özelleşme sürecinde olan bir Kamu idaresinden devlet personel başkanlığına yapılan bildirimde ikimizde memur olarak gösterilmiş oysa ben Amir Yardımcısı üniversite mezunu görevde yükselme sınavını kazanarak şef sonrasında görevde yükselme sınavını kazanarak amir yrd oldum diğer arkadaş lise mezunu görevde yükselme sınavlarından önce şef olmuş şimdi devlet personel başkanlığı ikimizide memur olarak atadı şef olan arkadaşımla farklı illerde dava açtık idare mahkemsinde şef arkadaşım kazandı ben ise ret yedim danıştaya temyyiz ettim ve arkadaşın kararını koydum bu arada şef olan kişi birde zarara uğradığı için dava açtı danıştay para yönünden olumsuz karar verirken şeflik için olumlu karar verdi ve kamu idaresinin tanıştaya yaptığı itirazda görevde yükselme sınavlarına katılmadığı için şeflik ve maddi zararın ödenmemesi yönünde savunma yazılmış Ben şefliğin üstünde bir konum olan amir yardıcısı ayrıca görevde yükselme sınavlarını kazanarak bu davayı kaybettim danıştayda arkadaş onuda kazandı son aramam benim kararda onanmış yani kaybetmişim demekki emsal kararın hiç bir etkisi yokmuş veya okunmamış göz göre göre hakmız gitti şimdi karar düzeltme isteyeceğiz hayırlısı varsa böyle aynı durumdaki arkadaşım paylaşalım