+ Konuyu Yanıtla
41 / 44 Sayfa İlkİlk ... 11213132333435363738394041424344 SonSon
401 den 410´e kadar toplam 433 ileti bulundu.

Konu: Vatan Sağolsun

Vatan Sağolsun Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Siirt
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Vatan Sağolsun

İpekderya gayet haklısın milletimiz önemsiz olan konularla baya ilgileniyor fakat milli ve manevi değerlerimizle ilgilenilmiyor bilinçli olmamız lazım her zaman...

Hukuki NET Güncel Haber

Vatan Sağolsun konulu yargıtay kararı ara
    Vatan Sağolsun konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

17/07/2010 VAN’ın Gürpınar ilçesinde, PKK’lı teröristlerin araziye döşediği mayının infilak etmesi sonucu şehit olan Jandarma Komando Er Burhan Kılıç, memleketi Ardahan’da gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı. Babasını, dünyaya gelmeden kaybeden şehidin cenazesinde yükselen feryatlar yürekleri dağladı, yakınlarının ağıtları, törendeki subayları da ağlattı.
    http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr...hp?haber=37603

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Çukurca'da çatışma: 6 şehit
    HAKKARİ, (DHA) 20 Temmuz 2010
    Hakkari'nin Çukurca İlçesi’nin Kavşak- Uzundere arasındaki bölgede, askeri birliğe sızma hazırlığı yapan teröristlerle çatışma çıktı. Çatışmada ilk belirlemelere göre 6 asker şehit oldu, 17 asker de yaralandı.

Çukurca İlçesi'ne 30 kilometre uzaklıktaki Hantepe'de konuşlu Kayseri Komando Tugay Komutanlığı’na bağlı askeri birliğe sızmaya çalışan PKK'lı teröristler, saat 01.30 sıralarında iki ayrı noktadan uzun namlulu silahlar ve roketatarlarla saldırıya geçti.

Askerlerin anında karşılık vermesi ve bölgeye sevk edilen takviye birliklerin gelmesiyle çatışma aralıklarla sabah saatlerine kadar sürdü. Teröristlerin açtığı ilk ateşle henüz kimlikleri açıklanmayan 6 asker şehit oldu, 17 asker de yaralandı. Yaralılar helikopterle Hakkari Asker Hastanesi'ne getirilerek tedaviye alındı.

2009'da 6 asker şehit olmuş, 8 asker de yaralanmıştı

Hantepe'de, 28 Mayıs 2009 tarihnede de operasyona giden askerlerin geciş güzergahına bırakılan mayının patlatılması sonucu yine 6 asker şehit olurken, 8 asker de yaralanmıştı.http://www.hurriyet.com.tr/gundem/15358575.asp?gid=373
    --------------------------------------------------------
    Kellelerin çocukları adına soruyorum, Sn. Başbakan?

Efe daha 1.5 yaşında...Kocaman bir kalabalığın ortasında... Belli ki üşümüş, burnu kıpkırmızı, korkmuş gözlerle bakıyor... Efe daha yeni "baba" demeyi öğrendi, şimdi tüm bu kalabalık babasına ağlıyor...

Emir Efe'den bir yaş büyük...2.5 yaşında...Ağabeyi Ege de ondan iki yaş büyük... Ege sanki biraz anlar gibi olan bitenden ama, Emir'in birşeyden haberi yok..Sanki babası işe gidiyormuş gibi tabutunun arkasından el sallıyor...

Elif de küçücük daha...Babasının prensesi...Annesi bir tabuta kapanmış ağlıyor... Elif farkında değil, o tabutta kim yatıyor....

Efe...Emir... Ege... Elif...

Tüm gazetelere birinci sayfadan haber oldu dördü de... Şimdi tüm televizyonlar onları haber yapacak. Evlerine bir hafta boyunca akın akın misafir gelecek. Devlet büyükleri telefon açıp başsağlığı dileyecek. Yakında babalarının madalyaları onlara takılacak. Babalarından maaş bağlanacak. Sonra herşey bitecek, hepsi gidecek. Onlar ve 30 yaşına gelmeden dul kalmış anneleri birbaşlarına kalakalacak.

Efe... Emir... Ege... Elif...

Oysa neler yapacaklardı daha? Bisiklete binmeyi öğretecekti onlara babaları...Her yılın ilk karında kardan adam yapacaklardı.Yazları balığa çıkacaklardı. Büyüyünce kimbilir belki iki tek atacaklardı denize karşı. Elif gelin olacaktı, babası kuşağını bağlayacaktı. Ama olmadı! Baba demeyi yeni öğrenmiş dört çocuk babasız kaldı!

Efe.... Emir... Ege... Elif...

Babaları yan gelip yatarken şehit olan dört küçük çocuk... "Sayın" denilenin örgütüyle savaşırken can veren "kelle"lerin çocukları... İşsizlik nedeniyle, yokluk nedeniyle tezkere bırakıp orduda uzman çavuş olarak kalmayı tercih eden, alınteriyle gemi alamayıp, alınteriyle şehit olanların çocukları...

Efe... Emir... Ege... Elif...

Dört küçük, dört masum, dört mahzun çocuk... Dördü de yetim, babasız...

Onlar "şimdilik" soramaz. Ben onlar için soruyorum...

Sayın Başbakan, Sayın Dışişleri Bakanı,

Barzani "Türkiye Kerkük'e karışırsa biz de Diyarbakır'a karışırız" dedikten sonra 72 saat içinde 14 kişi şehit oldu. Neden Barzani'ye vaktinde cevap vermediniz? Neden cevap vermek için 14 kişinin şehit olmasını beklediniz? Yoksa o sırada köşk hesapları peşinde miydiniz?

Neden ilk hareketiniz Amerikan Dışişleri Bakanı Rice'ı aramak oldu? Neden Barzani'ye ilk yanıtı ABD üzerinden verdiniz? ABD ile köşk yolunda ne anlaşması yapmıştınız ki nota verebilmek için bile icazet beklediniz?

DTP'nin Nevruz kutlmasında Leyla Zana'nın açıkça "Üç önderimiz var, Talabani, Barzani ve Öcalan" demesine rağmen neden Talabani'yle görüştünüz? Genelkurmay'ın ve Köşk'ün vetosuna rağmen yaptığınız bu görüşmede aslında kime mesaj verdiniz?

Hani büyük tantanalar koparan Amerikan destekli planınız vardı, o ne oldu? PKK Koordinatörü Ralston ve Edip Başer şimdiye kadar neyi koordine etti? Bu planı bize sunarken yürümeyeceğini hiç mi hesap etmediniz?

Üç günlük sessizliğin ardından Irak'a verdiğiniz notada "Sorunu çözün, yoksa biz çözeriz" dediniz. Ciddi miydiniz?

Alt kimlik üst kimlik tartışmalarıyla, " Kürt sorunu vardır" açıklamasıyla PKK terörünü yeniden hortlatan siz değil miydiniz?

Siz o koltuğa gelmek için, geldikten sonra kalmak için kime, ne sözü verdiniz?

Efe...Emir... Ege... Elif....

Babaları yan gelip yatarken şehit olan dört küçük çocuk... "Sayın" denilenin örgütüyle savaşırken can veren "kelle"lerin çocukları... İşsizlik nedeniyle, yokluk nedeniyle tezkere bırakıp orduda uzman çavuş olarak kalmayı tercih eden, alınteriyle gemi alamayıp, alınteriyle şehit olanların çocukları...

Onlar "şimdilik" bu soruları soramayacak. Ama babasızlık okula ilk gittikleri gün, sünnet oldukları gün, aşık oldukları gün, askere gittikleri gün, gelin oldukları gün bir yumruk gibi boğazlarında öyle derin, öyle kanlı duracak.

Melike İLGÜN

Nerede
    manisa
    İletiler
    378
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Şehit yüzbaşı son yolculuğuna uğurlandı
    Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 18 Temmuz’da meydana gelen patlamada yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Piyade Yüzbaşı Barış İbrahim Yurtseven toprağa verildi.

Cenazeye Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit katıldı.
    16:06 | 24 Temmuz 2010

Şehit Yüzbaşı Yurtseven için Kocatepe Camisi’nde düzenlenen cenaze törenine, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit katıldı.

Orgeneral Başbuğ, Babacan ve diğer yetkililer, Yurtseven’in eşi Gamze Yurtseven ile anne ve babasına başsağlığı dileklerini iletti.

Orgeneral Başbuğ, bu sırada, Yurtseven’in yakınları arasında bulunan küçük bir çocuğu öptü.

Daha sonra Yurtseven için cenaze namazı kılındı. Namaz öncesinde din görevlisi yaptığı konuşmada, Yurtseven’e Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diledi. Vatanın aziz, bayrağın kutsal, ezanın mübarek olduğunu, dinin bir araya getirici manevi bir faktör olduğunu ifade eden din görevlisi, bunların kutsal değerler olduğunu söyledi.

Bu değerler için canını verenlerin şehitlik mertebesine ulaştığını vurgulayan görevli, şehitliğin peygamberlikten sonraki en yüksek mertebe olduğunu ifade etti.

Şehitlerin kul hakkı hariç bütün günahlarının affedildiğini belirten görevli, Yurtseven’in son şehit olması dileğinde bulundu.

Yurtseven’in Türk bayrağına sarılı tabutu, askerlerce alınarak top arabasına konuldu. Bu sırada cenazeye katılanlar Yurtseven’i selamladı.

Şehit Yüzbaşı Yurtseven’in 2 yaşındaki kızı Ece, cenaze boyunca elinden düşürmediği oyuncağıyla babasına el sallayarak, onu son yolculuğuna uğurladı.

Bu sırada bir kişi yüksek sesle "Mustafa Kemal’in askerleri ölmez" dedi.

Yurtseven’in cenazesi bir süre top arabasında taşındıktan sonra cenaze aracına konularak Cebeci Askeri Şehitliğine götürüldü.

Cenazeye katılmak için sağlanan araçlara binilirken cenazeye katılanlardan birisi "Bunların hesabı sorulacak" dedi.

Şehit Yüzbaşı Yurtseven, şehitlikte dualar arasında toprağa verildi.

Ne zaman bitecek bu terör denen lanet şe........

Nerede
    manisa
    İletiler
    378
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Kobralar PKK'lıları neden vurmadı?
    31 Temmuz 2010 Cumartesi 10:29Gediktepe baskınından 15 gün önce savaş helikopterlerinin PKK'lıları vurmadığı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Sınırdan sızan teröristlere Kobra helikopterinin ateş açmadığı iddiası Heronlar tarafından görüntülenmesinin yankıları sürüyor. Konuyla ilgili konuşan emekli askerler Genelkurmay'ın derhal soruşturma başlatmasını istedi.

Bakan Ergün: Açık bir ihanet olabilir

Taraf gazetesinin haberi gündemi sarstı. Siyasilerden çarpıcı açıklamalar geliyor. Günlük programına katılan Bakan Nihat Ergün Heron skandalını değerlendirdi. Bölgede yürütülen terörle mücadele konusunda bazen istihbarat zaafiyeti, bazen de açık bir ihanetle de karşılaşılaşılabileceğini söyleyen Bakan Ergün 'yargı bunların üzerine gitsin ve acil bir sonuca ulaşsın' dedi

İki saatlik görüntüler 3 Haziran 2010 tarihine ait. Yani Gediktepe baskınından 15 gün önce çekildi. Heronlar, 3 Haziran 2010 günü saat 03.20'de sınırdan sızan PKK'lıları görüntülemeye başlıyor. Görüntülere göre PKK'lılar üç grup halinde saat 04.06'da toplanıyor. Bu sırada yaklaşık 100 kişilik grup, katır ve silahlarıyla adım adım takibe alınıyor.

Heron'dan gönderilen görüntü üzerine, PKK'lıların sınırdan giriş yaptıkları bölgeye bir helikopter gönderiliyor. PKK'lıların toplanmaya başladığı N 3719 263, E 42 59 140 koordinatı helikoptere bildiriliyor. Bölgeye giden helikopterden PKK'lılar hiç rahatsızlık duymadan gruplar halinde yollarına devam ediyor.

Görüntü kayıt işleminin canlı olarak tüm birimlere aktarılması saat 00.30'a kadar devam ediyor. Görüntüler, Genelkurmay Başkanlığı başta olmak üzere 30 ayrı birime aynı anda canlı olarak gönderiliyor. Ancak herhangi bir önlem alınmıyor. Canlı yayında sınırı geçen PKK'lılar, katırlara yükledikleri ağır silahlarla Gediktepe'ye baskın düzenleyerek geri dönüyor.

TSK içindeki hainlerin acilen temizlenmesi gerekiyor

Emekli Binbaşı Gürcan Onat: Yaşanan, çok vahim bir olaydır. Helikopterle uçuşu kimin yaptığı bellidir. Genelkurmay'ın çok acil bir şekilde müfettiş göndermesi, olayı tetkik etmesi ve bir soruşturma açması gerekiyor. Ardından sorumluları hemen açığa almalı. Silahlı Kuvvetler içerisinde beş on senedir ciddi bir kadrolaşma var. Silahlı Kuvvetler içerisinde hain bir yapılanma var. Genelkurmay içerisindeki hainlerin acilen temizlenmesi gerekiyor. Artık mızrak çuvala sığmıyor.

İhanet kelimesi yetersiz kalıyor
    Emekli Jandarma Kurmay Binbaşı Kemal Şahin: Pes dedirten bir olay bu. Genelkurmay hep suskun kalıyor. Nedenini anlamak çok zor. Belli ki ya cevabını veremiyor ya da bu insanları koruyor. Başka bir ihtimal yok. Bu haberler çıktıkça milletin içi kan ağlıyor. O bölgede helikopter dışında, bu iş için konuşlu bir sürü uçak var. Nasıl iştir anlamak mümkün değil. Hıyanet, skandal, ihanet kelimeleri yetersiz kalıyor. Genelkurmay'ın acilen bu olayları açıklaması gerekiyor.

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    769
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

"Batman’da bir rafineriyi kundaklayan PKK’lı teröristler, çıkan yangını söndürmeye gidenlerin kullanacağı yola da mayın döşedi. Mayın BDP’li eski yönetici, baro eski başkanı ve İHD eski başkanını öldürdü"

İlahi adalet mi?

Nerede
    manisa
    İletiler
    378
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Asker hain saldırıyı anlattı.
    Hantepe'ye düzenlene hain saldırıdan sağ kurtulan Hataylı Piyade Er Yusuf Kılıç, korkunç geceyi anlattı.

Heron skandalına suç duyurusuHakkâri’nin Çukurca İlçesi Hantepe baskınının Heronlar tarafından önceden saptandığı, saldırı anının Genelkurmay dahil olmak üzere 30 ayrı komuta merkezinde adeta canlı yayın gibi izlendiğinin ortaya çıkmasının üzerinden günler geçti. Saldırıda yaşamını yitiren veya yaralanan askerlerin aileleri adeta ikinci kez evlat acısı hissetti. Acılarının biraz olsa dinmesi için Genelkurmay’a “Açıklama yapın. Bu skandalın sorumluları hesap versin” dediler. Ama Genelkurmay, kapılarına kadar gelen asker ailelerine kulaklarını tıkadı. Ama ilk kez bu saldırıda yaralanan bir asker hem de ismini gizlemeden ortaya çıktı ve yaşananları anlattı.

Gazi askerin ağzından Hantepe saldırısı

Hantepe’de yedi arkadaşını yitiren ve saldırıdan yaralı kurtulan er Yusuf Kılıç, şimdi Hatay’ın Belenli İlçesi’ne bağlı Kömürçukuru Köyü’nde. Saldırıda dizlerinden, bacaklarından yaralanan Kılıç’ın tedavisi sürüyor. Önce isminin yayınlanmasından, fotoğrafının çekilmesinden rahatsız olacağını söylüyor. Sonra bu endişesi geçiyor ama. “Ben yalan söylemiyorum ki. Kimseyi de kötülemeyeceğim. Neyse olanlar onu anlatacağım. Kim niye kötülük yapsın ki bana” diyor ve başlıyor anlatmaya:

“Akşamları koğuşumuza çekildiğimizde kendi aramızda bazen de komutanlarımızla konuşurduk. Karakol baskınlarını sorar ‘komutanım bizi de böyle basmasınlar’ derdik. Onlar da bizi rahatlatırdı ellerinden geldiğince. Baskından bir hafta önceydi. Bulunduğumuz, yani baskın yediğimiz mevziimizin altında ve üstünde iki mevziimiz daha vardı. İçlerinde 50 tane askerin bulunduğu bu mevzileri bir anda boşalttılar. Çok şaşırdık. Sonra nedenini sorduğumuzda bize ‘baskın falan olmaz. Gerek yok bu mevzilere’ yanıtını aldık. İşte bu ilginç olayın yaklaşık bir hafta sonrası gece 01.00 ya da 01.30 arası PKK’lılar bastı. Sabah 05.00’e kadar da sürdü.”

‘Ağır silahlarımız çalışmadı’

Baskına ilişkin uyarı yapılmadığını söyleyen Kılıç, şöyle devam etti: “Baskından çok kısa süre önce görüntü aldık biz de. Şehit olan komutanıma verdik, o da üst komutanlığa iletti. O tarafa doğru birkaç atış yaptık hatta ama karşılık gelmedi. Karşılık gelmedi ama baskın geldi. Biz yine de baskına rağmen toparlandık ve direndik ama bu sırada da inanılmaz bir olay yaşadık. Mevziimizde bulunan ağır silahlarımız çalışmadı, tutukluk yaptı. Eğer onlar çalışsaydı bu kadar kayıp vermezdik inanın. Direncimiz, ateş gücümüz artardı ama olmadı, çalışmadı o silahlar. Bir de adamlar birden sızdılar. Hatta bir ara ben bir teröristle resmen burun buruna geldim. Adamı komutanım sandım birde. Kim o diye bağırdım, terörist de el bombası attı. Kendimi mevziden zor attım.”

‘Komutanımın sesi kulaklarımda’

Saldırı sırasında kendilerine hiç bir yardım gelmediğinin altını çizen Kılıç’ın unutamadığı bir anı ise yürekleri sızlatıyor: “Saldırıda şehit düşen komutanım, üsteğmenim bizden biraz üst taraftaydı. Baskının ilk anından itibaren sürekli telsiziyle komutanlığı bilgilendirip yardım istedi.’ Askerlerim ölüyor’ diye bağırması hâlâ kulaklarımda. O kadar çok bağırıyordu ki o silah seslerinin içinde bile duyuyorduk. Bizi kurtarmak için çabaladı son nefesine kadar.”

‘Kucağımda son nefesini verdi’

Yusuf Kılıç baskında ölen Hataylı Uzman Çavuş Ayhan Say’la hemşehri. “Ayhan uzmanım bizden biraz üst mevzideydi. Yanına gittiğimde daha yaralıydı. Tampon yapıp kanı durdurmaya çalıştık, suni teneffüs falan yapıldı ama kurtarılamadı. Sabah ancak geldi helikopterler ama Ayhan Uzman son nefesini vermişti” derken gözleri dolan Yusuf Kılıç’ın ailesi de çok tepkili. Yusuf Kılıç’ın ağabeyi Bilal Kılıç, Heron skandalının sonuna kadar takipçisi olacaklarını, avukatlarıyla konuştuktan sonra şikayetlerini gerekli yerlere yapacaklarını söyledi.

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

16.08.2010
    ‘Şehitler ölmez’ diyen müftüye sürgün

Tokat’ın Reşadiye ilçesinde meydana gelen saldırıda şehit düşen jandarma onbaşı Cengiz Sarıbaş’ın 7 Aralık 2009’da Ataköy 5. Kısım Camii’nde düzenlenen
    Şehit cenazesinde İstiklal Marşı’ndan dizeler okuyan ve “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” diyen Bakırköy Müftüsü sürgüne gönderildi
    Bakanların ve milletvekillerinin de katıldığı şehit cenazesinde İstiklal Marşı’ndan dizeler okuyan ve “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” diyen Bakırköy Müftüsü Uzun, Mut’a müftü yardımcısı olarak atandı. Uzun, kendisini arayan AKP’li vekilin “Keşke görevden alınsaydın” dediğini ileri sürdü.

Ne olduysa bu konuşmanın ardından olduğunu anlatan Müftü Uzun, “Ben oradaki insanları teskin etmek için İstiklal Marşımızdan bölümler okudum. Herkesin yüreğine değdi. Ama orada belli insanlar bunu hazmedemedi. AKP İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık beni aradı ve ‘Sen ne yapmak istiyorsun’ diye çıkıştı. Ben kendisine cevap vermedim. Daha sonra beni yüz yüze görüşmek için ofisine çağırdı ama gitmedim. Gitsem daha kötü şeyler olacaktı. Bunun üzerine önce İstanbul Valisi Muhammer Güler’i arayarak beni görevden almasını istedi ama bu olmadı. Bu sefer İstanbul Müftülüğü’nden işi halletmeye çalıştılar onda da başarılı olamayınca bu kez Diyanet İşleri Başkanlığı’na baskı yaptılar ve benim tayinimi gerçekleştirdiler” diye konuştu

‘Keşke görevden alsalar’
    Yaşananları ‘maalesef gerçek’ olarak nitelendiren Uzun, “Tayin işim ortaya çıktıktan sonra Feyzullah Kıyıklık beni aradı ve ben yapmadım dedi. Bunun üzerine yaptığını ben biliyorum dedim. O zaman bana, ‘gönlünden geçeni sana söyleyeyim mi keşke senin görevine son verseler’ dedi. Ben de, ‘o da olur’ dedim telefonu kapadım” diye anlattı

http://haber.gazetevatan.com/haberde...4&Categoryid=1

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Dağlıca, Çukurca, Hantepe ve Gediktepe'de evlatlarını kaybeden aileler şok tehditle sarsıldılar

Heron görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından çeşitli baskınlarda hayatını kaybeden evlatlarının hesabını sormak için dava açmaya hazırlanan şehit aileleri, 'tazminatları vermemekle' tehdit edildiklerini iddia ettiler.

Aileleri gizli numaradan arayan şahısların "Şikayetçi olursanız tazminat hakkınız riske girebilir" diyerek tehdit ettikleri belirtildi.

Şehit aileleri ve Hukukçular Derneği, istihbarat raporlarına ve Heron görüntülerine rağmen Dağlıca, Çukurca, Hantepe ve Gediktepe'de terörle mücadelede verilen şehitlerin hesabını yargıya taşımak için bir araya geldi. Legacy Ottoman Hotel'de bir basın açıklaması yapan aileler, haklarını sonuna kadar arayacaklarını aktardı.

"TEHDİT EDENLER AİLELERİN MADDİ ZORLUĞUNU BİLİYOR"

Hukukçular Derneği Başkanı Cahit Özkan, ailelerin davacı olmalarını engellemek için tehdit edildiğini söyledi. Tüm bu baskılara rağmen 4 ailenin şahsen, 1 ailenin ise vekaleten şikayetçi olduğunu belirten Özkan, tehdit edenlerin şehitlerin ailesinin maddi zorlukta olduklarını bildikleri için bu alandan saldırdıklarına işaret etti.

"TAZMİNAT VE MAAŞ RİSKE GİRER" TEHDİDİ

Hantepe'de şehit olan Uzman Çavuş Ayhan Say'ın babası Hasan Say, dava açacağını açıklamasının ardından tehdit telefonu aldığını anlattı.

Bir gün telefonun çaldığını aktaran şehit babası Hasan Say, görüşmeyi şöyle anlattı: "Telefondaki ses 'siz şikayetçi olacak ailelerden misiniz?' diye sordu. Ben de heronlarla ilgili tatmin edici bir açıklama yapılmadığı taktirde şikayetçi olacağımı söyledim. Telefondaki kişi buna karşılık, 'şikayetten dolayı tazminat ve maaş hakkınız riske girmesinden çekinmiyor musunuz?' dedikten sonra telefonu kapattı."

BEDEL AVCISI DEĞİLİZ

Şehit babası olarak tazminat talebi olmadığını söyleyen Hasan Say, Türkiye tapusunu üzerlerine çıkarsalar şehitlik onurunun yerine geçemeyeceğini aktardı. Hiçbir şehit ailesinin de bunu kabul etmeyeceğini vurgulayan Say, "Maddi bedel avcısı değiliz. Biz rızk konusunda belli bir kurumu, kuruluşu, devleti değil Allah'a inanır ve ondan bekleriz." ifadesini kullandı.

KOLLAR KESİLSE BİLE

Hasan Say, ellerini, dilini kollarını kesseler de bu karardan vazgeçmeyeceklerini belirterek, gerekirse gözleriyle suç duyurusunda bulunacağının altını çizdi. Türkiye Silahlı Kuvvetleri'ni (TSK) yıpratmak gibi bir niyetleri olmadığına değinen Say, kasa içerisindeki bir çürük elmanın atılmadığı durumda tüm elmaların çürüyeceğini ve TSK'ya güven kalmayacağını vurguladı.

8 ASKER ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK DIŞARIDA GEZİYOR

Terör örgütü tarafından kaçırılan 8 askerin dışarıda elini kolunu sallayarak gezdiğini belirten Dağlıca şehidi Selçuk Gürdal'ın babası Mehmet Gürdal, "Dağlıca'daki saldırıda şehit düşen 13 askerimiz de alınlarından vuruldu. Hiçbiri başka bir yerinden vurulmadı. O 8 askerse mücadele etmeden onlara teslim oldu. Bunun araştırılmasını ve ihmalkarlara cezalarının verilmesini istiyorum." şeklinde konuştu.

ORDUNUN İÇİNDE HAİNLER VAR

Dağlıca şehitlerinden Gaziantepli Mehmet Cücük'ün babası Cebbar Cücük de, "Orduya güveniyoruz ama ordunun içinde hainler var. Biz o hainlerin cezalarını çekmesini istiyoruz. Onlar yüzünden ordumuz yıpranmasın." dedi. Baba Cücük, evlatlarının vatan için, bayrak için, şehit olduğunu yetkililerin hainleri ortaya çıkarması için elinden geleni yapmasını istedi.

Toplantının ardından şehit aileleri suç duyurusunda bulunmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığı'na gitti.

İnternethaber

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kılıçdaroğlu, Afyonkarahisar gezisine giderken parti otobüsünde beraberindeki bir grup gazetecinin sorularını yanıtladı.

CHP Genel Başkanı, “AK Parti'nin, Heronlarla ilgili Genelkurmay Başkanlığı'nın açıklama yapması yönünde bir talebi olduğu” ifade edilerek bu konudaki değerlendirmesinin sorulması üzerine şunları kaydetti:

“Bu çağrıyı anlamakta zorlanıyorum. İktidar kendisini muhalefette mi zannediyor? Eğer Heronlarla ilgili bir sorun, yanıtlanması istenen bir soru varsa bunun muhatabı hükümettir. Genelkurmay Başkanı hükümete bağlıdır. Bu konuda eğer 'Genelkurmay'dan bilgi alamıyoruz' diye bir düşünceleri varsa onu da açıklasınlar. Hangi Genelkurmay Başkanı hükümete niçin bilgi vermiyor?

Sayın Genelkurmay Başkanı hükümete karşı sorumludur. Yanıt vermesi gerekiyorsa hükümete yanıt vermelidir. Özellikle hükümetin bu konuda kamuoyunu süratle aydınlatması gerekir. Aydınlatmadığı takdirde gereğini yapamıyor demektir. Sayın Başbakan bu konuda daha kararlı ve daha tutarlı tavır sergilemeli. Varsa bir olumsuzluk onun sorumlularını bulup yargının önüne çıkarmalıdır.”

Kaynak:http://www.besthaber.com.tr/haber_de...p?haberID=9479
    M.E.Sezen: AKP Hükümeti deyilmi Asker'in dokunulmazlığını geceyarısı kaldıran (kozmik odalara giren) ne duruyor Cumhuriyet Başsavcılarına suç duyrusunda bulunsa ya!
    Konu monica tarafından (20-08-2010 Saat 23:27:37 ) de değiştirilmiştir. Sebep: imla hatası

+ Konuyu Yanıtla
41 / 44 Sayfa İlkİlk ... 11213132333435363738394041424344 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

cahit engin jandarma

jandarma istihkam albay cahit engin

https:www.hukuki.netshowthread.php6592-Vatan-Sagolsunpage10

pkk yolun ortqsinda 2 askeri

mehmet çağlar bölük cenaze töreni

2 astsubay sokak ortasinda vuruldu

vatan sagolsun

kemah mermerli koyu pkk

hüseyin yavaş