Kilitli Konu
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123
21 den 24´e kadar toplam 24 ileti bulundu.

Konu: Tüketici Hakem Heyetini kazandım peki ya simdi?

Tüketici Hakem Heyetini kazandım peki ya simdi? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    ist
    İletiler
    328
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Tuketici Hakem Heyetini kazandim peki ya simdi ?

Alıntı mkaand rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bende durum farkli biraz. Firma odemem demiyor. Bozuk telefonuda istiyor sadece. Ben bu telefonu Nokia Amerikadan aldim. Yani KVK dan yada Nokia Turkiyeden degil. Ve bireysel ithalat yoluyla pasaportuma kayit ettirerek getirdigim icin 2 yilda bir olan bu hakkimida gasp etmis oldu KVK. Bozuk telefonu veririrm vermesine ama yurtdisindan getirtecegim baska bir telefonu ucretsiz olarak IMEI kaydi yapma sartiyla verebilirim. Ancak o sekilde zararimi tam anlamiyla tazmin etmis olurlar. Sonucta bozuk telefonun saglam parcalarini diger musterilerin telefonlarinda kullanip bundan gelir elde edecek KVK.
    Şimdi benim anlayamadığım bir konu var. Siz yurt dışından getirdiğiniz bir cihazla ilgili olarak neden Nokia ve KVK Türkiye'yi sorumlu tutmaya çalışıyorsunuz? Cihazı kendiniz getirmişsiniz ve pasaportuma kayıt ettirdiğim için KVK hakkımı gasp etti diyorsunuz! Satıcı firma kim, ithalatçı firma kim? Tüketici Kanununda belirlenmiş bazı tanımlar vardır. Tüketici, satıcı/sağlayıcı, distribütör, bayi, acente, servis vs...Sizin prosedür çok farklı bence. Hiçbir firma kendi ithalatı olmayan bir ürüne satış sonrası hizmet vermek zorunda değildir. Bu yasal olarak da böyledir. Elinizdeki hakem heyeti kararının hiçbir önemi yok. Hakem heyetleri zaten neredeyse selam veren tüketiciye lehte karar verip gönderirler. Konuları detaylı incelemezler mahkemede olduğu gibi. Benim şahsi kanaatim sizin bu ürünle ilgili türkiye'de hiçbir hukuki netice alamayacağınız yönündedir. Tabi bu benim düşüncem. Hakkınızı arayabilirsiniz ancak ben tüketici mahkemesinden olumlu bir netice çıkacağını sanmıyorum.

Bir de konuyla ilgili diğer iletilere baktım da gülesim geldi kusura bakmayın Yani Nokia size çözüm bile sunmuş, getirin cihazı ödeme yapalım demiş;Siz ise telefon hediye diye kıyamadığınızı ve parçalarını filan kullanırlar diye veremeyeceğinizi belirtmişsiniz İlahi yani ne diyeyim bilmem ki. Hem cihaz sizde kalacak hem de üstüne para mı vereceklerini zannediyorsunuz! Bir de bazı yorumculara hayret ettim. Herşeyi bir tarafa bıkakıp yok ilamsız takip yapın yok hakem heyeti parasal sınırları filan! Sizi çok yanlış yönlendirmişler bence.

Hukuki NET Güncel Haber

Tüketici Hakem Heyetini kazandım peki ya simdi? konulu yargıtay kararı ara
    Tüketici Hakem Heyetini kazandım peki ya simdi? konulu hukuk haber
    Konu hksvr tarafından (16-01-2010 Saat 11:01:27 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    26
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı hksvr rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Şimdi benim anlayamadığım bir konu var. Siz yurt dışından getirdiğiniz bir cihazla ilgili olarak neden Nokia ve KVK Türkiye'yi sorumlu tutmaya çalışıyorsunuz? Cihazı kendiniz getirmişsiniz ve pasaportuma kayıt ettirdiğim için KVK hakkımı gasp etti diyorsunuz! Satıcı firma kim, ithalatçı firma kim? Tüketici Kanununda belirlenmiş bazı tanımlar vardır. Tüketici, satıcı/sağlayıcı, distribütör, bayi, acente, servis vs...Sizin prosedür çok farklı bence. Hiçbir firma kendi ithalatı olmayan bir ürüne satış sonrası hizmet vermek zorunda değildir. Bu yasal olarak da böyledir. Elinizdeki hakem heyeti kararının hiçbir önemi yok. Hakem heyetleri zaten neredeyse selam veren tüketiciye lehte karar verip gönderirler. Konuları detaylı incelemezler mahkemede olduğu gibi. Benim şahsi kanaatim sizin bu ürünle ilgili türkiye'de hiçbir hukuki netice alamayacağınız yönündedir. Tabi bu benim düşüncem. Hakkınızı arayabilirsiniz ancak ben tüketici mahkemesinden olumlu bir netice çıkacağını sanmıyorum.

Bir de konuyla ilgili diğer iletilere baktım da gülesim geldi kusura bakmayın Yani Nokia size çözüm bile sunmuş, getirin cihazı ödeme yapalım demiş;Siz ise telefon hediye diye kıyamadığınızı ve parçalarını filan kullanırlar diye veremeyeceğinizi belirtmişsiniz İlahi yani ne diyeyim bilmem ki. Hem cihaz sizde kalacak hem de üstüne para mı vereceklerini zannediyorsunuz! Bir de bazı yorumculara hayret ettim. Herşeyi bir tarafa bıkakıp yok ilamsız takip yapın yok hakem heyeti parasal sınırları filan! Sizi çok yanlış yönlendirmişler bence.
    Sanirim siz mesajlarin tamamini okumadiniz. Bu sikayetimle ilgili olarak asagidaki basliklari okuduktan sonra yorum yapmaniz daha yerinde olacaktir :

https://www.hukuki.net/showthread.php?t=60755
    https://www.hukuki.net/showthread.php?t=65770
    https://www.hukuki.net/showthread.php?t=65677

Olay burda kendi bireysel ithalatim ile Turkiyeye getirmis oldugum telefondan firmayi sorumlu tutmam degil. Benim telefonum servise calisir vaziyete girdi. Sadece bataryasi cabuk bitiyordu (1 gun) Ama servisten ciktiktan sonra telefon bir copten farksiz hale geldi. Telefonun serviste bozuldugu bilirkisi raporuylada sabit. Isterseniz telefonu Mars'tan ithal edin ortada bir haksizlik var. Bir zarar var ve bu tazmin edilmeli. Heyetin kararida bu yonde zaten. Telefonun garanti kapsaminda olup olmamasi birseyi degistirmez. Ben ucreti karsiligi telefonu teslim ettim onlarda tamam diyip aldilar. Ama telefonu bozarak bana geri verdiler.

Size soyle ornek vererek tekrar anlatayim. Bir buzdolabi aliyorsunuz. 2-3 yil geciyor. Garanti bitiyor. Buzdolabinin kapaginda kullanima bagli olarak bir cizik goruyorsunuz servise ucreti karsiligi kapagi degistirmek istediginizi soyluyorsunuz. Buzdolabini alip servise goturuyorlar. 1 ay ses soluk cikmiyor. Sonradan ogreniyorsunuz ki buzdolabiniz artik calismaz ve tamir edilemez hale gelmis. Kim hakli kim haksiz ? Bu telefonun degeri bir buzdolabinin degeri kadar. Teknik Servis aciyorsaniz bunun sorumluluklarini almaniz gerekir. Iyi oldu o zaman anlayan anlamayan herkes servis acsin. Bozduklarinda ses cikarmayalim tamir ettiklerinde odeme yapalim. Oyle birsey soz konusu olamaz.

Kaldiki sizin yorumunuzda bana oldukca garip geldi. KVK calisanimisiniz bilmiyorum ancak ben burda soruma cevap ariyorum. Sonuct akonu mahkemeye tasinacak. Ben burda size mahkemeye vereyim mi vermiyeyim mi ? Ya da kazanir miyim kazanmaz miyim diye sormadim. Ulkede hukuk var adalet var hakim var yargic var. Karar vermek size bana yada herhangi bir forum kullanicisana bagli bir olay degil. Ben danismanlik amaciyla bir soru sordum. Avukat tutmali miyim tutmamalimiyim diye soru sordum. Bu konuda gorusunuz varsa alalim.

Ben sizin iyi niyetle bu basligi yanitladiginizdan ciddi anlamda supheliyim. Bu telefonu bana hediye eden insan su an hayatta degil. anlatabiliyor muyum ? Bazi seyler vardir degeri par aile olculmez. Butun bunlara ragmen ben telefonu mahkemeyede hibe edebilirim ya da KVK disinda herhangi birine. Imha edilmesinide isteyebilirim. Telefonun bende kalmasi cokta onemli degil. Zaten bana soylediklerini ben yanlis anlamisim. Nokia Turkiye den onay gelirse odeyeceklermis. Onay gelmedi odemiyorlar. Yani telefonu alin verin parami desem bile odemiyorlar. KVK nin avukatiysaniz sizi Bakirkoy adliye Sarayina beklerim efendim...
    Konu mkaand tarafından (16-01-2010 Saat 11:21:02 ) de değiştirilmiştir. Sebep: imla

İletiler
    26
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ayrica Telefonumu KVK servise verirken KVK telefonun Amerika cikisli oldugunu biliyordu. Telefonu teslim almama reddetme hakki vardi ama bunu yapmadi. Yani yukarda yazdiklariniz gercegi yansitmiyor. Ben bu telefonu yaparim diyerek telefonu servise alip telefonu bozuyorsaniz suclusunuzdur. Kimse kolay para kazanmiyor. Telefon calisir durumda servise girdi. Zaten sikayet kisminda sarji cabuk bitiyor yaziyor. Su an ise telefon hic acilamiyor. Sorunu anlamadan lutfen yorum yapmayin.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Buzdolabını kapağındaki çizik nedeniyle yetkili servise verdiğinizde , servis tarafından çalışmaz hale getirildiyse zararı karşılar yenisini verir, buyrun bu da eski dolabınız diye arızalanı da size vermez, parçalarını da başka yerde kullanmaz.
    Bir çift ayakkabı aldığınızda, ayakkabının altında bir delik varsa ve siz ertesi gün ayakkabıyı satın aldığınız yere gidip dünkü ayakkabının altı delikti, bana altı sağlam olanı verin dediğinizde önce altı delik ayakkabıyı teslim etmenizi isterler.( Bazen bir çift ayakkabı bir buzdolabı veya bir telefondan daha pahalı olabiliyor!)
    KVK tüm aksesuarları ile birlikte teslim ettiğinizde paranızı ödemezse icra takibi yapar,dava açar alırsınız paranızı.
    Ancak öncelikle sizin elinizdeki arızalı cihazı 950 TL karşılığında eksiksiz olarak SATMANIZ gerekmekte.
    Eksik parçası olması veya manevi değeri olması, yada sizin KVK hakkındaki olumsuz kişisel yorumlarınız , KVK nın size karşılığını tam olarak almadan para ödemesini gerektirmez.
    Vekalet vereceğiniz avukatınızla anlaştığınız vekalet ücretini siz, sadece siz ödersiniz ve hiç bir yerden -kurumdan alamazsınız.Bunun dışındaki icra-dava giderleri eğer davayı kazanırsanız karşı taraftan tahsil edilir.Yani ödeme garantili, tüm masrafları size hiç bir şey yansıtmadan karşılayıp karşı taraftan tahsil ettikten sonra size kararda belirtilen ücreti takdim edecek bir avukat bulamazsınız.
    Aynı konuyu daha önce uyarılmanıza rağmen , her ne kadar önceki konuların linklerini vermiş te olsanız,forum kirliliği yaratmaya ve konu bütünlüğünün dağılmasına neden olmaya hakkınız yok!
    Konuya verilen cevaplar arasında istemediğiniz yöndeki cevapları eleme, o cevap benim konumda olsun, bu cevap olmasın, hoşuma gitmedi, işime gelmedi diyerek cevap seçme/eleme şansınız da yok!
    Ben KVK veya Nokia avuktı değilim, hatta avukat ta değilim.

Sorunuz hakkında gereken ön bilgi fazlasıyla verilmiştir,sitemizin amacı hukuki danışmanlık hizmeti vermek değil, izleyebileceğiniz yollar konusunda ön bilgi verebilmektir.Daha fazla bilgiyi avukatınızdan almanız, sonuca daha hızlı ulaşmanızı sağlayacaktır.
    Konu kilitlenmiştir.

Kilitli Konu
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123

Bu sayfada bulunan kavramlar:

tüketici hakem heyetini kazandım peki ya simdi

tuketici haklarini kazandim motosiklet

tüketici hakem heyeti kazandım

tüketici hakem heyeti kararı ilamlı icratuketici mahkeme sini kazandim odemeyapilmadihttp:www.hukuki.netshowthread.php65677-Tuketici-Hakem-Heyetini-kazandim-peki-ya-simdituketici haklarini kazandimkvk garasini mahkemeye verip kazaninca ne oluyortuketici mabkemesi kazaniyomutuketici hakem hetini kazandim param ne zaman yatarthh kazandiktan sonrahakem heyetini kazandimkvk tüketici haklarıyaş mahkemesini kazandımtüketici hakem heyeti kazanılan davalarkvk tüketici hakem heyetituketici haklarina basvurdum kazandimyargıtaydan tüketici finansman kazandınıztüketici hakem heyeti kazandıktan sonratuketici mahkemesini kazandim simdi ne olacaktuketici toplum heyetimde kazanılan ornek davalarhttps:www.hukuki.netshowthread.php65677-Tuketici-Hakem-Heyetini-kazandim-peki-ya-simdipage3
Forum