Deniz kuvvetleri komutanlığının 2009 yılında açmış olduğu uzman erbaş sınavını kazanarak 09/07/2009 tarihinde güvenlik soruşturmasının başlatılması için karamürsel merkez eğitim komutanlığına noter onaylı personel hal bilgi fişini doldurup teslim ettim.Kardeşim uyuşturucu kaçakçılığı suçundan dolayı 3,5 senedir tutuklu ve yargılanması halen devam ediyor.Organize suç örgütünden aldığı hüküm yargtay tarafından bozuldu ve organize suç örgütünden beraat etti sadece ticaretinden dolayı davası devam ediyor ve mart 2010 da karar duruşması olacak.DZKK nın uzman erbaş alım ilanı giriş koşullarında sadece şahıstan bahsediliyor..yani koşullar verilirken subay ya da astubay da olduğu gibi anne baba eş kardeş diye yazmıyor sadece 7. madde güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak diye yazıyor.Ben bir süre önce bununla ilgili Deniz kuvvetelrinini bilgi edinme birimine yazı yazdım ve şöyle bir cevap geldi

''Adli sicil kanununu madde 10 da Kanunda açıkça belirtilmediği takdirde ,kişi hakkında alıncak bir karar veya yapılacak bir işlemle ilgili olarak bir yakının adli sicil ve arşiv kayıtları istenemez ve bu bilgiler kişiyi herhangi bir haktan yoksun bırakmak için dayanak olarak kullanılamaz hükmü yer almaktadır''

Kanundan kastı anladığım kadarıyla uzman erbaş alım yönergesi onda da böyle bir şeyden bahsetmiyor..fakat biz mülakata giderken bizden hem ailemizin nüfus cüzdan suretlerini hem de sicil kayıtlarını aldılar daha sonra benim bu yazışmamdan sonra 2. alımlarda dikkatimi çekti gidenlerden sicil kayıtlarını istememişler..Benm doldurduğum persoenl hal bilgi fişinde askeri öğrenci için aile de kapsıyor ama uzman erbaş işe alıncak personel statüsünde olduğu için işe alınacaklarda şahıstan bahsediliyor sadece..soruşturmamın olumsuz sonuçlanması halinde Askeri Yüksek İdare Mahkemesine Başvurmayı düşünüyorum..Sonuç aalamassam AİHM e gitmek istiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim