+ Konuyu Yanıtla
1 den 9´e kadar toplam 9 ileti bulundu.

Konu: MEB ' e hitaben

MEB ' e hitaben Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    70
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı MEB ' e hitaben

Merhabalar.
    Bir devlet okulunda lise 3. sınıf öğrencisiyim.
    Bu yıl okulumuza bir matematik öğretmeni geldi ve bizim derslerimize sene giriyor okul başından beri.
    Kadrolu olup olmadığı hakkında bir fikrim yok lâkin kendisi genç birisi ve özel bir dershaneden gelmiş.Sizin de tahmin edebileceğiniz gibi öğrenci kontrolünde pek başarısız.Diğer öğretmenlere kıyasla durum tam bir faciya.
    Bu bayan öğretmeni okul müdüriyetine kadar şikayet ettik fakat kendileri bize MEB i yol gösterdiler aynı zamanda bu bayan akıl hastası gibi davranıyor bir kaç örnek vermek gerekirse;
    durup dururken ögrencılere bana bakmayın gibisinden laflar ediyor inatlaşıyor sürekli biz ne dersek tersini diyor 3-4 kişi konusunca ses oldu diye küsüyor ve oturup ders işlemiyor aynı zamanda işlemediği 3-4 konudann bzi yazılıda sorumlu tutuyor bütün sınıf kalacak.

biz toplu bir şekilde bir imza toplayıp MEB e dilekçe vermek istiyoruz fakat bunun için izlememiz gereken hukuki yol nedir dilekçe örneği vereblir misiniz?
    Teşekkür ederim.

Hukuki NET Güncel Haber

MEB ' e hitaben konulu yargıtay kararı ara
    MEB ' e hitaben konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: MEB ' e hitaben

Konuyla velileriniz ilgilensin.Muhatapları; okul müdürü veya İlçe M.Eğ Müdürü olabilir.
    İyi günler...

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    70
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Veliye ne gerek ..
    Neyse teşekkürler MEB de görevli dayım ile ve okul müdürlüğü ile hallettim sorunu öğretmenin idare ile de problemleri varmış zaten dilekçe yazıldı müdüriyet tarafından ve tamamen ilişiği kesildi okulla.

Nerede
    Hakkari
    İletiler
    3.333
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı emrefba rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhabalar.
    Bir devlet okulunda lise 3. sınıf öğrencisiyim.
    Bu yıl okulumuza bir matematik öğretmeni geldi ve bizim derslerimize sene giriyor okul başından beri.
    Kadrolu olup olmadığı hakkında bir fikrim yok lâkin kendisi genç birisi ve özel bir dershaneden gelmiş.Sizin de tahmin edebileceğiniz gibi öğrenci kontrolünde pek başarısız.Diğer öğretmenlere kıyasla durum tam bir faciya.
    Bu bayan öğretmeni okul müdüriyetine kadar şikayet ettik fakat kendileri bize MEB i yol gösterdiler aynı zamanda bu bayan akıl hastası gibi davranıyor bir kaç örnek vermek gerekirse;
    durup dururken ögrencılere bana bakmayın gibisinden laflar ediyor inatlaşıyor sürekli biz ne dersek tersini diyor 3-4 kişi konusunca ses oldu diye küsüyor ve oturup ders işlemiyor aynı zamanda işlemediği 3-4 konudann bzi yazılıda sorumlu tutuyor bütün sınıf kalacak.

biz toplu bir şekilde bir imza toplayıp MEB e dilekçe vermek istiyoruz fakat bunun için izlememiz gereken hukuki yol nedir dilekçe örneği vereblir misiniz?
    Teşekkür ederim.
    Ne günlere kaldık!!! Lise 3. sınıf öğrencisi bir dilekçe yazmayı bilmiyor!!! Siz öğretmeni "attırmaya" kalkışmadan önce biraz kendinizi geliştirmeye, sınıfta nasıl davranılacağını, gürültü yapmamayı öğrenseydiniz!!! Dilekçe kolay, üniversiteye başlayabilirseniz orada öğrenirsiniz. Öğrenemezseniz de bir arzuhalciye üç beş kuruş verip yazdırırsınız
    Konu Hakkarili Arzuhalci tarafından (23-02-2010 Saat 20:12:29 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    70
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Hakkarili Arzuhalci rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ne günlere kaldık!!! Lise 3. sınıf öğrencisi bir dilekçe yazmayı bilmiyor!!! Siz öğretmeni "attırmaya" kalkışmadan önce biraz kendinizi geliştirmeye, sınıfta nasıl davranılacağını, gürültü yapmamayı öğrenseydiniz ya kardeşim!!! Dilekçe kolay, üniversiteye başlayabilirseniz orada öğrenirsiniz. Öğrenemezseniz de bir arzuhalciye üç beş kuruş verip yazdırırsınız

Öncelikle diğer mesajınızda da yazdığınız "kardeşim" kelimesini kullanmaktan vazgeçin.Ben kimsenin kardeşi olmamakla beraber bu platformda her ne kadar yeni olsam dahi "sokak ağzı" diye tabir edilen bir konuşmanın yapılmasını uygun görmemekteyim.Mesaj sayınızı yükseltme çabasında mısınız bu da ayrı bir olay.
    Ben okuduğum bu teknik lisede 3 yıl boyunca eğer bir dilekçe yazmayı bile görmediysem bu benim ayıbım değil devletimizin ayıbıdır.Tabii ki herşey okul ile bitmiyor insan kendini geliştirmeli belki okul harici internet ortamı vb. yerlerden dilekçe yazmayı öğrenebilirim fakat bugüne kadar karşıma hukuki bir husus çıkmadığı için öğrenme gereksinimi duymadım.Ortaokuldan kalma dilekçe yazma bilgilerim az çok var yazmak istesem yazarım annem ve babam da üniversite mezunu kendilerine de danışarak bir dilekçe yazabilirim fakat bu güncel olmamakla beraber çarpık bir dilekçe olabilir bu nedenle bu platformdan yardım diledim.
    Biz öğretmeni attırmaya çalışmıyoruz, derslerimizi işlemek istiyoruz, işlemediğimiz derslerden sorumlu tutulmak istemiyoruz kısacası hakkımız olanı istiyoruz.
    Sizin belleğinizdeki olay galiba "Sürekli öğretmen haklıdır" mantığı...
    Bu arada kimse beni dilekçe yazamıyorum gibi saçma sapan bir gerekçeyle karalayamaz.
    Peki herkes aynı şeyleri bilse herkes dilekçe yazmayı bilse hukuki işlemleri bilse Arzuhalciler, Avukatlar herhalde işsiz kalmaz mıydı?
    Ya da benim bildiğim web tasarım işinden ne kadar anlıyorsunuz.Ben size şu gibi ithamda bulunuyor muyum? : "Kaç yıldır pc kullanıyor web tasarımı bilmiyor yazık !!!"
    Gereksiz yorumlarınızla başlığımı kirletmemenizi rica ederim.
    Saygılarımla Emre Arslan.
    Konu emrefba tarafından (23-02-2010 Saat 20:07:11 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Hakkari
    İletiler
    3.333
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Derste her türlü haylazlığı, gürültüyü, pisliği yapacaksın sonra öğretmen uyarınca dikleneceksin bir tokat yiyince de soluğu karakolda savcılıkta alacaksın ya da öğretmen sınıfa hakim olamıyor diye hukuk sitelerinden oraya buraya dilekçe yazacağım, dilekçe örneği verir misiniz diye yardım isteyeceksin. Bunu ne hak hukuk ne de hakkanıyet kabul eder.

Dilekçe yazma konusu ilköğretim 4. sınıf müfredatı içerisindedir, lise müfredatında değil. Keşke insanlar dilekçe yazmayı bilse de bizler işsiz kalsak. Ayrıca mesaj sayımı yükseltmeye falan da çalışmıyorum. Yeni üye olduğunuz için öyle zannetmişş olabilirsiniz. Eski üyeler beni tanır, bilir zaten.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    70
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Siz kendi kendinmize konuşup durun ben bugüne kadar 1.sınıfta sadece 1 kere öğretmenimden bir tokat yedim hayatımda ne ailemden ne de öğretmenimden tokat yememekle beraber teşebbüs eden öğretmen denen insanlara da fiziksel karşılığı gösterdim disiplin cezası vs. beni hiç mi hiç bağlamaz.ben sınıf tekrarı yaptım bir sene daha yaparsam bitiyor lise sadece açık olarak okuma şansım var.ben sırf bu sebepten kalmak ıstemıyordum ki dileğim de gerçekleşti şahsi probleminiz var ise PM atın daha fazla yazamayacagım sıze yaşınız benden bi hayli büyük galiba saygısızlık yapmak istemem ama bu tür ithamlardan vazgeçin ben kendimden ziyade tüm sınıf için buraya yazmıştım, yardım dilemiştim...

tamam siz haklısınız öğretmenler haklı
    mutlu musunuz

Nerede
    Hakkari
    İletiler
    3.333
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı emrefba rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Siz kendi kendinmize konuşup durun ben bugüne kadar 1.sınıfta sadece 1 kere öğretmenimden bir tokat yedim hayatımda ne ailemden ne de öğretmenimden tokat yememekle beraber teşebbüs eden öğretmen denen insanlara da fiziksel karşılığı gösterdim disiplin cezası vs. beni hiç mi hiç bağlamaz.ben sınıf tekrarı yaptım bir sene daha yaparsam bitiyor lise sadece açık olarak okuma şansım var.ben sırf bu sebepten kalmak ıstemıyordum ki dileğim de gerçekleşti şahsi probleminiz var ise PM atın daha fazla yazamayacagım sıze yaşınız benden bi hayli büyük galiba saygısızlık yapmak istemem ama bu tür ithamlardan vazgeçin ben kendimden ziyade tüm sınıf için buraya yazmıştım, yardım dilemiştim...

tamam siz haklısınız öğretmenler haklı
    mutlu musunuz
    Çok iyi ettiniz!!! Disiplin cezası sizi bağlamadığına göre hukuki ceza da sizi bağlamayacaktır. Siz işte böyle düşünen bir zihniyete sahipsiniz. Algılarımda yanılmamışım.
    Konu Hakkarili Arzuhalci tarafından (23-02-2010 Saat 20:47:50 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

MEB'in çivisi; Özal zamanında çıkarıldı..Uzun uzun anlatmayayım.Son durum ise; İlköğretimi bitirip de "Gerçekten, okuma yazması olmayan" mezunlar!...
    İyi günler...

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

mebe yazılan dilekçe örnekleri

dilekçe örneği meb e

mebe gonderilecek dilekce ornegi

dilekçe örneği mebe

meb'e yazılan dilekçe örnekleri

Forum