+ Konuyu Yanıtla
1 den 2´e kadar toplam 2 ileti bulundu.

Konu: Kadın Erkek Eşitliği?

Kadın Erkek Eşitliği? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Sep 2009
  İletiler
  14
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Kadın Erkek Eşitliği?

  Bir süredir forumu takip ediyorum. Ancak gördüğüm kadarıyla boşanma davalarında erkek ağzıyla kuş tutamıyorsa mantıklı nedenlere bakılmaksızın nafaka ödüyor.

  Adamın işi var mı, parası var mı soran yok mudur? Kadınlar "münasip" bir koca bulup birkaç yıl sözde kocanın "kahrını çeksin", bir kaç da çocuk yapıp boşansın, alsın nafakayı otursun aşağı. Ya böyle bir geçim kapısı olur mu? Bu nasıl bir adalet anlayışıdır? Lafa gelince kadın hakları kadın hakları. Kadının hakları haddinden fazla şekilde var pekala. Ama bunu kullanacak kadar bilgisi olmayanlar var demekki.

  Madur kadınlar yok mu var. Ama şu yazıyı okuyan kaç kişi bu türden bir "mesleğin" yayıldığına şahit değil? Evlilik kurumu kutsal demek kolay. Ama böyle kanunlar olduğu süece, "boşanmak" da kadınlara ekmek kapısı olduğu sürece ne bu memleket adam olur, ne de kadınlar evlenecek erkek bulurlar. Ya da 55 sayfa sözleşmeye imza atarlar. Gerçi biz erkeklerdeki bu salaklık devam ettiği sürece işini bilenler ekmeğini kazanır ya neyse...

  Yahu ben çocuklarımı sevmeyen bir baba değilim. Ne eşime ne çocuklarıma bir şiddet uygulamışlığım var, ne de içkiye kumara veya başka ahlak dışı bir olaya girmişliğim var. 5 senelik evliliğimde bir kez olmadı böyle bir hadise. Yabancı olan eşim ne ev hanımlığı bilir ne çocuk bakmayı. Sabır diyerek katlanırım çocuklarımın hatırına. Çocuklarıma ilgisiz değilim, eşimi minimal sorumlulukları (çocuklara gerektiği gibi bakması, fiziksel gelişimlerini sekteye uğratmaması) dışındada tümüyle özgür bırakmışımdır da. Çalışmak istemiş, iş görüşmesine kendim götürmüşüm. Ailesi ile görüşmekse görüşüyor. 2 yılda bir ülkesine gidiyor. (Malesef bundan fazlasına gücümüz yetmiyor) Çocuklarına çifte vatandaşlık hakkına da razı olmuşum. Her türlü resmi işlemine eşlik etmişim. Asla ailemi bir geçim sıkıntısına sokmamışım. Bu arada anne babam ve kız kardeşimle de benimle de şiddetli kavgalara girer. Ha ailem de kötü davranmışlığı yoktur. Tahmin edebiliyorum yok canım öyle değildir o diyorsunuzdur, ama ne tarafından bakarsam bakayım kötü bir davranış yok. İyi niyetiz bir tane hareket yok. Sadece "iyi niyetlerin yanlış algılanması" var diyelim. Ben demiyorum tüm tanıyanlar böyle kaynana olamaz diyor. Hala inanmadıysanız varsayın doğru söylüyorum.

  Sonra eşim söz vererek 3 aylığına memleketine gider. Daha önceki gidişinde de geri gelmeyeceğini söyleyerek bazı ayak oyunlarına girmiştir. Ama pek çok tavizler verilerek mesele çözülmüştür. Buna rağmen, bana verdiği söze "inanarak" hava alalnına kadar götürdüm. Çünkü "İnsan eşine güvenmeyecekse kime güvenecek?"tir. Sonra da abuk subuk tutarsız bahanelerle bu sefer kesinlikle dönmeyeceğini söyler. Dönüş biletinin gününe 10gün kalmıştır. Fikir değişmemiştir.

  Şimdi, forumu arıyorum tarıyorum, ne çocuklarımı alma şansım görünüyor, ne de nafaka vermekten kaçış.

  Bakın burası sadece bir hukuk sitesi, farkındayım. Burada konuşulan burada kalacak kimseye bir faydası da olmayacak. O yuzden varsayın ki sözlerim doğrudur ve objektiftir. Çeşitli şahitlerle bunları kısmen veya tamamen de ıspatlayabilirim. Öte yandan, eşimin ne ahlaksız, ne zihinsel engeli ne de madde bağımlılığı durumu var.
  Ama ayrılması tamamen bencil ve keyfi sebepleren. Sırf bu nedenlerden çocuklarım babasız büyüyecek. Ben buna razı değilim. Gelmeyecem dedikten sonra bile halen uzlaşma yolları aramışım. Asılsız iddialarda bulunumuş, bunlara cevaplar vermişim. Hatta o kadar ki gösterdiğim delillerle ilgilenmiyor bile. Ben uzlaşmak için görüşelim diyorum cevap bile vermiyor. Çocuklarımla görüşmek istiyoru arıyorum, bana telefon adabı anlatıyor. hat kesiliyor diyor, çekmiyor diyor vs.

  Şimdi önümdeki yollar belli. Karşı taraf geri dönmeyeceğini açıkça beyan ediyor. Boşanma davası açabilir. Tabi ki beklenen tazminat ve velayeti almak, yanında da muhakkak nafaka isteyecek. Okuduklarıma göre keyfi sebeplerden aileyi dağıtıp, çocuklarımı elimden alan birini göz göre göre bir de ödüllendireceğim. Ola ki hakimin vicdanını da ikna ettim. Sırf karşı tarafın "anne" olması nedeniyle olay dediğim gibi mi olacak?

  1- Eşimin tabi olduğu ülke ne avrupada ne de Lahey anlaşmasına taraf. Bizim mahkemelerimize bakılırsa durum baştan aleyhime. Çocuklarımı almak için hiç bir yol yok mudur?
  2- Çocuklar konusunda mat olmuş haldeyim. Tazminat ve nafaka vermeme şansım var mı? Karşı tarafa vereceğim her kuruş onun amacına ulaşması anlamına geliyor ve çocukları daha ileri bir tarihte sahip olmamı da imkansızlaştırıyor.
  3- Eşimin ülkesinde hayat ve gelir standardı buradan çok farklı. Nafaka neye göre belirlenecek?
  4- Hepsi bir yana davanın düşmesi söz konusu olabilir mi? Olduğunda ise çocuklarım yine benden ayrı yaşamaya devam edecek. Böyle bir durumda ayrılan eşin ve/veya çocukların eve döndürülmesi için bir yaptırım olur mu?

  Olayların gelişimini takip edince hayatımın büyük bir kısmında oyuna getirildiğimi ve belli bir kıvama getirilip "sağılmak" için hazırlandığımı anlıyorum. Yıllarca çalışıp vergi veriyoruz, vatan için silah tutup gecelerce bekliyoruz, vatana millete faydalı evlatlar yetiştirebilmek, onlara iyi bir gelecek hazırlamak için uğraşıp didiniyoruz. Bu kadar fedakarlık sonrasında kapsamı / bakış açısı bu kadar dar kanunlarla "güvence" altına alınmak gerçekten onu kırıcı.  Hukuki NET Güncel Haber

  Kadın Erkek Eşitliği? konulu yargıtay kararı ara
  Kadın Erkek Eşitliği? konulu hukuk haber
  Konu cok_uzgunum tarafından (11-01-2010 Saat 16:30:43 ) de değiştirilmiştir.

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Nov 2008
  İletiler
  2.586
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Kadın Erkek Eşitliği????

  Yani eşiniz sizi terk etti. Yazdıklarınızı okuyunca inanın çok üzüldüm. İnsan ne ümitlerle evleniyor. Ölene dek evli kalacağını hayal ediyorsun. Ama hayal kırıklığı yaşıyorsun. Bir de üstüne cezaymış gibi boşanma olursa tazminat veriyorsun en okkalısından. Genel olarak öyle oluyor.

  Gün gelecek erkeklerde biraraya gelip sokaklarda bunları protesto edecekler gibi geliyor bana. Çünkü yazmak bir yere kadar. Bu ızdırapların dile gelmesi gerek diye düşünüyorum. O sebeple çok geçmiş olsun. Umarım eşiniz artık bu geri dönmeme tehditlerini bırakır.

  Terk sebebi ile eşinize mahkeme kanalı ile ihtar gönderin diyicem ama yabancı ülkede yaşayan eşinize nasıl ihtar çekeceksiniz orasını bilmiyorum.

  Avukatlarımız yolu varsa öneride bulunurlarsa iyi olur.

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. Kadın ve Erkek
  KADINLARIN ERKEKLERI REDDETME CUMLELERI 1. Arkadas kalalim. 2. Sozlum var. 3. Su siralar kariyerime konsantreyim. 4. Sorun senden degil, benden...
  Yazan: commodore1tr Forum: Mizah - Eğlence
  Yanıt: 128
  Son İleti: 05-08-2012, 21:55:27
 2. Kadın Erkek Diyalogları
  KADIN-Hıh,hım,şey…. ERKEK- Söyle. KADIN- . . . . . . . . . . . . ERKEK- Söylesene! KEDIN- Acelen varsa söylemiyim.
  Yazan: werther Forum: Mizah - Eğlence
  Yanıt: 4
  Son İleti: 10-04-2011, 13:21:39
 3. Hukuk Portal: TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu, işyerinde psikolojik şiddet ve ensest sorununu inceleyecek
  Hukuk portalına yeni bir kaynak eklendi. Konu: ...
  Yazan: Mehtap Deniz Forum: Hukuk Portal
  Yanıt: 0
  Son İleti: 17-10-2010, 20:32:44
 4. Miras'ta kadın erkek payı
  Öncelikle herkese selamlar. Karadaniz Bölgesinde sık yaşanan bir duruma değinmek ve bu konudakı hukuki hakları öğrenmek istiyorum.. Dedemin 9...
  Yazan: canumut Forum: Miras Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 05-03-2008, 13:38:53
 5. Boşanma ve Kadın-Erkek Eşitsizliği
  Sayın Yetkili Ben 39 yaşına gelmiş ve bu yaşıma kadar başından iki evlilik geçmiş, her evliliğinden birer erkek evladı bulunan, üniversite mezunu...
  Yazan: luzumsuzbiruye Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 20
  Son İleti: 16-02-2006, 15:53:00

Bu sayfada bulunan kavramlar:

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2019 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2019 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2019 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.