyor hem bu konu sürekli benim önüme çıkıyor.Üstelik şiddetli geçimsizliğimizde var.Ayrılırsan kimse kalmaz ne senin ailen ne benim herkesi öldürürüm.Senide yaşatmam diyor Kısacası beni tehdit ediyor.

Benim sizlere sorum şu. Ayrılmak istesem mahkemeden bu mesajların içeriğine ulaşabilir mi?Saat tarih olarak dökümü zaten elinde var benim tereddütüm döküme ulaşması.Ayrıca olaydan 6 ay geçti.Okuduğum kadarıyla af gerçekleştiği için bu saatten sonra bi hak iddia edemiyormuş.Yani istese savcı mesaj içeriğini verir mi? Mahkemeye çıksak bile ben inkar etmiyorum ki aldattığımı kabul ediyorum mantıken kabullendiğim için mahkemeye sunamaz bunu değil mi?Ayrıca bana yol gösterin nasıl bir yol izlemeliyim bıktım dengesizliklerinden.Tamam ben bir hata yaptım ama onun yüzünden yine.O olaydan sonra zaten o kişiylede görüşmedim.tek isteğim beni rahat bıraksın.Ne yapmalıyım ne olur yardımcı olun
    Öncelikle ne istediğinize karar verin;
    -Her şeye rağmen evlilik birliğini sürdürmek istiyor musunuz?
    -Eşinizin tehditleri nedeniyle mi boşanma yoluna başvurmuyorsunuz?

Şu anda yapacağım yorum hukuki değil; sadece senelerin birikimi ve gözlemi..
    Seneler önce; aldatma olayında -sekter bir yaklaşımla- ne olursa olsun boşanmadan yana fikir beyan ediyordum..

Son derece düzgün hayatlar yaşamış büyüklerimin; kendi yakınlarımızda cereyan eden, kadın ya da erkek olsun bu tür girişimleri affettiğini ve "yuvaların yıkılmaması adına" alternatif çözüm önerilerini duyunca, kendi adıma ilkel düşündüğümü anladım ve utandım..

Toplumsal olarak fikir beyan etmeye ve yaymaya hakkımız yok diye düşünüyorum. Evlilik birlikteliği içinde; eşler birlikteliğin sürdürülmesi konusunda kendileri karar vereceklerdir. 3. kişilere de bu karara yorum yapmaksızın saygı duymak düşer..
    Konu AV.FERDA AYDIN tarafından (27-02-2010 Saat 06:59:33 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    izmir
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

benim buna bezer bir davam var.mesaj içerikleri ile ilgili.detayların tespit edilemedğini öğrendim.ilk dava delilyetersizliğinden düşünce bn kayıtlı mesajları sildim.sonra kamu dava açmış bize. eşim karşı tarafı dövmüştü taciz sebebi ileo tarafiseyanlış anlaşılmaolduğunu söylüyor.içeriklerte ulaşamayacağımıza göre kamu eşimin de o tarafında ayrı ayrı cezalandırılmalarına karar vermiş. alınacak ceza neolabilir yadakarşı tarafyaptığını kabul ederse sonuç değişir mi?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    407
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı bab rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    benim buna bezer bir davam var.mesaj içerikleri ile ilgili.detayların tespit edilemedğini öğrendim.ilk dava delilyetersizliğinden düşünce bn kayıtlı mesajları sildim.sonra kamu dava açmış bize. eşim karşı tarafı dövmüştü taciz sebebi ileo tarafiseyanlış anlaşılmaolduğunu söylüyor.içeriklerte ulaşamayacağımıza göre kamu eşimin de o tarafında ayrı ayrı cezalandırılmalarına karar vermiş. alınacak ceza neolabilir yadakarşı tarafyaptığını kabul ederse sonuç değişir mi?
    xxx Gsm firması da diyor ki savcılık isterse geriye dönük bütün mesaj trafiği + içerikleri verebiliyoruz. Bu konu tartışılır, xxx firması vereliyor ise diğer firmalarda bunu verebilir değil mi?

+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php68601-Esimi-aldattim-Mahkemede-telefon-mesaj-icerikleri-ortaya-cikar-mi

http:www.hukuki.netshowthread.php68601-Esimi-aldattim-Mahkemede-telefon-mesaj-icerikleri-ortaya-cikar-mi

whatsapp kayitlari cikarmi

whatsapp dokuman cikarma

telefon dökümanı nasıl çıkarılırtelefon dökümanıwhatsapp konusmalari cikarmicep telefonu dokumani nasil cikartilirtelefon dökümanında neler çıkarmesaj dokumani nasil alinirwhatsapp dökümanı çıkarmımahkemede whatsapp kayıtlarıtelefon kayitlari mahkemetelefon dökümanı çıkarmatelefon dökümanında mesajlar çıkarmımesaj dokumani cikarmiwhatsapp dökümanı çıkarmawhatsapp mesaj dökümü nasıl alınırtelefon dokumanikocami aldattim ogrendimahkemede telefon kayıtlarıtelefon mesajlarini cikartmatelefon dokumaninda neler cikarwhatsapp dökümanımesajlarin dokumani cikarmi
Forum