+ Konuyu Yanıtla
3 / 21 Sayfa İlkİlk 12345678910111213 ... SonSon
21 den 30´e kadar toplam 207 ileti bulundu.
    Nerede
    ankara
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: DOLANDIRILDIM!! Yardım!! Sahibinden.com vasıtası ile!!

Elindeki tüm belgelerle birlikte muhakkak şikayetçi ol.Bankayı karıştırdığı için ağır cezalık suç işledi.Ve cezasıda var.Kesinlikle şikayetçi ol.Sahibinden.com daki yazışmaları,şahsın ilanını,banka dekontunu dilekçe ile savcılığa teslim et

Hukuki NET Güncel Haber

Sahibinden.com üzerinden dolandırıcılık,  ne yapmalı? konulu yargıtay kararı ara
    Sahibinden.com üzerinden dolandırıcılık,  ne yapmalı? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Hakkari
    İletiler
    3.333
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Henüz daha ikinci gün. Belki dolandırmamış olabilir. Ancak gerçekten dolandırıcı ise bankadaki hesaptan yola çıkarak polis bu kişiyi mutlaka bulacaktır, emin olun. Siz kendisine ulaşmaya çalışın. Birkaç gün bekledikten sonra da savcılığa elinizdeki tüm bilgi ve belgelerle birlikte şikayette bulunun.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Post Cevap: DOLANDIRILDIM!! Yardım!! Sahibinden.com vasıtası ile!!

Malesef %100 kesin ve net olarak dolandırıldım. Emniyete gönderdiğim maili aynen olduğu gibi aşağıda iletiyorum.

26.05.2011 tarihinde, başıma gelen talihsiz bir dolandırıcılık olayından söz etmek istiyorum. Sahibinden.com üzerinden "sunset-07" kullanıcı adı ve "Yasin Kocakahya" ismi ile açılmış, kendisine hediye geldiğini belirterek piyasa fiyatının altında satmaya çalışılan HP marka sıfır notebook ilanını gördüm ve almak istediğime dair mesaj attım. Serdar Karataç isimli bir şahıs bana 26.05.2011 tarihinde saat 13:50 ve 14:05 de 0553 223 53 44 ve 0553 223 53 45 nolu hatlardan şahsıma ait 0535 455 54 06 hattıma telefon ile dönüş yaptı ve ürünü elden mi alacağımı sordu, bende aynı şehirde olmadığımız için ptt kargo ile kapıda ödemeli olarak göndermesini istedim. Kendisi Ptt kargo ile sıkıntı olacağını daha önce ptt kargo kapıda ödeme ile yapıtığı gönderilerde alıcının ürüne ödeme yapmadığı, çaktırmadan ürünü değiştirdiği, kendisinin mağdur olduğu vs. gibi bir takım bahaneler öne sürerek benden 250 TL kapora göndermemi istedi. Geçmişte önce havale sonra kargo şeklinde alışverişlerim olduğu için, bu şerefsize güvenerek 250 TL garanti bankası hesabına havale yaptım. Daha sonra beni aramış olduğu tüm hatları kapandı ve kendisine bir daha hiç ulaşamadım. İnternetten araştırma yaptığımda Serdar Karataç isimli şahısın profesyönel dolandırıcı olduğunu ve bu şahıs tarafından benim gibi dolandırılan 3 kişi daha olduğunu farkettim. Bu 3 kişi sadece benim internette rastladıklarım, eminim mağdurların sayısı çok daha fazladır. Bankayı aradım ve Serdar Karataç ' ın parayı aynı gün çektiğini öğrendim. Ben dolandırılan son kişi olmayacağım bu şahsiyetin dolandırıclık faaliyetleri devam edecek. Serdar Karataç tarafından benim gibi dolandırılan bir kişiyle internetten irtibata geçtim, kendisi savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu ancak hiç bir netice alamadığını söyledi. Ayrıca araştırmalarım sonucu sahibinden.com üzerinde "Yasin Kocakahya" isimli şahısa ait başka notebook ilanları ve "07 Y 1919" plakalı mercedes araba ilanı olduğunu farkettim. Ayrıca kendisi daha sonra sitede ki tüm ilanları kaldırıp sitede görünen isim ve soy ismini Murat Dalkılıç olarak değiştirmiştir. Kendi araştırmalarım sonucu sitede ilan sahibi olarak görünen Yasin Kocakahya isimli şahısı araştırdım ve başka sitelerden kendisine ait "0536 880 65 35" nolu cep telefonunu buldum ve kendisini aradım. Bana telefonda Serdar Karataç isimli şahsın çocukluk arkadaşı olduğunu sahibinden.com üzerinde ki profilini kendi rızasıyla kullanabilmesi için Serdar Karataç' a verdiğini, Serdar Karataç' ı uzun yıllardır tanıdığını kesinlikle dolandırıcı vs olmadığını ve kesinlikle böyle birşey yapmayacağını, içimin rahat olmasını söyledi ve konuşma sona erdi. Aynı gün Yasin Kocakahya' ya "0536 880 65 35" nolu telefondan tekrar ulaştığımda, ne yazık ki üzülerek ve şaşırarak yıllardır tanıdığı ve referans olduğu Serdar Karataç 'ın dolandırıcı olduğunu henüz şimdi öğrendiğini, kendisininde ona güvenerek kullanıcı hesabını paylaştığını yaşanan bu durumdan çok rahatsız ve üzgün olduğunu söyledi.

Açıkcası ben kaptırdığım 250 TL yi geri alabileceğime hiç ihtimal vermiyorum ama bu şahsiyetin dolandırdığı ilk kişi ben değilim ve son kişide kesinlikle ben olmayacağım. Zaten kendisi adına savcılıkta suç duyurusunda bulunulmuş bende bulunacağım ancak bir netice alınamamış. Başka insanların da mağdur olmaması için bu konuda duyarlı davranarak birşeyler yapmanızı rica ve arz ediyorum.

İsim : SERDAR KARATAÇ
    Garanti Bankası / İzmir - ÖZKANLAR Şubesi
    Hesap no : 00754 / 6642702
    Iban : TR76 0006 2000 7540 0006 6427 02
    TC KİMLİK NO : 28375078370
    Beni dolandırırken en son kullandığı telefonlar : 0553 223 53 44, 0553 223 53 45
    Daha önce Serdar Karataç ' ın diğer mağdurları dolandırırken kullandığı telefonları : 0554 881 72 17 ve 0538 661 92 95

Sitede ki ilanlar ve banka dekontunu ekte iletiyorum.

Saygılarımla,
    Fatih Kekevi

Eklenmiş Resim Eklenmiş Resim

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Serdar Karataç isimli şerefsiz dolandırıcı tarafından ben ve benim gibi mağdur edilmiş kişilerin çok işine yarayacak bir belgeyi ele geçirdim. Dolandırıcı şerefsiz şahsiyetin nüfus cüzdanı sureti.. Kendisi dolandırıcılık faaliyetlerine hiç ara vermeden devam etmektedir. Sahibinden.com da KAAN ÜRGÜP (urgup) kullanıcısı ile piyasanın çok altında fiyata yeni hp dv7 notebook ve peugeout 3008 ilanlarnı açmış ve ilanların eskisine olan benzerlikleri benimde dikkatimi çekmiştir. Alıcıymış gibi yaklaşıp kendisi ile pazarlık ederek 1300 TL son fiyat yazdığı hp dv7-6000et notebook için 1100 TL hesabına havale yapacağımı belirtip kendisinden nüfus kimliğini talep ettim, kendiside bu sefer 1100 TL vurgun yapacağı düşüncesiyle ağzının suları akarak hiç düşünmeyip bana güven simgesi olarak kimlik fotokopisini gönderdi. Yazışmalar gelecekten geçmişe doğru aşağıda mevcuttur. Ayrıca kendisinin ses kaydıda bende mevcuttur. Bu şerefsiz adına daha önce bir çok mağdur savcılığa suç duyurusunda bulunmuş, ancak çok gelişmiş bir adalet sistemimiz olduğu için bu konuda hiç birşey yapılmamıştır. Sanık (Suçlu) dolandırıcılığa bir an bile ara vermeden devam etmekte ve dürüst, temiz insanların güvenlerini kazanarak onları dolandırıp, mağdur etmektedir. Bu şahsiyet dolandırıcılığı ciddi anlamda meslek haline getirmiş ve bu yolla geçimini sağlamaktadır. Aşağıda geçen yazışmalardan sonra kendisi, belirtmiş olduğum 053* *9* *2 *0 numarayı 05532346413 nolu hattından aramış ve alışveriş ile ilgili detayları telefonda yakın bir arkadaşımla görüşmeye devam etmiştir. Dolandırıcı Serdar Karataç telefonda hp dv7-6000et bilgisayarın kendisine hediye geldiğini kutusunu dahi açmadığını ve kredi borcu olduğundan çok acil paraya ihtiyacı olduğu için bu fiyata sattığını, yoksa piyasa fiyatının çok daha fazlası olduğunu söylemektedir. Ayrıca bu görüşmeye ait ses kaydıda elimde mevcuttur. Bu telefon görüşmesinden sonra dolandırıcı Serdar Karataç telefonda görüştüğü ve yazıştığı kişiyi 1100 tl dolandıracağı düşüncesiyle eft nin gerçekleşebilmesi için kimlik suretini bana göndermiştir. Sureti aldıktan sonra kendisini 05532346413 nolu hattından arayıp, telefonda görüştüğüm kişinin serdar karataç olduğunu kendisine teyid ettirdikten sonra, ben 3 gün önce 250 tl dolandırdığınız fatih kekevi diyerek kimliğimi beyan ettiğimde telefonu direk yüzüme kapatmıştır. Hemen ardından kendisini 3 defa uzun uzun aradığımda telefonlara yanıt vermeyip, ardından her zaman yapmış olduğu gibi telefon hattını çıkarıp atmıştır. Suç duyurusunda bulunacak şahıslara dolandırıcının kimlik fotokopisini iletebilirim. Bu konuda 0535 455 54 06 nolu telefondan bana ulaşabilir veya fatihk34@gmail.com ' adresime mail atabilirsiniz. Bu dolandırıcının oyununa gelmemenizi ümit eder, iyi günler dilerim. Ayrıca suç niteliği taşımayacaksa bu dolandırıcıya ait nüfus kimliğini burda zevkle yayınlamak isterim. Donanimhaber Forumda kendisi için yapılan suçlamaların olduğu konuya bir mesaj atarak atm kartını çaldırdığını, olaylarla bir ilgisi olmadığını belirtmiş ancak, her nasıl oluyorsa onun iddaasına göre atm kartını çalan kişi şifresini falcılıkla buluyor ve insanları dolandırmaya başlıyor, dolandırıcılıktan gelen paraları atm den kartla çekiyor, hadi biz keriziz bunu yedik peki, dolandırmaya çalıştığı kişiye istek doğrultusunda SERDAR KARATAÇ ' a yani kendisine ait nüfus cüzdanı suretini nerden bulup gönderiyor. Zaten kendini aklayabilmek için uydurduğu bu basit palavraya ancak bir gerizekalı inanabilir. Kendisi adaleti yanıltmak ve işlediği suçlardan sıyrılmak için mahkemede nüfus suretinide çaldırdığını onun adına bu işi başkasının yaptığını da öne sürebilir, ancak benim elimde bu iddaayı çürütecek kendisine ait telefonda dolandırıcılık yaparken ses kayıtlarıda mevcuttur.

İlgili İlan : SON FİYAT HP PAVILION dv7-6000st i7-2630QM 2.0Ghz 17.3HD 8GB2TB

(ben***) ( 1 ) 30-05-2011 02:09

Selam hocam kusura bakma benim bilgisayarım yok arkadaşın bilgisayarını ortak kullanıyoruz, mesajları o okumuş, 053* *9* *2 *0 numaram beni arayabilir misin ? Şuan Kontörüm yok malesef malum öğrenciyiz

urdup 30-05-2011 03:50

Kardeşim başkasına söz verme kesin alıcam diyorsun mesaj atıyorum okuyorsun bi dönmüyorsun bana

urdup 30-05-2011 03:44

msjları okudunuz sanırım uyanıksanız eğer görüşelim isterseniz

urdup 30-05-2011 03:42

yarın sabahtan size kimlik bilgilerini ve hesap bilgilerini ileticem para hesaba geçtiğinde kargoya vericem bilgisayarı ilanı kaldırıcam hemen soranlara satıldı diyorum 2 kişi msj atmış gecenin bu saatinde inan ki yarın haberini bekliyorum iyi geceler.

urdup 30-05-2011 03:38

benim hesabım garantide yarın size kimlik fotokopisini ve hesap bilgilerini göndereyim iyi geceler

(ben***) ( 1 ) 30-05-2011 02:56

hocam uyudunuz heralde lütfen başkasına söz vermeyin ben %100 kesin bilgisayarı sizden alıcam. Yarın halledebilirsek çok sevinirim cihaz bir an önce elime ulaşsın istiyorum. iş bankası kullanıyorum yarın size 1100 tl paranızı göndereyim, kimlik icin sizden mail bekliyorum detayları telefonda görüşürsek daha iyi olur. iyi akşamlar.

(ben***) ( 1 ) 30-05-2011 02:09

hocam kusura bakmayın, arkadaşla sigara almaya çıktık, yarın sabah parayı size göndereyim ama yanlış anlamazsanız bana kimlik fotokopinizi göndermenizi isteyeceğim omer***@gmail.com adresim. hesap bilgilerinizi bekliyorum. teşekkürler.

urdup 30-05-2011 01:40

kargoya vermek sorun değilde ücreti ??

(ben***) ( 1 ) 30-05-2011 01:37

Kargoya verebilirsiniz değil mi ? aslında elden almak isterim ama siz antalyadasınız.

urdup 30-05-2011 01:34

kardeşim kutusu hiç açılmadı daha acil paraya ihtiyacım olduğu için satıyorum edirnedesin sanırım nasıl almayı düşünüyorsun peki ??

(ben***) ( 1 ) 30-05-2011 01:33

merhaba gerçekten ciddi alıcıyım. öğrenciyim keşanda yurtta kalıyorum geçen hafta motorumu sattım 1100 tl param var. Uygunsa hemen alabilirim. Bu arada makineden söz eder misiniz, kutusu ve faturası var mı sıfır mı ? müsaitseniz telden görüselim. çok teşekkürler.

urdup 30-05-2011 01:27

Kardeşim ciddi alıcıyım diyorsun cvp atmıyorsun

urdup 30-05-2011 01:14

Merhaba iyi akşamlar ömer kardeşim valla çok başım ağıdı şu bilgisayarı satcam diye ciddi alıcıysan fiyattada bi ikram yaparım ama elime para geçmeden ürünü göndermem çünkü başım ağrıdı 2 haftadır eğer düşünürsen satayım sana

(ben***) ( 1 ) 30-05-2011 00:21

Selam, 1100 tl nakitim var. Üste kvk garantili ve faturalı çok temiz kullanılmış nokia 5800 verebilirim. Sizin için uygunsa telefonla görüşelim. Bu arada edirneden Ömer ben. Yanıtınızı bekliyorum. İyi akşamlar.

Nerede
    Hakkari
    İletiler
    3.333
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Fatih Bey,

İçinde bulunduğunuz durumu gayet iyi anlıyorum. Aslında siz belki de 250TL nin peşinde olmaktan çok bu olayı bir onur meselesi yapmışsınız ve bu kişiyi bulup ortaya çıkartmakta bu nedenle bu kadar kararlısınız. Sonuna kadar hak veriyor ve destekliyorum.

Bugüne kadar benzer olaylarla çok karşılaştık. Size bu kadar kolay kimlik fotokopisini göndermesi bende bu kişiyi bulmanın o kadar da kolay olmayacağı izlenimi yaratmıştır. Sizi dolandıranın gerçek Serdar Karataç olmaması ihtimali çok büyüktür.

Senaryoyu irdeleyelim;
    Serdar Karataç nüfus cüzdanını kaybediyor. Bunu bulan Gıyasettin Şerefsiz adlı şahıs Serdar Karataç'ın kimliği üzerindeki fotoğrafını çıkartarak kendi fotoğrafını yapıştırıyor. Kimlik aynı kimlik sadece fotoğrafı değişik. Yani kimlik üzerindeki bilgiler Serdar Karataç'a ancak fotoğraf Gıyasettin Şerefsiz'e ait.

Gıyasettin Şerefsiz bu kimlik ile Serdar Karataç imiş gibi GSM bayilerine gidiyor birkaç telefon hattı satın alıyor. Yine aynı kimlikle bankaya gidiyor hesap açtırıyor. Sahibinden.com'a ilanlar veriyor, milleti dolandırıyor. Polis Serdar Karataç'ı buluyor ama asıl suçlu o değil (yanlış anlaşılmasın bu bir senaryo sadece. belki de gerçek suçlu kendisi)

Böyle bir durumda Gıyasettin Şerefsiz'i bulmak gerçekten çok zor. Ancak bankadan parayı kartla çekerken çekilmiş olan güvenlik kamerası görüntülerinden yola çıkarak bu kişiye ulaşılabilceğini düşünüyorum. Kolay gelsin.
    Konu Hakkarili Arzuhalci tarafından (30-05-2011 Saat 22:17:10 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhabalar,

Öncelikle ilginiz için teşekkür ediyorum. Ancak bu dolandırıcının SERDAR KARATAÇ 'ın gerçekten kendisi olduğunu İzmir doğumlu olduğunu şuan İzmir de yaşadığını aslen ve kütük olarak ANTALYA / KAŞ lı olduğu 1987 doğumlu olduğunu ve bu bilgileri bu dolandırıcının çocukluk arkadaşı olan ve halen antalya/ kaş ' ta ikamet eden Yasin Kocakahya isimli şahıstan aldım ve elim de ki nüfus kimliği ile bilgileri doğruladım. Yasin Kocakahya isimli şahısta Serdar Karataç ın ANTALYA\ KAŞ' tan çocukluk arkadaşıdır. Serdar Karataç bu dostluk ve güven ilişkisini kullanarak çocukluk arkadaşı olan Yasin Kocakahya' dan sahibinden.com üzerinde ki kullanıcı bilgilerini ister, kendi kullanıcısında sorun olduğunu ve onun kullanıcısını kullanarak bilgisayar satacağını söyler, Yasin de Serdar Karataç ın dolandırıcılık yapmaya başladığından habersiz kullanıcı bilgilerini Serdara verir ancak bilmediği nokta şudur ki çocukluk arkadaşı Serdar Karataç işsiz güçsüz bir dolandırıcıdır ve bu işi meslek olarak icra etmeye başlamıştır ve kendi kullanıcısı daha önce dolandırıcılıktan dolayı karalisteye alınıp site yönetimi tarafından erişimi durdurulmuştur. Yasin ile görüştüğümde bu arada halen kendisi ile görüşüyorum en son bu sabah görüştük, bu utanç verici olaydan sonra bir daha arkadaşı Serdar Karataç'a ulaşamadığını söyledi. Ancak bu bilgiler doğrultusunda Serdar Karataç ın kendine ait orjinal kimliği ile bireysel olarak bu dolandırıcılık suçlarını işlediğini ve işlemeye devam ettiğini bariz şekilde anlıyoruz. Yani Serdar Karataç ın kendisinin şahsi kimliği ile şahsi olarak dolandırıcılık yaptığıına dair şahitlik yapabilecek ve kendisini reelden tanıyan bir çocukluk arkadaşı da var.

Ayrıca kendisi bu işi meslek haline getirmiş ancak henüz bu dolandırıcılık konusunda çok yetkin olmadığını görüyorum, çünkü yaşı genç ve profesyönel bir dolandırıcı gibi haraket etmiyor, arkasında izler bırakıyor. Bunu yapmasının sebebide türkiyede adalet sisteminin çok geç işlemesi, gelen ihbarların, suç duyurularının doğru dürüst değerlendirilmemesi, değerlendirilse bile çok geç işleme alıması ve afedersiniz ama polisin bir taraflarını ancak 1 ayda yerinden kaldırabilmesidir ve savcılığa yapılan bu tarz suç duyurularında genelde takipsizlik kararı çıkmaktadır. Anlayacağınız resmen insanları dolandırıcı olmaya teşvik ediyorlar.

Ayrıca yukarıda ki mesajınızda bir ihtimaldende söz ediyor olsanız dahi anlatış tarzınızdan dolayı 3. bir şahıs tarafından yazınızın eksik okunması durumunda olayın yanlış anlaşılabileceği için, mesajınızı editlemenizi veya silmenizi rica ediyorum.

Saygılarımla,
    Fatih Kekevi
    Konu fatihk34 tarafından (30-05-2011 Saat 21:50:33 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Hakkari
    İletiler
    3.333
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Fatin Bey,

Sanırım tam bir profesyonel dolandıcı ile karşı karşıyasınız. Eğer bu kişi size gerçek kimliğini gönderimişse yani bu kişi gerçekten Serdar Karataç ise bu bir amatör işidir. Ancak durum öyle göstermiyor.

Burada şu noktalar çok önemli;

Antalya, Kaş'da oturduğu iddia edilen Yasin Kocakahya adlı şahsa nasıl ulaştınız? Eğer internet üzerinden ulaştıysanız emin olunuz ki hedefinizi şaşırtmak için uğraşıyorlar. Belki Yasin Karakahya diye konuştuğunuz kişi gerçek dolandırıcı Gıyasettin Şerefsiz bile olabilir. O olmasa da bir yakını olabilir.

Sahibindencom'a üyelik ücretsiz ve çok kolaydır. Bu kişi kolayca yeni bir takma ad ile yeni bir üyelik açmak dururken yıllar önceki çocukluk arkadaşına neden ulaşma gereği duysun? Bu işte kesinlikle bir bit yeniği var.

Tanımadığınız hatta benim görüşüme göre gerçekte var olmadığı nedereyse kesin olan Yasin Karakahya isimli şahsın söylediklerine nasıl inanabiliyorsunuz?

Sizi dolandıran Gıyasettin Şerefsiz bence tam bir profesyonel dolandırıcı. Size gönderdiği kimlikte Serdar Karataç'ın fotoğrafını tekrar iliştirmiş olabilir.

Hatta ve hatta bu kişi ATM cihazlarında kamera bulunduğunu bildiğinden parayı bir başka kişi aracılığı ile dahi çektiriyor olabilir. Örneğin bankanın önüne giderek kamera görüş alanı dışında birine rica eder, kartım var ama kullanmasını bilmiyorum gibilerden bir bahane uydurur.

Benim görüşüme göre bu kişi bu nitelikte profesyonel ise bunun yakalanması profesyonel bir ekibin yapacağı çok profesyonel bir çalışmaya bağlı ki durum onu gösteriyor. Saygılarımla,

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bende sayın üye Hakkarili Arzuhalciye şu noktada katılıyorum ki, adı geçen sitede isediği isme istediği kadar üyelik açma şansı varken neden gidip sözde çocukluk arkadaşının üyeliğini isteyip kullansın.Ya çok amatör ya da çok profosyonel.Sözde arkadaşıda işin içinde olabilir.Böyle kendisini köşe bucak saklaması gereken birinin ha demeye kimlik fotokopisini göndermesi de hiç mantıklı değil.İşin peşini bırakmayın mutlaka bir gelişme olacaktır diye düşünüyorum.Geçmiş olsun.

Nerede
    Hakkari
    İletiler
    3.333
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Fatih Bey,

Şu aşamada herşeyden kuşku duymalısınız. Elinizde telefon konuşmasının ses kaydı olduğunu bildiriyorsunuz. İşte gerçek dolandırıcı bu kişi ama gerçek kimliği kim belli değil. Ben ona Gıyasettin Şerefsiz adını taktım. Bu ses kaydı kişi yakalandığında çok işinize yarayacaktır. Aynı zamanda eğer Serdar Karataç masum ise bu ses kaydı bunu da ortaya çıkaracaktır.

Şikayet için emniyete mail gönderdiğnizi belirtmişsiniz. Bu iş mail ile olmaz bizzat elinizdeki bilgi ve belgelerle bir polis merkezine gidip ifade veriniz ya da savcılığa yazacağınız bir dilekçe ile şikayette bulununuz.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Bill187 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bende sayın üye Hakkarili Arzuhalciye şu noktada katılıyorum ki, adı geçen sitede isediği isme istediği kadar üyelik açma şansı varken neden gidip sözde çocukluk arkadaşının üyeliğini isteyip kullansın.Ya çok amatör ya da çok profosyonel.Sözde arkadaşıda işin içinde olabilir.Böyle kendisini köşe bucak saklaması gereken birinin ha demeye kimlik fotokopisini göndermesi de hiç mantıklı değil.İşin peşini bırakmayın mutlaka bir gelişme olacaktır diye düşünüyorum.Geçmiş olsun.
    Neden böyle birşeye kalkıştığını ve ihtiyaç duyduğunu hemen açıklayayım. Öncelikle sahibinden.com sitesinde yeni üyelik kayıtlarında gsm numarası istenmekte ve üyeliğin aktif hale gelebilmesi için gsm hattına gönderilen onay kodunun girilmesi gerekmektedir. Serdar Karataç isimli dolandırıcı zaten çorap değiştirir gibi gsm hattı değiştirdiği için bu noktada bir sıkıntısı yoktur. Ancak sitede ki ilanlarda, ilan sahibinin siteye üye olduğu tarih açıkca herkes tarafından görünmektedir. 2-3 yıllık bir üyenin sağladığı güven duygusunu kesinlikle 1-2 günlük bir üye sağlayamaz. Ayrıca üyelik tarihi eski olan kişilerde sorun çıkma olasılığı yeni yetme üyelere göre hem mantıken hemde istatistiksel olarak çok daha düşüktür. Bu görüş genel olarak herkes tarafından benimsenmekte ve üyelik tarihinin eski olması alıcıya ister istemez bir güven duygusu vermektedir. Ayrıca Yasin Karakahya'nın kullanıcısında, şahsın kendine ya da ailesine ait plakası görünür vaziyette ve detaylı resimlerle 07 Y 1919 Antalya plakalı bir Mercedes araç ilanı yer almaktadır. Bu da genel olarak satıcıya karşı ayrı bir güven vermektedir. (Bu arada ben bu mercedes araç ilanından yola çıkarak Yasin Karakahya' ya telefondan ulaşmıştım) Özetle Yasin Kocakahyanın sahibinden.com da ki üyelik tarihi eski olduğu ve kendi adına açılmış mercedes araç ilanı olduğu için SERDAR KARATAÇ arkadaşından bilgisayar satabilmek bahanesiyle kullanıcı hesabını vermesini isteyip bir sürede dolandırıcılığa bu şekilde devam etmiştir. Ayrıca bu olaydan önce Serdar Karataç arkadaşından bağımsız olarak farklı kullanıcı adları farklı isimler ile üyelik açmış ve başka insanlarıda dolandırmıştır.

Alıntı Hakkarili Arzuhalci rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Fatih Bey,

Şu aşamada herşeyden kuşku duymalısınız. Elinizde telefon konuşmasının ses kaydı olduğunu bildiriyorsunuz. İşte gerçek dolandırıcı bu kişi ama gerçek kimliği kim belli değil. Ben ona Gıyasettin Şerefsiz adını taktım. Bu ses kaydı kişi yakalandığında çok işinize yarayacaktır. Aynı zamanda eğer Serdar Karataç masum ise bu ses kaydı bunu da ortaya çıkaracaktır.

Şikayet için emniyete mail gönderdiğnizi belirtmişsiniz. Bu iş mail ile olmaz bizzat elinizdeki bilgi ve belgelerle bir polis merkezine gidip ifade veriniz ya da savcılığa yazacağınız bir dilekçe ile şikayette bulununuz.
    Serdar Karataç ' ın masum olma ihtimalinin milyonda bir olasılık bile olmadığını düşünüyorum. Savcılığa zaten dilekçemi vereceğim. Ayrıca Yasin Kocakahya ile de tekrar görüşüp çocukluk arkadaşı Serdar Karataç hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmasını, aksi taktirde onuda suç ve suçun işlenmesine ortak sayıp dilekçe mi bu yönde vereceğimi bildireceğim.
    Konu fatihk34 tarafından (31-05-2011 Saat 00:45:00 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla
3 / 21 Sayfa İlkİlk 12345678910111213 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

aytek önemli

https:www.hukuki.netshowthread.php65195-Sahibinden-com-uzerinden-dolandiricilik-ne-yapmalipage21

sahibinden dolandiricilik

sahibinden.com dolandırıcılığı

sahibinden dolandirici

sahibindensahibinden.com dolandiricilarisahibinden.com sahtekarlıksahibinden.com dolandırıcılarsahibinden dolandırıcılığıaytek magdurlarisahibinden.com dolandiricilikengin suna dolandiricisahibinden kesim motoru dolandiricilarisahibinden.Com dolandırıcılık aytek onemli dolandırmasahibinden sahtekarlıksahibinden dolandırıcılarısahibinden dolandırıcılıksahibinden.com beni dolandirdi sahibinden.com dolandiriciligiengin sunasahibinden.com sahtekaraytek önemli sahibindenaytek önemli dolandırıcı
Forum