Benim derdim 2001de mobilya imalat dükkanımı kapattım tabiki vergi borcu kaldı ödeyemedim şimdi 6 yıldır bir işyerinde işci olarak calışmaktayım bundan 3 ay önce işyerinin muhasebeci maaşına haciz geldi dedi ve şok oldum ben 1700tl ana para borcum var şuanki borcum 4700tl ben asgari ücretle calışan biriyim şuan maaşımdan 150 tl kesiliyor.Bende kızdım Basbakanlıga mail attım durumum bu kacacak olsam kacarım ben gibi garibandan ne ister bu maliye diye basbakanlık bulundugum ilin valiligine yönlerdirdi gittim görüştüm maliyeye mail attılar yardımcı olun bu arkadasa filan yazdılar sanırımvalilik dediki sana maliyeden bi kagıt gelcek posta yoluyla o gelen kagıtla baglı bulundugun vergi dairesine git bekledim 1 ayda geldi postadan bi kagıtvergi dairesine gittin dediler icra bölümüne git icradaki adam ilk ne dese begenirsiniz ne gerek vardı bu kadar büyüttün olayı dedi yine şok oldum kac kere gittimde hiç yardımcı olmadılar neyse ve şunu bunu öde kalanı taksit yapalım dedi 2000 tl peşin ödeme yap diyo kalanıda taksit yapcaklarmıs zaten o kadar param olsa borcumu büyütmez bu kadar faizlendirmeden öderdim. Şuanki durum maaşımdan hala 150 tl kesiliyo bana önerileriniz ne olabilir...
bi sorum daha olcaken fabrikada calıştıgım işi bırakıp işciligi bırakıp kendime dükkan acmayı düşünüyorum tütün,sarma sigara yani satmayı düşünüyorum toptancilardan tütün alıp parekende satmak. Ama faturalı alınamıyo bu tütün faturalı alınsa bile satıs yapamazsın diyolar yasak diyolar cevremdeki arkadaslar ama heryerde bu sigara zammından sonra tütüncü oldu.Bu tütün satısıyla ilgili satıs yapılamaz yasaktır diye bi kanun,kararname,yasa gibi bişey varmı yoksa faturalı toptan tütün alsam satısa baslasam maliye sorun cıkartırmı
kusura bakmayın biraz uzun oldu